Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Otago

Otago – nasze najbardziej polecane atrakcje

Queenstown: Milford Sound Coach i rejs całodniowa wycieczka

1. Queenstown: Milford Sound Coach i rejs całodniowa wycieczka

Ciesz się zabawną i spokojną jednodniową wycieczką, podziwiając elementy lodowca, dziką florę i faunę oraz malownicze krajobrazy słynnego na całym świecie fiordu w Milford Sound. Zacznij od odbioru na podróż autobusem do Te Anau. Twój kierowca podzieli się swoją lokalną wiedzą, gdy zatrzymasz się po drodze, aby zobaczyć spektakularne krajobrazy. Podziwiaj widoki na wodospady, dziką przyrodę i las deszczowy. Rozkoszuj się widokami z jednego z trzech pokładów widokowych wewnątrz i na zewnątrz podczas rejsu i dołącz do wesołej załogi na dziobie, zbliżając się do wodospadu Stirling, aby poczuć mgiełkę najświeższej wody na świecie. Skorzystaj z bezpłatnego serwisu do herbaty dostępnego przez cały rejs, a przekąski, ciasta i napoje można kupić w kawiarni / barze na pokładzie.

Queenstown: TSS Earnslaw Cruise i Walter Peak z grillem dla smakoszy

2. Queenstown: TSS Earnslaw Cruise i Walter Peak z grillem dla smakoszy

Wybierz się w rejs do Walter Peak High Country Farm przez jezioro Whakatipu w Queenstown na pokładzie historycznego statku TSS Earnslaw. Nie krępuj się skorzystać z rozległego układu tego niesamowitego parowca - jest on pływającym muzeum własnej historii i zapraszamy do wejścia do maszynowni, gdzie można obserwować naszych wytrzymałych węglarzy, którzy utrzymują tę piękną damę jeziora szybującą po wodach jeziora Whakatipu.Raz w restauracji Colonel's Homestead nad jeziorem delektuj się pysznymi aromatami, gdy nasz szef kuchni ma najlepsze lokalne produkty skwierczące na grillu. Bufet obejmuje sałatki, warzywa i soczyste lokalne mięsa gotowane na grillu opalanym drewnem. Z widokiem na jezioro Whakatipu i alpejską scenerię Queenstown, Colonel's Homestead w Walter Peak High Country Farm jest idealnym miejscem na spędzenie kilku godzin. Jego kolonialna architektura i rozległe tereny przywołują elegancję minionej epoki. W zestawie znajduje się również zabawna demonstracja farmy, która spodoba się całej rodzinie. Jeśli masz jeszcze czas, możesz zwiedzić piękne ogrody nad jeziorem przed ponownym wejściem na pokład TSS Earnslaw na podróż powrotną do Queenstown.

Z Queenstown: całodniowa wycieczka do Milford Sound samolotem i łodzią

3. Z Queenstown: całodniowa wycieczka do Milford Sound samolotem i łodzią

Wystartuj z Queenstown i leć nad surowymi terenami Central Otago, a następnie udaj się na zachód, gdzie lodowcowe rzeki wpadają do jeziora Wakatipu. Zobacz, co przez lata stworzyła siła natury, podróżując przez dwa niezwykłe parki narodowe: Mt Aspiring i wpisany na listę światowego dziedzictwa Park Narodowy Fiordland. Po przybyciu do Milford Sound dołącz do specjalnie zbudowanej małej łodzi na wygodny dwugodzinny rejs przez jeden z cudów natury na świecie. Wypłyń obok kultowego szczytu Mitre Peak i płyń wzdłuż fiordu, podczas gdy nasz kapitan podkreśla interesujące miejsca po drodze, w tym potężne wodospady Bowen, Lion Mountain, Copper Point, Seal Rock i Stirling Falls. Wypatruj dzikich zwierząt, które można znaleźć w regionie, w tym fok, delfinów i rzadkich pingwinów grzebieniastych Fiordland (sezonowo). Zakończ swoją podróż widokiem z lotu ptaka na w dużej mierze nietknięty region, lecąc z powrotem nad Alpami Południowymi i witając się z niesamowicie błękitnym jeziorem Wakatipu po wylądowaniu w Queenstown.

Z Queenstown: Rejs po Milford Sound i 1-dniowa wycieczka autokarowa

4. Z Queenstown: Rejs po Milford Sound i 1-dniowa wycieczka autokarowa

Udaj się do Milford Sound na przedłużony rejs przyrodniczy podczas 1-dniowej wycieczki z Queenstown. Przeżyj jedną z najpiękniejszych przejażdżek na świecie w komforcie najnowocześniejszego autokaru. Wejdź na pokład luksusowego autokaru ze szklanym dachem w Queenstown i podróżuj wzdłuż brzegów jeziora Whakatipu do Te Anau. Tutaj zatrzymamy się na krótki odpoczynek w kawiarni, a następnie wyruszymy wzdłuż spektakularnej alpejskiej trasy Milford Road. Ciesz się spektakularnymi przystankami fotograficznymi i krótkimi spacerami po drodze. Zrelaksuj się podczas 2-godzinnego rejsu po Milford Sound do Morza Tasmana i podziwiaj dziką przyrodę, wodospady i góry fiordu. Nasi doświadczeni kapitanowie dostosowują każdy rejs po Milford Sound, biorąc pod uwagę pogodę i ostatnie obserwacje dzikiej przyrody, zapewniając, że zobaczysz to, co Milford Sound ma do zaoferowania. Nasze statki mają duże okna, przestronne pokłady i oferują niezakłócony widok na dramatyczny krajobraz Fiordland. Doświadcz chłodnego strumienia wodospadu podczas rejsu w pobliżu stromych ścian skalnych. Możesz przynieść własny lunch lub kupić pyszne lokalne dania, wina, piwo rzemieślnicze i kawę baristyczną na pokładzie. Po rejsie wsiądź do autokaru i udaj się w podróż powrotną do Queenstown.

Queenstown: przejażdżka łodzią po rzece Shotover i rzece Kawarau

5. Queenstown: przejażdżka łodzią po rzece Shotover i rzece Kawarau

Poczuj przypływ adrenaliny podczas 1-godzinnej przejażdżki łodzią odrzutową, obsługiwaną przez pierwszą na świecie firmę oferującą komercyjne łodzie odrzutowe. Podziwiaj wspaniałe widoki na Niezwykłe Góry i popłyń w górę 2 najbardziej charakterystycznych rzek Wyspy Południowej. Wyjedź z serca Queenstown i wejdź na pokład dużej żółtej łodzi odrzutowej przy molo Main Town. Trzymaj się mocno, przyspieszając po wodzie i poczuj radość płynącą z dwusilnikowej łodzi o dużej mocy, która płynie przez jezioro Wakatipu. Poczuj zwroty akcji, wchodząc do rzeki Kawarau i ścigając się obok skał i pod mostami z prędkością do 95 kilometrów na godzinę. Chwyć podgrzewane poręcze i doświadcz obrotów o 360°, przyspieszając płytkie kanały rzeki Shotover. Po 45 kilometrach czystej adrenaliny wróć na molo i obejrzyj zdjęcia i filmy z podróży.

Queenstown: TSS Earnslaw Rejs po jeziorze Whakatipu

6. Queenstown: TSS Earnslaw Rejs po jeziorze Whakatipu

To najbardziej kultowa łódź w Nowej Zelandii i jedno z najbardziej historycznych miejsc w Queenstown. 90-minutowy rejs po jeziorze Whakatipu prezentuje spektakularne alpejskie krajobrazy Queenstown, oferując jednocześnie mnóstwo czasu na poznanie żywej historii Queenstown - ponad stuletniego TSS Earnslaw. Posłuchaj wciągającego komentarza doświadczonego kapitana, który podkreśli interesujące miejsca podczas rejsu. Obejrzyj kolekcję historycznych zdjęć w małym muzeum na pokładzie i sprawdź sterówkę kapitana. Odwiedź maszynownię, aby poczuć ciepło gigantycznych silników parowych podczas pracy i zobaczyć, jak palacze wrzucają węgiel do żarzących się palenisk. Zanurz się w dramatycznych górskich widokach otaczających jezioro Wakatipu i zrelaksuj się w kawiarni, gdzie można napić się wina lub piwa, a także kupić przekąski. Możesz wybrać tylko rejs wycieczkowy lub połączyć go z wizytą w Walter Peak High Country Farm na wycieczkę z przewodnikiem po farmie, wędrówkę konną, eko doświadczenie lub nasz słynny lunch/kolację z grilla dla smakoszy. Pamiętaj, że mamy osobne oferty dla tych opcji combo.

Milford Sound: Butikowy rejs małą łodzią

7. Milford Sound: Butikowy rejs małą łodzią

Twój rejs rozpocznie się w jednym z najbardziej malowniczych punktów podróży. Możesz podziwiać wspaniały widok na Mitre Peak (najczęściej fotografowaną górę Nowej Zelandii) i Sindbad Gully. To miejsce jest domem dla Kakapo (najcięższej nielotnej papugi na świecie), która kiedyś uważana była za wymarłą, ale została ponownie odkryta w 1948 roku. Stamtąd przepłyniesz obok kolonii fok i poczujesz strumień wodospadu, podróżując bezpośrednio pod Fairy Falls. Gdy rejs dotrze do Morza Tasmana, zobaczysz ukryte wejście do Milford Sound (które kapitan Cook dwukrotnie przegapił podczas swoich eksploracji). W drodze powrotnej znajdziesz się pod jeszcze większym wodospadem, Sterling Falls. Jeśli masz ochotę na światowej sławy „lodowatą twarz”, nie przegap okazji, aby to zrobić. Podczas wycieczki przewodnicy przyrody będą Cię zabawiać lokalnymi anegdotami, a także oferować dodatkowe informacje na temat mijanej flory i fauny. Są tam również, aby pomóc Ci w robieniu zdjęć i pomóc w spełnieniu wszelkich wymagań. W okolicach listopada będziesz miał okazję zobaczyć rzadkiego pingwina czubatego z Fiordland.

Queenstown: Minus 5 Ice Bar Experience z opcjami drinków

8. Queenstown: Minus 5 Ice Bar Experience z opcjami drinków

Po przybyciu do słynnego nabrzeża parowca spotkaj się ze swoimi lodowymi gospodarzami w recepcji, gdzie zostaniesz powitany z uśmiechem i zameldowany na swoje antarktyczne doświadczenie. Stamtąd zostaniesz wyposażony w nasze przytulne, wykonane na zamówienie kurtki, rękawiczki i buty, jeśli zajdzie taka potrzeba. Następnie Twój gospodarz poprowadzi Ciebie i Twoją grupę do baru lodowego, gdzie odbędzie się krótka odprawa przed zanurzeniem się w lodowej krainie czarów. Wejdź do lodowego baru, w którym wszystko, od ścian i mebli po bar, jest ręcznie wykonane z ponad 18 ton krystalicznie czystego lodu. Przez następną godzinę będziesz mógł wchodzić w interakcje z rzeźbionymi lodowymi rzeźbami, delektując się pysznym koktajlem lub bezalkoholowym koktajlem serwowanym w lodowej szklance! Możesz zabrać ze sobą własny aparat fotograficzny lub personel, który będzie robił zdjęcia, które będzie można kupić po zakończeniu doświadczenia

Queenstown: TSS Earnslaw Cruise i Walter Peak Farm Tour

9. Queenstown: TSS Earnslaw Cruise i Walter Peak Farm Tour

Poznaj to działające gospodarstwo wiejskie, zapewniające szereg autentycznych doświadczeń. Położona nad malowniczym brzegiem jeziora Whakatipu, z kolonialnym gospodarstwem i pięknymi ogrodami nad jeziorem, farma Walter Peak High Country Farm jest idealnym miejscem na spędzenie kilku godzin relaksu. Rozpocznij tę wycieczkę od relaksującego rejsu wycieczkowego po jeziorze Whakatipu na pokładzie kultowego stuletniego parowca opalanego węglem, TSS Earnslaw. Zwiedzaj pokłady, odwiedź łaźnię parową lub porozmawiaj z kapitanem w sterówce. Skorzystaj z pokładowej kawiarni, aby kupić drinka lub dwa. Po zejściu z pokładu TSS Earnslaw zostaniesz powitany przez naszego wiejskiego gospodarza, który zabierze Cię do amfiteatru, gdzie obejrzysz niezwykłe umiejętności, z jakimi psy hodowlane zaganiają owce z wybiegów. Ciesz się wycieczką pieszą po obejściu, odwiedzając zagrody, w których możesz pomóc nakarmić owce i jelenie, a nawet zbliżyć się do szkockiego bydła highland. Następnie przejdź się do uroczej starej wełnianej szopy na poranną lub popołudniową herbatę. Możesz mieć czas na spacer po ogrodach nad jeziorem przed ponownym wejściem na pokład TSS Earnslaw na rejs powrotny do Queenstown.

Queenstown: Wycieczka łodzią po jeziorze Whakatipu

10. Queenstown: Wycieczka łodzią po jeziorze Whakatipu

Podczas rejsu po jeziorze Queenstown odkryjesz góry, lasy i ukryte zatoczki, a nasz kapitan podzieli się z Tobą opowieściami o historii jeziora. Podziwiaj Bob's Cove, Mt Earnslaw i Alpy Południowe podczas naszego 1-godzinnego i 30-minutowego rejsu. Niezależnie od tego, czy jesteś z rodziną, przyjaciółmi czy kimś wyjątkowym, dołącz do nas, aby odkryć naturalne piękno Queenstown. Zrelaksuj się na pokładzie w naszej kawiarni i barze z możliwością wcześniejszego zamówienia deski serów i wędlin. Jako lokalna firma rodzinna jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować sekrety jeziora Whakatipu i pozostawić Cię z cennymi wspomnieniami krajobrazów Queenstown.

Najciekawsze atrakcje

Otago: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 201
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Otago

Jakie są najlepsze niedrogie wycieczki w: Otago?

Jakie są najlepsze oferty i zniżki na atrakcje w: Otago?

Otago: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Otago? Kliknij tutaj.