Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Ottawa

Ottawa – nasze najbardziej polecane atrakcje

Ottawa: Rejs po rzece

1. Ottawa: Rejs po rzece

Odkryj naturalne piękno regionu, które poruszyło wyobraźnię pierwszego europejskiego odkrywcy Samuela de Champlaina. Wejdź na pokład „Paula D” na 1,5-godzinny rejs po rzece Ottawa. To obowiązkowe doświadczenie oferuje zabawne spojrzenie na bogatą historię regionu i pozostawia mnóstwo czasu, aby cieszyć się resztą pobytu. Dla Twojej wygody dostępne są dwa doki odlotów, jeden w Gatineau, a drugi w Ottawie. Po wejściu na pokład usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas rejsu w dół rzeki. Ciesz się spektakularnymi widokami na miasto i poznaj dawne życie rzeki jako wodnej autostrady do transportu zasobów dzięki wciągającemu i pouczającemu komentarzowi przewodnika w języku angielskim i francuskim. Podczas rejsu będziesz miał okazję zobaczyć budynki parlamentu, śluzy kanału Rideau oraz miasta Ottawa i Gatineau od strony rzeki. Będziesz także mógł dostrzec niektóre zabytki, które są widoczne tylko z wody lub z Gatineau. Podczas zwiedzania delektuj się zimnym napojem (na własny koszt) na dużym górnym pokładzie na świeżym powietrzu. Możesz też uciec przed żywiołami i odwiedzić zamknięty dolny pokład, aby skorzystać z pokładowej stołówki z barem.

Ottawa: Dwujęzyczna wycieczka z przewodnikiem po mieście przez Amphibious Bus

2. Ottawa: Dwujęzyczna wycieczka z przewodnikiem po mieście przez Amphibious Bus

Wejdź na pokład wyjątkowego pojazdu, który może podróżować po lądzie i wodzie, i odkryj historyczne atrakcje Ottawy i rzeki Ottawy z różnych perspektyw. Spędź 40 minut na lądzie i 20 minut na wodzie. Podziwiaj zabytki i atrakcje, takie jak Lake Dow, Landsdowne Park i Byward Market. Podziwiaj wspaniały widok na miasto podczas rejsu po rzece na pokładzie amfibii. Zobacz wszystkie ważne zabytki Ottawy i miasto Gatineau, położone po drugiej stronie wody. Skorzystaj z aktywności, która jest zarówno zabawna, jak i edukacyjna dla całej rodziny, idealna dla tych, którym brakuje czasu, ale chcą to wszystko zobaczyć.

Ottawa: rejs po kanale Rideau

3. Ottawa: rejs po kanale Rideau

Odkryj kanał Rideau wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO na pokładzie zupełnie nowego statku elektrycznego. Podziwiaj najważniejsze atrakcje, takie jak Kanadyjskie Muzeum Przyrody, Château Laurier, Dow's Lake i Narodowe Centrum Sztuki z tej kultowej drogi wodnej. Rejs wyrusza z centrum Ottawy. Wejdź na pokład największego w Ameryce Północnej w 100% elektrycznego statku pasażerskiego, jedynego w swoim rodzaju. Twoja doświadczona i przyjazna załoga odpowie na Twoje pytania i zapewni Ci bezpieczeństwo. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i ciesz się widokiem, gdy Twój przewodnik na żywo dzieli się ciekawymi spostrzeżeniami na temat regionu, jego historii i bogatego dziedzictwa kulturowego. Odkryj kanał Rideau od Chateau Laurier do Dow's Lake. Dowiedz się o 30 różnych miejscach, które naznaczyły historię Ottawy, w tym Trans-Canada Highway, Canadian Museum of Nature, Canal Ritz, Lansdowne Park, Bank Street Bridge, Dow's Lake, Commissioners Park, Dominion Arboretum i wiele innych.

Ottawa: karnet na wycieczkę z przewodnikiem Hop-On Hop-Off po mieście

4. Ottawa: karnet na wycieczkę z przewodnikiem Hop-On Hop-Off po mieście

Wszyscy na pokład tej popularnej wycieczki autobusem hop-on hop-off po Ottawie, która jest pełna zabawy, faktów i historii! Zostań w autobusie na całą 1,5-godzinną wycieczkę w obie strony lub wysiadaj i wracaj przez cały okres ważności biletu. Przeglądaj główne zabytki Ottawy, takie jak budynki parlamentu kanadyjskiego, targ Byward i inne po drodze. Zobacz zabytki Ottawy z klasycznego piętrowego autobusu z otwartym dachem. Usiądź na dolnym pokładzie i ciesz się wewnętrznym komfortem lub jedź na górnym pokładzie i ciesz się fantastycznymi widokami, podczas gdy Twój kompetentny, dwujęzyczny przewodnik wskazuje punkty orientacyjne i dzieli się z Tobą historią miasta. Wysiądź w miejscach, które chcesz odwiedzić, i wskocz z powrotem, aby wznowić zwiedzanie miasta. Rób to we własnym tempie i odwiedzaj tyle najlepszych witryn Ottawy, ile chcesz. Zobacz muzea, parki, galerie, Byward Market, budynki kanadyjskiego parlamentu i wiele innych. Odkrywaj, jedz i kupuj w całej stolicy!

Ottawa: Kanadyjskie Muzeum Przyrody Wstęp

5. Ottawa: Kanadyjskie Muzeum Przyrody Wstęp

Odkryj różnorodną przyrodę Kanady pod jednym dachem, odwiedzając Kanadyjskie Muzeum Przyrody. Znajdujące się 20 minut spacerem od Parliament Hill i łatwo dostępne transportem publicznym lub samochodem, muzeum oferuje światowej klasy galerie mieszczące się w imponującym historycznym "zamku", który niegdyś służył jako kanadyjski parlament. Odkryj 4 piętra pełne galerii prezentujących geologię, ekologię i paleontologię Kanady jako żywe eksponaty. Twój wstęp obejmuje dostęp do wszystkich stałych galerii. Spotkaj gigantyczne dinozaury, kultowe kanadyjskie ssaki, kompletny szkielet płetwala błękitnego, olśniewające klejnoty i minerały, kanadyjskie ptaki, żywe owady, stworzenia z basenów pływowych Pacyfiku i nie tylko. Odkryj tajemnice wody i Ziemi, a także stworzeń zamieszkujących naszą planetę teraz i w przeszłości. Dotknij prawdziwego lodu i zanurz się w kanadyjskiej Arktyce w spektakularnej "Canada Goose Arctic Gallery", Ontario Signature Experience. Poznaj tajemniczą, wrażliwą i wyjątkową Arktykę Kanady poprzez wciągające, praktyczne i interaktywne wyświetlacze. Opcja dodatkowa: Wystawa specjalna: Bug Adventure To niesamowite, co mogą zrobić robaki - i Ty też możesz - na tej wystawie większej niż życie. Pozwól, aby zespół projektantów Władcy Pierścieni i Avatara zabrał Cię na przygodę z robalami. Przejdź przez fantastyczny wystrój, który pozwoli Ci doświadczyć świata tak, jak robią to owady. Za każdym rogiem czekają na Ciebie interaktywne niespodzianki. Stań twarzą w twarz z cechami charakterystycznymi owadów, takimi jak kamuflaż, jad, rój i lot. Sprawdź się w interaktywnych grach - ile latających owadów możesz złapać w 30 sekund? Dowiedz się, jak robaki zainspirowały ekspertów do stworzenia latających robotów, nanotechnologii, jedwabiu drukowanego w 3D i nie tylko!

Ottawa: Wstęp do Kanadyjskiego Muzeum Wojny

6. Ottawa: Wstęp do Kanadyjskiego Muzeum Wojny

Kanadyjskie Muzeum Wojny to narodowe muzeum historii wojskowości w Kanadzie. Zaprojektowana przez japońsko-kanadyjskiego architekta Raymonda Moriyamę, struktura Muzeum i otaczające go tereny odzwierciedlają koncepcję regeneracji. Od okien z napisem „Lest We Forget / N'oublions jamais” alfabetem Morse'a, po nierówne podłogi i szorstkie betonowe ściany, budynek uznaje cenę konfliktu, jednocześnie pokazując nadzieję na spokojniejszą przyszłość. Muzeum ożywia historię wojskowości Kanady dla odwiedzających w każdym wieku poprzez tysiące osobistych historii, przedmiotów, dzieł sztuki, fotografii, interaktywnych prezentacji i wciągających środowisk. Oprócz szeregu galerii eksplorujących historię wojskowości Kanady, od wczesnych wojen w Kanadzie po współczesne konflikty, muzeum oferuje imponującą kolekcję dużych pojazdów artyleryjskich i wojskowych w Galerii LeBreton, a także prowokujące do myślenia wystawy czasowe dotyczące wszystkiego, od Pierwszego i II wojny światowej do sztuki produkowanej przez kobiety w strefach konfliktu. Sala Pamięci i kilka dodatkowych pomieszczeń w Muzeum zachęcają do cichej refleksji nad kosztami wojny. Stać w obecności nagrobka Nieznanego Żołnierza Kanady w Sali Pamięci jest potężnym i poruszającym przeżyciem, podobnie jak doświadczenie Sali Regeneracji Moriyamy i wizyta w Sali Honorowej Królewskiej Kanadyjskiej Legii. Kolekcje Canadian War Museum należą do najwspanialszych zbiorów wojskowych na świecie, obejmując rzadkie pojazdy, artylerię, mundury, medale, broń strzelecką oraz rzadkie książki i archiwa, a także wyjątkową kolekcję sztuki wojennej Beaverbrook. Oprócz prezentacji wystaw z całego świata, w muzeum odbywają się pokazy pojazdów, wykłady naukowe, angażujące programy dla rodzin oraz szeroka gama wydarzeń specjalnych.

Gatineau: Wstęp do Kanadyjskiego Muzeum Historii

7. Gatineau: Wstęp do Kanadyjskiego Muzeum Historii

Kanadyjskie Muzeum Historii jest narodowym muzeum historii ludzkości w Kanadzie. Położone w Gatineau w Quebecu, wzdłuż malowniczego brzegu rzeki naprzeciwko Wzgórza Parlamentarnego, muzeum mieści się w kultowym budynku zaprojektowanym przez rdzennego architekta Douglasa Cardinala. Muzeum jest jedną z najpopularniejszych instytucji kulturalnych w Kanadzie, z kolekcją ponad 4 milionów pozycji — w tym materiałów archeologicznych, dóbr kultury, dzieł sztuki, dokumentów i materiałów audiowizualnych. We współpracy z rdzenną ludnością Muzeum dzieli się historiami o odporności i różnorodności rdzennych kultur i historii w całej Kanadzie. Muzeum posiada największą na świecie wewnętrzną ekspozycję monumentalnych słupów, sześć tradycyjnych frontów domów tubylczych ułożonych na kształt XIX-wiecznej wioski na północno-zachodnim wybrzeżu, współczesne dzieła sztuki tubylczej oraz galerię poświęconą osiągnięciom i tradycjom ludów tubylczych. W muzeum znajduje się również popularna Canadian History Hall — oszałamiająca prezentacja, która zapewnia dostęp do 15 000 lat historii społecznej poprzez osobiste historie i 1500 autentycznych artefaktów, z których wiele to skarby narodowe. Ekspozycje muzeum dotyczą wydarzeń, osobowości i kultur, które ukształtowały Kanadę. Dzieląc się historiami z wielu perspektyw i głosów, Muzeum celebruje kanadyjskie osiągnięcia, jednocześnie odkrywając niektóre z mroczniejszych rozdziałów tego kraju. Muzeum jest także miejscem, w którym odbywają się ważne międzynarodowe wystawy, często realizowane we współpracy z najbardziej renomowanymi instytucjami na świecie. Ponadto możesz odkrywać świat poprzez zabawę ze swoimi dziećmi w Kanadyjskim Muzeum Dziecięcym i oglądać inspirujące, niezwykłe filmy dokumentalne w Ciné+.

Ottawa: River Zipline Adventure

8. Ottawa: River Zipline Adventure

Wypróbuj całkowicie wyjątkową aktywność, która wymaga wypróbowania przynajmniej raz. Wypróbuj jedyną na świecie międzyprowincjonalną tyrolkę przelatującą przez potężną rzekę Ottawa, oddzielającą stolicę Kanady, Ottawę, od miasta Gatineau. Przyjdź do stanowiska powitalnego po stronie Gatineau, aby zarejestrować się i podpisać zrzeczenie się odpowiedzialności. Zbierz swój sprzęt i udaj się do wieży startowej w Ottawie, 8 minut spacerem od Welcome Desk, po drugiej stronie mostu Chaudière. Wejdź po schodach do wieży i przygotuj się na przejście z jednej prowincji do drugiej. Szybuj z Ontario do Quebecu w mniej niż minutę ze średnią prędkością 40 km na godzinę, 120 stóp nad wodą. Ciesz się zapierającym dech w piersiach widokiem na krajowy region stołeczny z historycznymi zabytkami, takimi jak parlament Kanady, zabytkowa dzielnica Old Hull i wodospady Chaudière, sklasyfikowane jako pomnik przyrody i miejsce dziedzictwa narodowego. Uchwyć całe doświadczenie i zachowaj je jako pamiątkę dla siebie i swoich bliskich dzięki systemowi przechwytywania wideo Kool Replay. Szybko prześlij pełny film z przejażdżki tyrolką do swoich mediów społecznościowych i obserwuj, jak Twoi znajomi szaleją.

Ottawa: nawiedzona nocna wycieczka piesza

9. Ottawa: nawiedzona nocna wycieczka piesza

Przeżyj Ottawę jak nigdy dotąd podczas 75-minutowego oryginalnego nawiedzonego spaceru. Spędź wieczór z fascynującymi przewodnikami, którzy zostali wybrani spośród najlepszych lokalnych gawędziarzy i mają pasję do dzielenia się nieoczekiwaną stroną stolicy Kanady. Podczas Original Haunted Walk Twój ekspert w zamaskowanym przewodniku ujawni Ci swoje ulubione historie o duchach z okolic centrum Ottawy i poprowadzi Cię w świetle latarni do niektórych z najbardziej znanych nawiedzonych miejsc w mieście. Odwiedź miejsca, takie jak Fairmont Château Laurier, Grant House i nawiedzoną szkołę średnią w Ottawie. Ulubionym przystankiem jest nawiedzone Muzeum Bytown, w którym wielu przewodników dzieli się swoimi doświadczeniami. Już nigdy nie spojrzysz na miasto i te budynki tak samo. Po poprowadzeniu przez ulice śródmieścia Ottawy przewodnik może odprowadzić Cię z powrotem do miejsca startu lub zostawić, abyś mógł cieszyć się (bezsenną) nocą w mieście.

Ottawa: Sceniczny lot helikopterem

10. Ottawa: Sceniczny lot helikopterem

Szybuj nad miastem Ottawa, stolicą Kanady, rób zapierające dech w piersiach zdjęcia i ciesz się widokiem tego malowniczego lotu helikopterem. Spójrz przez panoramiczne i zakrzywione okna i zobacz spokojne jezioro Meech i Champlain. Zacznij na lotnisku Rockcliffe w Canadian Space and Aviation Museum. Przed wejściem na pokład helikoptera przeprowadź krótką odprawę dotyczącą bezpieczeństwa. Zobacz Wzgórze Parlamentarne, siedzibę parlamentu Kanady i Rideau Hall, oficjalną rezydencję kanadyjskiego monarchy z góry. Startuj samolotem Robinson R44 i leć z prędkością przelotową 180 km/h. Wybierz między 10-minutowym lotem o długości 30 km, 20-minutowym lotem o długości 60 km lub 30-minutowym lotem o długości 90 km.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 49
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Ottawa

Ottawa: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ottawa? Kliknij tutaj.