Dodaj daty

Old Town Hall, Munich

Old Town Hall, Munich – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Monachium 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

1. Monachium 3-godzinna wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Zwiedzaj tętniące życiem Monachium w aktywny sposób. Podczas tej 3-godzinnej wycieczki rowerowej z przewodnikiem poznasz wiele ciekawych historii o historii miasta. Rower pozwala szybko i łatwo dotrzeć do słynnych zabytków w mieście. Poczuj wyjątkową atmosferę miasta, jadąc razem ulicami Monachium i słuchając ciekawych historii swojego przewodnika. Podczas wycieczki zatrzymasz się w ogródku piwnym Hofbräukeller. Ciesz się zimnym piwem przed kontynuowaniem jazdy na rowerze wzdłuż rzeki Isar. Trasa rowerowa prowadzi wzdłuż Marienplatz, obok Hofbräuhaus i w dół Maximilianstrasse, przez Königsplatz, obok Pinakothek der Moderne, przez Schwabing i do Ogrodu Angielskiego. Na koniec wycieczka wraca do punktu początkowego.

Monachium: piesza wycieczka po Starym Mieście i Viktualienmarkt

2. Monachium: piesza wycieczka po Starym Mieście i Viktualienmarkt

Zobacz najważniejsze atrakcje zabytkowego starego miasta Monachium podczas tej ekscytującej wycieczki z przewodnikiem. Rozpoczniesz na Marienplatz i udasz się do Bazyliki św. Piotra, najstarszego kościoła w Monachium. Spaceruj po targu rolników i daj się wciągnąć kuszącym aromatom. Spróbuj kilku lokalnych specjałów przed wyruszeniem do Ratusza Staromiejskiego. Na Burgstraße czeka na Ciebie dom autora, który jest rezydentem, a także Stary Dwór, dawna siedziba księcia Bawarii. Następnie prowadzi przez średniowieczne alejki Platzgassen, obok szkoły gotowania Schuhbecks i dalej do Hofbräuhaus. Tutaj zobaczysz monachijską piwiarnię, która została nawet odtworzona w Las Vegas. Zachwyć się ekskluzywnymi sklepami przy najdroższej ulicy handlowej w Niemczech, Maximilianstraße. Wycieczka kończy się w sali operowej, której architektura przypomina grecką świątynię.

Monachium: Średniowiecze: wycieczka z Nocną Strażą w języku niemieckim

3. Monachium: Średniowiecze: wycieczka z Nocną Strażą w języku niemieckim

Przeżyj cmentarze i przesłuchania, srebrne monety i egzekucje, cofając się do średniowiecza. Spotkaj się z Wolframem, twoim przewodnikiem nocnego stróża na centralnym placu Marienplatz. Będą nieść latarnię, halabardę i róg, aby pomóc Ci zanurzyć się w świecie średniowiecznego Monachium. Przejdź się ze swoją grupą do XII-wiecznych murów miejskich Monachium i poznaj średniowieczne egzekucje i ścięcia głów. Wąchaj kadzidło w starożytnych pozostałościach kościoła św. Piotra i dowiedz się o karach dla złych piekarzy w Metzgerzeile. Zobacz zamknięcie Bramy Talburskiej i walkę z halabardą. Dowiedz się o przerażających technikach tortur stosowanych w średniowiecznych więzieniach. Odkryjesz także miejski zamek i Bramę Schwabinger, odkrywając fascynującą i makabryczną historię średniowiecznego Monachium.

Mystic Munich: Legendy Starego Miasta

4. Mystic Munich: Legendy Starego Miasta

Zanurz się w świecie legend i odkryj wybrane tajemnicze miejsca na Starym Mieście w Monachium. Posłuchaj opowieści, legend i tajemnic, odkryj rzeczywistość za nimi i zyskaj nowe spojrzenie na miasto. Poznaj mityczne stworzenia i enigmatyczne postacie legendarnego świata Monachium i zobacz, jak o zmierzchu ożywają. Dowiedz się o Lindwurm w Nowym Ratuszu i potworach, z którymi walczył bohater Putti na kolumnie maryjnej. Posłuchaj, jak udało się powstrzymać diabła przed zniszczeniem Starego Piotra i dlaczego warto spojrzeć św. Onufremu prosto w oczy. Odpowiedzi na te pytania są kluczem do magii Monachium, które rok po roku przyciąga tak wielu ludzi z bliska i daleka. Poznaj legendarne miejsca Monachium i spójrz na Stary Ratusz, Stary Piotr, Marienplatz, Stary Dwór i Frauenkirche. Niezależnie od tego, czy jesteś turystą, czy mieszkańcem Monachium, młodym czy starszym, ta wycieczka oferuje coś dla każdego.

Monachium: wycieczka po znakach i cudach

5. Monachium: wycieczka po znakach i cudach

Odwiedź najwspanialsze miejsca i postacie wokół monachijskiego deptaka między Marienplatz i Odeonsplatz podczas tej wycieczki Zobacz cudowne madonny w kościele Świętego Ducha i wchłoń uzdrawiające moce tego świętego miejsca. Weź udział w bluźnierczych rytuałach, które obiecują miłość, pomyślność i zdrowie, i przekonaj się, że w Monachium cuda naprawdę się spełniają. Odwiedź miejsce spoczynku patronki zakochanych i odkryj, jak korzystać z jej mocy miłości. Odkryj miejsca zdrowia i doświadcz spokoju i dobrego samopoczucia w sercu miasta i odwiedź miejsce bogactwa, aby odkryć, które rytuały przyniosą ci pełną torebkę. Dowiedz się także z nami, co tak naprawdę kryje się za czterema magicznymi lwami w Rezydencji i co tak naprawdę dzieje się, gdy pocierasz ich nosy. Znajdź miejsca w Monachium, w których zdarzały się cuda i nadal się zdarzają. Wycieczka rozpoczyna się w Starym Ratuszu, przed zwiedzaniem najstarszych kościołów w centrum miasta. Następnie skontaktuj się z cnotami królewskimi w Rezydencji w pobliżu Odeonsplaz. Odkryj tajne miejsca, postacie i rytuały między Frauenkirche, Residenz i Marienplatz.

Straszna wycieczka z aktorami - Katami, Dziwkami i Czarownicami

6. Straszna wycieczka z aktorami - Katami, Dziwkami i Czarownicami

Dokładnie zbadane fakty i zabawne historie zostaną odtworzone przez profesjonalnych aktorów. Zabierają gości w podróż do dawno zapomnianego świata pełnego żyć i losów. Podczas tej wycieczki historia miasta staje się żywa i namacalna. Katy, dziwki i czarownice – co łączyło te trzy „zawody” w Monachium? Cóż, kaci nie tylko zajmowali się salami tortur czy na kopcu szubienicy, ale byli też alfonsami! Ta popularna wycieczka piesza koncentruje się wokół polowań na czarownice, prostytucji, tortur i egzekucji. Dlaczego na przykład czarownice latają na miotłach? Dlaczego miejsce egzekucji znajdowało się poza miastem? I dlaczego prostytucja nie istnieje już w historycznym centrum od lat 70.? Ta piesza wycieczka rozpoczyna się przy Neuhauser Tor, gdzie przestępcy byli prowadzeni na egzekucję poza miasto. Przechodząc przez zabytkową Salzstraße docieramy do dawnej szkoły jezuickiej z czasów polowań na czarownice. Spór między księżną Renatą a jezuitą księdzem Ignacym przenosi nas z powrotem w mroczny XVI wiek: Kiedy podczas budowy kościoła św. ”. Ale stracono nie tylko czarownice: w Schöner Turm usłyszysz smutną historię nieszczęsnego złotnika. Silny podmuch wiatru zaprowadzi Cię do symbolu Monachium, Frauenkirche, gdzie spotkasz samego Księcia Ciemności: Dowiesz się, dlaczego diabeł pomógł mistrzowi budowniczemu wznieść kościół i dlaczego jest tu tak wietrznie, a także transcendentalne pytanie o rozmiar buta diabła. Po drodze usłyszysz opowieści o czarownicach o eliksirach, przejażdżkach na miotłach, językach ropuch i dłoniach dzieci, aż dotrzesz do wspaniałego ratusza, gdzie czeka na nas alchemik Marco Bragadino. Rzekomy złotnik próbuje nas rozgrzać swoją sztuką. W kościele św. Piotra poznajemy codzienne życie kata, jak wyglądał, dlaczego najlepiej go unikać czy jak zdobyć powroz szubienicy. Będziemy także świadkami ucieczki pięknej kobiety przed pewną śmiercią. Pod starym ratuszem przejdziemy przez dawną salę tortur, słuchając makabrycznych opowieści. Platzl był domem monachijskiej dzielnicy czerwonych latarni aż do Igrzysk Olimpijskich w 1972 roku. To, o czym Spider Murphy Gang śpiewał w „Skandal im Sperrbezirk”, to historia Monachium: w czystym, przyzwoitym „kosmopolitycznym mieście z sercem” nie było miejsca już dla Rosi i jej kolegów.

Monachium: początek gry miejskiej ruchu nazistowskiego

7. Monachium: początek gry miejskiej ruchu nazistowskiego

Poznaj historię II wojny światowej w Monachium w samodzielnej grze eksploracyjnej za pośrednictwem aplikacji na smartfonie. Rozwiązuj zagadki, aby odblokować wskazówki, które doprowadzą Cię do następnej lokalizacji, mijając po drodze słynne zabytki. Zaangażuj się w interaktywną grę ze swoimi bliskimi, poznając historię. Rozpocznij swoją eksploracyjną przygodę na Königsplatz i zwiedzaj miasto. Zobacz i dowiedz się o kultowych zabytkach z czasów II wojny światowej, kierując się do ostatniego miejsca gry: Ratusza Staromiejskiego. Rozwiązuj wyzwania, obserwuj rozwój wydarzeń w aplikacji i postępuj zgodnie ze wskazówkami w telefonie, które poprowadzą Cię do następnej lokalizacji. A co najważniejsze, eksploruj we własnym tempie, zatrzymując grę na kawę lub posiłek i wznawiając ją w dowolnym momencie z miejsca, w którym ją zatrzymałeś.

Monachium: Prywatna wycieczka po pałacu Residenz, muzeum i skarbcu

8. Monachium: Prywatna wycieczka po pałacu Residenz, muzeum i skarbcu

Dołącz do tej ekskluzywnej wycieczki, aby odkryć zakamarki Residenz, największego kompleksu pałacowego w Niemczech, z licencjonowanym przewodnikiem. Wejdź do środka, aby podziwiać wspaniałe wnętrza i poznać jego dawnych mieszkańców. Odwiedź Residenz Museum, Treasury i Cuvilliés Theatre i wybierz się na pieszą wycieczkę po Starym Mieście. Wybierz podstawową 2-godzinną opcję, aby zobaczyć najważniejsze atrakcje Residenz: Pałac, Muzeum i Skarbiec. Podążaj śladami bawarskich królów, książąt i elektorów, którzy służyli w tej królewskiej rezydencji od 1508 do 1918 roku. Wyrusz w podróż przez okresy renesansu, wczesnego baroku, rokoka i neoklasycyzmu. Podziwiaj bogate pokoje i kolekcje dzieł sztuki, które zapewniają wybitny gust i ambicje polityczne dynastii Wittelsbachów. Jako muzeum Residenz bada epoki humanizmu, kontrreformacji, oświecenia, boskich praw królów i monarchii konstytucyjnej. W Skarbcu znajdziesz niezwykłą kolekcję klejnotów koronnych, insygniów królewskich, wyrobów złotniczych, mieczy, kielichów i innych kosztownych przedmiotów. Opcja 3-godzinna obejmuje transfer prywatnym samochodem między miejscem zakwaterowania w Monachium a Residenz. To rozwiązanie jest idealne, gdy nie chcesz chodzić zbyt daleko lub korzystać z komunikacji miejskiej. Po wycieczce zostaniesz odwieziony z powrotem pod adres podany podczas rezerwacji. Zdecyduj się na przedłużone 3,5 godziny, aby odwiedzić Residenz i teatr Cuvilliés. Podziwiaj bogactwo audytorium, które elektor Maksymilian Józef III zbudował jako swoją nową operę. Posłuchaj o wystawnych produkcjach operowych i prawykonaniu Idomeneo Mozarta, które miało tutaj swoją premierę. Poznaj także Hofgarten, formalne ogrody dworskie królewskiej rezydencji. Zobacz rząd Bawarii, teatr Marstall i Wielką Operę Państwową. 5-godzinna wycieczka obejmuje również pieszą wycieczkę po Starym Mieście w Monachium. Wybierz się na spacer z Residenz na Odeonsplatz, aby zobaczyć pomnik Feldherrnhalle i kościół Theatine oraz usłyszeć o niesławnym puczu piwnym, który miał tutaj miejsce. Wejdź do dumnego Frauenkirche (katedry monachijskiej) i posłuchaj legendy o diabelskim śladzie stopy. Podążaj za swoim prywatnym przewodnikiem po placu Marienplatz w centrum miasta, aby podziwiać wspaniały Nowy Ratusz, a także Ratusz Staromiejski, Fontannę Rybną i kościół św. Piotra, najstarszy kościół w mieście.

Monachium: Wycieczka prywatna samochodem z najważniejszymi atrakcjami

9. Monachium: Wycieczka prywatna samochodem z najważniejszymi atrakcjami

Wykorzystaj maksymalnie czas w Monachium dzięki spersonalizowanej wycieczce po jego hotspotach w towarzystwie prywatnego przewodnika. Odwiedź miejsca tak stare jak Karlstor i tak nowe, jak Nowy Ratusz. Wybierz między 2, 4 i 6-godzinnymi opcjami, aby dostosować swoje wrażenia i zobaczyć wszystkie miejsca, które chcesz. Spotkaj się ze swoim kierowcą i przewodnikiem w miejscu zakwaterowania i wyrusz na zwiedzanie miasta samochodem. Mając inną osobę jako kierowcę, Twój przewodnik może w pełni skoncentrować się na opowiedzeniu Ci o każdym obszarze, zaplanowaniu preferowanej trasy i sprawdzeniu, czy chcesz się zatrzymać i spacerować. 2-godzinna wycieczka zapewni panoramiczną jazdę, podczas gdy opcje 4-godzinne i 6-godzinne oferują połączenie spaceru po centrum miasta i przejazdu do zabytków poza nim. Przejedź przez znane na całym świecie miejsca, takie jak piękny Pałac Nymphenburg lub Ogród Angielski. Rozciągnij nogi w miejscach takich jak Marienplatz, aby znaleźć historyczne klejnoty, które warto zobaczyć z bliska. Pogłęb swoje zrozumienie przeszłości Monachium, mijając Ratusz Staromiejski, Hofbräuhaus lub Odeonsplatz. Podziwiaj spektakularny Nowy Ratusz i niektóre kościoły w mieście. Skorzystaj z okazji, aby kupić pamiątki lub coś przekąsić z co najmniej dwiema przerwami w każdej wycieczce. Dzięki dłuższym opcjom wycieczek możesz nawet zobaczyć Stadion Olimpijski, BMW World, Muzeum BMW lub Allianz Arena. Poinformuj swojego przewodnika, jakie są Twoje główne zainteresowania i stwórz własną trasę.

Monachium: podkreśla prywatną wycieczkę rowerową z licencjonowanym przewodnikiem

10. Monachium: podkreśla prywatną wycieczkę rowerową z licencjonowanym przewodnikiem

Wskocz na rower i odkryj historyczne, kulturowe i architektoniczne atrakcje Monachium z 5-gwiazdkowym prywatnym przewodnikiem, który zna najlepsze trasy rowerowe. Unikaj dużych tłumów i ruchu podczas zwiedzania Starego Miasta, Dzielnicy Muzeów, Ogrodu Angielskiego i innych wspaniałych miejsc przyrodniczych. Zakochaj się w mieście jak nigdy dotąd! 2-godzinna wycieczka obejmuje łatwą trasę rowerową, która jest odpowiednia dla wszystkich poziomów sprawności. Po wybraniu odpowiedniego roweru dla siebie w wypożyczalni rowerów, podążaj za swoim prywatnym przewodnikiem po Marienplatz, tętniącym życiem sercu monachijskiego Starego Miasta, z Ratuszem Nowego i Ratusza Staromiejskiego. Zobacz także słynną XVI-wieczną piwiarnię Hofbräuhaus i św. Piotra, najstarszy kościół w mieście, i zatrzymaj się na 200-letnim targu wiktuałów. Na każdym kroku odkryjesz historyczne budynki i pomniki, takie jak średniowieczna brama miejska Sendlinger Tor, ozdobny Asamkirche, kościół św. Michała i Frauenkirche (katedra monachijska). Przejedź obok wspaniałej Residenze i Opery Narodowej do Odeonsplatz i zanurz się w złożonej historii Monachium. Wybierz 4-godzinną wycieczkę, aby odkryć więcej zabytków i ukrytych klejnotów Monachium. Ta rozszerzona trasa rowerowa obejmuje dodatkowe atrakcje, takie jak fontanna Wittelsbacha na Maximiliansplatz, Pałac Sprawiedliwości w Alter Botanischer Garten oraz niesamowite neoklasyczne pomniki i muzea na Königsplatz. Odkryj atrakcje dzielnicy muzeów i jedź wzdłuż Ludwigstraße, królewskiego bulwaru ze wspaniałą architekturą i słynnym XIX-wiecznym łukiem triumfalnym Siegestor. Zmierz się z 6-godzinną wycieczką, aby uzyskać najbardziej intensywne wrażenia. Ta wycieczka rowerowa obejmuje najlepsze zabytki i miejsca natury w Monachium. Nie ma lepszego miejsca do zwiedzania na rowerze niż rozległy XVIII-wieczny park miejski znany jako Ogród Angielski, w którym znajdziesz atrakcje, takie jak replika greckiej świątyni i malownicza rzeka Eisbach. Możesz nawet spotkać nagich plażowiczów! Przejedź przez Isar, główną rzekę Monachium, aby cieszyć się jazdą na rowerze po cichej, mieszkalnej dzielnicy oraz parku Maximilianeum, siedziby bawarskiego parlamentu. Będzie nawet czas na krótką przerwę i lokalną przekąskę (na własny koszt).

Liczba znalezionych atrakcji: 21
Sortuj wg::

Old Town Hall, Munich: najlepsze atrakcje w pobliżu

Old Town Hall, Munich: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Old Town Hall, Munich? Kliknij tutaj.