Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Oslo

Od fiordów i gór po życie nocne i muzea – w stolicy Norwegii nigdy nie jest nudno.

Oslo – nasze najbardziej polecane atrakcje

Oslo: Rejs żaglowcem po fiordach Oslo

1. Oslo: Rejs żaglowcem po fiordach Oslo

Jest to klasyczna wycieczka autentycznym żaglowcem po fiordzie Oslofjorden. Przepłyniesz przez wąskie cieśniny, rajskie zatoki i labirynt wysp z niewielkimi domami letniskowymi. Dzięki swojej wspaniałej lokalizacji Oslo to jedno z ulubionych miast wśród fotografów. Zachwycaj się krajobrazami z pokładu autentycznego żaglowca. Żegluj pośród licznych wysp, w tym Hovedøya, a także obok latarni morskiej Dyna. Wpłyń do wąskich zatoczek i zrób zdjęcia stolicy Norwegii, fotografując ją z wielu ciekawych perspektyw. Miniesz gmach opery w Oslo, siedzibę Norweskiego Baletu Narodowego. Budynek otrzymał wiele nagród. Przypłyniesz też obok nowego Muzeum Muncha. Statek przepłynie blisko półwyspu Bygdøy, gdzie znajduje się wiele ciekawych muzeów i plaż, w tym Huk. Zobacz Norweskie Muzeum Morskie i zacumowane przed nim żaglowce, a także imponujące muzeum Fram. Znajduje się tam statek przeznaczony do wypraw polarnych. Na pokładzie sprzedawane są napoje, którymi możesz się delektować podczas rejsu.

Oslo: Elektryczny rejs po Oslofjordzie z komentarzem audioprzewodnika

2. Oslo: Elektryczny rejs po Oslofjordzie z komentarzem audioprzewodnika

Wyrusz na spokojny rejs wzdłuż wybrzeży Oslo i wokół wysp wewnętrznej części zatoki Oslofjorden. Ciesz się malowniczą scenerią i słuchaj komentarza audio na swoim telefonie. Wyrusz z centrum Oslo i udaj się łodzią elektryczną w kierunku wewnętrznej części zatoki Oslofjorden. Podczas rejsu skorzystaj z przestronnego salonu z panoramicznymi oknami lub poczuj wiatr we włosach na dużym pokładzie. Delektuj się ciszą i pobierz aplikację Voice of Norway na swój smartfon. Dowiedz się wszystkiego o okolicy, słuchając komentarza do rejsu, który jest dostępny w 6 językach.

Oslo: w 100% elektryczny rejs po fiordzie Oslofjord

3. Oslo: w 100% elektryczny rejs po fiordzie Oslofjord

Rozpocznij dzień niezapomnianą przygodą podczas spokojnego rejsu po oszałamiającym fiordzie Oslo. Ta malownicza wycieczka oferuje nie tylko zapierające dech w piersiach widoki, ale także przewodnik audio, który zapewni Ci cenny wgląd w historię fiordu i okolic. Wybierz się z nami w podróż pełną piękna przyrody, zabytków i możliwości zwiedzania fascynujących muzeów. Zabytki historyczne widziane podczas rejsu: • Twierdza Akershus • Opera • Muzeum Muncha Przekąski i gorące/zimne napoje dostępne na pokładzie. Przeglądaj Bygdøy, zejdź na ląd po 1:45 godzinie i odwiedź: • Muzeum Frama • Norweskie Muzeum Morskie • Muzeum Kon-Tiki Szczegóły zwrotu: Powrót do centrum miasta łodzią elektryczną o 12:45, 15:15 lub 17:45 (sezonowo) Alternatywnie – skorzystaj z autobusu typu hop on hop lub regularnych autobusów na własny koszt z powrotem do centrum miasta. Nie przegap okazji, aby odkryć cuda Oslo – zarezerwuj rejs już teraz!

Oslo: 24- lub 48-godzinny bilet na autobus turystyczny Hop-On Hop-Off

4. Oslo: 24- lub 48-godzinny bilet na autobus turystyczny Hop-On Hop-Off

Zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje Oslo dzięki wygodnemu biletowi na autobus wycieczkowy z możliwością wsiadania i wysiadania. Pozbądź się stresu związanego z odnajdywaniem drogi w nowym mieście i poczuj łatwość spędzania czasu w każdym punkcie orientacyjnym lub atrakcji. Wybierz bilet 24- lub 48-godzinny i jak najlepiej wykorzystaj swoją wizytę dzięki zniżkom w muzeach, audioprzewodnikowi i bezpłatnemu zestawowi słuchawek. Sprawdź szczegółowy rozkład jazdy muzeum w broszurze i zawsze wiesz, kiedy planowany jest następny odbiór autobusu. Odkryj największe atrakcje Oslo, takie jak Park Rzeźb Vigelanda, Norweskie Muzeum Historii Kultury, Muzeum Statków Wikingów, Muzeum Statków Polarnych Fram, Twierdza i Zamek Akershus oraz Opera Narodowa w Oslo.

Oslo: Rejs po Oslofjordzie cichą łodzią elektryczną z przewodnikiem

5. Oslo: Rejs po Oslofjordzie cichą łodzią elektryczną z przewodnikiem

Wypłyń z okolicy Aker Brygge i wyrusz w kierunku fiordu na pokładzie łodzi z bezgłośnym napędem hybrydowo-elektrycznym. Podziwiaj widoki, spoglądając przez duże okna panoramiczne, jakie znajdują się po bokach jednostki. Przepłyń obok kilku słynnych atrakcji zlokalizowanych nad zatoką Oslofjorden, do których należą latarnie morskie Dyna fyr i Heggholmen fyr, gmach opery, twierdza Akershus oraz sauny Oslo Fjord Sauna. W trakcie rejsu przewodnik zapozna Cię z ciekawostkami na temat przyrody i dzikich zwierząt, które zamieszkują Oslo i jego okolice.

Oslo: Wieczorny rejs po fiordzie z bufetem krewetkowym

6. Oslo: Wieczorny rejs po fiordzie z bufetem krewetkowym

Podziwiaj zatokę Oslofjorden, płynąc na pokładzie prawdziwego tradycyjnego żaglowca. Delektuj się kolacją w formie bufetu obejmującą dania z krewetkami, zachwycając się spektakularnymi krajobrazami. Zobacz półwysep Bygdøy i żegluj po drogach wodnych, które prowadzą niemal do samego centrum miasta. Przyjrzyj się z bliska imponującej scenerii miasta podczas tego wieczornego rejsu z bufetem. Chłoń atmosferę, jaka panuje na statku, który w wyniku gruntownego remontu odzyskał dawną świetność. Żegluj pośród licznych wysp, w tym Hovedøya, a także obok latarni morskiej Dyna. Wpłyń do wąskich zatoczek i zrób zdjęcia stolicy Norwegii, fotografując ją z wielu ciekawych perspektyw. Statek przepłynie blisko półwyspu Bygdøy, gdzie znajduje się wiele ciekawych muzeów i plaż, w tym Huk. Zobacz Norweskie Muzeum Morskie i zacumowane przed nim żaglowce, a także imponujące muzeum Fram. Znajduje się tam statek przeznaczony do wypraw polarnych. Podczas rejsu będzie można zjeść norweską kolację w formie bufetu (dania z krewetkami), a także zakupić wiele ciepłych i zimnych napojów w barze. Ciesz się towarzystwem okolicznych mieszkańców, którzy wprost uwielbiają ten odbywający się w godzinach wieczornych rejs.

Oslo: Bilet wstępu do Muzeum Paradoksu

7. Oslo: Bilet wstępu do Muzeum Paradoksu

Poznaj największą na świecie kolekcję eksponatów opartych na paradoksach dzięki temu biletowi do Paradox Museum Oslo. Zanurz się w eksperymentalnej sztuce współczesnej, która jest większa niż życie. Rób zabawne i interesujące zdjęcia, aby dzielić się nimi z przyjaciółmi i rodziną. Zamelduj się i pokaż bilet przy wejściu przed wyznaczonym przedziałem czasowym. Podążaj za znakami przez labirynt eksponatów zaprojektowanych do oglądania w systemie jednokierunkowym. Uzyskaj niesamowite zdjęcia iluzji z zaznaczonymi punktami fotograficznymi, które zapewniają najlepszy kąt ujęcia. Ułóż puzzle z eksponatów z opisami wyjaśniającymi „co robić” i „co się dzieje”. Dowiedz się więcej inspirujących informacji dzięki możliwym do zeskanowania kodom QR. Możesz zadawać pytania dotyczące zdjęć lub uzyskać pomoc w robieniu zdjęć grupowych od personelu. Zanim wrócisz do rzeczywistości, odwiedź butik Paradox, w którym można kupić różne gry, elementy garderoby, pamiątki, pamiątki i gadżety.

Oslo Highlights 3-godzinna wycieczka rowerowa

8. Oslo Highlights 3-godzinna wycieczka rowerowa

Odkryj Oslo jak miejscowy mieszkaniec podczas wycieczki rowerowej po głównych atrakcjach. Odkryj parki, tereny zamkowe i ścieżki w Oslo Fjord i dowiedz się, gdzie znaleźć najlepsze bary i restauracje w mieście, korzystając z fachowego przewodnika. **Informacje o wycieczkach zimowych znajdują się poniżej.** Wyjdź z magazynu Viking Biking na nabrzeżu, oddalonego o 15 minut spacerem od centrum Oslo i wybierz się na wygodnych rowerach do wyłączonego z ruchu kołowego Placu Ratuszowego, miejsca corocznej ceremonii wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla. Wybierz się na łatwą przejażdżkę wolnymi od samochodów ścieżkami fiordu Oslo, podziwiając przepiękne widoki na miejski port, wyspy i okoliczne wzgórza. Kontynuuj podróż do średniowiecznego i renesansowego zamku Akershus Festning i zejdź z roweru i wybierz się na krótki spacer wzdłuż murów obronnych. Następnie zjedź Bramą Karla Johansa, najsłynniejszym bulwarem w Norwegii, odwiedzając Parlament, Teatr Narodowy, Uniwersytet i Pałac Królewski. Po uroczym zjeździe w dół przez ogrody Pałacu Królewskiego przejedź przez piękną neoklasyczną dzielnicę Frogner, kierując się do słynnego na całym świecie Parku Rzeźb Frogner. Zakończ długim zjazdem do fiordu Oslo, aby odwiedzić ukryty klejnot w postaci budynku zbudowanego nad fiordem. Ostatnia przejażdżka przez deptak handlowy Aker Brygge prowadzi z powrotem do sklepu Viking Biking i końca wycieczki. Od 1 listopada 2023 r. do 29 lutego 2024 r. zmieniamy trasę wycieczki, aby dostosować ją do warunków zimowych. Wyposażamy nasze rowery w opony z kolcami, abyśmy mogli bezpiecznie zwiedzać zabytki Oslo. Odwiedzane miejsca mogą się zmieniać w zależności od pogody i aktywności sezonowych, takich jak jarmarki bożonarodzeniowe, i są wybierane przez naszych przewodników ze względu na ich bezpieczną dostępność. Należy pamiętać, że ta zimowa wycieczka jest zalecana wyłącznie dla osób z doświadczeniem w jeździe na rowerze i jest dostępna wyłącznie dla osób w wieku powyżej 12 lat.

Oslo: bilet do samoobsługowej pływającej sauny

9. Oslo: bilet do samoobsługowej pływającej sauny

Obudź w sobie ducha Wikinga w naszych pływających saunach w centrum Oslo, zlokalizowanych w nowoczesnej nadbrzeżnej dzielnicy Tjuvholmen, w pobliżu muzeum sztuki współczesnej Astrup Fearnley. Ciesz się relaksem i pięknymi widokami na wodę oraz orzeźwiającą kąpielą w Oslofjord. Jesteśmy otwarci od 07:00 do 21:00, a sesje trwają od 1 do 2 godzin. Sauny są podgrzewane rano od 07:00 i zwykle utrzymują ciepło przez cały dzień przez użytkowników sauny. Jeśli po przyjeździe piec do sauny nie jest zapalony, mamy materiał rozpalający, dzięki któremu z łatwością rozpalisz piec. Sauny są wyposażone w grzejniki, co oznacza, że temperatura w saunie nigdy nie jest niższa niż 15 stopni, co sprawia, że nagrzewają się znacznie szybciej. Pływające sauny i kąpiele lodowe to autentyczne nordyckie przeżycie, które łączy w sobie naturę i miejskie życie, dzięki czemu czujesz się żywy i pełen energii. Idź do sauny ze znajomymi lub poznaj tam nowych, wykonując jednocześnie zdrowe, zabawne i orzeźwiające zajęcia. Uwaga: nasze sauny są samoobsługowe, co oznacza, że musisz samodzielnie otworzyć saunę (kod 5179) i będziesz musiał zapalić piec do sauny, chyba że ktoś był w saunie przed tobą. Zapewniamy wszystkie materiały rozpałkowe. Sauny są ogrzewane, więc w dniu przyjazdu będzie już około 15–20 stopni, dzięki czemu szybko się nagrzeją. Każdego ranka wstępnie podgrzewamy sauny, aby były gorące o 07:00, czyli pierwszej sesji dnia. Złapię cię w saunie, kozo!

Spacery przyrodnicze po Oslo: Wycieczka po wyspach

10. Spacery przyrodnicze po Oslo: Wycieczka po wyspach

Wejdź na pokład lokalnego promy, który zabierze Cię do pierwszego celu podróży na początku tej przyjemnej wycieczki po wyspie. Udaj się w rejs na wyspę Hovedøya („główna wyspa"), gdzie dowiesz się czegoś o historii Oslo i zobaczysz krajobraz wybrzeża. Dowiedz się o przybyciu angielskich mnichów w celu chrystianizacji powikingowego Oslo i stworzeniu przez nich potężnego klasztoru na wyspie prawie 1000 lat temu. Podczas spaceru po komnatach i pomieszczeniach podziwiaj dobrze zachowane ruiny. Posłuchaj historii przejścia Norwegii z czasów Wikingów do stania się częścią chrześcijańskiej Europy. Następnie idź się przez pastwiska owiec i brzozowe lasy, aby dotrzeć do starych murów i armat z czasów XiX-wiecznych wojen napoleońskich. Odkryj nierówną linię biegową i zatrzymaj się na niektórych plażach i w punktach widokowych zanim powrócisz do przystani, aby udać się promem na wyspę Lindøya. Przybądź na wyspę Lindøya i doświadcz uroków letniej kryjówki. Zobacz tradycyjne drewniane domy i ogrody pełne kwiatów, które pięknie kontrastują z otaczającym fiordem. Zobacz fantastyczne widoki ze szczytu wyspy i rozbudź w sobie apetyt na piknik. Zatrzymaj się w lokalnym sklepie spożywczym, jeżeli potrzebujesz coś zjeść. Zjedz piknik na zwróconej ku południowemu zachodowi plaży i rozkoszuj się wspaniałymi widokami na wodę i wzgórza. Następnie przejdź na kolejny prom i udaj się w rejs obok wyspy Gressholmen, gdzie rezerwat przyrody jest domem dla gęstego lasu, klifów i ukrytych plaż. Udaj się promem z powrotem do centrum miasta i w niesamowity sposób wpłyń do portu. Podziwiaj niektóre z najbardziej znanych miejsc w Oslo, takich jak stara twierdza Akershus, ratusz oraz odnowiony port Aker Brygge.

Najciekawsze atrakcje

Oslo: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 135
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Oslo

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Oslo

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Oslo to:

Holmenkollen

Jakie są najlepsze niedrogie wycieczki w: Oslo?

Oslo: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Oslo? Kliknij tutaj.

Oslo: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 5815 opinii

Rejs był bardzo miły i przytulny, z możliwością wyjścia na zewnątrz i podziwiania 360-stopniowego widoku na fiord. Jest więcej niż wystarczająco miejsca, aby każdy mógł usiąść, spacerować lub delektować się przekąskami. Najbardziej imponujące jest to, że jest w pełni elektryczny, na jachcie było wyjątkowo cicho i miło było wyjść na zewnątrz i po prostu pooddychać świeżym powietrzem.

AIDA była w pełni zarezerwowana na ten termin. GYG zaoferowało tę wycieczkę. Ogłoszono w języku angielskim, ale zapewniono słuchawki, dzięki czemu można było uzyskać informacje w języku niemieckim za pośrednictwem domofonu w autobusie. Uważam, że to świetna usługa, że nie zabrano nas z powrotem do punktu wyjścia, ale do AIDA. Ogólnie pouczająca i ciekawa wycieczka. Dzięki!

absolutnie obowiązkowe doświadczenie, jeśli przyjedziesz do Oslo. przyjazny i pomocny personel. na żaglowcu dostępne są koce, barek i zaplecze sanitarne. dużo miejsc do siedzenia.

Bardzo warto, zwłaszcza gdy jest ładna pogoda, żeby dużo zobaczyć. Audioprzewodnik jest bardzo dobry i zaczyna się, gdy tylko dojedziesz do określonego miejsca.

Tak niezwykłe! Zabawny komentarz i zapierające dech w piersiach widoki :)