Atrakcje i wycieczki
Opatija

Opatija

Opatija – nasze najbardziej polecane atrakcje

Wyspa Krk: Ziplining Tour

1. Wyspa Krk: Ziplining Tour

Rozpocznij swoją przygodę z tyrolką w bazie tyrolskiej znajdującej się w pobliżu pomnika Alei Głagolicy. Tutaj otrzymasz uprząż bezpieczeństwa do zipline i dodatkowy sprzęt do zipliningu. Następnie udaj się jeepem do punktu początkowego tyrolki, gdzie zostaniesz poinstruowany, jak tyrolka i środki bezpieczeństwa. Dowiedz się, jak zipline w stylu małpy na tak zwanej baby zipline przed rozpoczęciem wycieczki zipline. Gdy wszyscy poczują się komfortowo podczas korzystania z tyrolki, grupa rozpocznie wycieczkę. Trasa zipline składa się z 8 tyrolek, z których najdłuższa sięga 700 metrów. Ciesz się wspaniałymi widokami na wyspę Krk, podróżując tyrolką. Po drodze będziesz prowadzony przez 2 instruktorów i będziesz miał okazję zrobić niesamowite zdjęcia podczas wycieczki. Gdy wszyscy ukończą 8 tyrolek, zostaniesz przetransportowany z powrotem do bazy.

Opatija/Lovran: Rejs łodzią na odosobnione plaże na wyspie Cres

2. Opatija/Lovran: Rejs łodzią na odosobnione plaże na wyspie Cres

Wyruszysz z kapitanem Tomy z Opatii o 8:30 lub z Lovranu o 09:00 w kierunku pięknego miasta na klifie - Brseč. Podczas śniadania (2 rodzaje kanapek) będziesz cieszyć się panoramiczną przejażdżką przez stare miasta rybackie Mošćenička Draga, Medveja, Lovran, dotrzesz do plaży Breseč. Plaża została wybrana przez CNN w 2018 roku jako druga najpiękniejsza plaża żwirowa w Chorwacji. Tam będziesz mieć 1-godzinną przerwę na pływanie i kontynuować podróż w kierunku plaży Smrdeća na wyspie Cres. Będziesz miał kolejną przerwę na pływanie, a następnie udasz się do Porozina (Cres), gdzie możesz kupić lody, napić się kawy lub pizzy. Po kawie/lunchu udaj się w kierunku zatoki Banja i ciesz się kolejną przerwą na pływanie oraz przekąską owocową. Po południu kapitan Tomy zabierze Cię z powrotem na miejsce spotkania.

Opatija: Rejs statkiem i pływanie na wyspie Cres z lunchem

3. Opatija: Rejs statkiem i pływanie na wyspie Cres z lunchem

Twój gospodarz i kapitan Tomy spotkają się z tobą w Opatiji o 08:30 lub w Lovran o 09:00 i będziesz w drodze na wyspę Cres. Po około 1,5 godziny jazdy łódź dociera do zatoki „Smrdeća”. Tam będziesz cieszyć się 2-godzinną przerwą, podczas której kpt. Tomy przygotuje lunch z grilla, podczas gdy ty będziesz cieszyć się morzem. Pamiętaj, że oferujemy 3 rodzaje menu: Mięsne, Rybne i Wegetariańskie, i musisz wcześniej poinformować nas, które preferujesz. Po obiedzie udasz się do lokalnej wioski Porozina, gdzie możesz napić się kawy lub zjeść lody na lądzie. Po godzinnej przerwie w Porozinie Tomy zawiezie Cię z powrotem na stały ląd – do pięknej zatoki miasta Brseč. Brseč leży na wysokim klifie, a tutaj można popływać i odwiedzić Małą Błękitną Jaskinię. Po ostatniej godzinnej przerwie łódź przepływa przez małe rybackie miasteczka Mošćenička Draga, Medveja i Lovran z powrotem do Iki około godziny 17:00.

Opatija: Odkryj przygodę z kajakiem

4. Opatija: Odkryj przygodę z kajakiem

Odkryj Opatiję podczas wyjątkowej przygody kajakowej z lokalnym przewodnikiem. Aby rozpocząć, uzyskaj instrukcje od przewodnika na plaży Slatina. Wkrótce potem rozpocznij spływ kajakowy z Volosko. Po drodze usłyszysz fascynujące historie z Opatiji i innych mijanych miejsc. Podczas całej wycieczki zatrzymuj się, aby pływać, nurkować i odkrywać. Niezależnie od tego, czy jesteś z rodziną lub przyjaciółmi, czy też płyniesz sam, ciesz się dniem spędzonym na krystalicznie czystej wodzie.

Opatija: prywatna piesza wycieczka po Opatija Lungomare

5. Opatija: prywatna piesza wycieczka po Opatija Lungomare

Witamy w Opatiji, małym miasteczku z najpiękniejszymi plażami na wybrzeżu Adriatyku. Spotkaj się z przewodnikiem obok fontanny Slatina i rozpocznij niezapomniane wrażenia. Odkryj, jak mała wioska rybacka Opatija stała się ulubionym miejscem wypoczynku austriackiej arystokracji. Odwiedź chorwacką ścieżkę sławy, gdzie licencjonowany przewodnik odsłoni wielkich ludzi z historii Chorwacji. Odwiedź najpopularniejszy pomnik w Opatiji, Dziewczynę i Mewę. Przeżyj wyjątkową promenadę z galerią Juraja Šporera i parkiem Angiolina. Spaceruj po parku i dowiedz się, jak wszystko zaczęło się od pierwszej willi, dlaczego nazywa się Angiolina i jak sprowadzono tu wszystkie te wspaniałe rośliny. Lokalny przewodnik nie tylko poprowadzi Cię przez wycieczkę, ale także będzie miał wiele rekomendacji na całe wakacje w Opatiji. Wycieczka może zakończyć się w punkcie początkowym lub w dowolnym innym punkcie, który najbardziej odpowiada klientom.

Często zadawane pytania dotyczące: Opatija

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Opatija?

Jakie są najlepsze atrakcje w: Opatija dla osób z dziećmi?

Jakie są najlepsze atrakcje na świeżym powietrzu w: Opatija?

Opatija: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Opatija? Kliknij tutaj.