Dodaj daty

Otranto
rekreacja

rekreacja
Liczba znalezionych atrakcji: 29
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Otranto rekreacja

Z Lecce: Otranto, S.M. Leuca, Gallipoli i Galatina Tour

1. Z Lecce: Otranto, S.M. Leuca, Gallipoli i Galatina Tour

Ta wycieczka da Ci możliwość odwiedzenia 4 najbardziej malowniczych miast w Salento w wygodnym minivanie z klimatyzacją i profesjonalnym kierowcą, który udzieli Ci informacji na temat historii miast i miejsc do odwiedzenia. Malownicza trasa od Adriatyku do Morza Jońskiego, między skalistymi wybrzeżami, małymi zatoczkami i białymi plażami w karaibskim stylu. Pierwszym przystankiem wycieczki jest Galatina, prawdziwy klejnot sztuki, historii i tradycji. Wspaniała Bazylika Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej ustępuje tylko Bazylice Świętego Franciszka w Asyżu pod względem obecności wielu fresków, które zostały stworzone przez uczniów Giotta. Inne zabytki do odwiedzenia to Katedra św. Piotra i Pawła oraz starożytne "domy na dziedzińcu" i budynki znajdujące się w historycznym centrum. Drugim przystankiem jest Otranto, jedna z najpiękniejszych nadmorskich wiosek w Salento. Miasto Otranto jest pełne historii, a każdy zakątek podkreśla przejście różnych cywilizacji, w tym Rzymian, Bizantyjczyków, Osmanów i Aragończyków. Będziesz mieć czas wolny na zwiedzanie wspaniałej katedry, kościoła św. Piotra w doskonałym stylu bizantyjskim, zamku, wież, potężnych bastionów Pelasgi i murów otaczających całe starożytne miasto. Po Otranto dotrzesz do Santa Maria di Leuca, wzdłuż wspaniałego wybrzeża Adriatyku, charakteryzującego się klifami z widokiem na morze, jaskiniami i zatokami o skalistym dnie. Po drodze będziesz podziwiać Santa Cesarea Terme, Castro Marina i Fiord Ciolo. Santa Maria di Leuca to prawdziwa pięta Włoch, miejsce, w którym Morze Jońskie spotyka się z Adriatykiem. Z tego krańca Apulii będziesz podziwiać spektakularne widoki na port i morze, a także sanktuarium Santa Maria de "Finibus Terrae". Po Santa Maria di Leuca, wzdłuż wybrzeża Morza Jońskiego, dotrzesz do Gallipoli, uważanego za perłę Morza Jońskiego. To greckie miasto można podzielić na dwa obszary: nową wioskę, w której znajdują się obiekty turystyczne i nowoczesne budynki, oraz stare miasto. Stara część miasta położona jest na wapiennej wyspie połączonej z lądem XVII-wiecznym mostem. Będziesz mieć wolny czas na zwiedzanie historycznego centrum charakteryzującego się labiryntowym splotem wąskich uliczek, w których znajdują się tradycyjne sklepy z lokalnym rękodziełem, liczne imponujące barokowe kościoły i arystokratyczne palazzi. Warto również zobaczyć katedrę pod wezwaniem św. Agaty, jeden z najlepszych przykładów baroku w Salento, Zamek Angevine zbudowany w XIII wieku oraz Fontannę Grecką, jedną z najstarszych fontann we Włoszech.

Otranto: 1,5-godzinna wycieczka piesza z przewodnikiem

2. Otranto: 1,5-godzinna wycieczka piesza z przewodnikiem

Odkryj jedno z najpiękniejszych miast we Włoszech w towarzystwie lokalnego przewodnika. Położone w najbardziej wysuniętym na wschód punkcie na pięcie kraju, Otranto zawsze było uważane za bramę do Włoch. Dowiedz się o ciekawej przeszłości miasta od swojego przewodnika, wędrując po jego centrum. Podczas pieszej wycieczki podziwiaj stare kościoły i osobliwe budynki, które sprawiają, że Otranto jest malowniczym miejscem. Zobacz XV-wieczny zamek aragoński, którego wieże i mury służyły niegdyś jako ochrona miasta, i odwiedź katedrę Zwiastowania, w której można podziwiać oszałamiającą mozaikę. Od czasu do czasu będziesz mieć spektakularne przebłyski krajobrazu, w którym miasto spotyka się z otaczającym go krystalicznie czystym morzem.

Vlorë: Wycieczka łodzią motorową na półwysep Karaburun

3. Vlorë: Wycieczka łodzią motorową na półwysep Karaburun

Będziesz zlokalizowany nad Morzem Jońskim, na wschodnim krańcu kanału Otranto, w centrum Zatoki Vlora. Tutaj mamy Morski Obszar Chroniony Karaburun. Park przyrody, który został utworzony w 2010 roku przez Ministerstwo Środowiska Albanii w celu zachowania charakterystycznych cech tego obszaru. Gdzie odnajdujemy wyjątkowość i bioróżnorodność. Zwiedzanie Jaskini Piratów Wypływacie łodzią wczesnym rankiem z Wlory, by po około pół godzinie na wodzie dotrzeć do Jaskini Haxhi Ali, znajdującej się na końcu Półwyspu Karaburun. Przybycie łodzią do jaskini jest wyjątkowym przeżyciem. Wchodzisz do obszaru w kształcie sześcianu, który rozciąga się na 30 metrów długości, o maksymalnej wysokości 18 metrów i 12 metrach szerokości. Wewnątrz tej jaskini widok zanika między formacjami skalnymi a stalaktytami, co jest wynikiem nieustannej pracy wody na skałach przez tysiące lat. Dodatkowo na końcu jaskini znajduje się źródło słodkiej wody. Po półgodzinnej wycieczce z przewodnikiem uczestnicy mogą wybrać między snorkelingiem w cudownej, krystalicznie czystej, pełnej życia wodzie jaskini lub przyjemnym drinkiem na łodzi. Najlepsze plaże na półwyspie Karaburun Po postoju wyruszysz ponownie w podróż wzdłuż dzikiego wybrzeża Karaburun. Tutaj będziesz miał okazję zobaczyć z bliska jedne z najpiękniejszych plaż półwyspu z jaskiniami. Zakątki raju, takie jak Shen Jani, plaża Aquamarina i plaża San Basil. Po obiedzie zatrzymacie się na plaży Zhanpovel Beach, orzeźwiając się najlepszymi specjałami lokalnej tradycji gastronomicznej w restauracji znajdującej się na plaży. Wracając wczesnym popołudniem, przepłyniesz przez zatokę, flankując wybrzeże Vlory, zbliżając się do plaż z jaskiniami, Zhironi i Kalasa, omijając całą dzielnicę Cold Water. Historia pirackiej jaskini Haxhi Ali swoją nazwę zawdzięcza legendarnemu piratowi Haxhi Alia Ulqinaku. Urodzony w Kalabrii w 1569 roku, przeniósł się wraz z rodziną do Ulcinj w Albanii i otrzymał wykształcenie wojskowe w czasach Imperium Osmańskiego. Po służbie we flocie osmańskiej w 1609 roku przeniósł się wraz z dziećmi i kilkoma albańskimi marynarzami na półwysep Karaburun. Tutaj zaczął bronić wybrzeży przed najazdami Wenecjan i Francuzów, współpracując z miejscową ludnością, która zaopatrywała pirata w drewno i surowce. To był epizod, który przekazał go legendzie. Haxhi Alia został zaatakowany w 1623 roku u wybrzeży Otranto przez potężną flotę Wenecjan i Brytyjczyków, ale bohatersko się bronił, aż zyskał legendarną sławę wśród mieszkańców półwyspu Karaburun, którzy do dziś śpiewają pieśni na jego cześć.

Otranto: doznania kulinarne w lokalnym domu

4. Otranto: doznania kulinarne w lokalnym domu

Przygotuj się na kulinarne doznania jak żadne inne w lokalnym domu w Otranto. Przez 3 godziny ciesz się ekskluzywnymi instrukcjami gotowania od swojego genialnego gospodarza i skosztuj autentycznych włoskich potraw. Te przepisy, cenione w rodzinnych książkach kucharskich, przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Poczuj ciepło włoskiej gościnności, nawiązując autentyczny kontakt z mieszkańcami. Ciesz się 4-daniowym menu obejmującym przystawkę, makaron, danie główne z dodatkiem, deser oraz wybór regionalnych win i kaw.

Otranto: 2-godzinny Guided Walking Tour

5. Otranto: 2-godzinny Guided Walking Tour

Opisywany jako "brama na Wschód" i najbardziej Oriental wszystkich miast włoskich, Otranto zostało założone przez Greków od tysięcy lat temu na Krecie. Przeglądaj fascynującą historię na 2-godzinny spacer do wszystkich głównych atrakcji. Odkryj katedrę Norman, konsekrowany w 1088 roku i nadal największym romański budynek w Apulii. Podziwiać mozaikową podłogę, zbudowaną z tysięcy kawałków kamienia, które przedstawiają sceny ze Starego Testamentu i cyfr z legend Breton. Podziwiać kolumny, które uważa się, że pochodzą ze świątyni Minerwy i kości i relikwie męczenników z Otranto, którzy zginęli w oblężeniu 15-ga-wiecznego miasta. Podziwiaj 42 marmurowych kolumn, które wspierają krypty, i więcej. Przejdź do kościoła św Piotra i Zamku Aragonii, wzmocniony przez cesarza Fryderyka II i przebudowany przez Alfonsa II w Neapolu w 1485-1498. Spójrz na nieregularnym planie 5 stron, z fosą, która biegnie wzdłuż całego obwodu. Ciesz się panoramiczne widoki na morze. Jeśli pogoda jest dobra, można zobaczyć całą drogę po drugiej stronie Adriatyku do Grecji i Albanii.

VAN TOUR SALENTO, DZIEŃ W ZAPIERAJĄCYCH DECH W PIERSIACH MIEJSCACH

6. VAN TOUR SALENTO, DZIEŃ W ZAPIERAJĄCYCH DECH W PIERSIACH MIEJSCACH

Wycieczka na pokładzie naszej furgonetki charakteryzuje się licznymi bezpłatnymi postojami o zmiennej długości od 1 godziny do 30 minut oraz bardzo krótkimi postojami na zrobienie ładnego zdjęcia, dzięki czemu masz możliwość skorzystania z doskonałej organizacji czasu i odwiedzenia jak największej liczby miejsc, optymalizując swój dzień najlepiej, jak to możliwe. Wyruszamy o 9:30 z Lecce, pierwszym przystankiem jest Otranto z bogatym historycznym centrum, gdzie możesz odwiedzić katedrę, zamek i bazylikę św. Następnie rozpoczynamy podróż wzdłuż wybrzeża Adriatyku, podziwiając krajobrazy, naturalne widoki i małe wioski, które zapierają dech w piersiach, możesz zatrzymać się przy latarni morskiej Palascia, najbardziej wysuniętym na wschód punkcie Włoch. Najdłuższe przystanki znajdują się w Castro, klejnocie położonym na wybrzeżu, gdzie, jeśli chcesz, możesz zjeść lunch z widokiem na morze (dodatkowo, nie wliczone w cenę). Wyruszamy ponownie do Santa Maria di Leuca, która świętuje spotkanie dwóch mórz, Adriatyku i Morza Jońskiego. Tutaj plac Sanktuarium z latarnią morską wita turystów, którzy są zafascynowani niezwykłą panoramą. Ostatnim przystankiem na trasie jest Gallipoli, którego starożytna wioska, wysepka połączona ze stałym lądem dzięki XVII-wiecznemu mostowi, mieści zabytkowe budynki, domy na dziedzińcu, małe kościoły, Zamek Aragoński i barokową Bazylikę Sant'Agata. Powrót nastąpi około godziny 18:30 w Lecce.

Otranto: Lekcje gotowania w domu miejscowego

7. Otranto: Lekcje gotowania w domu miejscowego

Zanurz się w lekcjach gotowania w lokalnym domu, poznaj sekrety najsłynniejszych potraw kuchni regionalnej i skosztuj owoców swojej pracy w towarzystwie lokalnych win. Podczas lekcji kucharz odkryje tajniki handlu trzema autentycznymi lokalnymi przepisami. Baw się dobrze, sprawdzając swoje umiejętności kulinarne. Będziesz mieć stanowisko pracy wyposażone w naczynia i wszystkie składniki do przygotowania potraw. Skosztuj wszystkiego, co przygotowałeś, z wyborem lokalnych win. Zamiast pakować do walizki pamiątki, zabierz do domu włoskie umiejętności kulinarne, które zostaną z Tobą na całe życie.

Wycieczka vanem po wybrzeżu Adriatyku z Roca do Otranto

8. Wycieczka vanem po wybrzeżu Adriatyku z Roca do Otranto

Wybierz się na naszą wycieczkę VanTour Costa Adriatica, aby bezproblemowo zwiedzić Salento. Wyruszając z Lecce, wybierz poranną lub popołudniową zmianę na 5-godzinną wycieczkę. Wycieczka rozpoczyna się od Roca i jej Grotta della Poesia, naturalnego basenu położonego pośród zapierających dech w piersiach skał (bilet wstępu nie jest wliczony w cenę, można go kupić na miejscu). Zjeżdżając wzdłuż wybrzeża Adriatyku, naszym następnym przystankiem jest Torre dell'Orso, dom Le Due Sorelle, dwóch bliźniaczych skał przesiąkniętych legendą. Według folkloru skały te przedstawiają młode kobiety, które tragicznie utonęły i zostały zamienione w kamień przez bogów. Torre Sant'Andrea jest następna, szczycąc się imponującymi stosami piaskowca wyrzeźbionymi przez wiatr i morze na przestrzeni wieków. Kończymy naszą podróż w Otranto, gdzie będziesz mieć około godziny na zwiedzanie jego urokliwego historycznego centrum. Spaceruj wąskimi uliczkami, odwiedź katedrę, zamek i bazylikę św. Piotra, chłonąc bogatą historię i urok miasta. Wróć do Lecce z sercem pełnym wspomnień i aparatem pełnym oszałamiających zdjęć uchwycających piękno wybrzeża Adriatyku w Salento. Doświadcz cudów Salento bez wysiłku na pokładzie naszego VanTour, oferując wygodę i odkrywanie w równym stopniu.

Z Lecce: Całodniowa wycieczka po Salento z profesjonalnym przewodnikiem

9. Z Lecce: Całodniowa wycieczka po Salento z profesjonalnym przewodnikiem

Ta wycieczka da Ci możliwość odwiedzenia czterech najważniejszych miast w Salento: Galatina, Otranto, Santa Maria di Leuca i Gallipoli. Galatina to prawdziwy klejnot sztuki, historii i tradycji. Niezwykłej urody jest w szczególności Bazylika Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, ustępująca jedynie Bazylice Świętego Franciszka w Asyżu pod względem obecności wielu fresków, które zostały stworzone przez uczniów Giotta. Inne zabytki do odwiedzenia to katedra św. Piotra i Pawła oraz starożytne "domy na dziedzińcu" i budynki znajdujące się w historycznym centrum. Otranto jest najbardziej wysuniętym na wschód miastem Włoch i jest znane jako "Porta d'Oriente" (dosłownie "Drzwi do Orientu") Miasto Otranto jest pełne historii, a każdy zakątek podkreśla przejście różnych cywilizacji, w tym Rzymian, Bizantyjczyków, Osmanów i Aragończyków. Wspaniała katedra, kościół św. Piotra w doskonałym stylu bizantyjskim, zamek, wieże, potężne bastiony Pelasgi i mury otaczające całe starożytne miasto sprawiają, że Otranto jest jednym z najciekawszych miejsc kulturalnych w południowych Włoszech. Po Otranto dotrzesz do Santa Maria di Leuca, wzdłuż wspaniałego wybrzeża Adriatyku, charakteryzującego się klifami z widokiem na morze, jaskiniami i zatokami o skalistym dnie. Po drodze będziesz podziwiać Santa Cesarea Terme, Castro Marina i Fiord Ciolo. Santa Maria di Leuca znajduje się na najbardziej wysuniętym na południe krańcu Półwyspu Salentyńskiego, skąpanym przez dwa morza, Morze Jońskie na zachodzie i Morze Adriatyckie na wschodzie. Santa Maria di Leuca to ośrodek turystyczny słynący z kolorowego naturalnego krajobrazu, który łączy się z majestatyczną architekturą. Na cyplu Japigo znajduje się bazylika Santa Maria de "Finibus Terrae" (na krańcach ziemi). Z bazyliki możesz dotrzeć do starego portu pieszo przez dwie rampy po 300 stopni każda. Gallipoli jest uważane za perłę Salento. To greckie miasto można podzielić na dwa obszary: nową wioskę, w której znajdują się obiekty turystyczne i nowoczesne budynki, oraz stare miasto. Stara część miasta położona jest na wapiennej wyspie połączonej ze stałym lądem XVII-wiecznym mostem. Historyczne centrum charakteryzuje się labiryntowym splotem wąskich uliczek, przy których znajdują się tradycyjne sklepy z lokalnym rękodziełem, liczne imponujące barokowe kościoły i arystokratyczne palazzi. Warto również zobaczyć katedrę pod wezwaniem św. Agaty, jeden z najlepszych przykładów baroku w Salento, Zamek Angevine zbudowany w XIII wieku oraz Fontannę Grecką, jedną z najstarszych fontann we Włoszech.

Brindisi: Lot panoramiczny Apulia

10. Brindisi: Lot panoramiczny Apulia

Podziwiaj region Apulii z lotu ptaka podczas fascynującej przejażdżki samolotem startującym z Brindisi. Ciesz się transferem do hotelu i poczuj dreszczyk emocji podczas lotu, podziwiając niesamowite panoramiczne widoki. Po doświadczeniu otrzymasz pamiątkowy certyfikat lotu. Odbierz się z hotelu, a następnie rozpocznij od odprawy od profesjonalnego pilota. Wejdź na pokład samolotu i przygotuj się na ekscytującą podróż. Weź sprzęgło w swoje ręce i pilotuj samolot pod fachowym nadzorem pilota. Zachwyć się pięknymi wysepkami na turkusowym morzu Porto Cesareo. Leć nad wyjątkowym pięknem jaskiń boksytowych w Otranto. Zrób niesamowite zdjęcia podczas lotu, a następnie odbierz certyfikat lotu i wróć do hotelu.

Otranto

Otranto

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu rekreacja w: Otranto

Oprócz atrakcji typu rekreacja jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Otranto?

W: Otranto są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Otranto: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Otranto? Kliknij tutaj.