Opactwo westminsterskie

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Kogo pochowano w Opactwie Westminsterskim?

Leżące w samym centrum Londynu Opactwo Westminsterskie to jeden z najsłynniejszych kościołów Anglii. Nie tylko odbywają się tutaj wydarzenia rangi narodowej – przykładowo królewski ślub – ale jest to również miejsce pochówku najważniejszych postaci historycznych kraju.

 • Saebert z Essex

  1. Saebert z Essex

  Historia Anglii pełna jest saksońskich wpływów. Seabert rządził Essex w VI wieku i pamiętany jest jako pierwszy król, który nawrócił się z pogaństwa na chrześcijaństwo.

 • Elżbieta I Tudor

  2. Elżbieta I Tudor

  Jej rządy przypadają na okres wojny angielsko-hiszpańskiej i angielskiego osadnictwa w Amerykach, ale znana jest również z wydania rozkazu egzekucji swojej kuzynki Marii I Stuart, królowej Szkotów.

 • Charles Dickens

  3. Charles Dickens

  Dickens to autor „Opowieści wigilijnej”, „Olivera Twista” i „Wielkich nadziei” – dzieł, które wywarły ogromny wpływ na współczesną kulturę.

 • Sir Isaac Newton

  4. Sir Isaac Newton

  Sir Newton, który studiował w Cambridge, słynie z tego, że odkrył grawitację, kiedy na głowę spadło mu jabłko z drzewa.

 • 5. Henryk VII Tudor i Elżbieta York

  Ojciec owianego złą sławą Henryka VIII ma swoją własną kaplicę i jest pochowany obok swojej żony. Ich trumna jest luksusowa i wykonana w stylu renesansowym ze złota, aby pokazać ich bogactwo.

Zaplanuj pobyt

 • Zakaz robienia zdjęć

  Zakaz robienia zdjęć obowiązuje w kościele, ale nie na krużganku. Obszary będą wyraźnie oznakowane. W razie wątpliwości zapytaj jednego z pracowników.

 • Miejsca pamięci

  Mimo iż niektóre ważne postacie nie są fizycznie pochowane w Opactwie Westminsterskim, znajdują się tutaj upamiętniające je kamienie. Są to między innymi siostry Bronte, Martin Luther King, Jr i William Szekspir.

 • Ubiór

  Ponieważ Opactwo Westminsterskie to kościół, obowiązują w nim zasady dotyczące ubioru. Należy mieć zakryte ramiona i kolana i niedozwolone są nakrycia głowy.

 • Bagaż

  Do Opactwa Westminsterskiego nie można wnosić dużego bagażu. Radzimy zostawić bagaż w przechowalni jednej ze stacji kolejowych Londynu.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Godziny otwarcia zależą od dnia, więc sprawdź je on-line przed zwiedzaniem Opactwa Westminsterskiego.
 • Cena
  Cena biletu wstępu dla dorosłych do Opactwa Westminsterskiego to 20 GBP, ale dostępne są pakiety rodzinne i zniżki. W cenę wliczono audioprzewodniki.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  To świetny sposób na zwiedzenie Opactwa Westminsterskiego i Londynu! Przewodnik zaprowadzi Cię prosto do najsłynniejszych miejsc pochówku.
 • Jak tam dotrzeć?
  Przyjedź metrem na stację „St. James's Park” lub „Westminster”. Na miejsce dojedziesz też wieloma autobusami.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Załóż dobre buty! Duża część podłóg jest nierówna.

  • Plan wycieczki dla osób niepełnosprawnych można znaleźć na stronie internetowej DisabledGo.

Opactwo westminsterskie: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Opactwo westminsterskie? Kliknij tutaj.

Opactwo westminsterskie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 6602 opinii

Dobra organizacja, bardzo dobra obsługa - kierowcy i osoby sprzedający wyciedzkę. Elektroniczny przewodnik w języku polskim. Bardzo dobry standard bazy autobusów. Do poprawy w usłudze tej fimy to: więcej autobusów na lini pomarańczowej - długo się czeka na nie, bo ieździ ich niewiele. Na papierowej mapce jest zaznaczona linia fioletowa, która nie istnieje i myli to turystów, do usunięcia z mapki bo wprowadza to zamieszanie.

Świetna forma zwiedzania miasta, w cenie mieliśmy również rejs Tamizą-suprer, bardzo pomocny personel. Jedyne moje zastrzeżenie dotyczy audiobooka, ponieważ informacje przekazywane przez lektorkę w jęż.polskim są znikome, więcej podkładu muzycznego niż cennych informacji o mijanych obiektach. Mimo to, bardzo polecam

Dotyczy Londynu. Przejazdy autobusem bardzo dobrze zorganizowane, ciekawe miejsca , oglądałem prawie wszystkie ważne punkty w Londynie bez konieczności człapania tam piechotą. Warto rozpoczynać wycieczki o wcześniejszej porze dnia.

Wiele atrakcji na które nie wystarczy czasu. Bardzo utrudnia również czas zamknięcia - część atrakcji jest czynna tylko do 17, a nawet do 15.

opłaca się wziąć London pass, tylko trzeba sobie dobrze zaplanować dzień żeby zwiedzić jak najwięcej :)