Ostatnia Wieczerza

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Ostatnia Wieczerza: Wycieczki i bilety

5 wskazówek, jak uświetnić oglądanie „Ostatniej Wieczerzy”

Namalowany przez Leonarda da Vinci fresk, przedstawiający Ostatnią Wieczerzę Chrystusa i jego apostołów, na zawsze wpisał się do kanonu światowej sztuki. Oryginał, który można dziś oglądać w Mediolanie, przyciąga turystów z całego świata. Co jednak można zobaczyć oprócz niego?

 • Santa Maria delle Grazie

  1. Santa Maria delle Grazie

  Kościół, w którym znajduje się fresk mistrza, jest wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Przetrwał drugą wojnę światową i stanowi ważny przykład włoskiej architektury.

 • 2. Wystawa „Na ostatniej wieczerzy”

  Jeśli lubisz interaktywne wystawy, ta jest strzałem w dziesiątkę! Multimedialna wystawa pozwoli Ci dokonać analizy malowidła, dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat renesansu, a nawet poczuć zapach obrazu!

 • Zamek rodziny Sforzów

  3. Zamek rodziny Sforzów

  Ta średniowieczna forteca jest symbolem włoskiego renesansu, więc obejrzenie jej to wspaniały dodatek do „Ostatniej Wieczerzy”.

 • Santa Maria presso San Satiro

  4. Santa Maria presso San Satiro

  Ten kościół, znany też jako „San Satiro”, jest dość mały, ale jego piękne wnętrze robi ogromne wrażenie: w środku znajdziesz jeden z pierwszych przykładów malarstwa iluzjonistycznego.

 • Wycieczka przedwojennym tramwajem

  5. Wycieczka przedwojennym tramwajem

  Poczuj się jak w latach 30! Oprzyj się wygodnie i ciesz się widokiem zabytków. Nie przegap Piazza della Repubblica i opery La Scala!

Zaplanuj pobyt

 • Czy wstęp jest ograniczony?

  Do sali, w której znajduje się „Ostatnia Wieczerza”, jednorazowo może wejść tylko jedna, 15-osobowa grupa. Bilet należy zarezerwować wcześniej.

 • Kiedy można oglądać wystawę multimedialną?

  Może się zdarzyć, że w danym roku będzie dostępna tylko w sierpniu. Lepiej upewnić się zawczasu.

 • Jak należy się ubrać?

  Do kościołów należy wchodzić w ubiorze zakrywającym kolana i ramiona.

 • Jak poruszać się po Mediolanie?

  Jeśli wykupisz pieszą wycieczkę, zobaczysz wszystkie główne atrakcje! Jeśli jednak chcesz się poruszać po mieście szybciej, możesz skorzystać z metra.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Ostatnią Wieczerzę” można oglądać od wtorku do niedzieli, w godz. 8.15-19.00. Wystawa jest zamknięta 1 maja, 1 stycznia i 25 grudnia.
 • Cena
  Ceny biletów zależą od oferty – można je sprawdzić online. Rezerwacja przez internet pozwoli Ci uniknąć kolejek.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Wycieczka z przewodnikiem pozwoli Ci wiele zobaczyć i jeszcze więcej się dowiedzieć. Serdecznie polecamy!
 • Jak tam dotrzeć?
  Najłatwiej dostać się tam czerwoną lub zieloną linią (st. „Conciliazione” lub „Cardona”) albo tramwajem nr 16.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Zarezerwuj bilet online – unikniesz kolejek!

  • Bilety wyprzedają się szybko, ale czasami w ostatniej chwili pojawiają się dodatkowe.

Ostatnia Wieczerza: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ostatnia Wieczerza? Kliknij tutaj.

Ostatnia Wieczerza: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 13 304 opinii

Upewnij się, że gdy znajdziesz lokalizację, przewijasz szczegóły rezerwacji kuponu, aby zobaczyć, z jaką grupą zarezerwowali wycieczkę, abyś wiedział, kogo szukać. Wiele z ich instrukcji jest niejasnych. Bardzo trudno było nam znaleźć miejsce spotkania, które sprawiło, że przegapiliśmy jedną z naszych pierwszych wycieczek. Na szczęście udało nam się zmienić rezerwację następnego dnia, ale to tylko sprawia, że wszystko jest o wiele bardziej stresujące. Zmienili też jedną z naszych lokalizacji, punkt spotkań abs, nie wysłali mi e-maila o zmianie. Powiedzieli, że dzwonili, ale oczywiście jestem międzynarodowy i nie mam połączeń międzynarodowych Mam nieograniczoną liczbę SMS-ów i danych, więc nie odbiorę telefonu, a ktoś dzwoni na prosty e-mail byłby niesamowity przy tej zmianie ale nie otrzymałem od nich e-maila, co również sprawiło, że spóźniliśmy się na wycieczkę, którą prawie przegapiliśmy!

Bardzo dobrze przygotowana wycieczka, swietnie opowiedziane historie zabytków i różne ciekawostki. Doskonała znajomość angielskiego dodatkowo pozytywnie wpływa na ocenę.

Bardzo fajna wycieczka! Język angielski, ale łatwy do zrozumienia! Przyjazny przewodnik, który odpowiada na wiele pytań i daje różne wskazówki!

Idealna, miła i świetna wycieczka z dużą ilością informacji

Pomimo epidemii wizyta spełniła wszystkie oczekiwania