Dodaj daty

Ostrów Tumski

Ostrów Tumski – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wrocław: Spacer po Starym Mieście i Ostrowie Tumskim (angielski)

1. Wrocław: Spacer po Starym Mieście i Ostrowie Tumskim (angielski)

Historia Wrocławia jest długa i skomplikowana. Aby to zrozumieć, trzeba zanurzyć się w przeszłość ponad 1000 lat. Miasto zostało nazwane Mikrokosmosem przez profesora Normana Daviesa ze względu na przynależność do różnych krajów i położenie w środku Europy. Davies powiedział, że wszystko, co wydarzyło się w Europie, w pewnym momencie wydarzyło się także we Wrocławiu: wojny i zmagania religijne, bogactwo miasta handlowego, naziści i II wojna światowa z niemal całkowitą zagładą miasta, włączeniem się w blok komunistyczny, do którego ostatecznie wskoczono wolność ponad 25 lat temu. Nowoczesny Wrocław to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Europie, charakteryzujące się bogatą kulturą i otwartymi, gościnnymi ludźmi. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak to wszystko się wydarzyło, po prostu dołącz do naszej wycieczki!

Wrocław: Krótki spacer po mieście i rejs

2. Wrocław: Krótki spacer po mieście i rejs

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i rozpocznij wycieczkę pieszą. Udaj się na wrocławski Rynek, gdzie znajduje się największy targ kwiatowy we Wrocławiu. Następnie odwiedź malowniczy kościół świętej Elżbiety i zobacz słynne miedziane krasnale, jak również pomnik Dietricha Bonhoeffera. Po drodze na Uniwersytet Wrocławski przejdź koło dawnego więzienia miejskiego. Dowiedz się więcej o wrocławskich studentach, przechodząc koło fontanny Szermierza. Potem udaj się do dawnego gimnazjum św. Macieja i zwiedź tamtejszy barokowy ogród, a następnie zobacz zabytkową Halę Targową oraz wrocławską katedrę. Podziwiaj Ostrów Tumski od strony rzeki i rozkoszuj się widokami roztaczającymi się z mostu, spacerując promenadą. Po zakończeniu krótkiej wycieczki pieszej weź udział w rejsie po Odrze statkiem pasażerskim. Rejs trwa 50 minut, a jego trasa przebiega w kierunku zoo i kończy się powrotem do portu. Statek składa się z trzech pokładów pasażerskich oraz z pokładu z leżakami. Znajduje się tam także bar. Podczas rejsu możesz wypić piwo, wino, kawę oraz skosztować rozmaitych słodyczy. Będziesz mieć także okazję podziwiania malowniczych widoków rozciągających się wzdłuż Odry. Przepłyń koło Ostrowa Tumskiego, mostu Grunwaldzkiego, Muzeum Narodowego, wież ciśnień oraz wrocławskiego zoo. Twój przewodnik opowie Ci o systemie transportu śródlądowego oraz o różnych zabytkach, które będziesz mijać po drodze. Wycieczka kończy się w przystani w centrum miasta.

Wrocław: 3-godzinna wycieczka rowerowa w języku angielskim lub polskim

3. Wrocław: 3-godzinna wycieczka rowerowa w języku angielskim lub polskim

Wsiądź na dobrze utrzymany i stylowy rower i wybierz się na trzygodzinną wycieczkę z przewodnikiem po Wrocławiu. Unikaj tłumów turystów, zmęczonych stóp i ruchu ulicznego, korzystając z wiedzy przewodnika informacyjnego. Podczas tej wycieczki będziesz mógł podziwiać imponującą barokową architekturę wrocławskiej Starówki, która została starannie odrestaurowana po II wojnie światowej, odwiedzić Ostrów Tumski, czyli Ostrów Tumski, najstarszą część miasta i odwiedzić Halę Stulecia, arcydzieło architektury wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poza tymi miejscami wycieczka zaprowadzi Cię do Rynku Głównego, Promenady Starego Miasta, Jatek, pomnika zwierząt rzeźnych na Spiżu, Więzienia Starego Miasta, Uniwersytetu Wrocławskiego, Pomnika Szermierza, Ossolineum, Hali Targowej, Wzgórz Polskich, Placu Grunwaldzkiego, Zwierzynieckiego Most, Wrocławskie Zoo, Ogród Japoński, Iglica, Park Szczytnicki, Muzeum Narodowe, Dom Starej Giełdy i Targ Solny.

Wrocław: multimedialny wieczorny pokaz fontann

4. Wrocław: multimedialny wieczorny pokaz fontann

Udaj się na plac Solny i skorzystaj z transportu przez zabytkową starówkę i Ostrów Tumski do parku Szczytnickiego, gdzie odbędzie się pokaz. W drodze na pokaz zobaczysz kilka godnych uwagi zabytków. Po dotarciu na miejsce obejrzyj 25-minutowy pokaz z wykorzystaniem największej tego typu instalacji w Polsce. Zobacz różnorodne animacje i obrazy wyświetlane na strumieniach wody. Zachwyć się kolorowym pokazem audiowizualnym z ponad 800 światłami, 300 projektorami wodnymi i 3 strumieniami ognia. Po pokazie wsiądź z powrotem do autobusu i wróć na plac Solny.

3-godzinna piesza wycieczka historyczno-kulturalna Best of Wrocław

5. 3-godzinna piesza wycieczka historyczno-kulturalna Best of Wrocław

Poznaj Wrocław, stolicę Dolnego Śląska, podczas 3-godzinnej pieszej wycieczki, która zapozna Cię z jego historią i kulturą. Poznaj najpiękniejsze i godne uwagi zabytki Wrocławia, zaczynając od Rynku, gdzie naprawdę warto zobaczyć wyjątkowe piękno późnogotyckiego ratusza. Spacerując średniowiecznymi uliczkami, natkniesz się na kampus uniwersytecki, gdzie główna aula jest uderzającym przykładem pięknej architektury barokowej z czasów Habsburgów. Trasa kończy się w najstarszej części Wrocławia, Ostrowie Tumskim. Znajduje się tu Katedra św. Jana Chrzciciela oraz liczne kościoły i klasztory, które nadają okolicy niezwykłej duchowej atmosfery.

Wrocław: prywatna wycieczka piesza po starym mieście

6. Wrocław: prywatna wycieczka piesza po starym mieście

Dołącz do nas w historycznej i kulturowej wycieczce po Wrocławiu „Wenecja Północy”. Dzięki obfitości cieków wodnych i wysp oraz niesamowitym zabytkom architektury Wrocław jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Przeglądaj najważniejsze atrakcje Starego Miasta i zobacz, ile krasnoludów możesz znaleźć! Dwugodzinna wycieczka rozpocznie się pod iglicą Małej Iglicy na uroczym Placu Solnym, wzdłuż którego stoją kolorowe stare kamienice. Przespacerujesz się po średniowiecznym Rynku, aby zobaczyć godne uwagi rezydencje, takie jak Dom Gryfa, Dom Pod Złotą Koroną i Dom Pod Złotym Jeleniem. Zobacz kultową gotycką fasadę XIII-wiecznego ratusza i pręgierza (Pregierz), który w średniowieczu był używany do karania przez publiczne upokorzenie. Zabytkowe Stare Miasto słynie z fascynującej historii i legend, takich jak ta o trzymających się za ręce Domach Jasia i Małgosi. Twój kompetentny Prywatny przewodnik pomoże Ci znaleźć niektóre z dziesiątek uroczych miedzianych krasnoludków rozsianych po całym mieście i podzieli się wskazówkami na temat najlepszych lokalnych restauracji, klubów i barów. Zobaczysz wysoką XIV-wieczną gotycką parafię rzymskokatolicką św. Elżbiety Węgierskiej, a następnie odkryjesz wąskie uliczki Dzielnicy Czterech Wyznań. Trasa będzie kontynuowana wzdłuż malowniczej rzeki Odry i zakończy się w głównym budynku Uniwersytetu Wrocławskiego, znanym ze wspaniałej barokowej Auli Leopoldina (Sala Ceremonialna). Wybierz opcję 3-godzinną, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o mieście! Podziwiaj niesamowite widoki na Odrę, takie jak wyspa Tamka i wyspa Piaskowa, i zobacz zabytki architektury, takie jak katedra św. Wincentego i św. Jakuba oraz XX-wieczna hala targowa. Poznaj ukryte skarby Parku Słowackiego, takie jak Panorama Racławicka, ruiny Bastionu Ceglarskiego, który wyznacza fragmenty dawnych fortyfikacji miejskich. Punktem kulminacyjnym tej wycieczki będzie zwiedzanie XII-wiecznego kościoła i klasztoru św. Wojciecha, aby podziwiać jego elegancką gotycką architekturę i poznać jego fascynującą historię. Wybierz opcję 4-godzinną, aby w pełni poznać wrocławskie Stare Miasto. Podczas przedłużonej trasy Twój Prywatny Przewodnik oprowadzi Cię po najstarszej części miasta, Ostrowie Tumskim, zwanym też Ostrowiem Tumskim. Znajdziesz tu mnóstwo średniowiecznych zabytków, klasztorów i kościołów. Zobacz kultowy Most Tumski, Kolegiatę Świętego Krzyża i św. Bartłomieja, Pałac Arcybiskupi i wejdź do monumentalnej katedry św. Jana Chrzciciela. Katedra jest jednym z najbardziej charakterystycznych symboli miasta, ze wspaniałymi kaplicami i fenomenalnymi widokami z jej wieży. Zakochaj się w pięknej panoramie Wrocławia!

Wycieczka na segwayu Wrocław: Pełna wycieczka (Stare Miasto + Ostrów Tumski)

7. Wycieczka na segwayu Wrocław: Pełna wycieczka (Stare Miasto + Ostrów Tumski)

Zanim wsiądziesz na Segwaya, przejdziesz krótkie szkolenie i otrzymasz kask ochronny. Jazda jest prosta i gwarantujemy, że zajmie to tylko chwilę, zanim będziesz mógł swobodnie i pewnie poruszać się po swoim Segwayu. Wybierz się na wycieczkę po Wrocławiu z odmiennością. Nie ma potrzeby długich i męczących spacerów po mieście. Zamiast tego wskocz na pokład i przejedź się swoim prywatnym segwayem z miejsca na miejsce. Segway to bezgłośny, przyjazny dla środowiska i zabawny pojazd dwukołowy, na którym nauczysz się jeździć w mgnieniu oka. Ta 3-godzinna wycieczka ma ponad 10 km długości (około 4 mil). Oprowadza po najważniejszych miejscach Wrocławia pozwalając podziwiać architekturę i zabytki miasta. Twój przewodnik poleci miejsca, które warto odwiedzić podczas pobytu we Wrocławiu, a także udzieli wielu wskazówek dotyczących życia we Wrocławiu. Podziwiaj wspaniały widok z rzeki, oglądaj piękne budynki i szybuj po historycznych parkach i rezydencjach królewskich. Zobacz to wszystko i wiele więcej.

Wrocław: Rejs krajoznawczy po Odrze

8. Wrocław: Rejs krajoznawczy po Odrze

Popłyń wrocławską Odrą ekologicznym, elektrycznym katamaranem na wyjątkowy rejs krajoznawczy po mieście. Z zerową emisją, ciesz się rzeką, nie zostawiając niczego po sobie. Na pokładzie Twojego ekologicznego katamaranu dostępne są audioprzewodniki w kilku językach, a także lokalny kierowca do kierowania łodzią. Rozpocznij od przepłynięcia obok malowniczego Starego Miasta, kierując się w stronę miejskiego zoo. Po drodze przepłyń przez niektóre z najbardziej charakterystycznych atrakcji miasta, w tym Halę Targową, Most Piaskowy, Most Uniwersytecki, Uniwersytet Wrocławski, Ossolineum, Most Tumski i Ostrów Tumski. Podczas rejsu krajoznawczego opłyń wrocławskie wyspy, takie jak Piaskowa, Daliowa, Tampa, Słodowa. Kontynuuj wzdłuż Bulwaru Xawerego Dunikowskiego, obok Akademii Sztuk Pięknych i pod Mostem Pokoju. Rejs w kierunku Mostu Grunwaldzkiego, mostu wiszącego nad Odrą. Kontynuuj do Biblioteki Uniwersyteckiej i kolejki linowej Polinka przed powrotem do punktu wyjścia.

Wrocław: Wycieczka małym zabytkowym tramwajem

9. Wrocław: Wycieczka małym zabytkowym tramwajem

Podróżuj jednym z dwóch zabytkowych tramwajów po Wrocławiu. W zależności od wielkości grupy i pory roku, przejedź się małym "Juliuszem" lub dużym "Jasiem i Małgosią". Latem ciesz się widokiem z otwartych wagonów tramwajowych; zimą skorzystaj z przytulności ogrzewanych wagonów tramwajowych. Tramwaj czeka przy Operze Wrocławskiej, gdzie rozpoczyna się Twoja wycieczka. Wejdź na pokład z przewodnikiem i wybierz się w podróż w czasie. Odkryj ulicę Świdnicką i przejdź obok starego domu towarowego "Wertheim", a następnie udaj się do dzielnicy żydowskiej, wokół rynku i na wyspę Ostrów Tumski. Następnie miń ogród botaniczny i zoo. Zatrzymaj się na 15 minut przy Hali Stulecia, aby zobaczyć samą halę z imponującym pokazem wodnym co godzinę. (wiosną i latem) Wróć na Stare Miasto przez Most Cesarski i zakończ wycieczkę tam, gdzie ją rozpocząłeś, czyli w Operze Wrocławskiej. Jeśli chcesz, możesz zatrzymać się na rynku.

Wrocław Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

10. Wrocław Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy głównym wejściu do katedry św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim i ciesz się w pełni prywatną pieszą wycieczką. Odkryj starożytne miasto Wrocław. Na przestrzeni wieków miasto było częścią Królestwa Polskiego, Czech, Cesarstwa Austriackiego, Prus i Niemiec, a od 1945 roku w wyniku zmian granic po II wojnie światowej znalazło się w granicach Polski. Dzięki tym widocznym pamiątkom panowania czeskiego, niemieckiego i polskiego, Wrocław stał się prawdziwie nowoczesnym europejskim miastem, którego po prostu trzeba doświadczyć na własnej skórze. Rozpocznij wycieczkę od wizyty w XIII-wiecznej katedrze św. Jana Chrzciciela z przyprawiającymi o zawrót głowy bliźniaczymi wieżami, znajdującej się na Ostrowie Tumskim, najstarszej części miasta. Przejdź przez most na Odrze i wejdź na Stare Miasto. Ponad 100 mostów drogowych i kładek spina brzegi Wrocławia – jedynymi miejscami, w których znajdziesz ich więcej, są Wenecja, Amsterdam, Sankt Petersburg i Hamburg. Zatrzymaj się przy Uniwersytecie Wrocławskim z jego najbardziej reprezentacyjną częścią Aula Leopoldinum, piękną barokową salą zaprojektowaną przez słynnego włoskiego architekta Christophorusa Tauscha. Kontynuuj średniowiecznymi brukowanymi uliczkami, które prowadzą do Rynku, jednego z największych w Europie, otoczonego starymi kamienicami. To miejskie i kulturalne centrum miasta, miejsce happeningów, koncertów i performansów, z tarasowymi kawiarniami i restauracjami. Zachwyć się ogromnym późnogotyckim ratuszem i jego wieżą, w której znajduje się najstarszy dzwon na wieży zegarowej, zainstalowany w 1368 roku! W ratuszowych piwnicach mieści się Piwnica Świdnicka, jedna z najstarszych europejskich restauracji, której historia sięga 1273 roku. Udaj się na sąsiedni Plac Solny - Plac Solny, zwany Targiem Kwiatowym. Zagraj w polowanie na krasnoludki, jedno z najpopularniejszych zajęć dla odwiedzających Wrocław. Te wesołe krasnale są po prostu wszechobecne w centrum miasta, rozsiane po bramach, alejkach i rogach ulic, stale pod stopami, ale widoczne tylko dla obserwatora. Ciesz się najważniejszymi miejscami i dowiedz się od swojego przewodnika, co jeszcze możesz odkryć samodzielnie po tej wycieczce.

Liczba znalezionych atrakcji: 35
Sortuj wg::

Ostrów Tumski: najlepsze atrakcje w pobliżu

Ostrów Tumski: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ostrów Tumski? Kliknij tutaj.

Ostrów Tumski: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 227 opinii

Była to jedna z najbardziej udanych wycieczek po mieście, w jakich kiedykolwiek brałem udział. Mieliśmy świetnego przewodnika, który pokazał nam całe miasto w około 3 godziny. Podziwialiśmy naszego przewodnika, przedstawił nam miasto ze wszystkimi szczegółami i atrakcjami. Byliśmy bardzo zadowoleni i spędziliśmy absolutnie wyjątkowy czas.

Świetny sposób, aby zobaczyć miejsca, których prawdopodobnie byśmy nie zobaczyli. Opowiedziano nam wiele ciekawych faktów. Udało nam się zatrzymać na krótki czas przy niektórych atrakcjach, aby poznać je głębiej.

Szczególnie piękny był pokaz dźwięków i świateł fontann. Zdecydowanie polecam podczas wizyty w mieście. Rezerwujcie koniecznie wieczorem, a nie w ciągu dnia, bo wtedy nie ma pokazu świetlnego.

Cudowny przewodnik Wiaczesław! Dużo wie, ciekawe historie. Pokaz fontann był niesamowity! Już uroniłem łzę. Krótko mówiąc, podobało nam się.

Genialna wycieczka! Polecam tę wycieczkę każdemu, kto np. ma mało czasu, a chce w 3 godziny zwiedzić najważniejsze punkty Wrocławia. 😁