Dodaj daty

Opera Królewska w Sztokholmie

Opera Królewska w Sztokholmie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Sztokholm: opcja autobusu i łodzi Hop-On Hop-Off

1. Sztokholm: opcja autobusu i łodzi Hop-On Hop-Off

Weź udział w tej wycieczce z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach, by zobaczyć najsłynniejsze zabytki Sztokholmu, podróżując po ulicach i drogach wodnych. Poruszaj się wzdłuż linii autobusowej lub wybierz się na rejs, korzystając z regularnych połączeń pomiędzy wyspami i ulicami miasta. Wysłuchaj komentarza o Sztokholmie, który przygotowano w 10 językach. Przekonaj się, jak przyjemne i łatwe może być zwiedzanie miasta. Zdecyduj się na 24-godzinny bilet na wycieczkę autobusem lub łodzią. Bilet łączony umożliwia wzięcie udziału zarówno w wycieczce autobusem, jak i łodzią. Zwiedź wszystkie atrakcje Sztokholmu w swoim tempie, wsiadając i wysiadając na dowolnych przystankach na terenie całego miasta. Udaj się bezpośrednio do zabytków, nie zbaczając z trasy. Wysiądź m.in. przy skansenie, pałacu królewskim, parku rozrywki Gröna Lund, Muzeum Vasa, punkcie widokowym Fjällgatan, ratuszu, ABBA The Museum, lokalu ICEBAR i starym mieście, a także w kilku popularnych dzielnicach handlowych.

Ucieczka ze Starego Miasta w Sztokholmie Gra: Ucieczka Trolla

2. Ucieczka ze Starego Miasta w Sztokholmie Gra: Ucieczka Trolla

Zanurz się w grze eksploracji miasta i podążaj za wskazówkami, aby odkryć ukryte sekrety i niesamowite miejsca w Sztokholmie. Uzyskaj wgląd w niektóre z wielu słynnych zabytków w mieście. Zagraj w grę, rozwiązując każdy element układanki na smartfonie, odgadnij odpowiedź, aby odblokować historię każdego sekretnego miejsca. Rozwiąż przeszłość i poznaj królewską historię miasta. Poznaj miasto i uzyskaj dokładne wskazówki, dzięki czemu nie będziesz potrzebować mapy, GPS ani przewodnika. Graj w trybie offline, ponieważ nie potrzebujesz połączenia z Internetem, aby grać w tę grę. Baw się w grupie i razem rozwiązuj wskazówki podczas spaceru lub podziel się na mniejsze drużyny i rywalizuj ze sobą. Idź we własnym tempie, ponieważ nie ma limitu czasu, grę można jednak ukończyć w 1 godzinę. Graj bez przewodnika, po prostu pobierz aplikację, udaj się do miejsca startu i rozpocznij przygodę.

Sztokholm: 72-godzinny bilet na autobus Hop-On Hop-Off i łódź

3. Sztokholm: 72-godzinny bilet na autobus Hop-On Hop-Off i łódź

Poznaj Sztokholm drogą lądową i wodną dzięki łączonemu 72-godzinnemu biletowi na łodzie wycieczkowe i autobusy z możliwością wsiadania i wysiadania. Zdecyduj, dokąd chcesz się udać i stwórz własny plan podróży po stolicy Szwecji. Ciesz się nieograniczonymi podróżami przez cały okres ważności biletu i wsiadaj i wysiadaj na dowolnym przystanku na trasie. Odkryj słynne atrakcje, takie jak park rozrywki Gröna Lund, najstarszy na świecie skansen w Skansen i malowniczą dzielnicę Fjällgatan. Ochłodź się w Ice Barze lub podziwiaj zabytki, takie jak Ratusz, Pałac Królewski, Muzeum Wazów i czarujące budynki Starego Miasta. Poznaj Sztokholm z maksymalną elastycznością i minimalnym zamieszaniem! Autobus zatrzymuje się przy następujących atrakcjach: 1. Strömgatan/Opera Królewska 2. Pałac Królewski/Stare Miasto 3. Viking line/miejsce postojowe Stadsgården 4. Fjällgatan/Tjärhovsplan 5. Slussen 6. Pałac Królewski/Stare Miasto 7. Kungsträdgården 8. Strandvägen/Nybrokajen 9. Muzeum Wazów 10. Abba: Muzeum/Gröna Lund Tivoli 11. Skansen 10. Abba: Muzeum/Gröna Lund Tivoli13. Muzeum Wazy 14. Karlaplan 15. Plan budowy 16. Rynek Hötorget/Kungsgatan 17. Icebar/Vasagatan 18. Dworzec główny/Cityterminalen 19. Rådhuset/Ratusz 20. Stadshuset/ratusz Wszystkie autobusy typu hop-on-hop-off przejeżdżają przez terminal wycieczkowy tak długo, jak statek jest w porcie. Dotyczy to terminali w Stadsgården i Frihamnen. Łódź zatrzymuje się przy następujących atrakcjach: • Pałac Królewski • Nybroplan (przystanek łączący autobusy i łodzie) • Muzeum Vasa (przystanek autobusowy i łodziowy) • Skeppsholmen (przystanek łączący autobusy i łodzie) • Gröna Lund Tivoli (przystanek łączący autobusy i łodzie) • Viking line/miejsce dla statków wycieczkowych Stadsgården (przystanek łączący autobus i łódź) • Fotografia • Slussen • Stare Miasto/Gamla stan (przystanek autobusowy i promowy)

Sztokholm: Stare Miasto i wycieczka po mieście pieszo

4. Sztokholm: Stare Miasto i wycieczka po mieście pieszo

Odkryj Sztokholm, zróżnicowaną stolicę Szwecji, łączącą historię i kulturę w nowoczesnej i tętniącej życiem metropolii. Chociaż jest to jedno z najbardziej postępowych i przodujących w projektowaniu miast w Europie, jego średniowieczne Stare Miasto pozostaje dużą częścią jego charakteru i uroku. Zbudowany na archipelagu 14 wysp połączonych ponad 50 mostami, zwiedzanie Sztokholmu to zabawne i dynamiczne doświadczenie, które sprawi, że poczujesz się spełniony i zainspirowany. Z pomocą naszych lokalnych szwedzkich przewodników przygotuj się na wspaniałą podróż w czasie, odkrywając architekturę, kulturę i historię tego eleganckiego i czarującego miasta. Nasze piesze wycieczki z przewodnikiem po Sztokholmie zagłębiają się w jego wyjątkową historię, od Wikingów, którzy założyli miasto, przez króla Gustawa Wazę, który ogłosił je stolicą Królestwa Szwecji, po jego nowoczesną, dynamiczną i kreatywną atmosferę, która reprezentuje ten nordycki miasto dzisiaj. Odwiedzisz kultowe zabytki, takie jak Grand Hotel i usłyszysz historie pierwszej Nagrody Nobla, Pałacu Królewskiego, ratusza w Sztokholmie i imponującego nabrzeża Stromkajon. Po zwiedzeniu wielu atrakcji miasta z przewodnikiem skorzystaj z bezpłatnej aplikacji Vox City (zawartej w bilecie), aby odkryć więcej Sztokholmu i jego niesamowitą historię. Wycieczka piesza obejmuje: Norrbro (Most Północny) Riksdagshuset (siedziba parlamentu) Västerlånggatan Järntorget Storkyrkan Kungliga Slottet (Pałac Królewski) Norrmalmstorg Kungsträdgården Drottninggatan Gustaf Adolfs Torg Kungliga Operan (Królewska Opera Szwedzka) Kungsträdgården Park Berzelii Dramaten (Królewski Teatr Dramatyczny) Fältöversten Sankt Jakobs Kyrka Główne atrakcje trasy z własnym przewodnikiem: Dyplomatstaden Nobelparken Kornhamnstorg Slussen/Guldbron Hornsgatan S.ta Maria Magdalena Kyrka Mariatorget Medborgarplatsen Götgatan Fjällgatan Vasagatan

Sztokholm: Głupi Sztokholm - samodzielna gra piesza

5. Sztokholm: Głupi Sztokholm - samodzielna gra piesza

Dołącz do ducha Glenna podczas dźwiękowej wycieczki pieszej po Sztokholmie — mieście, którego bardzo nie lubi. Poznaj historię Sztokholmu w bardzo zabawny i grywalny sposób, zwiedzając miasto. Glenn był dumny z tego, że pochodził z Göteborga, kiedy jeszcze żył, więc dlaczego jego dusza utknęła na wschodnim wybrzeżu, nawiedzając głupi Sztokholm? Czy ma to coś wspólnego z tajemniczym pudłem pozostawionym przez jego matkę w sztokholmskim magazynie? Idź na spacer z Glennem, aby podnieść pudełko i uratować go przed włóczeniem się po ulicach Sztokholmu przez całą wieczność. Podczas spaceru Glenn opowiada anegdoty o historycznych porażkach Sztokholmu. Morderstwo króla Gustawa III? Bardzo niezgrabnie zaplanowane, jeśli zapytasz Glenna. Statek Vasa? Każdy marynarz z Göteborga wykonałby lepszą robotę budowlaną, biorąc pod uwagę, że zatonął podczas swojego dziewiczego rejsu. I nawet nie każ mu mówić o rzezi w Sztokholmie... Ta wycieczka audio jest prowadzona samodzielnie za pomocą aplikacji opartej na GPS pobranej na smartfona. Kupując wycieczkę, otrzymasz wiadomość e-mail z instrukcjami, jak pobrać aplikację, która służy jako przewodnik i narrator. Po zainstalowaniu aplikacji udaj się do miejsca rozpoczęcia wycieczki, otwórz aplikację, załóż słuchawki i przygotuj się na spacer historyczny! Słuchaj opowieści podczas spaceru i pomóż Glennowi rozpakować przedmioty i wskazówki dotyczące jego przeszłości z pudełka w każdej lokalizacji. Im dalej idziesz, tym bliżej jesteś odkrycia prawdy, dlaczego Glenn nawiedza miasto, którym gardzi. Ta piesza wycieczka jest idealna dla tych, którzy chcą zwiedzać Sztokholm w zabawny i niezależny sposób. To doświadczenie jest całkowicie elastyczne: możesz je rozpocząć, wstrzymać i zakończyć w dowolnym momencie. Wejdź w historię Sztokholmu, opowiedzianą przez ducha, który mimowolnie tam utknął.

Zabytki i legendy Gamla Stana: wycieczka audio z przewodnikiem

6. Zabytki i legendy Gamla Stana: wycieczka audio z przewodnikiem

W sercu tego, co kiedyś było szwedzkim imperium, znajduje się Sztokholm, a jak przekonasz się podczas tej pieszej wycieczki, to coś więcej niż archipelag i siedziba monarchy tego kraju. Zaczynając w Gamla Stan, Starym Mieście, będziesz wędrować wąskimi średniowiecznymi uliczkami i obok wielkich budynków zbudowanych, by imponować w czasach imperium. Na koniec znajdziesz się w tętniącym życiem centrum nowoczesnego Sztokholmu z jego lśniącymi szklanymi budynkami. Usłyszysz o Gustawie Wazie, człowieku, który rozpoczął powstanie, które doprowadziło do uzyskania przez Szwecję niepodległości pięćset lat temu, i prześledzisz historię na brukowanych ulicach, które kiedyś płynęły krwią. I opowiem wam o Olausie Petri, księdzu, który prawie stracił życie za przeciwstawienie się Gustawowi Wazie po tym, jak został koronowany. Brązowe posągi królów będą patrzeć na ciebie, gdy będziesz spacerować po Kungsträdgården i słuchać ich historii. Przez całą drogę będziesz otoczony naturalnym pięknem jeziora Mälaren i nigdy nie będziesz daleko od wody, ponieważ Sztokholm leży na kilku wyspach dokładnie w miejscu, gdzie jezioro łączy się z Morzem Bałtyckim. Dowiesz się, gdzie będziesz jadł wino i kolację, jeśli kiedykolwiek zdobędziesz Nagrodę Nobla. Będziesz także mógł pochwalić się znajomym, że: • Widział prawdziwy stuletni kamień runiczny Wikingów • Zrobione w dość dużym Pałacu Sztokholmskim • Spacer po Västerlånggatan, najtańszej nieruchomości na szwedzkiej planszy Monopoly • Zauważyłem Królewską Operę Szwedzką i jej dwa wejścia • Znajdź fontannę, w której bez wątpienia będą się chlapać, jeśli Szwecja wygra mistrzostwa świata w hokeju na lodzie lub Konkurs Piosenki Eurowizji, gdy będziesz w mieście • Odkrył, skąd pochodzi określenie „syndrom sztokholmski”. • Dowiedziałem się o Alfredzie Noblu, człowieku, który czerpał zyski ze śmierci i zniszczenia, a następnie przekazał swoją fortunę na ufundowanie Nagrody Nobla, stojąc przed Muzeum Nagrody Nobla Poświęć co najmniej 90 minut na tę wycieczkę, ale nie krępuj się zatrzymać się w jednym z wielu malowniczych miejsc po drodze na kawę – najlepiej podawaną z tradycyjną szwedzką bułką cynamonową.

Wycieczka piesza Best of Stockholm - 3 godziny, mała grupa maks. 10 osób

7. Wycieczka piesza Best of Stockholm - 3 godziny, mała grupa maks. 10 osób

Czego się spodziewać Nasza piesza wycieczka po Sztokholmie w małej grupie pozwoli Ci odkryć najbardziej ekscytujące atrakcje Sztokholmu i podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Poznaj najbardziej kultowe zabytki miasta, fascynujące historie o królach, szwedzką mentalność, a także zwyczaje i tradycje Szwedów. Wycieczka rozpoczyna się w naszym centralnym punkcie spotkań. Obowiązkowe punkty wycieczki obejmują najstarszy plac Stortorget, średniowieczne centrum miasta, Gamla Stan, Najwęższą Ulicę i najmniejszy posąg w Sztokholmie. Zobaczysz także mniej znane klejnoty Sztokholmu, takie jak kamień wikingów wbudowany w ścianę. O czym należy pamiętać Działamy w każdych warunkach pogodowych, dlatego uprzejmie prosimy o odpowiedni strój. Załóż obuwie odpowiednie do chodzenia i weź ze sobą parasol lub kurtkę przeciwdeszczową na wypadek deszczu. Sztokholm może być piękny i słoneczny lub wietrzny i zimny, wszystko tego samego dnia!

Sztokholm: Obowiązkowe atrakcje - wycieczka piesza z przewodnikiem

8. Sztokholm: Obowiązkowe atrakcje - wycieczka piesza z przewodnikiem

Wyrusz na pieszą wycieczkę po najbardziej znanych atrakcjach Sztokholmu, zaczynając od Stortorget, głównego placu Starego Miasta, znanego z kolorowych budynków i historycznego uroku. Ciesz się możliwością podziwiania architektury i poznania fascynującej historii placu. Następnie odwiedź Pałac Królewski, oficjalną rezydencję króla Szwecji. Poznaj teren pałacu i dowiedz się o jego znaczeniu. Następnie zatrzymaj się przy pomniku św. Jerzego, który upamiętnia legendarną walkę św. Jerzego ze smokiem. Kontynuując wycieczkę, zobacz ratusz w Sztokholmie, zwieńczony trzema złotymi koronami, symbolem Szwecji. Podziwiaj architekturę i dowiedz się o roli budynku w historii Szwecji. Następnie przejdź się przez Mårten Trotzigs Gränd, najwęższą uliczkę w mieście. Odkryj Riddarholmen, wysepkę rycerską, znaną z zabytkowych pałaców. Zakończ wycieczkę w Królewskiej Operze Szwedzkiej, gdzie poznasz historię opery i jej znaczenie na scenie kulturalnej Sztokholmu.

Sztokholm: Sztuka, architektura i design

9. Sztokholm: Sztuka, architektura i design

W dzielnicy Östermalm będziemy mogli podziwiać i poznać wiele z najpiękniejszych sztokholmskich budynków, ulic i projektantów. Niektóre z najważniejszych atrakcji tego doświadczenia związanego ze sztuką, architekturą i designem obejmują: 1. Danileuska Huset w Stureplan 2. Östermalm Saluhallen - targ spożywczy 3. Królewski Teatr Dramatyczny 🎭 & Ingmar Bergman 4. Domy designu, takie jak Nordiska Galleriet i Svenskt Tenn 5. Muzeum Hallwyl 6. Berns Hotel 7. Park Kungsträdgården 8. Kościół św. Jakuba 9. IKEA 10. Subway Art 11. Królewska Opera Szwedzka 12. Muzeum Narodowe Nie przegap swojej szansy na docenienie historii, tradycji i spuścizny najbardziej niesamowitych szwedzkich architektów, artystów, projektantów i innowatorów, którzy przyczynili się do tego, że ten skandynawski kraj wyznacza trendy. Przyjdź i przekonaj się, dlaczego Sztokholm jest często opisywany jako "Wenecja Północy". Nie możemy się doczekać wszystkich zdjęć, które zrobisz z najlepszych (i najbardziej subtelnych) luksusów Sztokholmu.

Sztokholm: Wycieczka piesza i wycieczka autobusowa hop-on hop-off

10. Sztokholm: Wycieczka piesza i wycieczka autobusowa hop-on hop-off

Odkryj każdy zakątek Sztokholmu dzięki tej przepustce, obejmującej dwie wycieczki piesze i bilet na wycieczkę autobusową hop-on hop-off. Ciesz się cudami tego niesamowitego miasta dzięki naszym dwóm pieszym wycieczkom po Starym Mieście i Östermalm. Dołącz do wycieczki pieszej prowadzonej przez doświadczonego lokalnego przewodnika i poznaj historię i kulturę lśniącej stolicy Szwecji. Podczas wycieczek zobaczysz niektóre z najsłynniejszych wysp i dzielnic miasta, takich jak Kungsholmen i Djurgården, a także przejdziesz obok wielkich zabytków, w tym Pałacu Królewskiego i Ogrodu Króla. Ale Twoja przygoda na tym się nie kończy! Wskocz do piętrowego autobusu turystycznego i zobacz miasto z innej perspektywy. Wskakuj i wysiadaj na dowolnych przystankach wycieczki zlokalizowanych w całym mieście, aby zobaczyć Muzeum Abba, Muzeum Vasa, Kungsträdgården i wiele innych ekscytujących miejsc turystycznych. Twój bilet autobusowy zapewnia nieograniczony dostęp przez 24 godziny.

Liczba znalezionych atrakcji: 16
Sortuj wg::

Opera Królewska w Sztokholmie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Opera Królewska w Sztokholmie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Opera Królewska w Sztokholmie? Kliknij tutaj.

Opera Królewska w Sztokholmie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.0
(17 recenzji)

Autobusy były świetne, naprawdę podobał mi się audioprzewodnik. Gdybym kupował ponownie, prawdopodobnie nie zawracałbym sobie głowy łódkami - były w porządku, ale nie miałem wrażenia, że cokolwiek dodały.

Bardzo ładnie zaaranżowane. W ten sposób można zobaczyć dużą część miasta. Mili kierowcy i przewodnik. Dołącz mapę i zatyczki do uszu, abyś mógł widzieć i słyszeć, gdzie jesteś.

Podobają mi się wycieczki rozpoczynające pobyt w nowym mieście. Kierowca autobusu był czasami trochę szorstki, ale ogólnie było to bardzo dobre doświadczenie :-)

Witam, chciałem kupić bilet na podróż autobusem, ale biletu nie było. Niestety, nie wiem, czy podróżowanie autobusem jest dobre, czy złe.

Przyjemna podróż statkiem. Polecam jeśli ktoś przyjechał na krótko a chciałby zobaczyć jak najwiecej atrakcji 😊