Atrakcje i wycieczki
Orlando

Orlando to nie tylko parki rozrywki i centrum kosmiczne. Znajdziesz tu także ukryte perły takie jak zielone dzielnice i rezerwaty przyrody.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Skorzystaj z darmowej rezygnacji do 24 godzin przed atrakcją i otrzymaj pełny zwrot kosztów.

10 najciekawszych atrakcji Orlando

Orlando to idealne miejsce dla dzieci oraz każdego, kto jest młody duchem. Spełnij swoje marzenia w Magic Kingdom, następnie udaj się do pełnego ekscytujących atrakcji parku wodnego, a na koniec odwiedź Centrum Kosmiczne imienia Johna F. Kennedy’ego na przylądku Canaveral!

 • 1. Walt Disney World

  To wspaniałe centrum rozrywki powstało w stanie Floryda w 1971 i od tego czasu przyciąga całe rzesze zwiedzających. Składa się z 4 parków tematycznych, w tym Magic Kingdom, i 2 parków wodnych.

 • 2. Magic Kingdom

  Jest to najpopularniejszy park rozrywki na świecie. Jego 6 oddzielnych „krain” odwiedza każdego roku ponad 19 milionów osób. Plac Liberty Square oddaje atmosferę kolonialnego miasteczka Ameryki z 1776 roku.

 • 3. Park rozrywki Epcot

  Statek kosmiczny Earth – kultowy symbol tego parku – to maszyna do wirtualnych podróży w czasie. W zaledwie 15 minut poznasz tysiące lat historii komunikacji między ludźmi.

 • 4. Park rozrywki Disney's Animal Kingdom

  Jest to jeden z największych parków rozrywki ze zwierzętami. Podczas Kilimanjaro Safari przejedziesz przez otwarte przestrzenie, po których swobodnie spacerują słonie, antylopy i inne zwierzęta.

 • 5. Park rozrywki Disney's Hollywood Studios

  Park ten posiada 8 sekcji tematycznych Hollywood, w tym również Hollywood Boulevard. „The Great Movie Ride” w kinie Chinese Theater oddaje hołd takim klasykom jak „Czarnoksiężnik z Oz”.

 • 6. Park rozrywki Islands of Adventure

  W obszarach parku takich jak „Wizarding World of Harry Potter” czy „Hogsmeade” czekają Cię niesamowite wrażenia ze świata czarów.

 • 7. Park wodny Wet 'n Wild w Orlando

  Odpręż się na Lazy River albo poczuj zastrzyk adrenaliny, zjeżdżając pionową zjeżdżalnią z wysokości 6 pięter. Park ten aż pęka w szwach od ekscytujących atrakcji.

 • 8. Park wodny Aquatica

  Dolphin Plunge w Sea World to zjeżdżalnia, w której przemkniesz przez podwodny świat delfinów czarnogłowych.

 • 9. Discovery Cove

  Odwiedzając ten park, będziesz mieć okazję popływać z delfinami w spokojnej lagunie. Możesz też pobawić się z wydrami słodkowodnymi i zobaczyć, jak wygląda życie na rafie koralowej.

 • 10. Centrum Kosmiczne imienia Johna F. Kennedy’ego

  Poznasz tu fakty na temat programu kosmicznego USA, a przed wejściem na wystawę poświęconą promowi kosmicznemu Atlantis zobaczysz mierzącą 56 m wysokości replikę zewnętrznego zbiornika paliwa i 2 rakiet nośnych.

Zaplanuj pobyt

 • Walt Disney World – bilety i godziny otwarcia

  Wstęp do samego Magic Kingdom kosztuje 105 USD. Wstęp do parku Epcot, Disney's Animal Kingdom lub Disney's Hollywood Studios kosztuje 97 USD. Można też kupić karnety kilkudniowe, a dzięki opcji „Park Hopper” (64 USD) można w jednym dniu odwiedzić wszystkie 4 parki.
  Magic Kingdom czynne jest w godz. 9.00-24.00; Epcot w godz. 9.00-21.00; Disney's Hollywood Studios w godz. 8.00-22.00; Disney's Animal Kingdom w godz. 9.00-18.00.

 • Universal Orlando – bilety i godziny otwarcia

  Karnet całodniowy do Islands of Adventure lub Universal Studios kosztuje 102 USD (dorośli) i 97 USD (dzieci). Karnet całodniowy do obu parków kosztuje 147 USD (dorośli) i 142 USD (dzieci). Bilet jednorazowy do Wet ‘n Wild kosztuje 47 USD, ale park ten można też odwiedzić dzięki karnetowi wielodniowemu. Karnet do 3 parków kosztuje 242 USD (dorośli), a do 2 – 197 USD (dorośli).
  Park jest czynny codziennie od godz. 9.00, a godzina zamknięcia zależy od sezonu.

 • Discovery Cove i Aquatica – bilety i godziny otwarcia

  Wstęp 1-dniowy kosztuje 249 USD, a pływanie z delfinami – 399 USD. W cenę wliczony jest wstęp do Sea World i Aquatica oraz parku wodnego. Możliwa jest wcześniejsza rezerwacja on-line pakietu na konkretny dzień.
  Park Discovery czynny jest codziennie w godz. 8.00-17.30.
  Karnet 1-dniowy do Aquatica kosztuje 47 USD (ze zniżką 10% za wcześniejszą rezerwację on-line). Park jest czynny od godz. 9.00, a godzina zamknięcia zależy od sezonu.

 • Centrum Kosmiczne im. Johna F. Kennedy’ego – bilety i godziny otwarcia

  Centrum czynne jest codziennie w godz. 9.00-18.00. Wstęp kosztuje 50 USD (dorośli) i 40 USD (dzieci). Możesz zarezerwować bilet on-line i wybrać dzień i godzinę wstępu.
  Lokalizacja: dojazd samochodem na przylądek Canaveral z Orlando trwa ok. 1 godziny.

Przydatne informacje

 • Język
  Angielski
 • Waluta
  USD ($)
 • Strefa czasowa
  UTC (-05:00)
 • Kod kraju
  +1
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Lata są gorące i wilgotne, więc jeśli możesz, zaplanuj zwiedzanie Orlando na październik. Jest wtedy ciepło i mniej tłoczno.

Orlando: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Orlando? Kliknij tutaj.

Orlando: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 2935 opinii

Naprawdę podobała nam się nasza wizyta w centrum kosmicznym. Jedynym problemem, jaki mieliśmy, był nasz bilet elektroniczny. Po przyjeździe poszliśmy z bramą do bramki, ale nie mogliśmy wejść. Zmieniliśmy datę podróży z piątku na czwartek. Miałem wersję papierową mojego oryginalnego biletu, a także telefon komórkowy ze zmianą na telefonie. Na bilecie mobilnym nie było kodu kreskowego. Nawet opiekun nie mógł tego znaleźć. Tylko kupon potwierdzający, że zapłaciliśmy. Po około 15 minutach użyli mojego oryginalnego biletu w wersji papierowej po ręcznej edycji i zastąpieniu swojego systemu zgłoszeniowego. Z tego powodu z jakiegoś powodu nie mieliśmy mapy kompleksu lub działań. Nie wiem, czy przeoczyliśmy to, czy dali ci jeden na bramki. Tak więc początkowo nie mieliśmy pojęcia, od czego zacząć. Później znaleźliśmy mapę na jednym z eksponatów.

Pierwszy raz odwiedzam SeaWorld. Moje plany dotyczyły Epcot Center, ale nawet z biletem kupionym z wyprzedzeniem nie byliśmy w stanie wejść, ponieważ potrzebna jest rezerwacja w parku i nikt nam o tym nie powiedział. Wypróbowaliśmy stronę SeaWorld i za kilka minut mieliśmy nasze bilety i byliśmy w drodze na jeden z naszych najlepszych dni w Orlando. Od kupowania biletów po jedzenie, z pewnością polecam wszystko o SeaWorld.

Niesamowite wrażenia dla całej rodziny, atrakcje są przeznaczone dla dzieci w połowie dorosłych aż do przepracowanych emerytów.

Bardzo jasne instrukcje, aby odebrać nasze bilety za kupon, idealnie

Zdecydowanie warto, fajne przejażdżki, które nie istnieją w Europie