Atrakcje i wycieczki

Orlando

Orlando to nie tylko parki rozrywki i centrum kosmiczne. Znajdziesz tu także ukryte perły takie jak zielone dzielnice i rezerwaty przyrody.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

10 najciekawszych atrakcji Orlando

Orlando to idealne miejsce dla dzieci oraz każdego, kto jest młody duchem. Spełnij swoje marzenia w Magic Kingdom, następnie udaj się do pełnego ekscytujących atrakcji parku wodnego, a na koniec odwiedź Centrum Kosmiczne imienia Johna F. Kennedy’ego na przylądku Canaveral!

 • 1. Walt Disney World

  To wspaniałe centrum rozrywki powstało w stanie Floryda w 1971 i od tego czasu przyciąga całe rzesze zwiedzających. Składa się z 4 parków tematycznych, w tym Magic Kingdom, i 2 parków wodnych.

 • 2. Magic Kingdom

  Jest to najpopularniejszy park rozrywki na świecie. Jego 6 oddzielnych „krain” odwiedza każdego roku ponad 19 milionów osób. Plac Liberty Square oddaje atmosferę kolonialnego miasteczka Ameryki z 1776 roku.

 • 3. Park rozrywki Epcot

  Statek kosmiczny Earth – kultowy symbol tego parku – to maszyna do wirtualnych podróży w czasie. W zaledwie 15 minut poznasz tysiące lat historii komunikacji między ludźmi.

 • 4. Park rozrywki Disney's Animal Kingdom

  Jest to jeden z największych parków rozrywki ze zwierzętami. Podczas Kilimanjaro Safari przejedziesz przez otwarte przestrzenie, po których swobodnie spacerują słonie, antylopy i inne zwierzęta.

 • 5. Park rozrywki Disney's Hollywood Studios

  Park ten posiada 8 sekcji tematycznych Hollywood, w tym również Hollywood Boulevard. „The Great Movie Ride” w kinie Chinese Theater oddaje hołd takim klasykom jak „Czarnoksiężnik z Oz”.

 • 6. Park rozrywki Islands of Adventure

  W obszarach parku takich jak „Wizarding World of Harry Potter” czy „Hogsmeade” czekają Cię niesamowite wrażenia ze świata czarów.

 • 7. Park wodny Wet 'n Wild w Orlando

  Odpręż się na Lazy River albo poczuj zastrzyk adrenaliny, zjeżdżając pionową zjeżdżalnią z wysokości 6 pięter. Park ten aż pęka w szwach od ekscytujących atrakcji.

 • 8. Park wodny Aquatica

  Dolphin Plunge w Sea World to zjeżdżalnia, w której przemkniesz przez podwodny świat delfinów czarnogłowych.

 • 9. Discovery Cove

  Odwiedzając ten park, będziesz mieć okazję popływać z delfinami w spokojnej lagunie. Możesz też pobawić się z wydrami słodkowodnymi i zobaczyć, jak wygląda życie na rafie koralowej.

 • 10. Centrum Kosmiczne imienia Johna F. Kennedy’ego

  Poznasz tu fakty na temat programu kosmicznego USA, a przed wejściem na wystawę poświęconą promowi kosmicznemu Atlantis zobaczysz mierzącą 56 m wysokości replikę zewnętrznego zbiornika paliwa i 2 rakiet nośnych.

Zaplanuj pobyt

 • Walt Disney World – bilety i godziny otwarcia

  Wstęp do samego Magic Kingdom kosztuje 105 USD. Wstęp do parku Epcot, Disney's Animal Kingdom lub Disney's Hollywood Studios kosztuje 97 USD. Można też kupić karnety kilkudniowe, a dzięki opcji „Park Hopper” (64 USD) można w jednym dniu odwiedzić wszystkie 4 parki.
  Magic Kingdom czynne jest w godz. 9.00-24.00; Epcot w godz. 9.00-21.00; Disney's Hollywood Studios w godz. 8.00-22.00; Disney's Animal Kingdom w godz. 9.00-18.00.

 • Universal Orlando – bilety i godziny otwarcia

  Karnet całodniowy do Islands of Adventure lub Universal Studios kosztuje 102 USD (dorośli) i 97 USD (dzieci). Karnet całodniowy do obu parków kosztuje 147 USD (dorośli) i 142 USD (dzieci). Bilet jednorazowy do Wet ‘n Wild kosztuje 47 USD, ale park ten można też odwiedzić dzięki karnetowi wielodniowemu. Karnet do 3 parków kosztuje 242 USD (dorośli), a do 2 – 197 USD (dorośli).
  Park jest czynny codziennie od godz. 9.00, a godzina zamknięcia zależy od sezonu.

 • Discovery Cove i Aquatica – bilety i godziny otwarcia

  Wstęp 1-dniowy kosztuje 249 USD, a pływanie z delfinami – 399 USD. W cenę wliczony jest wstęp do Sea World i Aquatica oraz parku wodnego. Możliwa jest wcześniejsza rezerwacja on-line pakietu na konkretny dzień.
  Park Discovery czynny jest codziennie w godz. 8.00-17.30.
  Karnet 1-dniowy do Aquatica kosztuje 47 USD (ze zniżką 10% za wcześniejszą rezerwację on-line). Park jest czynny od godz. 9.00, a godzina zamknięcia zależy od sezonu.

 • Centrum Kosmiczne im. Johna F. Kennedy’ego – bilety i godziny otwarcia

  Centrum czynne jest codziennie w godz. 9.00-18.00. Wstęp kosztuje 50 USD (dorośli) i 40 USD (dzieci). Możesz zarezerwować bilet on-line i wybrać dzień i godzinę wstępu.
  Lokalizacja: dojazd samochodem na przylądek Canaveral z Orlando trwa ok. 1 godziny.

Przydatne informacje

 • Język
  Angielski
 • Waluta
  USD ($)
 • Strefa czasowa
  UTC (-05:00)
 • Kod kraju
  +1
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Lata są gorące i wilgotne, więc jeśli możesz, zaplanuj zwiedzanie Orlando na październik. Jest wtedy ciepło i mniej tłoczno.

Orlando: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Orlando? Kliknij tutaj.

Orlando: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 2837 opinii

Doskonała wycieczka edukacyjną, zwłaszcza dla dzieci, pomaga rozwinąć wyobraźnię.