Dodaj daty

Ošljak

Ošljak – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Zadar: półdniowa wycieczka łodzią na wyspę Ošljak, Galevac i Ugljan

1. Zadar: półdniowa wycieczka łodzią na wyspę Ošljak, Galevac i Ugljan

Przeżyj archipelag z przyjaciółmi i rodziną na 7-metrowej łodzi motorowej. Zwiedzaj wyspy, pływaj w morzu i zobacz zabytki na każdej wyspie podczas tej półdniowej wycieczki. Rozpocznij swoją podróż od wskoczenia na łódź i popłynięcia na wyspę Ošljak, najmniejszą zamieszkałą wyspę na Morzu Adriatyckim, na której mieszka mniej niż 30 osób. Odwiedź kościół Najświętszej Marii Panny z VI wieku i przejdź się po mieście. Zatrzymaj się w wiosce Preko na wyspie Ugljan, która jest idealnym miejscem do pływania, zwiedzania oraz zwiedzania kościoła i klasztoru. Następnie zakotwicz w przepięknej naturalnej zatoce Frnaža na wyspie Ugljan. Ciesz się orzeźwiającą kąpielą i podziwiaj drzewa oliwne i figowe na wyspie. Ciesz się sprzętem do nurkowania i odkrywaj dno oceanu i życie morskie lub zrelaksuj się na piaszczystych plażach wzdłuż wybrzeża. Na koniec wróć do Zadaru.

Zadar: Wycieczka łodzią motorową do Ugljan, Osljak i Galevac

2. Zadar: Wycieczka łodzią motorową do Ugljan, Osljak i Galevac

Poznaj 3 wyspy archipelagu zadarskiego podczas tej półdniowej wycieczki, zaczynając od Zadaru. Podróżuj między nimi stylowo łodzią motorową, poznając Osljak, Ugljan i Galevac. Spotkaj się w porcie Jazine w Zadarze i wejdź na pokład łodzi motorowej. Płynąc z portu, wypłyń na mury miejskie z XII i XVI wieku od strony morza. Przejdź obok słynnych atrakcji Pozdrowienia dla Organów Sun & Sea, poznaj zasadę ich działania i ciesz się magicznymi dźwiękami Organów. Wyrusz z Zadaru przez krystalicznie błękitne wody i rozpocznij przygodę z wyspami. Wyjdź z łodzi i udaj się na swój pierwszy przystanek na wyspie Osljak. To najmniejsza zamieszkana wyspa w Chorwacji, tak mała, że można ją obejść pieszo w zaledwie 20 minut. Poznaj niesamowite fakty na temat historii wyspy i dowiedz się, dlaczego obecnie jest to chroniony park przyrody. Zrób piękne zdjęcia przy latarni, z której możesz wskoczyć do krystalicznie czystej wody. Zrelaksuj się i popływaj w turkusowych wodach pobliskiej kamienistej plaży. Odkryj podwodny świat dzięki dostarczonemu sprzętowi do snorkelingu. Ciesz się kolejną ekscytującą przejażdżką do wioski Preko na wyspie Ugljan. To urocza, duża wyspa ze średniowieczną architekturą oraz uroczymi sklepami i kawiarniami. Zjedz przekąskę lub domowe lody (na własny koszt) podczas krótkiego spaceru do następnej turkusowej zatoki pomiędzy Galevac i Preko. Dowiedz się o sposobie życia mieszkańców kraju w historii i dzisiaj, odwiedzając po drodze niektóre zabytki. Podróżuj tradycyjną drewnianą łodzią przez krystaliczne wody na pobliską wyspę Galevac. Tam odwiedź klasztor franciszkanów św. Pawła Pustelnika. Poznaj jej niesamowitą historię podczas dogłębnego zwiedzania wyspy. Wróć do wioski Preko i wykorzystaj czas wolny na orzeźwiającą kąpiel w turkusowej zatoce, zrelaksuj się na wielu innych plażach, skosztuj lokalnych specjałów, wypij kolorowe koktajle lub po prostu kontynuuj zwiedzanie i ciesz się pięknym zwiedzaniem. Na koniec wskocz z powrotem na łódź motorową i wyrusz w kolejną ekscytującą przejażdżkę z powrotem do Zadaru.

Z Zadaru: półdniowa wycieczka żeglarska

3. Z Zadaru: półdniowa wycieczka żeglarska

Dołącz do nas podczas naszych porannych (09:00-13:00) i popołudniowych (14:00-18:00) półdniowych rejsów. Poczuj magię żeglowania, pływania i snorkelingu w pięknych zatokach na wyspach archipelagu zadarskiego, takich jak wyspa Ošljak i wyspa Ugljan, i skosztuj kuchni regionu zadarskiego. Spędź niezapomniane i relaksujące 4 godziny na żaglówce między wyspami bardzo blisko Zadaru, a jednocześnie wystarczająco daleko od miasta i hałasu. Zajrzyj do magicznego świata żeglarstwa i poczuj jego piękno. Ta wycieczka jest idealna dla towarzystwa przyjaciół lub rodziny. Podaruj sobie i swoim bliskim coś ładnego, niedrogiego i łatwego do zrealizowania wraz ze wszystkimi innymi codziennymi planami.

Zadar: Wycieczka łodzią motorową po Ugljan, Ošljak i Preko

4. Zadar: Wycieczka łodzią motorową po Ugljan, Ošljak i Preko

Czy jesteś gotowy na niezapomnianą wyspiarską przygodę? Nasza wycieczka to doskonała okazja do odkrywania pobliskich wysp, nurkowania w krystalicznie czystych morzach i wygrzewania się w odświeżających zapachach Adriatyku. Będziesz podróżować stylowo naszą nową łodzią motorową w towarzystwie doświadczonego lokalnego kapitana, który zabierze Cię do ekskluzywnych miejsc lub dostosuje trasę do Twoich preferencji. Nasza wycieczka obejmuje wizytę na piaszczystej plaży Kostanj, dwóch małych, ale zachwycających wyspach położonych na kanale Zadar (Ošljak i Galevac) oraz uroczej wiosce Preko na większej wyspie Ugljan. Zanurz się w dziewiczych piaszczystych plażach i weź orzeźwiającą kąpiel lub odkryj ukryte skarby wyspy we własnym tempie. Nie przegap tej niesamowitej przygody na wyspie! Zarezerwuj już teraz i stwórz wspomnienia na całe życie. Przygotuj się na niezapomniane wakacje na wyspie, jak nigdy dotąd!

Z Zadaru: Prywatna wycieczka żaglówką po plaży Ugljan i wioskach

5. Z Zadaru: Prywatna wycieczka żaglówką po plaży Ugljan i wioskach

Wycieczka rozpoczyna się o godzinie 09:00 z miejsca spotkania (Obala Kneza Branimira 27, Zadar - na molo obok stacji benzynowej), z krótkim spotkaniem powitalnym. Rejs przez kanał Zadar i dotarcie do zachwycających zatok na wyspie Ugljan w godzinach południowych. Spokojne i relaksujące zatoki na wyspie Ugljan są idealnym miejscem do uprawiania różnych sportów, takich jak pływanie, nurkowanie z rurką, wędkarstwo i wyprawy. W zależności od upodobań wycieczka jest kontynuowana rejsem na wyspę Ošljak lub do urokliwych lokalnych wiosek na Ugljan, po czym następuje przerwa (obiad, kawa, spacer). Ciesz się wyjątkowym popołudniowym żeglowaniem w drodze powrotnej, z niesamowitym widokiem na wyspy i panoramę starego miasta. Powrót do przystani do godziny 17:00.

Zadar: Wycieczka łodzią na pobliskie wyspy

6. Zadar: Wycieczka łodzią na pobliskie wyspy

Odwiedź piękną chorwacką wyspę podczas tej wycieczki łodzią z Zadaru. Uzyskaj dostęp do obszarów, do których nie mogą dotrzeć większe statki turystyczne. Podziwiaj piękno wyspy Ugljan. Zatrzymaj się na kąpiel na plaży i zobacz stare wioski. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w City Bridge i wyrusz w rejs statkiem. Podziwiaj panoramiczne widoki na centrum miasta z wody. Jedź w kierunku wyspy i podziwiaj widoki na dziewicze plaże oraz zatrzymaj się na kąpiel w krystalicznie czystej wodzie. Odkrywaj urocze wioski z kawiarniami i sklepami z pamiątkami. Podziwiaj stare kamienne budynki z czerwonymi dachami na brzegu. Po pewnym czasie poznając historię wyspy ze swoim przewodnikiem, wrócisz do Zadaru.

Zadar: całodniowa żegluga ze snorkelingiem

7. Zadar: całodniowa żegluga ze snorkelingiem

Ucieknij z miasta na relaksujący dzień na morzu. Eksploruj ukryte zatoki, pływaj w jasnoniebieskich wodach i eksploruj pod falami podczas nurkowania z rurką. Ta wycieczka może być dostosowana do preferencji grupy, a nawet może obejmować szybki postój na wędkowanie. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na molo, aby uzyskać krótką odprawę dotyczącą bezpieczeństwa. Następnie rejs przez kanał Zadar na wyspę Ugljan. Rzuć okiem na wioski rybackie z czerwonymi dachami na tych wyspach i podziwiaj błękitne wody u ich wybrzeży. Dotrzyj na wyspę Ugljan w południe i zatrzymaj się na kąpiel w pięknej zatoce Frnaža. Popłyń na małą rybacką wyspę Ošljak i do wioski Preko, gdzie grupa może zatrzymać się na lunch, kawę lub po prostu krótki spacer po miasteczku. Po południu popłyń spokojnie z powrotem na brzeg, podziwiając po drodze widoki różnych wysp. Zrób zdjęcie starego miasta Zadaru z wody, wracając późnym popołudniem do przystani.

Zadar: Prywatna wycieczka łodzią po trzech wyspach

8. Zadar: Prywatna wycieczka łodzią po trzech wyspach

Punktem startowym jest port Foša, skąd możemy wybrać się na krótką przejażdżkę na wysepkę Galevac, na której znajduje się klasztor św. Pawła z XV wieku. Wyspa jest oazą spokoju i piękna. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się wyspa Ošljak, która ma kilka ukrytych plaż i zatoczek, które nadają się do pływania i nurkowania. Naszym ostatnim przystankiem jest piaszczysta plaża Kostanj, do której nie można dojechać samochodem. W międzyczasie będziesz miał okazję skosztować lokalnych produktów wyspiarskich, takich jak marynowane i solone anchois w mojej własnej oliwie z oliwek. Nikt nie może opisać wyspy i jej piękna tak, jak człowiek z wyspy. Witamy na pokładzie!

Z Zadaru: całodniowa wycieczka żeglarska

9. Z Zadaru: całodniowa wycieczka żeglarska

Wycieczka rozpoczyna się o godzinie 09:00 z miejsca spotkania (Obala Kneza Branimira 27, Zadar - na molo obok stacji benzynowej), z krótkim spotkaniem powitalnym. Rejs przez kanał Zadar i dotarcie do zachwycających zatok na wyspie Ugljan w godzinach południowych. Spokojne i relaksujące zatoki na wyspie Ugljan są idealnym miejscem do uprawiania różnych sportów, takich jak pływanie, nurkowanie z rurką, wędkarstwo i wyprawy. W zależności od upodobań wycieczka jest kontynuowana rejsem na wyspę Ošljak lub do urokliwych lokalnych wiosek na Ugljan, po czym następuje przerwa (obiad, kawa, spacer). Ciesz się wyjątkowym popołudniowym żeglowaniem w drodze powrotnej, z niesamowitym widokiem na wyspy i panoramę starego miasta. Powrót do przystani do godziny 17:00

Zadar: półdniowa wycieczka łodzią po wyspie ze sprzętem do nurkowania

10. Zadar: półdniowa wycieczka łodzią po wyspie ze sprzętem do nurkowania

Poznaj wyjątkowy sposób zwiedzania okolic Zadaru. Trasa rozpoczyna się w Zadarze, prowadzi do Ošljaka i Preko; i oferuje 4 godziny żeglarskiej wyprawy przez Ošljak i Preko w towarzystwie doświadczonego przewodnika i jego ciekawych historii! Spotykamy się w umówionym miejscu w Zadarze i wypływamy łodzią na małą przygodę. Mijając słynne Zadarskie Organy Morskie, kierujemy się w stronę wyspy Ošljak, gdzie robimy 3o minutową przerwę i trochę zwiedzamy pieszo. Tutaj dostaniesz piękny widok na miasto Zadar. Odwiedzamy odosobnioną plażę, znaną tylko miejscowym, która oferuje komfort i prywatność nad krystalicznie czystym morzem. Ošljak jest fascynujący, ponieważ uważa się, że jest to najmniejsza zamieszkana wyspa w Chorwacji, której historia sięga czasów rzymskich. Na wyspie mieszka 29 mieszkańców i jest to idylliczne miejsce zarówno do życia, jak i wypoczynku, otoczone piękną przyrodą i tradycyjną śródziemnomorską architekturą – około 60 domów. Jednym z dziwactw wyspy jest to, że większość mieszkańców nosi nazwisko - Valčić. - Reszta trasy to nasza mała tajemnica, ale jesteśmy pewni, że ci się spodoba. *Sprzęt do nurkowania jest zawsze na pokładzie, zdezynfekowany i gotowy do użycia. Odpłyń z nami w niezakłóconą zabawę! Odkryj cudowne zatoczki i zanurz się w bogatym Adriatyku!

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 15
Sortuj wg:

Ošljak: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ošljak? Kliknij tutaj.