Pałac wersalski

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Pałac wersalski: Wycieczki i bilety

5 największych atrakcji pałacu wersalskiego

Trudno się dziwić, że pałac wersalski przyciąga ponad 10 milionów turystów rocznie – to bez dwóch zdań jedno z najbardziej majestatycznych miejsc na świecie. Warto zwiedzić każdy z jego zakamarków, ale jeśli masz mało czasu, zapoznaj się z naszą listą.

 • Galeria Zwierciadlana

  1. Galeria Zwierciadlana

  To najbardziej olśniewające miejsce pałacu; każde z jego 17 okien przyozdabia 21 luster. To sprawia, że Galeria jest wspaniałą sceną dla spektaklu światła, które odbija się w sumie od 357 zwierciadeł.

 • Kaplica królewska

  2. Kaplica królewska

  Co prawda to tylko jedna z pięciu znajdujących się w pałacu kaplic, ale ten kunsztowny cud architektury wprost zapiera dech w piersiach! To właśnie tu Maria Antonina wzięła ślub z Ludwikiem XVI.

 • Apartamenty króla

  3. Apartamenty króla

  Te przepięknie udekorowane apartamenty wprawią każdego w niemy zachwyt. Tak się urządza wnętrza po królewsku!

 • Sala zegarowa

  4. Sala zegarowa

  Znajdujący się w tym pomieszczeniu zegar to istny cud techniki; służy nie tylko do pokazywania godziny, daty i faz księżyca. Ma również wbudowany działający model Układu Słonecznego!

 • Ogrody

  5. Ogrody

  Dzięki swoim przepięknym trawnikom, układającym się we wzory geometryczne kwietnikom, rzędom posągów i wspaniałym zbiornikom wodnym, wersalskie ogrody stanowią poważną konkurencję dla pałacowego wnętrza!

Zaplanuj pobyt

 • Unikaj poniedziałków

  Planując wycieczkę pamiętaj, że w poniedziałki pałac jest nieczynny. W pozostałe dni zwiedzać go można od 9.00 do 17.30; od kwietnia do października godziny otwarcia są przedłużone do 18.30.

 • Bądź na miejscu wcześnie

  Ogrom pałacu i ilość rzeczy, które można tu zobaczyć, przytłoczą niejednego zwiedzającego. Nawet jeśli ograniczysz swoją wycieczkę do miejsc z naszej listy, warto dać sobie na to dużo czasu. A jeśli chcesz zobaczyć wszystko, lepiej przeznacz na to więcej niż jeden dzień.

 • Tańczące fontanny

  Okraszone muzyką pokazy fontann po prostu zapierają dech w piersiach. Można je oglądać od kwietnia do października, w każdy weekend i święto państwowe, od 11.00 do południa i w godzinach 15.30-17.00. Warto zaplanować wycieczkę tak, żeby na nie trafić!

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  W poniedziałki pałac jest nieczynny. Godziny otwarcia zależą od tego, czy odwiedzisz go w sezonie turystycznym (od kwietnia do października), czy poza sezonem (od listopada do marca).
 • Cena
  Najtańsza wycieczka z przewodnikiem kosztuje 32 EUR; ceny zależą od tego, co chcesz zobaczyć.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Nie, ale dostępne są audioprzewodniki.
 • Jak tam dotrzeć?
  Pałac leży godzinę drogi od Paryża. Możesz dojechać autokarem (Versailles Express; odjeżdża dwa razy dziennie spod wieży Eiffla) albo pociągiem (SCNF, stacja Montparnasse albo Saint-Lazare).
 • Dodatkowe wskazówki

  • Pamiętaj, żeby przed przyjazdem przeczytać informacje na temat biletów i rozkładów jazdy pociągów.

  • Wewnątrz pałacu obowiązuje zakaz korzystania z lamp błyskowych.

Pałac wersalski: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 22 751 opinii

Trzeba tu przyjechać, żeby zrozumieć o co chodzi w powiedzeniu, że jest jak w Wersalu. Sam pałac robi piorunujące wrażenie, wspaniała architektura, pięknie zdobione pomieszczenia, no i oczywiście ogrody królewskie z pięknymi fontannami. Widać tutaj ogromy przepych i rozmach z jakim został zaprojektowany i zbudowany. Audioprzewodnik w języku polskim, który pozwala posłuchać komentarza o wszyskich salach w pałacu. Gorąco polecam.

Wersal wspaniały. Ogrody jesienią fantastyczne- zwłaszcza przy słonecznej pogodzie. Posiadłość Marii Antoniny - rozczarowanie. Ładnie , uroczo , ale bez WOW ! Widowisko Muzyczne fontanny w październiku - PORAŻKA . Działały tylko 2 !!! Na terenie ogrodu (np. przy GRAND CANAL) funkcjonują wypożyczalnie rowerów, wózków elektrycznych typu MELEX , a po ogrodach kursuje mini pociąg na kołach.

Polecam Wersal i jego ogrody, byliśmy jesienią więc ogrody aż tak bardzo nie zachwycają choć mimo wszystko warto jest tam wejść i poczuć ten klimat. Co ciekawe to jedyne muzeum w Paryżu gdzie można posłuchać historie w języku polskim. (audio-przewodnik jednak bardzo się przydaje, nawet bardzo dobra znajomość języka angielskiego nie oddaje treści podawanej w języku ojczystym)

Kolejka z biletem ok 30min. Byliśmy pod Wersalem ok 10:30. W Pałacu dość duży tłum, przez co zwiedzanie samego obiektu było średnio pozytywnym doświadczeniem jednak godnym polecenia. Na ogrodach mniejszy ruch im dalej prowadziła ścieżka tym mniej zwiedzających. Generalnie odczucia pozytywne. zarezerwujcie sobie ok 5h jeżeli chcecie zobaczyć zarówno pałac jak i całe ogrody

Fajna wycieczka, choć w samym Wersalu niedużo sal do oglądania. Ogrody ogromne, żeby wszystko zobaczyć, naprawdę najlepiej zarezerwować cały dzień. Audioprzewodnik fajna sprawa, choć numery sal powinny być umieszczone w bardziej widocznym miejscu, bo przy tłumie zwiedzających trudno odnaleźć dany numer żeby wysłuchać komentarza.