Atrakcje i wycieczki
Omiš

Wszystkie atrakcje

Omiš: najczęściej polecane atrakcje

Split: Rafting na rzece Cetina z wycieczką po klifach

Split: Rafting na rzece Cetina z wycieczką po klifach

Witamy naszych gości na naszym parkingu położonym około 6 km od miasta Omiš. Do każdego gościa wysyłamy szczegółowy opis dojazdu do naszego miejsca zbiórki oraz wskazówki dotyczące ruchu drogowego. Sprawdź również folder spam. Zalecamy przybycie co najmniej 10 minut wcześniej, abyśmy mieli wystarczająco dużo czasu na udzielenie odpowiedzi na pytania i przygotowanie się. Nasz parking jest również punktem końcowym wycieczki, więc możesz zostawić ręczniki i suche ubrania w samochodzie. Dzięki transferowi, który jest wliczony w cenę wycieczki, zawieziemy Cię do punktu wejścia. Jest to 20 minut jazdy minibusem. Nasza wycieczka raftingowa jest odpowiednia dla początkujących i niepływających. Odcinek, na którym będziesz płynąć, ma około 10 km długości i pozwoli Ci odkryć piękny kanion Cetina z zupełnie innej perspektywy. Podczas wycieczki zatrzymamy się kilka razy, np. na pływanie, skoki z klifu i zwiedzanie pięknej jaskini, co jest opcjonalne. Będziesz około 3 godzin na rzece wiosłując przez zapierające dech w piersiach krajobrazy w czystej naturze. Po drodze nie ma możliwości zakupu jedzenia, dlatego sugerujemy wcześniejsze zjedzenie śniadania/lunchu. Nasza wycieczka kończy się w pobliżu parkingu. Wróć do natury i podziwiaj wspaniałe widoki na piękne krajobrazy Dalmacji podczas raftingu w dół rzeki Cetina. Po drodze zatrzymaj się, aby popływać i poskakać ze skał. Poszukaj dzikich zwierząt i roślin, a podczas zwiedzania ochłodź się pod wodospadem. Znajdź kilka małych jezior zasilanych przez małe wodospady z krystalicznie czystą wodą pitną. Poczuj przypływ adrenaliny, przepływając przez ekscytujące bystrza na odcinku 5 kilometrów. Zatrzymaj się w kanionie Tisne Stine na kolejną kąpiel i opcjonalny skok ze skały o wysokości od 4 do 5 metrów. Odkryj wyjątkowo piękny podziemny świat w jaskini ukrytej za wodospadem. Pływaj w niewiarygodnie czystej źródlanej wodzie i podziwiaj stalaktyty i stalagmity.

Split/Omiš: rafting na rzece Cetina ze skokami z klifu i pływaniem

Split/Omiš: rafting na rzece Cetina ze skokami z klifu i pływaniem

Spędź trochę czasu na rzece Cetinie w południowej Chorwacji, biorąc udział w raftingu. Przejedź odcinek o długości 7,5 mili (12 kilometrów), który schodzi 154 stóp (47 metrów) po drodze i ciesz się otoczeniem najbardziej bogatej w wodę rzeki w Dalmacji. Rozpocznij przygodę wygodnym transportem z Omiša i zawieź go nad rzekę lub przyjedź na nasz bezpłatny parking, który znajduje się na końcu spływu. Po odprawie na temat bezpieczeństwa przygotuj niezbędny sprzęt, w tym kamizelki pływackie, kaski, wiosła i kombinezony neoprenowe. Następnie udaj się nad wodę. Na pierwszym odcinku wycieczki pokonaj dystans 3,1 mili (5 kilometrów) w progach poziomu 2. Nawiguj przez bystrza poziomu 3 przez pozostałą część podróży. To przejście sprawia, że podróż jest bezpieczna dla każdego, kto ukończył 5 lat, o ile nieletnim towarzyszą rodzice lub opiekunowie. Zeskocz z klifu o wysokości 3 lub 6 m, popływaj w krystalicznie czystej wodzie i podziwiaj widok na wodospad. Pod koniec wycieczki wróć do punktu odbioru w Omišu

Omiš: kanion rzeki Cetina – 3-godzinna wycieczka ze zjazdem tyrolką

Omiš: kanion rzeki Cetina – 3-godzinna wycieczka ze zjazdem tyrolką

Wznieś się ponad wąwozami i dolinami rzeki Cetina dzięki 8 linom o łącznej długości 2100 metrów. Poczuj przypływ adrenaliny i podziwiaj wspaniałe otoczenie. Wyruszysz z Omišu i pojedziesz do kanionu Cetina, gdzie otrzymasz swoje wyposażenie. Wypróbuj 25-metrowe liny przeznaczone do ćwiczeń. Przewodnicy nauczą Cię, jak być mistrzem zjazdu na tyrolce. Z terenu placu do ćwiczeń przejdź do pierwszego punktu, z którego rozciąga się niezapomniany widok na Cetinę i pobliski wąwóz. Wtedy zabawa rozpocznie się na dobre! W każdym punkcie początkowym i końcowym zadbają o Ciebie instruktorzy. Baw się nawet przez 3 godziny, zależnie od wielkości grupy. 

Z Omiša: spływ tratwą po rzece Cetinie z podwodną jaskinią

Z Omiša: spływ tratwą po rzece Cetinie z podwodną jaskinią

Spływ na rzece Cetinie odbywa się na trasie o długości 11 km (klasa 2-3) i trwa około 3 godzin. Wycieczka może obejmować również wizytę w podwodnej jaskini i przerwę na pływanie, gdzie można spróbować skoków z klifu. Nasi przewodnicy pomyślnie ukończyli program edukacyjny Chorwackiej Służby Pogotowia Górskiego dla przewodników turystyki przygodowej. Goście są śledzeni podczas wycieczki przez fotografa. Wszyscy goście częstowani są zimnym sokiem i wodą, kawą, przekąskami, owocami, ciastkami, plackami...

Ze Splitu/Omiša: przygoda z raftingiem z przewodnikiem po rzece Cetina

Ze Splitu/Omiša: przygoda z raftingiem z przewodnikiem po rzece Cetina

Poznaj nieokiełznane piękno rzeki Cetina podczas ekscytującej wycieczki raftingowej. Dołącz do doświadczonych przewodników, aby pokonać gwałtowne bystrza, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo przez cały czas. Zanurz się w oszałamiającym naturalnym krajobrazie, żeglując po różnych trudnych wodach. Rozpocznij swoją przygodę z odbiorem z hotelu w Splicie lub Omišu. Po przybyciu na miejsce startu otrzymaj obszerną odprawę bezpieczeństwa i instrukcje od profesjonalnych przewodników. Wyposaż się w najwyższej jakości sprzęt do raftingu lub kajakarstwa, w tym sprzęt ochronny. Następnie wyrusz w pełną akcji podróż, żeglując po ekscytujących bystrzach rzeki Cetina, w otoczeniu zapierającej dech w piersiach naturalnej scenerii. Podziwiaj piękno kaskadowych wodospadów, skalistych klifów i bujnej roślinności wzdłuż brzegów rzek. Ciesz się relaksującą przerwą z przekąskami w cenie, aby uzupełnić energię przed zakończeniem wycieczki. Pożegnaj się z rzeką i wróć do punktu początkowego oraz zrelaksuj się w dniu pełnym przygód, wracając do miejsca zakwaterowania.

Z Omiša: Błękitna Jaskinia i 5 wysp – wycieczka motorówką

Z Omiša: Błękitna Jaskinia i 5 wysp – wycieczka motorówką

Rozpocznij jednodniową wycieczkę od rejsu motorówką do Błękitnej Jaskini na wyspie Bisevo. Odwiedź jaskinię Medvidina i odkryj ukrytą plażę. Spędź trochę czasu na cudownej plaży Stiniva na wyspie Vis, a następnie pływaj i nurkuj na wyspie Budikovac. Wybierz się na dziewicze wyspy Pakleni, popularny łańcuch 16 wysepek przed bramami Hvaru. Zrelaksuj się na plaży z licznymi zatokami, gdzie możesz odpocząć i nurkować w krystalicznie czystym morzu. Następnym przystankiem jest wyspa Hvar. Skorzystaj z czasu wolnego i zwiedź starówkę, która słynie ze starożytnych weneckich pałaców i pięknych placów. Przed powrotem do miasta Omiš wejdź po schodach na górującą nad miastem starożytną twierdzę.

Z Omiša/Splitu: rafting na rzece Cetina

Z Omiša/Splitu: rafting na rzece Cetina

Zostaw Split i spłyń tratwą po rzece Cetinie w Chorwacji podczas wycieczki wiosłowej po Omišu. Szybuj po wodzie, ciesząc się pływaniem, skakaniem z klifów i relaksującymi przerwami po drodze. Poznaj dziką stronę Chorwacji podczas raftingu na rzece Cetinie. Odpocznij i zrelaksuj się po drodze z trzema przerwami, aby móc pływać, skakać z klifu lub po prostu cieszyć się naturalnym krajobrazem wokół ciebie. Między pierwszą a drugą przerwą wyskocz z tratwy i przejdź kawałek do następnego punktu kontrolnego, ponieważ nurt jest zbyt wzburzony, aby mogli go przepłynąć początkujący. Wróć na tratwę i kontynuuj podróż, zanim zostaniesz wysadzony w punkcie początkowym

Omiš: Wycieczka kajakiem i snorkelingiem

Omiš: Wycieczka kajakiem i snorkelingiem

Twoja wycieczka kajakowa rozpoczyna się 5 mil w górę rzeki od miasta Omiš, gdzie czeka na Ciebie kajak i przewodnik. Po krótkiej odprawie i demonstracji rozpocznie się Twoja podróż. Idąc powoli w dół rzeki, odkryj krainę pełną tajemnic i intryg. Zatrzymaj się na kąpiel w krystalicznie czystych wodach rzeki, zanim dotrzesz do miasta Omiš, gdzie rzeka łączy się z morzem. Zrób zdjęcie swojemu przewodnikowi, który jest wyposażony w zaawansowany technologicznie aparat. Zakończ wycieczkę na miejscu opuszczonego wraku statku, znajdującego się zaledwie 3 metry pod wodą, gdzie będziesz miał okazję nurkować. Następnie zrelaksuj się na kilometrowym odcinku piaszczystej plaży.

Z Omiš: Trogir i wodospady Krka w małej grupie

Z Omiš: Trogir i wodospady Krka w małej grupie

Wsiądź w Omiš do komfortowego, stylowego i klimatyzowanego pojazdu i udaj się do Parku Narodowego Krka. Po dotarciu do miejscowości Skradin przesiądź się na pokład łodzi i wybierz się w malowniczą podróż po rzece Krka, aby podziwiać naturalne piękno okolicy z nowej perspektywy. Zobacz trawertynowe kaskady wodospadu Skradinski Buk a następnie przespaceruj się drewnianymi mostami na szlaku edukacyjnym. Odkryj stare młyny wodne, w których obecnie odbywają się wystawy. Mieszczą się tu również sklepy, gdzie można kupić oryginalne pamiątki. Skorzystaj z okazji i weź orzeźwiającą kąpiel w rzece, a następnie spróbuj lokalnych przysmaków (na własny koszt). Kontynuuj wycieczkę do zabytkowego miasta Trogir i zobacz znajdujące się tu, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO zabytki. Po zakończeniu zwiedzania wyrusz w drogę powrotną do Omiš.

Omiš: Safari na rowerze wodnym po rzece Cetina

Omiš: Safari na rowerze wodnym po rzece Cetina

Ucieknij od codzienności i wyrusz na wyjątkową i ekscytującą przygodę w pięknym parku Cetina River w Omišu. Weź udział w ekologicznym sposobie odkrywania oszałamiającej scenerii i rozkoszuj się słońcem na wodzie. Twoja podróż rozpoczyna się w naszej posiadłości, która znajduje się 5 km od Omiša i jest to również punkt końcowy. Z tego miejsca płyniemy 4 km w dół rzeki i z powrotem, łącznie 8 km. Zrelaksuj się na rowerze, który jest odpowiedni dla profesjonalistów lub początkujących i idealny dla wszystkich grup wiekowych i umiejętności. Ślizgaj się na rowerach specjalnie zaprojektowanych do płynnej i łatwej jazdy po wodzie. Ciesz się spokojem podczas podróży na rowerach stworzonych z myślą o stabilności, abyś mógł skupić się na scenerii. Pedałuj z prędkością do 12 km/h, zawsze czując się bezpiecznie. Twoje rowery wodne są wyposażone w schowek, uchwyty na napoje, osobiste urządzenie pływające, wygodne i regulowane siedzenia, dzięki czemu możesz się zrelaksować podczas pedałowania wzdłuż rzeki.

Często zadawane pytania dotyczące: Omiš

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Omiš?

Najlepsze atrakcje to:

Omiš: zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Omiš

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Omiš to:

Omiš – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Omiš: Najciekawsze atrakcje

Omiš: Wycieczki i bilety

Chorwacja: Ciekawe miejsca

Omiš: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Omiš? Kliknij tutaj.

Omiš: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(1244 recenzji)

Ogólnie świetne doświadczenie. Świetnie się bawiliśmy podczas tej wycieczki, szczególnie moja dziewczyna, która po raz pierwszy zjechała na tyrolce. Przewodnicy byli wspaniali i wszyscy czuli się bezpiecznie podczas podróży. Krajobraz był niesamowity, a kanion rzeki Cetina jest piękny. Mogłoby być jednak trochę taniej.

Nasz przewodnik po raftingu był bardzo doświadczony i miło się z nim rozmawiało. Mieliśmy niesamowitą wycieczkę w dół rzeki i przez jaskinie. To było naprawdę wspaniałe doświadczenie, które powtórzyłbym 100 razy.

Rafting piracki był niesamowity! Niesamowita para, która jest właścicielem/prowadzi firmę, a jej pracownicy byli bardzo uprzejmi i mieli świetne poczucie humoru. W sumie fantastyczna aktywność i gorąco polecam.

To była świetna zabawa. Byłoby lepiej, gdyby przewodnicy mogli stworzyć atmosferę grupową przy odrobinie większej komunikacji, a zajęcia nie sprawiały wrażenia tak dobrego tempa :-)

Bardzo fajne przewodniki. Naprawdę wspaniałe doświadczenie. Dziękuję za wspaniały poranek.