Ostrzyhom – nasze najbardziej polecane atrakcje

Zakole Dunaju i Szentendre z lunchem: Wycieczka z Budapesztu

1. Zakole Dunaju i Szentendre z lunchem: Wycieczka z Budapesztu

Ta całodniowa wycieczka po potężnym Dunaju jest idealna dla osób, które chcą połączyć historię z przyrodą i chcą cieszyć się jednymi z najpiękniejszych węgierskich krajobrazów. Zobaczysz zabytki i pomniki sztuki, a Twój przewodnik opowie żywą opowieść o życiu Węgier. Odwiedzisz 750-letnią rezydencję królewską w Wyszehradzie, gdzie dowiesz się o życiu w średniowieczu, podziwiając jednocześnie spektakularne widoki na dolinę Dunaju. W Esztergomiu, północnej bramie Budapesztu, zatrzymasz się przy największej katedrze w kraju i zobaczysz miejsca pochówku słynnych kardynałów, patrząc przez wodę w stronę Słowacji. Przejdź przez rzekę i granicy ze Słowacją, aby zobaczyć wspaniały widok z przeciwnej strony. Zatrzymasz się w wiosce artystów w Szentendre, barokowym mieście położonym u zbiegu Dunaju z górami Pilis. Spaceruj wąskimi uliczkami, aby chłonąć magiczną atmosferę i podziwiać panoramiczne widoki na rzekę. Będziesz miał czas, aby odwiedzić niektóre muzea, takie jak znane na całym świecie Muzeum Ceramiki Margit Kovács lub Muzeum Cukiernictwa, gdzie budynki i ludzie są zrobieni z marcepanu. Jeśli wolisz, przed podróżą powrotną do Budapesztu przejrzyj sklepy w wiosce. Podróż w okresie od maja do 1 października będzie magicznym rejsem łodzią, odpowiednim sposobem na powrót do centrum miasta. W przypadku niskiego poziomu wody powrót do Budapesztu odbędzie się autobusem.

Z Budapesztu: zakole Dunaju – wycieczka całodniowa w j. ang.

2. Z Budapesztu: zakole Dunaju – wycieczka całodniowa w j. ang.

Podczas tej niezapomnianej wycieczki wzdłuż Dunaju zatrzymaj się w Wyszehradzie, Ostrzyhomiu i Szentendre. Poznaj architekturę i historię odwiedzanych miejsc wraz z przewodnikiem. Zobacz Zakole Dunaju i spaceruj średniowiecznymi wąskimi uliczkami. W Wyszehradzie spacer w pobliżu 750-letnich kamieni dawnej rezydencji królewskiej (wstęp nie jest wliczony). Dowiedz się o życiu w średniowieczu i podziwiaj fascynującą panoramę doliny Dunaju. W Esztergom, północnej bramie Budapesztu, znajduje się centrum Kościoła katolickiego. Odwiedź największą katedrę na Węgrzech i miejsce pochówku najsłynniejszych kardynałów w kraju, takich jak prymas József Mindszenty. Następnie zatrzymaj się, aby podziwiać widok na Słowację po drugiej stronie rzeki. W drodze powrotnej zatrzymaj się w wiosce artysty Szentendre. Jest to małe barokowe miasto u wrót Zakola Dunaju, na styku Dunaju i Gór Pilskich, położone w pięknym otoczeniu przyrody. Spaceruj po barokowej osadzie, zbudowanej na średniowiecznych ruinach, i idź wąskimi uliczkami do punktu panoramicznego, z którego roztacza się widok na Dunaj. Ciesz się wyjątkową atmosferą tej wioski przed zakończeniem wycieczki.

Z Budapesztu: Całodniowa wycieczka autobusem/łodzią po zakolu Dunaju z lunchem

3. Z Budapesztu: Całodniowa wycieczka autobusem/łodzią po zakolu Dunaju z lunchem

Wybierz się w podróż do historii Węgier, zaczynając od opcjonalnego odbioru z hotelu w centrum Budapesztu. Wyrusz w drogę komfortowym klimatyzowanym autokarem i zacznij od podziwiania niezwykłego miasta Esztergom i największego kościoła katolickiego w kraju. Przed wycieczką zjedz 3-daniowy lunch, a następnie udaj się do magicznej wioski artystów Szentendre, gdzie przewodnik zabierze Cię na pieszą wycieczkę. W ciągu dnia będziesz mieć okazję zobaczyć Esztergom z innej perspektywy podczas przystanku fotograficznego na Słowacji. Po zakończeniu wycieczki wróć do Budapesztu. Latem (od maja do 1 października) wrócisz łodzią, a od października do kwietnia autokarem. W przypadku niskiego poziomu wody powrót do centrum Budapesztu odbędzie się autobusem. Bilet na rejs baoat w Budapeszcie w sezonie zimowym (listopad-marzec) otrzymasz w naszym biurze podczas zameldowania. Możesz skorzystać z tej usługi dowolnego dnia podczas pobytu w Budapeszcie.

Z Budapesztu: całodniowa prywatna wycieczka po zakolu Dunaju z lunchem

4. Z Budapesztu: całodniowa prywatna wycieczka po zakolu Dunaju z lunchem

Ta 8-godzinna prywatna wycieczka wyrusza z Budapesztu klimatyzowanym minibusem, aby odkryć 3 perły zakola Dunaju. Jedna z najsłynniejszych rzek na świecie, Dunaj, przepływa przez kontynent europejski na długości 1785 mil, mijając niektóre z jego najbardziej majestatycznych miast. Na Węgrzech zakolu Dunaju nadano zakolu rzeki w pobliżu miasta Wyszehrad. Otoczony Górami Zadunajskimi z jednej strony i Górami Północnowęgierskimi z drugiej, jest to spektakularny region bogaty w lasy i wapienne jaskinie oraz obfitujący w uprawy winorośli Podczas tej wycieczki odkryjesz 3 historyczne miejsca zakola Dunaju ze swoim osobistym przewodnikiem. Przejazd do pięknego miasta Esztergom, dawnej stolicy Węgier od X do XIII wieku, położonej na granicy ze Słowacją. Jego katedra, Bazylika Esztergom, jest największym kościołem na Węgrzech. Jedź dalej do Wyszehradu, małego miasteczka zamkowego na prawym brzegu Dunaju. Tutaj odkryjesz pozostałości Pałacu Królewskiego i zwiedzisz cytadelę Zamku Wyszehradzkiego. Zrób pamiątkowe zdjęcia Zakola Dunaju z fantastycznego, podwyższonego punktu widokowego zamku. Zjesz 3-daniowy lunch w lokalnej restauracji w Wyszehradzie, po czym udasz się do średniowiecznego miasta Szentendre. Znana ze sceny artystycznej, będziesz spacerować po uroczych uliczkach, wzdłuż których znajdują się galerie sztuki współczesnej, sklepy z rękodziełem i butiki.

Zakole Dunaju: Prywatna 8-godzinna wycieczka z pełnym wyżywieniem z Budapesztu

5. Zakole Dunaju: Prywatna 8-godzinna wycieczka z pełnym wyżywieniem z Budapesztu

Rozpocznij dzień od wygodnej jazdy na północ do Ostrzyhomia, centrum węgierskiego chrześcijaństwa. Odwiedź słynną bazylikę i wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem, aby podziwiać widok, jaki oferuje kopuła, a także skarbiec! Tam skarby pokazują nasi lokalni przewodnicy! Udaj się na Słowację, aby zobaczyć wspaniały widok z brzegu rzeki i zobaczyć ruiny starego kościoła tureckiego. Zrób kilka przystanków nad Dunajem, gdzie dominuje przyroda. Kontynuuj swoją podróż i skieruj się w stronę małego miasteczka Wyszehr, gdzie możesz odwiedzić słynny Zamek Królewski i siedzibę słynnego corocznego Turnieju Rycerskiego na Dolnym Zamku. Ciesz się naprawdę wspaniałym 3-daniowym lunchem Á'lá Carte w tradycyjnej restauracji, tak jak lubisz! Następnie zacznij wracać do Budapesztu. Ostatnim przystankiem wycieczki jest piękne miasteczko Szentendre. Wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po barokowym centrum Szentendre i ciesz się zakupami pamiątek.

Weekend z gwiazdką Michelin w Esztergom na Węgrzech

6. Weekend z gwiazdką Michelin w Esztergom na Węgrzech

Przyjedź i spędź weekend z gwiazdką Michelin w Esztergom, jednym z najpiękniejszych miast nad zakolem Dunaju. Czekamy na Ciebie z 10-daniowym menu degustacyjnym Ádám Barna, stylowymi designerskimi pokojami i 9-daniowym śniadaniem dla smakoszy, które jest również unikalne na poziomie regionalnym. Kulinarne doświadczenie życia zaledwie 50 minut od Budapesztu.

Węgry: całodniowa prywatna wycieczka po zakolu Dunaju

7. Węgry: całodniowa prywatna wycieczka po zakolu Dunaju

Poznaj piękno i historię zakola Dunaju podczas całodniowej wycieczki, która zabierze Cię wzdłuż Błękitnego Dunaju z Budapesztu. Odwiedź największą na Węgrzech bazylikę w Esztergom, centrum kościoła katolickiego w kraju. Podziwiaj widoki na dolinę Dunaju z dawnej rezydencji królewskiej na szczycie Wzgórza Wyszehradzkiego. W drodze powrotnej zatrzymasz się przy barokowej osadzie Szentendre i pospacerujesz wąskimi brukowanymi uliczkami. Będziesz miał czas na przeglądanie wielu sklepów oferujących rękodzieło i pamiątki. Trasa i czas trwania wycieczki są elastyczne i dostosowane do Twoich zainteresowań. Należy pamiętać, że opłaty za wstęp i lunch nie są wliczone w cenę wycieczki. Rejs powrotny łodzią do Budapesztu jest dostępny tylko w sobotę i niedzielę. Jeśli zarezerwujesz wycieczkę na poniedziałek lub czwartek, podróż powrotna do Budapesztu odbędzie się autobusem.

Budapeszt: całodniowa wycieczka po wspaniałym zakolu Dunaju

8. Budapeszt: całodniowa wycieczka po wspaniałym zakolu Dunaju

Poznaj obszar Węgier zwany Zakolem Dunaju podczas całodniowej wycieczki z Budapesztu. Odwiedź Esztergom, dawne miejsce koronacji na Węgrzech. Podziwiaj skarby Kościoła Prymasów Węgier i pierwszy pałac królewski dynastii Arpadów. Jedź dalej do Wyszehradu, aby zobaczyć średniowieczną fortecę i renesansowy pałac króla Macieja. Ciesz się malowniczą i śródziemnomorską atmosferą Szentendre, domu licznych galerii i malarzy. Wybierz się na spacer wąską uliczką Szentendre, gdzie możesz odwiedzić galerię lub Muzeum Marcepanu. Zobacz serbsko-katolicki kościół Blagovetenska i Rynek Główny z krzyżem serbskim. Istnieje również możliwość zatrzymania się na lunch nad brzegiem Dunaju w Wyszehradzie w klimatycznej restauracji na świeżym powietrzu. Koszt obiadu nie jest wliczony w cenę wycieczki.

Z Budapesztu: jednodniowa wycieczka po winach i historii z lunchem i Palinką

9. Z Budapesztu: jednodniowa wycieczka po winach i historii z lunchem i Palinką

Odwiedź dwa kraje podczas jednej podróży! Zwiedź największą bazylikę na Węgrzech, podziwiaj panoramiczne widoki na zakole Dunaju i skosztuj najlepszych win regionu w pięknej winnicy. Zjedz w lokalnej restauracji autentyczne węgierskie danie, a potem skosztuj tradycyjnych palinek. Rozpocznij od odbioru z hotelu klimatyzowanym minibusem. Stamtąd ciesz się 45-55 minutami jazdy samochodem do regionu winiarskiego Neszmély przez pagórkowaty krajobraz Gór Pilis. Po przybyciu do wioski Kesztölc odwiedzisz wyjątkową, uroczą winnicę, znaną miłośnikom wina z wyjątkowej selekcji win organicznych i tradycyjnych. Winiarnia produkuje rocznie niewielką ilość wina, które w większości sprzedawane jest w wybranych restauracjach oraz z ich piwnic. Zwiedzisz piwnicę i skosztujesz 6 win z ich wyboru z tradycyjnymi przekąskami, podczas gdy winiarz udzieli wyjaśnień i odpowie na pytania dotyczące ciężkiej pracy przy produkcji wina. Następnie udaj się do bazyliki Esztergom, największej bazyliki na Węgrzech i czwartej co do wielkości w Europie. Po podziwianiu wspaniałych rzeźb i fresków kościoła warto wspiąć się po schodach na kopułę. Stamtąd widok na Zakole Dunaju zapiera dech w piersiach. Z bazyliki wystarczy krótki spacer do restauracji Csülök Csárda. Sama restauracja ma długą historię, a jej piwnica została zbudowana w średniowieczu. To tam zjesz lunch, który będzie się składał z ulubionych tradycyjnych potraw tego kraju. Restauracja oferuje również duży wybór węgierskiego spirytusu „palinka”. Twój przewodnik wyjaśni pochodzenie i wytwarzanie tego mocnego napoju, zanim zakończysz dzień 3 próbkami różnych smaków palinki. Przed lub po obiedzie będzie można odbyć krótką wizytę na Słowacji. Możesz zobaczyć bazylikę z drugiej strony Dunaju i zrobić zdjęcia na 10-15min obwodnicy. Pod koniec wycieczki zostaniesz przeniesiony z powrotem do hotelu w Budapeszcie.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Ostrzyhom

Ostrzyhom
Liczba znalezionych atrakcji: 14
Sortuj wg::

Ostrzyhom: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Ostrzyhom: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ostrzyhom? Kliknij tutaj.

Ostrzyhom: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.1 / 5

na podstawie 556 opinii

Podróż bardzo nam się podobała! Chociaż czuliśmy, że w Szentendre przydałoby się nam trochę więcej czasu, aby napić się odpowiedniego drinka na placu. Za mało czasu na spacery po ulicach, zakupy i robienie czegokolwiek innego. Miejsce na lunch w Wyszehradzie miało piękne widoki ze szczytu miejsca, w którym znajduje się restauracja, ale sam lunch nie był niczym, o czym można by pisać. Przewodnik był bardzo miły i przekazał nam całkiem ciekawe fakty. Autobus był wygodny, a jazda przyjemna.

Bardzo fajny dzień, kierowca punktualny na spotkaniu, a także wyjazd z wycieczki (było sztormowo, ale osłonięci w łodzi, nie braliśmy kropli) Attila był znakomity i poliglota, za każdym razem nawet po 2 wysiłek, aby przetłumaczyć….praktycznie wszystko. Polecam bez wahania.

Spodziewaliśmy się wycieczki z dzikiem, ale dostaliśmy FANTASTYCZNĄ wycieczkę autobusową z doświadczonym i utalentowanym przewodnikiem. Zrzucili nam skarpetki (to pozytywne amerykańskie powiedzenie!)! Bardzo mi się podobało i gorąco polecam.

La experiencia es groźny. Nadie debería de Budapest sin tomar este tour. La naturaleza es impresionante. Hilda es muy conocedora y tiene un muy buen trato

Ciekawa wycieczka z pięknymi widokami, dobrym lunchem i lubianą wycieczką łodzią, która zakończyła wycieczkę.