Pala d'Oro

Pala d'Oro
Liczba znalezionych atrakcji: 58
Sortuj wg::

Pala d'Oro: najlepsze atrakcje w pobliżu

Pala d'Oro – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wenecja: Bilet do Bazyliki św. Marka, audioprzewodnik, galeria na dziedzińcu

Wenecja: Bilet do Bazyliki św. Marka, audioprzewodnik, galeria na dziedzińcu

Oszczędź czas podczas wizyty w Wenecji dzięki biletowi wstępu bez kolejki do popularnej Bazyliki św. Marka. Podziwiaj setki złotych mozaik w Bazylice i poznaj szczegóły sztuki bizantyjskiej w środku dzięki audioprzewodnikowi.Pobierz audioprzewodnik na urządzenie mobilne i udaj się do Bazyliki św. Pobierz audioprzewodnik na swoje urządzenie mobilne i udaj się do Bazyliki Świętego Marka, aby rozpocząć wycieczkę. Omiń długie kolejki i załóż słuchawki. Poznaj pięć kopuł i szereg dzieł sztuki. Posłuchaj legend i historii otaczających ten kościół, który stoi od prawie 1000 lat. Zobacz olśniewający efekt 43 000 stóp kwadratowych mozaik w kościele. Podziwiaj oszałamiające marmurowe inkrustacje na podłogach. Poczuj atmosferę panującą w budynku, który dominuje nad Placem Świętego Marka. Kontynuuj swoją podróż z ekscytującym doświadczeniem wirtualnej rzeczywistości w Yard of Venice Gallery. Po założeniu zestawu słuchawkowego VR czas się oddala, odsłaniając Piazza San Marco i jego kultowe zabytki takimi, jakimi były kiedyś. Wyobraź sobie Bazylikę przekształconą w prywatną kaplicę doży, a Pałac Dożów w średniowieczną fortecę!

Pałac Dożów i Bazylika św. Marka z wycieczką z dostępem do tarasu

Pałac Dożów i Bazylika św. Marka z wycieczką z dostępem do tarasu

Poznaj historię Wenecji podczas 3-godzinnej prywatnej lub ogólnodostępnej wycieczki z przewodnikiem po bazylice św. Marka i Pałacu Dożów. Odkryj dwa najważniejsze zabytki dawnej stolicy handlowej basenu Morza Śródziemnego.  Zacznij od zwiedzenia placu św. Marka z przewodnikiem, a następnie udaj się do katedry. Z tarasu na 1. pietrze możesz podziwiać widoki na lagunę i zobaczyć z bliska słynne konie z brązu. Posłuchaj o tym, jak w czasach Napoleona wywieziono je do Paryża, po czym wróciły do Wenecji. Bazylika św. Marka bywa czasami zamykana dla zwiedzających bez uprzedzenia. Jeśli tak się stanie, w zamian odwiedzisz kościół San Zaccaria lub Muzeum Correr, w zależności od dostępności. Zwiedź pięknie zdobiony XV-wieczny kościół i jego zalaną wodą kryptę lub poznaj sztukę i historię Wenecji. Następnie wejdź bez kolejki do Pałacu Dożów, dawnej rezydencji przywódców Republiki Weneckiej. Zwiedzisz tutaj m.in. Salę Wielkiej Rady i sale sądowe. Główne trakcje obejmują freski Tintoretta i Schody Gigantów.  Przejdź owianym złą sławą mostem Westchnień, który łączy Pałac Dożów z budynkiem nowego więzienia. Dowiedz się, skąd pochodzi nazwa mostu oraz w jakim celu został on zbudowany w XVII wieku. Podziwiaj niesamowite widoki na kanały. Po zakończeniu wycieczki możesz zostać na miejscu i zwiedzić Pałac Dożów na własną rękę, korzystając ze wskazówek przewodnika.

Wenecja: Bazylika św. Marka: Wejście bez kolejki i audioprzewodnik

Wenecja: Bazylika św. Marka: Wejście bez kolejki i audioprzewodnik

Podnieś rangę swojej wizyty w Bazylice Świętego Marka w Wenecji dzięki naszemu ekskluzywnemu biletowi wstępu z pominięciem kolejki, który zapewni Ci maksymalne wykorzystanie czasu na zwiedzanie tego architektonicznego arcydzieła. Omiń kolejki i zanurz się w samym sercu bogatej historii i dziedzictwa kulturowego Wenecji. Twoja podróż rozpoczyna się od płynnego wejścia, dzięki czemu możesz od razu zanurzyć się w zapierającej dech w piersiach zewnętrznej części Bazyliki Świętego Marka. Ozdobiony misternymi rzeźbami i marmurowymi kolumnami, włosko-bizantyjski projekt bazyliki jest wizualną ucztą, która nadaje ton cudom, które kryją się w środku. Wewnątrz odkryj niezrównane piękno złotych mozaik bazyliki, z których każda opowiada wyjątkową historię o znaczeniu religijnym i historycznym. Uzyskaj głębszy wgląd w zawiłe szczegóły architektury i ewolucję bazyliki.

Omiń kolejkę: Zwiedzanie Bazyliki Świętego Marka z przewodnikiem

Omiń kolejkę: Zwiedzanie Bazyliki Świętego Marka z przewodnikiem

Wraz z przewodnikiem zorganizowanym w porozumieniu z Curia di Venezia, możesz odbyć pełną wycieczkę po Złotej Bazylice, niegdyś prywatnej kaplicy dożów Wenecji i jedynej tego rodzaju we Włoszech, dzięki pięknym złotym mozaikom i marmurowej posadzce. Posłuchaj, jak przewodnik opisuje sceny biblijne oraz historię i specyfikę tej starożytnej bazyliki. Podziwiaj skarb i taras ze wspaniałym widokiem na Plac Świętego Marka lub Pala d'Oro (jeśli wybrano opcję).

Wenecja: wycieczka bez kolejki do pałacu Dożów i bazyliki św. Marka

Wenecja: wycieczka bez kolejki do pałacu Dożów i bazyliki św. Marka

Wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po placu Świętego Marka, pałacu Dożów i bazylice Świętego Marka z wejściem bez kolejki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na placu św. Marka i wyrusz w kierunku niezwykłego pałacu Dożów, który niegdyś był siedzibą weneckich władców. Wejdź do wspaniałych pokoi z setkami arcydzieł malarskich. Poznaj miejsce, z którego książę i jego rada kontrolowali losy 1000-letniej republiki i podziwiaj detale średniowiecznych złotych schodów. Zobacz słynny most Westchnień. Wejdź do osławionego weneckiego więzienia, w którym przetrzymywano Giacomo Casanovę. Odwiedź bazylikę św. Marka i weź udział w wycieczce z przewodnikiem po bizantyjskim arcydziele ze złotymi mozaikami i marmurowymi podłogami. Zobacz skarbiec i taras bazyliki św. Marka

Wenecja: Bazylika św. Marka - wycieczka z przewodnikiem i galeria na dziedzińcu

Wenecja: Bazylika św. Marka - wycieczka z przewodnikiem i galeria na dziedzińcu

Wybierz się na fascynującą wycieczkę z przewodnikiem po Złotej Bazylice Świętego Marka ze słynnymi złotymi mozaikami. Omiń kolejkę i wejdź do majestatycznego kościoła z doświadczonym przewodnikiem, który opowie o historii tego bizantyjskiego dzieła sztuki i jego znaczeniu. Będziesz oszołomiony przed pięcioma kopułami ozdobionymi przez znanych artystów. Odkryj Skarbiec Świętego Marka, wspaniałą kolekcję relikwii i cennych przedmiotów zebranych na przestrzeni wieków. Podziwiaj także widok z tarasów na Plac Świętego Marka, serce Wenecji i kwadrygę Świętego Marka. Kontynuuj swoją podróż z ekscytującym doświadczeniem wirtualnej rzeczywistości w Yard of Venice Gallery. Po założeniu zestawu słuchawkowego VR czas się oddala, odsłaniając Piazza San Marco i jego kultowe zabytki takimi, jakimi były kiedyś. Wyobraź sobie Bazylikę przekształconą w prywatną kaplicę doży, a Pałac Dożów w średniowieczną fortecę! Następnie użyj aplikacji mobilnej, aby odkryć 5 dzielnic Wenecji z ich najlepszymi atrakcjami i placami. Posłuchaj narracji audio o najważniejszych atrakcjach miasta, z ponad 120 punktami zainteresowania, w tym wspaniałym teatrem La Fenice, mostem Rialto, gettem żydowskim, Arsenale, majestatycznym mostem Accademia i wieloma innymi.

Wenecja: Bazylika św. Marka z tarasem i Pałac Dożów

Wenecja: Bazylika św. Marka z tarasem i Pałac Dożów

Zwiedź 2 główne atrakcje w Wenecji w ramach 1 wyjątkowej wycieczki w towarzystwie lokalnego przewodnika. Skorzystaj z zarezerwowanych z wyprzedzeniem biletów wstępu bez kolejki i wyrusz wraz z przewodnikiem do bazyliki św. Marka i Pałacu Dożów. Zdecyduj się na udział w wycieczce rozpoczynającej się o godz. 8.00, by cieszyć się ekskluzywnym, wczesnym wstępem do Pałacu Dożów. Jego drzwi zostaną otwarte tylko dla Twojej grupy na godzinę przed pojawieniem się pozostałych zwiedzających. Na początek wejdź do najważniejszej weneckiej świątyni – bazyliki św. Marka. Zachwyć się architekturą budowli, która stanowi połączenie Wschodu z Zachodem. Zwróć też uwagę na złote mozaiki, które wprost zapierają dech w piersi. Korzystając z obecności lokalnego przewodnika, przyjrzyj się z bliska największym skarbom bazyliki. Należy do nich licząca 1000 lat kwadryga, którą zdobią 4 złote konie. Wykorzystaj niepowtarzalną okazję, by podziwiać piękny widok na plac św. Marka, jaki roztacza się z balkonu. Zwiedzając bazylikę, wysłuchaj fascynujących opowieści o mało chwalebnych sposobach, w jakie trafiła tu większość jej cennych elementów. Kolejny punkt wycieczki równie mocno zachwyca urodą. Pałac Dożów (wł. Palazzo Ducale) stanowił siedzibę władców (dożów) i rządu Wenecji. Dzięki zarezerwowanym z wyprzedzeniem biletom ominiesz długą kolejkę. Wejdź do środka, gdzie zobaczysz olbrzymie sale obrad, wspaniałe sale audiencyjne i zachwycającą salę balową. Twoją uwagę zwrócą dzieła uznanych weneckich mistrzów, w tym Veronesego oraz Tintoretta. Dowiedz się więcej o bogatej historii budowli, która pełniła funkcję siedziby władz najstarszej republiki na świecie. Wysłuchaj fascynujących opowieści o jej rządzie i więzionym Casanovie. Na zakończenie bogatego w atrakcje poranka wyrusz na spacer śladami wielu nieszczęśliwych Wenecjan sprzed wieków. Przejdź przez most Westchnień i udaj się do posępnego nowego więzienia. Miejsce to w uderzający i jednocześnie fascynujący sposób kontrastuje ze wspaniałymi salami i galeriami pałacu znajdującego się po drugiej stronie wąskiego kanału.

Wenecja: bazylika św. Marka – zwiedzanie z przewodnikiem i wstęp na taras

Wenecja: bazylika św. Marka – zwiedzanie z przewodnikiem i wstęp na taras

Zobacz najważniejsze atrakcje bazyliki Świętego Marka, w tym muzeum, mozaiki i arcydzieła, z lokalnym przewodnikiem. Podziwiaj widoki na plac Świętego Marka z bazyliki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w pobliżu słynnego placu św. Marka i udaj się prosto do bazyliki.Gdy tylko wejdziesz do atrium, podziwiaj sufit i zobacz lśniącą przestrzeń złotych mozaik, które zaprowadzą Cię do wnętrza kościoła.  Odkryj arcydzieła z przeszłości, takie jak słynne złote kopuły, ikonostas, cyborium, ołtarz główny z grobem św. Marka Ewangelisty i inne cuda. Następnie wejdź po stromych, ale wspaniałych schodach na 1. piętro, na którym znajduje się Muzeum św. Marka. Zobacz wspaniałe wnętrze bazyliki z góry.  Następnie udaj się na taras bazyliki, skąd w cieniu słynnego posągu 4 koni z brązu (kopia) możesz podziwiać jeden z najpiękniejszych widoków na plac św. Marka. Na koniec zobacz oryginalny posąg koni, który niegdyś stał w górnej części fasady kościoła.  Pod koniec wycieczki możesz zostać dłużej w Muzeum Bazyliki Świętego Marka, aby zwiedzić ją samodzielnie – bilet wstępu jest wliczony w cenę wycieczki. Możesz też podziwiać wspaniałą panoramę placu z tarasu bazyliki lub wrócić na parter, aby zwiedzać we własnym tempie.

Wenecja: Pomiń wycieczkę z przewodnikiem po Bazylice św. Marka

Wenecja: Pomiń wycieczkę z przewodnikiem po Bazylice św. Marka

Poznaj jeden z najsłynniejszych zabytków Wenecji podczas wycieczki z przewodnikiem po Bazylice Świętego Marka, obejmującej wstęp bez kolejki. Odkryj arcydzieło sztuki bizantyjskiej, niegdyś prywatną kaplicę doży, która stała się obowiązkowym punktem dla odwiedzających Wenecję. Podziwiaj 8000 metrów kwadratowych złotych mozaik na suficie kościoła. Dowiedz się wszystkiego o historii świętego Marka, bizantyjskich aspektach architektonicznych i historiach ze Starego i Nowego Testamentu przedstawionych na mozaikach.

Wenecja: Zwiedzanie Pałacu Dożów i Bazyliki św. Marka z przejażdżką gondolą

Wenecja: Zwiedzanie Pałacu Dożów i Bazyliki św. Marka z przejażdżką gondolą

Święty Marek to największy plac w Wenecji, w którym znajduje się wspaniała Bazylika św. Marka, Dzwonnica i Pałac Dożów. Odkryj najważniejsze atrakcje Wenecji podczas tradycyjnej przejażdżki gondolą. Po spotkaniu z przewodnikiem omiń kolejkę i wejdź do budzącej podziw bazyliki św. Marka. Kościół dominuje nad placem dzięki swojej niesamowitej fasadzie i kopułowemu dachowi. Jednak wnętrze jest jeszcze bardziej oszałamiające. Poznaj jego fascynującą historię ze swoim przewodnikiem. Następnie odwiedź majestatyczny Pałac Dożów, w którym niegdyś mieścił się wymiar sprawiedliwości Wenecji, więzienie oraz jego książę. Omijając kolejki, Twój przewodnik przeprowadzi Cię przez imponujące korytarze zabytków i zabierze w podróż w czasie, odkrywając tajniki imperium weneckiego. Po wizycie w pałacu Dożów przewodnik zabierze Cię do naszego zaufanego gondoliera kilka przecznic dalej. Przez następne pół godziny usiądź wygodnie, zrelaksuj się i zobacz Wenecję z zupełnie nowego punktu widokowego.

Wenecja: Najciekawsze atrakcje

Pala d'Oro: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Pala d'Oro: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Pala d'Oro? Kliknij tutaj.

Pala d'Oro: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(14 679 recenzji)

Bardzo piękny kościół, pełen szczegółów i z dużą historią. Warto odwiedzić i poznać jego historię

najlepszy, przewodnik, najgorszy, nie mieliśmy czasu się zatrzymać, żeby zrobić zdjęcia

Bardzo miły przewodnik, który opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy.

Bardzo dobra wycieczka pouczająca z bardzo miłym przewodnikiem

Barbara jest doskonałym i pełnym pasji przewodnikiem