Dodaj daty

Organy morskie

Organy morskie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Zadar: Rejs łodzią motorową do Ugljan, Osljak i Galevac

1. Zadar: Rejs łodzią motorową do Ugljan, Osljak i Galevac

Poznaj 3 wyspy archipelagu zadarskiego podczas tej półdniowej wycieczki, zaczynając od Zadaru. Podróżuj między nimi stylowo łodzią motorową, poznając Osljak, Ugljan i Galevac. Spotkaj się w porcie Jazine w Zadarze i wejdź na pokład łodzi motorowej. Płynąc z portu, wypłyń na mury miejskie z XII i XVI wieku od strony morza. Przejdź obok słynnych atrakcji Pozdrowienia dla Organów Sun & Sea, poznaj zasadę ich działania i ciesz się magicznymi dźwiękami Organów. Wyrusz z Zadaru przez krystalicznie błękitne wody i rozpocznij przygodę z wyspami. Wyjdź z łodzi i udaj się na swój pierwszy przystanek na wyspie Osljak. To najmniejsza zamieszkana wyspa w Chorwacji, tak mała, że można ją obejść pieszo w zaledwie 20 minut. Poznaj niesamowite fakty na temat historii wyspy i dowiedz się, dlaczego obecnie jest to chroniony park przyrody. Zrób piękne zdjęcia przy latarni, z której możesz wskoczyć do krystalicznie czystej wody. Zrelaksuj się i popływaj w turkusowych wodach pobliskiej kamienistej plaży. Odkryj podwodny świat dzięki dostarczonemu sprzętowi do snorkelingu. Ciesz się kolejną ekscytującą przejażdżką do wioski Preko na wyspie Ugljan. To urocza, duża wyspa ze średniowieczną architekturą oraz uroczymi sklepami i kawiarniami. Zjedz przekąskę lub domowe lody (na własny koszt, poza sezonem mogą nie być dostępne) podczas krótkiego spaceru do następnej turkusowej zatoki pomiędzy Galevac i Preko. Dowiedz się o sposobie życia mieszkańców kraju w historii i dzisiaj, odwiedzając po drodze niektóre zabytki. Podróżuj tradycyjną drewnianą łodzią przez krystaliczne wody na pobliską wyspę Galevac. Tam odwiedź klasztor franciszkanów św. Pawła Pustelnika. Poznaj jej niesamowitą historię podczas dogłębnego zwiedzania wyspy. Wróć do wioski Preko i wykorzystaj czas wolny na orzeźwiającą kąpiel w turkusowej zatoce, zrelaksuj się na wielu innych plażach, skosztuj lokalnych specjałów, wypij kolorowe koktajle lub po prostu kontynuuj zwiedzanie i ciesz się pięknym zwiedzaniem. Na koniec wskocz z powrotem na łódź motorową i wyrusz w kolejną ekscytującą przejażdżkę z powrotem do Zadaru.

Zadar: Rejs o zachodzie słońca i nocny z winem musującym

2. Zadar: Rejs o zachodzie słońca i nocny z winem musującym

Przeżyj tę wyjątkową 90-minutową wycieczkę po Zadarze z winem musującym w najlepszym momencie - w Sunset! Wskocz na wygodną łódź w miejskiej przystani i udaj się z dala od miasta. Podziwiaj wspaniałe widoki na Zadar o zachodzie słońca. Zrelaksuj się i podziwiaj piękno zachodu słońca na horyzoncie, delektując się winem musującym. Po zachodzie słońca rejs po mieście. Podziwiaj panoramiczne widoki pod innym kątem. Unikaj tłumów w atrakcjach Sea Organ i Regards To The Sun o zachodzie słońca i przeżyj to prywatnie nad morzem. Poznaj zasadę działania Organów Morskich i słuchaj magicznych dźwięków, delektując się winem musującym. Przejdź obok najbardziej imponujących budynków i zabytków Starego Miasta w Zadarze i poznaj je. Zobacz XII-wieczne mury obronne Zadaru, które od 2017 roku wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobacz najbardziej imponującą część murów, Bramę Lwa, główne historyczne wejście do miasta zbudowane w 1543 roku i poznaj niesamowite fakty historyczne. Dowiedz się i zapytaj o przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Zadaru od doświadczonego lokalnego przewodnika i kapitana. Lub po prostu zrelaksuj się i ciesz się.

Zadar: Rejs statkiem o zachodzie słońca

3. Zadar: Rejs statkiem o zachodzie słońca

Podziwiaj piękne widoki Zadaru podczas rejsu łodzią o zachodzie słońca, podziwiając niektóre z jego najwspanialszych widoków z wody. Zaczynając od mostu miejskiego, popłyń wokół miasta i podziwiaj widoki tętniącego życiem centrum miasta, które ożywa wraz z zachodem słońca. Miń najważniejsze budynki i zabytki Starego Miasta. Zobacz mury obronne Zadaru, które od 2017 roku są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zrelaksuj się i obserwuj zachód słońca na horyzoncie z łodzi, aby zakończyć dzień w Zadarze.

Wycieczka z przewodnikiem po Zadarze Eco Tuk Tuk

4. Wycieczka z przewodnikiem po Zadarze Eco Tuk Tuk

CZAS TRWANIA WYCIECZKI: 2 GODZINY KLUCZOWE CECHY - spokojną jazdę wygodnym pojazdem elektrycznym - Spinix, Powitanie słońca, Organy Morskie, Forum Romanum, Barkajoli, plaża Kolovare; czas wolny na fotostop 0:00 - 00:20 - wyjazd z miejsca spotkania przyjaznym dla środowiska Tuc Tuc on panoramiczny przejazd w kierunku plaży Kolovare 00:20 -00:30 - przystanek na zdjęcia na plaży Kolovare 00:30 - 00:50 Panoramiczny przejazd w kierunku Mariny Borik 00:50 - 01:00 panoramiczny przejazd do Zadar Spinix, przystanek na zdjęcia 01:00 - 01:10 panoramiczny przejazd wzdłuż wybrzeża do starego miasta, z widokiem na stare miasto, krótki przystanek przy Barkajoli 1:10 -1:20 panoramiczny przejazd do słońca i organów morskich, krótki postój na zdjęcia 01:20 - 01:45 - krótki postój na Forum Romanum, stare centrum holownicze, czas wolny na krótki spacer 01:45 - 2:00 - powrót do punktu odbioru

Zadar: Prywatna piesza wycieczka przez 3000 lat historii

5. Zadar: Prywatna piesza wycieczka przez 3000 lat historii

Zadar to jedna z najciekawszych i najstarszych miejscowości miejskich w basenie Morza Śródziemnego, zamieszkana nieprzerwanie od 1000 roku p.n.e. W I wieku stała się kolonią rzymską i uzyskała cechy miasta. Odwiedzicie pozostałości Forum Romanum, największego zbudowanego w Chorwacji i ówczesnego centrum życia społecznego. Zadar był stolicą Dalmacji od upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego do końca I wojny światowej. Posłuchaj historii murów obronnych, które Republika Wenecka zbudowała w XVI wieku w celu ochrony przed Turkami i zobacz malowniczy port Fosa z piękną Bramą Lądową. Przejdziesz słynną Kalelarga, główną i najbardziej znaną ulicą w mieście. Stań przed kościołem św. Donata, symbolem Zadaru i zobacz katedrę św. Anastazji. Zadar słynie z morskich organów i instalacji artystycznych Powitanie Słońca, które znajdują się przy promenadzie Riva. Usłyszysz wyjątkową muzykę morską graną przez Organy Morskie, poznając jednocześnie najciekawsze fakty dotyczące tych nowoczesnych instalacji. Następnie skosztuj likieru wiśniowego maraschino, którego receptura pochodzi z XVI wieku.

Zadar: Wieczorna piesza wycieczka po Starym Mieście

6. Zadar: Wieczorna piesza wycieczka po Starym Mieście

W tej 70-minutowej pieszej wycieczce na początek poprowadzimy Cię przez stare miasto, które leży na półwyspie, otoczone pięknymi parkami i murami miejskimi. W sercu półwyspu znajdują się liczne zabytki, restauracje i kawiarnie, a także liczne udogodnienia dla zwiedzających, takie jak muzea, różne sklepy. . . Niezwykłe Organy Morskie w Zadarze, zaprojektowane przez miejscowego architekta Nikolę Bašicia, są wyjątkowe. Wewnątrz perforowanych kamiennych schodów, które schodzą do morza, znajduje się system rur i gwizdków, które emanują tęsknymi westchnieniami, gdy ruch morza przepycha przez nie powietrze. Efekt jest hipnotyzujący, miodopłynne tony nasilają się, gdy przepływa łódź lub prom. Możesz pływać ze schodów przy promenadzie, słuchając dźwięków. Zapisz się na wycieczkę i spotkaj się ze swoim przewodnikiem na „Placu Pięciu Studni”. Rozpocznij wycieczkę od specjalnego wprowadzenia do miasta Zadar. Wycieczka obejmuje wszystkie główne atrakcje Starego Miasta, w tym Forum, Plac Pięciu Studni, Kalelarga, Plac Ludowy, kościół św. Donata i katedrę św. Anastazji, Organy Morskie i wiele innych.

Przeglądaj Zadar: swobodna wycieczka rowerowa

7. Przeglądaj Zadar: swobodna wycieczka rowerowa

Ta spokojna wycieczka jest dobra zarówno dla wczasowiczów, jak i tych, którzy chcą spędzić trochę dłużej w Zadarze, ponieważ będziesz wiedział, gdzie iść i co robić podczas wakacji. Dołącz do tej wycieczki, aby zwiedzić niektóre z najbardziej różnorodnych i ekscytujących części Zadaru. Zwiedzaj miasto, baw się dobrze, zatrzymaj się i poczuj zapach słonego morskiego powietrza lub zrelaksuj się przy drinku w jednym z eleganckich barów na plaży. Poza starymi murami miejskimi będziesz miał okazję zobaczyć piękne nabrzeże z przystaniami, zatrzymać się przy Sfinksie w Zadarze, latarni morskiej i plaży Puntamika, wspiąć się na wzgórze do punktu widokowego, przejechać rowerem przez Arbanasi i Kolovare. Zakończ wycieczkę, podziwiając słońce, słuchając organów morskich - obiektu architektonicznego i eksperymentalnego instrumentu muzycznego, który odtwarza muzykę za pomocą fal morskich i rur umieszczonych pod zestawem dużych marmurowych schodów.

Zadar: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście

8. Zadar: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście

Dowiedz się o codziennym życiu w Zadarze podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Podczas spaceru odkryj historię i kulturę tego 3000-letniego śródziemnomorskiego klejnotu. Zobacz najważniejsze atrakcje Zadaru, w tym Forum Romanum, katedrę św. Anastazji i architektoniczną instalację dźwiękową zwaną Morskimi Organami. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na historycznym Placu Pięciu Studni i poznaj jego znaczenie. Następnie wybierz się na spacer po starożytnym mieście OID. Odwiedź instalację Powitanie Słońca ze szklanych płytek światłoczułych. Następnie posłuchaj muzyki wytwarzanej przez fale w kultowych Organach Morskich. Następnie odwiedź zapierające dech w piersiach Forum Romanum, główny plac miasta w czasach rzymskich, a następnie podziwiaj wyjątkową architekturę kościoła św. Donata z IX wieku. Odwiedź katedrę św. Anastazji, a następnie udaj się w dół słynnej ulicy Kalelarga, głównej promenady miasta.

Zadar: wycieczka z przewodnikiem po rzymskich ruinach Starego Miasta i organy morskie

9. Zadar: wycieczka z przewodnikiem po rzymskich ruinach Starego Miasta i organy morskie

Od dostawcy: ta piesza wycieczka obejmuje tylko zwiedzanie katedry św. Anastazji z zewnątrz.Opłata za wstęp do katedry nie jest wliczona w cenę.Wycieczka zaczyna się od nabrzeża (pomnik Powitanie Słońca jest miejscem zbiórki podczas tej pieszej wycieczki). Tuż obok pomnika Powitanie Słońca znajduje się kolejna popularna miejska atrakcja - Morskie Organy, instalacja miejska wytwarzająca muzykę za pomocą fal morskich. Następnie klienci przechadzają się wzdłuż nabrzeża i docierają na teren Forum Romanum. Forum było głównym placem miasta w czasach rzymskich. Tam też zobaczą kościół św. Donata z IX wieku. Następnie udają się do katedry św. Anastazji. Po zwiedzeniu Katedry kontynuują spacer słynną ulicą Kalelarga – popularnym miejskim deptakiem, główną ulicą Starego Miasta. Ta ulica prowadzi ich na Plac Ludowy (dziś główny plac miasta) i ostatecznie docierają do Placu Pięciu Studni we wschodniej części Starego Miasta, co oznacza koniec tej pieszej wycieczki. Znajdź się w sercu tego wspaniałego Starego Miasta w Zadarze. Piesza wycieczka obejmuje wizytę w katedrze św. Anastazji, najwspanialszym przykładzie architektury romańskiej w Zadarze, która ma godną uwagi fasadę na zachód z 1324 r. Poświęcona jest św. Anastazji, której kamienny sarchofag znajduje się w absydzie na lewo od ołtarz główny. Dalej na swojej drodze miniesz kościół św. Donata, który prawdopodobnie został zbudowany przez biskupa Donata na rzymskich fundamentach na początku IX wieku. Jest to najbardziej monumentalny kościół po wschodniej stronie Adriatyku, na planie koła, z trzema nawami. Na wschód od Forum dochodzimy do XVI w. Kościół Mariacki z romańską dzwonnicą zbudowany na pocz. przez węgiersko-chorwackiego króla Kolomana.

Zadar: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

10. Zadar: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

Wycieczka piesza po historii Zadaru będzie wyjątkowym przeżyciem przez najbardziej ekscytujące stare miasto, które zapiera dech w piersiach. Zapisz się na 60-minutową wycieczkę i spotkaj się ze swoim przewodnikiem na „Placu Pięciu Studni”. Rozpocznij wycieczkę specjalnym wprowadzeniem do miasta Zadar, prowadzonym wyłącznie przez przewodników z dużym doświadczeniem. Ta trasa koncentruje się zarówno na historii i kulturze, jak i na współczesnym życiu codziennym Zadaru. Wycieczka obejmuje wszystkie główne zabytki Starego Miasta, w tym Forum Romanum, Wieżę Kapitana, Plac Pięciu Studni, Kalelarga, Plac Ludowy, kościół św. Donata i katedrę św. Anastazji, Organy Morskie i wiele innych.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 19
Sortuj wg:
Strona 1 z 2

Organy morskie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Organy morskie? Kliknij tutaj.