Ostia
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do
Najpopularniejsze

Ostia: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Ostia”
Bilety i wycieczki: 1027

5 najciekawszych starożytnych atrakcji w Ostia Antica

Znajdująca się nad brzegiem Tybru i na obrzeżach Rzymu Ostia Antica to miejsce narodzin Republiki Rzymskiej. Każdy pasjonat historii musi odwiedzić to miejsce.

Decumanus Maximus

Był to główny chodnik. Zaczynał się przy głównej bramie Porta Romana i biegł przez całą Ostię.

Termy Neptuna

W termach znajdują się kunsztowne mozaiki przedstawiające Neptuna oraz jedne z najwcześniejszych chrześcijańskich graffiti w Cesarstwie Rzymskim.

Teatr Agrypa

Marek Agrypa był prawą ręką cesarza Augusta i to on nakazał budowę teatru. Ukończono go w 196 roku n.e. Posiadał 21 rzędów siedzeń oraz strefę dla VIP-ów.

Thermopolium

Miejsce to odkryto podczas I wojny światowej. Był to prawdopodobnie jeden z pierwszych barów w cywilizacji zachodniej. Przyjrzyj się starożytnym graffiti i malowidłom.

Muzeum Ostiense

Chcesz się ochłodzić po zwiedzaniu ruin? Czy może chcesz poznać więcej faktów? Wizyta w muzeum i sklepie z upominkami to doskonałe zakończenie wycieczki po Ostia Antica.

Ostia: Nasze wskazówki

Uwaga na słońce

W Ostia Antica przez większość czasu będziesz przebywać pod gołym niebem, więc nie zapomnij o kremie do opalania i nakryciu głowy. Pij dużo wody. We Włoszech nawet jesienią może być ciepło.

Wieści archeologiczne

Praca archeologa nigdy się nie kończy. Jeśli interesują Cię najnowsze odkrycia archeologiczne i chcesz być z nimi na bieżąco, zaglądaj na stronę internetową Ostia Antica.

Zwiedzanie grupowe

Ostia Antica to atrakcja, którą najlepiej zwiedza się w grupie. Zamawiając przewodnika mówiącego w Twoim języku, nie będziesz się musieć niczego domyślać.

Wycieczka całodniowa

Ostia Antica co prawda znajduje się dość blisko Rzymu, ale najlepiej będzie spędzić tu cały dzień i nie spieszyć się ze zwiedzaniem tego zabytkowego miejsca.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Czynne od godz. 8.30. Ostia Antica zamykana jest o różnych godzinach w zależności od pory roku. Ostatni wstęp możliwy jest na godzinę przed zamknięciem.
 • Cena
  Cena biletu wstępu dla dorosłych do Ostia Antica to 10 EUR.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Ruiny Ostia Antica najlepiej zwiedzać z przewodnikiem, który opowie o ich historii i codziennym życiu mieszkających tu kiedyś ludzi.
 • Jak tam dotrzeć?
  Przyjedź metrem linii B na stację „Piramide” i przesiądź się do pociągu Roma-Lido. Wysiądź na stacji „Ostia Antica”. Przejdź przez niebieski most i idź prosto, aż dotrzesz do wejścia.
 • Dodatkowe wskazówki
  • Ostia Antica to doskonałe miejsce na odpoczynek od tłumów Rzymu i jedne z niewielu ruin, które można oglądać z tak bliska.
  • Bezpłatny wstęp w pierwszą niedzielę każdego miesiąca!

Ostia: Atrakcje w okolicy


Ostia
3.9
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 21