Old Square
Dobre dla grup

Dobre dla grup
Liczba znalezionych atrakcji: 4

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Bergamo: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 73
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Old Square Dobre dla grup

Bergamo: 3,5-godzinna tradycyjna wycieczka kulinarna

Bergamo: 3,5-godzinna tradycyjna wycieczka kulinarna

Odkryj kulturę gastronomiczną Bergamo podczas tej pysznej 3-godzinnej wycieczki kulinarnej. Odkryj przysmaki z obu części miasta — Bergamo Alta i Bergamo Bassa. W towarzystwie lokalnego przewodnika dla smakoszy rozkoszuj się bogatymi smakami i delikatnymi zapachami zawartymi w Twoim tajnym menu. Zjedz w murach Città Alta. Twoja kulinarna podróż zabierze Cię od początków tradycji kulinarnych Lombardii do współczesnej sceny kulinarnej Bergamo. Oferowane degustacje zależą od dostępności, pory roku i wyborów szefa kuchni. Niektóre z możliwych degustacji podczas tej wycieczki obejmują tradycyjne aperitivo z kieliszkiem lokalnego czerwonego wina Valcalepio; Makaron Casoncelli nadziewany różnymi nadzieniami; Foaide, tradycyjne niedzielne danie z makaronem w rejonie Bergamo; Polenta ze smalcem i serem; oraz grillowany chleb własnej roboty z serem taleggio. Możesz także spróbować typowych stracciatella gelato i delektować się włoską kawą espresso – jedynym sposobem na zakończenie posiłku we Włoszech.

Bergamo: 2,5-godzinna prywatna wycieczka po górnym mieście

Bergamo: 2,5-godzinna prywatna wycieczka po górnym mieście

Spotkasz swojego przewodnika bezpośrednio przed stacją kolejki linowej, skąd będziesz gotowy do rozpoczęcia 2,5-godzinnej prywatnej wycieczki. Spaceruj po starożytnych i małych uliczkach i podziwiaj najważniejsze i symboliczne miejsca Górnego Miasta, takie jak Rocca i Piazza Vecchia, w tym katedra. Poznasz nie tylko najważniejsze miejsca, ale także nieznane lokacje pełne intryg i tajemnic. Historia i kultura odgrywają bardzo ważną rolę w życiu codziennym w Bergamo. Szczególnie w Górnym Mieście można znaleźć starożytne, piękne klejnoty, które nadają charakteru najbardziej autentycznym częściom miasta. W tych miejscach znajdują się mury weneckie, które są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przez cały czas Twój przewodnik z przyjemnością spełni wszelkie Twoje prośby dotyczące eksploracji miasta.

Bergamo: Spacer z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Città Alta

Bergamo: Spacer z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Città Alta

Piękne Città Alta (Górne Miasto) jest malowniczo położone na wzgórzu otoczonym starymi murami miejskimi i oferuje zapierający dech w piersiach widok na okolicę. Przy dobrej pogodzie aż do Mediolanu! Świetne miejsce do robienia zdjęć. Wycieczka rozpoczyna się przy legendarnej kolejce linowej Funicolare Ferretti. Do Città Alta można wygodnie dotrzeć pociągiem lub pieszo. Trasa prowadzi przez stary rynek, do katedry i Piazza Vecchia, centralnego placu otoczonego eleganckimi budynkami, w tym XII-wiecznym Palazzo della Ragione. Na trasie znajduje się także Bazylika Santa Maria Maggiore, słynąca z zapierających dech w piersiach fresków i mozaik. Po kilku bardziej zaskakujących odkryciach w małych uliczkach starego miasta, możesz odświeżyć się w jednej z najsłynniejszych kawiarni we Włoszech z bardzo specjalną specjalnością wymyśloną tutaj w Bergamo, a następnie zakończyć wycieczkę wspaniałym widokiem na dolinę. Oczywiście w Città Bassa (dolne miasto) jest też wiele do odkrycia. Pod koniec wycieczki znajdziesz wiele wskazówek. Wycieczka to świetny sposób na wyjście na zewnątrz i odkrywanie nowych rzeczy z rodziną, przyjaciółmi lub na własną rękę. To tak, jakby dobry przyjaciel pokazał Bergamo. Wiele anegdot wzbogaci Twój spacer po mieście. Możesz rozpocząć wycieczkę w dowolnym momencie i tak często, jak chcesz w przeglądarce smartfona. Na miejscu lub nawet z wygodnej sofy. Baw się dobrze w Bergamo! *** Dobrze wiedzieć *** Link do rozpoczęcia wycieczki otrzymasz w wiadomości e-mail bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji.

Bergamo i Brescia: włoska stolica kultury

Bergamo i Brescia: włoska stolica kultury

Zacznijmy od Mediolanu, aby odkryć Brescię, drugie co do wielkości miasto w regionie. Znajduje się u podnóża Alp, kilka kilometrów od jeziora Garda i Iseo. Starożytne miasto, którego początki sięgają ponad 3200 lat temu, Brescia ma wyraźne dziedzictwo artystyczne i architektoniczne: jego zabytki z okresu rzymskiego i longobardzkiego zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Aktywny w przemyśle wytwórczym, maszynowym, tekstylnym, chemicznym i spożywczym, jest jednym z głównych ośrodków ekonomiczno-produkcyjnych Włoch i jest znany ze słynnego wyścigu samochodów zabytkowych Mille Miglia oraz z produkcji Franciacorta. Wczesnym popołudniem odkryjemy Bergamo, starożytne miasto, w którym przez wieki rządzili wzgórzem Celtowie, Longobardowie i Rzymianie, ale najbardziej znaczącym okresem jest dominacja Republiki Weneckiej, która trwała 4 wieki. W tamtym czasie Wenecja i Bergamo były ze sobą silnie powiązane zarówno pod względem historycznym, jak i kulturowym. Wycieczka z przewodnikiem rozpocznie się na Piazza Vecchia, sercu starożytnego miasta i będzie kontynuowana wśród zabytków historycznych i religijnych, w tym Palazzo del Comune, Palazzo della Ragione, katedry, Santa Maria Maggiore, kaplicy Colleoni i baptysterium.

Bergamo: Prywatna wycieczka piesza po Górnym Mieście z przewodnikiem

Bergamo: Prywatna wycieczka piesza po Górnym Mieście z przewodnikiem

Weź udział w fascynującej wycieczce po historycznym Bergamo. Rozpocznij swoją podróż od Piazza Mercato delle Scarpe i podążaj za przewodnikiem przez urocze średniowieczne uliczki aż do zamku Rocca, idealnego miejsca, aby cieszyć się nieoczekiwanym widokiem na Dolne Miasto i pobliskie doliny. Następnie Twoja wycieczka będzie kontynuowana do Piazza Vecchia, centrum Górnego Miasta. Plac otoczony jest starożytnymi pałacami i imponującą wieżą miejską; Będąc na Piazza Duomo, z pewnością zachwyci Cię wspaniała bazylika Santa Maria Maggiore, prawdziwy skarb sztuki romańskiej. Będziesz miał także okazję odkryć katedrę i baptysterium, a także kaplicę Colleoni. Następnie zostaniesz zabrany na krótki spacer wzdłuż Via Corsarola, głównej ulicy Bergamo, i będziesz mógł rozkoszować się żywą atmosferą stworzoną przez stare i nowoczesne sklepy obok siebie, lokalne restauracje i urocze małe kawiarnie. Pod koniec atrakcji zostaniesz zabrany do zwiedzania XIV-wiecznej Cittadelli i jej ponadczasowego uroku. Podczas spaceru do Colle Aperto, niezwykłego miejsca panoramicznego i idealnego miejsca na zakończenie wycieczki, zwróć uwagę na otaczające Cię ważne muzea.

Wycieczka z przewodnikiem po Bergamo i zwiedzanie zabytków

Wycieczka z przewodnikiem po Bergamo i zwiedzanie zabytków

Poznaj Bérgamo we własnym tempie podczas interaktywnej pieszej wycieczki po poszukiwaniu padlinożerców. Będziesz zwiedzać miasto pieszo i zdobywać punkty za rozwiązywanie różnych typów zadań: Znajdź zabytki: Będziesz korzystać ze wskazówek, aby znaleźć najlepsze zabytki i ukryte skarby w całym mieście. Funkcja mapy w aplikacji pomoże Ci tam dotrzeć. Rozwiąż pytania: Gdy już dotrzesz do miejsca, którego szukasz, zostaną Ci zadane pytania dotyczące widoku. W większości przypadków odpowiedzi są ukryte w znakach, obrazkach itp. Świetny i zabawny sposób na poznanie nowych rzeczy o mieście. Baw się dobrze: Podczas przygody możesz spodziewać się także ekscytujących zadań fotograficznych, które wymagają dużej kreatywności. Jeśli opanujesz migawki, zostaniesz nagrodzony punktami. Po drodze dotrzesz do niesamowitych miejsc, takich jak Mura Veneziane, Piazza Vecchia, Bazylika Santa Maria Maggiore i wielu innych ekscytujących atrakcji w okolicy. Po zarezerwowaniu gry otrzymasz e-mail z kodem do gry zawierającym instrukcje dotyczące gry. Udaj się do Porta di Sant’Agostino i użyj kodu, aby odblokować grę w aplikacji. Wycieczka kończy się w Porta San Giacomo. Doświadczenie nie jest ograniczone czasowo. Miasto można zwiedzać we własnym tempie i robić sobie przerwy. Po prostu pobierz aplikację Explorial, przejdź do punktu początkowego i możesz rozpocząć grę. Zwiedzanie trwa średnio około 1-2 godzin.

Bergamo: Najważniejsze atrakcje - prywatna wycieczka piesza

Bergamo: Najważniejsze atrakcje - prywatna wycieczka piesza

Wejdź w starożytną atmosferę Górnego Miasta w Bergamo podczas prywatnej wycieczki pieszej z lokalnym przewodnikiem. Rozpocznij swoją eksplorację na Piazza Padre Reginaldo Giuliani. Wędrując wąskimi uliczkami przesiąkniętymi historią, Twój przewodnik opowie Ci historie o przeszłości i teraźniejszości Bergamo, wskazując na cuda architektury, takie jak Rocca i Piazza Vecchia. Poznaj sąsiednią Cappella Colleoni, ozdobioną wspaniałą sztuką renesansową. Podziwiaj panoramiczne widoki z Cittadella Viscontea, średniowiecznej twierdzy oferującej wgląd w dziedzictwo obronne Bergamo. Spaceruj wzdłuż Sentierone, eleganckiej promenady Bergamo i zagłęb się w historię sztuki w Accademia Carrara. Zakończ swoją podróż zwiedzając Mury Weneckie, obiekt z listy UNESCO prezentujący starożytne fortyfikacje Bergamo.

Bergamo: Stwórz swój obraz w plenerze!

Bergamo: Stwórz swój obraz w plenerze!

Spotkanie odbywa się na Piazza Mercato delle Scarpe (przystanek kolejki linowej) w Górnym Mieście Bergamo. Stamtąd możemy ruszyć w kierunku wspaniałego parku Rocca, z którego roztacza się wspaniały widok na górne miasto, lub w kierunku Porta San Giacomo lub w stronę Piazza Vecchia. Możemy malować, co chcemy, nie tylko realistyczne. Poprowadzę Cię krok po kroku w realizacji Twojego obrazu, od wstępnego szkicu do finalnych detali. Za około dwie godziny przedstawię Ci zasady tworzenia dobrej kompozycji – od zasady trójpodziału po równowagę pustych i pełnych przestrzeni – i wyjaśnię Ci krok po kroku, jak mieszać i nakładać kolory oraz jak doprowadzić co widzisz na płótnie. Malujemy na małych drewnianych panelach szybkoschnącymi farbami akrylowymi: na koniec doświadczenia możesz zabrać swoją pracę do domu na pamiątkę!

Bergamo: Prywatna wycieczka piesza

Bergamo: Prywatna wycieczka piesza

Podróżuj urokliwymi ulicami starego miasta Bergamo i odkryj wspaniałe panoramiczne widoki i zabytki architektury podczas wycieczki z przewodnikiem. Zacznij od Piazza Vecchia, aby przeoczyć niektóre z najpiękniejszych i najważniejszych budynków miasta, w tym Palazzo del Podestà, Palazzo della Ragione, Bibliotekę Miejską i Katedrę. Dotrzyj do Piazza Duomo przez elegancką werandę Palazzo della Ragione. Podziwiaj tutaj najważniejsze budynki: katedrę, baptysterium, elegancką kaplicę Colleoni i kościół Santa Maria Maggiore. Zachwyć się złotym wnętrzem Duomo i kościoła Santa Maria i zobacz wspaniałe mozaiki i freski, które zdobią te zabytki. Kontynuuj wizytę w XVII-wiecznej fasadzie Palazzo Terzi, mistrzowskim przykładzie włoskiego baroku. Następnie możesz odpocząć podziwiając miasto ze szczytu starożytnych murów weneckich, bastionu z czasów, gdy Bergamo było w rękach przywódców Serenissimy. Zakończ wycieczkę pod neoklasyczną bramą Porta San Giacomo, skąd możesz podziwiać panoramę miasta wznoszącego się nad tobą.

Bergamo: Górne Miasto: wycieczka z przewodnikiem francuskojęzycznym

Bergamo: Górne Miasto: wycieczka z przewodnikiem francuskojęzycznym

Chcesz zwiedzić stare miasto Bergamo z jego średniowiecznymi uliczkami, małymi placami i tarasami widokowymi? Jesteś we właściwym miejscu! Nasze spotkanie odbędzie się na Piazza Mercato delle Scarpe, przy wyjściu z kolejki linowej. Ale szybko zostawimy tłumy i ulice handlowe za sobą (możesz z łatwością odkrywać je niezależnie przed lub po naszej wycieczce z przewodnikiem!). Udamy się na Rocca, aby podziwiać niesamowitą panoramę Bergamo z góry i z dołu! Następnie będziemy kontynuować zwiedzanie w ciszy starych rynków, między fontannami, myjniami i wieżowcami. W końcu dotrzemy do politycznego i religijnego serca miasta: Piazza Vecchia, z miejscami władzy i Piazza Duomo, z trzema kościołami (Katedra Świętego Aleksandra, Bazylika Najświętszej Maryi Panny Większej i Kaplica Colleoni). Jeśli chcesz, możemy wejść do kaplicy Colleoni. Bartolomeo Colleoni był ambitnym generałem armii weneckiej w okresie Quattrocento, gotowym zrobić wszystko, aby jego kaplica i grobowiec stały się wspaniałym renesansowym arcydziełem.

Bergamo

Bergamo

Nasze najbardziej polecane Old Square Dobre dla grup

Bergamo: 3,5-godzinna tradycyjna wycieczka kulinarna

Bergamo: 3,5-godzinna tradycyjna wycieczka kulinarna

Odkryj kulturę gastronomiczną Bergamo podczas tej pysznej 3-godzinnej wycieczki kulinarnej. Odkryj przysmaki z obu części miasta — Bergamo Alta i Bergamo Bassa. W towarzystwie lokalnego przewodnika dla smakoszy rozkoszuj się bogatymi smakami i delikatnymi zapachami zawartymi w Twoim tajnym menu. Zjedz w murach Città Alta. Twoja kulinarna podróż zabierze Cię od początków tradycji kulinarnych Lombardii do współczesnej sceny kulinarnej Bergamo. Oferowane degustacje zależą od dostępności, pory roku i wyborów szefa kuchni. Niektóre z możliwych degustacji podczas tej wycieczki obejmują tradycyjne aperitivo z kieliszkiem lokalnego czerwonego wina Valcalepio; Makaron Casoncelli nadziewany różnymi nadzieniami; Foaide, tradycyjne niedzielne danie z makaronem w rejonie Bergamo; Polenta ze smalcem i serem; oraz grillowany chleb własnej roboty z serem taleggio. Możesz także spróbować typowych stracciatella gelato i delektować się włoską kawą espresso – jedynym sposobem na zakończenie posiłku we Włoszech.

Bergamo: 2,5-godzinna prywatna wycieczka po górnym mieście

Bergamo: 2,5-godzinna prywatna wycieczka po górnym mieście

Spotkasz swojego przewodnika bezpośrednio przed stacją kolejki linowej, skąd będziesz gotowy do rozpoczęcia 2,5-godzinnej prywatnej wycieczki. Spaceruj po starożytnych i małych uliczkach i podziwiaj najważniejsze i symboliczne miejsca Górnego Miasta, takie jak Rocca i Piazza Vecchia, w tym katedra. Poznasz nie tylko najważniejsze miejsca, ale także nieznane lokacje pełne intryg i tajemnic. Historia i kultura odgrywają bardzo ważną rolę w życiu codziennym w Bergamo. Szczególnie w Górnym Mieście można znaleźć starożytne, piękne klejnoty, które nadają charakteru najbardziej autentycznym częściom miasta. W tych miejscach znajdują się mury weneckie, które są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przez cały czas Twój przewodnik z przyjemnością spełni wszelkie Twoje prośby dotyczące eksploracji miasta.

Bergamo: Spacer z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Città Alta

Bergamo: Spacer z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Città Alta

Piękne Città Alta (Górne Miasto) jest malowniczo położone na wzgórzu otoczonym starymi murami miejskimi i oferuje zapierający dech w piersiach widok na okolicę. Przy dobrej pogodzie aż do Mediolanu! Świetne miejsce do robienia zdjęć. Wycieczka rozpoczyna się przy legendarnej kolejce linowej Funicolare Ferretti. Do Città Alta można wygodnie dotrzeć pociągiem lub pieszo. Trasa prowadzi przez stary rynek, do katedry i Piazza Vecchia, centralnego placu otoczonego eleganckimi budynkami, w tym XII-wiecznym Palazzo della Ragione. Na trasie znajduje się także Bazylika Santa Maria Maggiore, słynąca z zapierających dech w piersiach fresków i mozaik. Po kilku bardziej zaskakujących odkryciach w małych uliczkach starego miasta, możesz odświeżyć się w jednej z najsłynniejszych kawiarni we Włoszech z bardzo specjalną specjalnością wymyśloną tutaj w Bergamo, a następnie zakończyć wycieczkę wspaniałym widokiem na dolinę. Oczywiście w Città Bassa (dolne miasto) jest też wiele do odkrycia. Pod koniec wycieczki znajdziesz wiele wskazówek. Wycieczka to świetny sposób na wyjście na zewnątrz i odkrywanie nowych rzeczy z rodziną, przyjaciółmi lub na własną rękę. To tak, jakby dobry przyjaciel pokazał Bergamo. Wiele anegdot wzbogaci Twój spacer po mieście. Możesz rozpocząć wycieczkę w dowolnym momencie i tak często, jak chcesz w przeglądarce smartfona. Na miejscu lub nawet z wygodnej sofy. Baw się dobrze w Bergamo! *** Dobrze wiedzieć *** Link do rozpoczęcia wycieczki otrzymasz w wiadomości e-mail bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji.

Bergamo i Brescia: włoska stolica kultury

Bergamo i Brescia: włoska stolica kultury

Zacznijmy od Mediolanu, aby odkryć Brescię, drugie co do wielkości miasto w regionie. Znajduje się u podnóża Alp, kilka kilometrów od jeziora Garda i Iseo. Starożytne miasto, którego początki sięgają ponad 3200 lat temu, Brescia ma wyraźne dziedzictwo artystyczne i architektoniczne: jego zabytki z okresu rzymskiego i longobardzkiego zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Aktywny w przemyśle wytwórczym, maszynowym, tekstylnym, chemicznym i spożywczym, jest jednym z głównych ośrodków ekonomiczno-produkcyjnych Włoch i jest znany ze słynnego wyścigu samochodów zabytkowych Mille Miglia oraz z produkcji Franciacorta. Wczesnym popołudniem odkryjemy Bergamo, starożytne miasto, w którym przez wieki rządzili wzgórzem Celtowie, Longobardowie i Rzymianie, ale najbardziej znaczącym okresem jest dominacja Republiki Weneckiej, która trwała 4 wieki. W tamtym czasie Wenecja i Bergamo były ze sobą silnie powiązane zarówno pod względem historycznym, jak i kulturowym. Wycieczka z przewodnikiem rozpocznie się na Piazza Vecchia, sercu starożytnego miasta i będzie kontynuowana wśród zabytków historycznych i religijnych, w tym Palazzo del Comune, Palazzo della Ragione, katedry, Santa Maria Maggiore, kaplicy Colleoni i baptysterium.

Bergamo: Prywatna wycieczka piesza po Górnym Mieście z przewodnikiem

Bergamo: Prywatna wycieczka piesza po Górnym Mieście z przewodnikiem

Weź udział w fascynującej wycieczce po historycznym Bergamo. Rozpocznij swoją podróż od Piazza Mercato delle Scarpe i podążaj za przewodnikiem przez urocze średniowieczne uliczki aż do zamku Rocca, idealnego miejsca, aby cieszyć się nieoczekiwanym widokiem na Dolne Miasto i pobliskie doliny. Następnie Twoja wycieczka będzie kontynuowana do Piazza Vecchia, centrum Górnego Miasta. Plac otoczony jest starożytnymi pałacami i imponującą wieżą miejską; Będąc na Piazza Duomo, z pewnością zachwyci Cię wspaniała bazylika Santa Maria Maggiore, prawdziwy skarb sztuki romańskiej. Będziesz miał także okazję odkryć katedrę i baptysterium, a także kaplicę Colleoni. Następnie zostaniesz zabrany na krótki spacer wzdłuż Via Corsarola, głównej ulicy Bergamo, i będziesz mógł rozkoszować się żywą atmosferą stworzoną przez stare i nowoczesne sklepy obok siebie, lokalne restauracje i urocze małe kawiarnie. Pod koniec atrakcji zostaniesz zabrany do zwiedzania XIV-wiecznej Cittadelli i jej ponadczasowego uroku. Podczas spaceru do Colle Aperto, niezwykłego miejsca panoramicznego i idealnego miejsca na zakończenie wycieczki, zwróć uwagę na otaczające Cię ważne muzea.

Wycieczka z przewodnikiem po Bergamo i zwiedzanie zabytków

Wycieczka z przewodnikiem po Bergamo i zwiedzanie zabytków

Poznaj Bérgamo we własnym tempie podczas interaktywnej pieszej wycieczki po poszukiwaniu padlinożerców. Będziesz zwiedzać miasto pieszo i zdobywać punkty za rozwiązywanie różnych typów zadań: Znajdź zabytki: Będziesz korzystać ze wskazówek, aby znaleźć najlepsze zabytki i ukryte skarby w całym mieście. Funkcja mapy w aplikacji pomoże Ci tam dotrzeć. Rozwiąż pytania: Gdy już dotrzesz do miejsca, którego szukasz, zostaną Ci zadane pytania dotyczące widoku. W większości przypadków odpowiedzi są ukryte w znakach, obrazkach itp. Świetny i zabawny sposób na poznanie nowych rzeczy o mieście. Baw się dobrze: Podczas przygody możesz spodziewać się także ekscytujących zadań fotograficznych, które wymagają dużej kreatywności. Jeśli opanujesz migawki, zostaniesz nagrodzony punktami. Po drodze dotrzesz do niesamowitych miejsc, takich jak Mura Veneziane, Piazza Vecchia, Bazylika Santa Maria Maggiore i wielu innych ekscytujących atrakcji w okolicy. Po zarezerwowaniu gry otrzymasz e-mail z kodem do gry zawierającym instrukcje dotyczące gry. Udaj się do Porta di Sant’Agostino i użyj kodu, aby odblokować grę w aplikacji. Wycieczka kończy się w Porta San Giacomo. Doświadczenie nie jest ograniczone czasowo. Miasto można zwiedzać we własnym tempie i robić sobie przerwy. Po prostu pobierz aplikację Explorial, przejdź do punktu początkowego i możesz rozpocząć grę. Zwiedzanie trwa średnio około 1-2 godzin.

Bergamo: Najważniejsze atrakcje - prywatna wycieczka piesza

Bergamo: Najważniejsze atrakcje - prywatna wycieczka piesza

Wejdź w starożytną atmosferę Górnego Miasta w Bergamo podczas prywatnej wycieczki pieszej z lokalnym przewodnikiem. Rozpocznij swoją eksplorację na Piazza Padre Reginaldo Giuliani. Wędrując wąskimi uliczkami przesiąkniętymi historią, Twój przewodnik opowie Ci historie o przeszłości i teraźniejszości Bergamo, wskazując na cuda architektury, takie jak Rocca i Piazza Vecchia. Poznaj sąsiednią Cappella Colleoni, ozdobioną wspaniałą sztuką renesansową. Podziwiaj panoramiczne widoki z Cittadella Viscontea, średniowiecznej twierdzy oferującej wgląd w dziedzictwo obronne Bergamo. Spaceruj wzdłuż Sentierone, eleganckiej promenady Bergamo i zagłęb się w historię sztuki w Accademia Carrara. Zakończ swoją podróż zwiedzając Mury Weneckie, obiekt z listy UNESCO prezentujący starożytne fortyfikacje Bergamo.

Bergamo: Stwórz swój obraz w plenerze!

Bergamo: Stwórz swój obraz w plenerze!

Spotkanie odbywa się na Piazza Mercato delle Scarpe (przystanek kolejki linowej) w Górnym Mieście Bergamo. Stamtąd możemy ruszyć w kierunku wspaniałego parku Rocca, z którego roztacza się wspaniały widok na górne miasto, lub w kierunku Porta San Giacomo lub w stronę Piazza Vecchia. Możemy malować, co chcemy, nie tylko realistyczne. Poprowadzę Cię krok po kroku w realizacji Twojego obrazu, od wstępnego szkicu do finalnych detali. Za około dwie godziny przedstawię Ci zasady tworzenia dobrej kompozycji – od zasady trójpodziału po równowagę pustych i pełnych przestrzeni – i wyjaśnię Ci krok po kroku, jak mieszać i nakładać kolory oraz jak doprowadzić co widzisz na płótnie. Malujemy na małych drewnianych panelach szybkoschnącymi farbami akrylowymi: na koniec doświadczenia możesz zabrać swoją pracę do domu na pamiątkę!

Bergamo: Prywatna wycieczka piesza

Bergamo: Prywatna wycieczka piesza

Podróżuj urokliwymi ulicami starego miasta Bergamo i odkryj wspaniałe panoramiczne widoki i zabytki architektury podczas wycieczki z przewodnikiem. Zacznij od Piazza Vecchia, aby przeoczyć niektóre z najpiękniejszych i najważniejszych budynków miasta, w tym Palazzo del Podestà, Palazzo della Ragione, Bibliotekę Miejską i Katedrę. Dotrzyj do Piazza Duomo przez elegancką werandę Palazzo della Ragione. Podziwiaj tutaj najważniejsze budynki: katedrę, baptysterium, elegancką kaplicę Colleoni i kościół Santa Maria Maggiore. Zachwyć się złotym wnętrzem Duomo i kościoła Santa Maria i zobacz wspaniałe mozaiki i freski, które zdobią te zabytki. Kontynuuj wizytę w XVII-wiecznej fasadzie Palazzo Terzi, mistrzowskim przykładzie włoskiego baroku. Następnie możesz odpocząć podziwiając miasto ze szczytu starożytnych murów weneckich, bastionu z czasów, gdy Bergamo było w rękach przywódców Serenissimy. Zakończ wycieczkę pod neoklasyczną bramą Porta San Giacomo, skąd możesz podziwiać panoramę miasta wznoszącego się nad tobą.

Bergamo: Górne Miasto: wycieczka z przewodnikiem francuskojęzycznym

Bergamo: Górne Miasto: wycieczka z przewodnikiem francuskojęzycznym

Chcesz zwiedzić stare miasto Bergamo z jego średniowiecznymi uliczkami, małymi placami i tarasami widokowymi? Jesteś we właściwym miejscu! Nasze spotkanie odbędzie się na Piazza Mercato delle Scarpe, przy wyjściu z kolejki linowej. Ale szybko zostawimy tłumy i ulice handlowe za sobą (możesz z łatwością odkrywać je niezależnie przed lub po naszej wycieczce z przewodnikiem!). Udamy się na Rocca, aby podziwiać niesamowitą panoramę Bergamo z góry i z dołu! Następnie będziemy kontynuować zwiedzanie w ciszy starych rynków, między fontannami, myjniami i wieżowcami. W końcu dotrzemy do politycznego i religijnego serca miasta: Piazza Vecchia, z miejscami władzy i Piazza Duomo, z trzema kościołami (Katedra Świętego Aleksandra, Bazylika Najświętszej Maryi Panny Większej i Kaplica Colleoni). Jeśli chcesz, możemy wejść do kaplicy Colleoni. Bartolomeo Colleoni był ambitnym generałem armii weneckiej w okresie Quattrocento, gotowym zrobić wszystko, aby jego kaplica i grobowiec stały się wspaniałym renesansowym arcydziełem.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Dobre dla grup w: Old Square

Oprócz atrakcji typu Dobre dla grup w: Old Square jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Bergamo?

W: Bergamo są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Bergamo: Najciekawsze atrakcje

Old Square: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Old Square: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Old Square? Kliknij tutaj.