Old Square – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Bergamo: Città Alta podkreśla spacer z przewodnikiem

1. Bergamo: Città Alta podkreśla spacer z przewodnikiem

Piękne Città Alta (Górne Miasto) jest malowniczo położone na wzgórzu otoczonym starymi murami miejskimi i oferuje zapierający dech w piersiach widok na okolicę. Przy dobrej pogodzie aż do Mediolanu! Świetne miejsce do robienia zdjęć. Wycieczka rozpoczyna się przy legendarnej kolejce linowej Funicolare Ferretti. Do Città Alta można wygodnie dotrzeć pociągiem lub pieszo. Trasa prowadzi przez stary rynek, do katedry i Piazza Vecchia, centralnego placu otoczonego eleganckimi budynkami, w tym XII-wiecznym Palazzo della Ragione. Na trasie znajduje się także Bazylika Santa Maria Maggiore, słynąca z zapierających dech w piersiach fresków i mozaik. Po kilku bardziej zaskakujących odkryciach w małych uliczkach starego miasta, możesz odświeżyć się w jednej z najsłynniejszych kawiarni we Włoszech z bardzo specjalną specjalnością wymyśloną tutaj w Bergamo, a następnie zakończyć wycieczkę wspaniałym widokiem na dolinę. Oczywiście w Città Bassa (dolne miasto) jest też wiele do odkrycia. Pod koniec wycieczki znajdziesz wiele wskazówek. Wycieczka to świetny sposób na wyjście na zewnątrz i odkrywanie nowych rzeczy z rodziną, przyjaciółmi lub na własną rękę. To tak, jakby dobry przyjaciel pokazał Bergamo. Wiele anegdot wzbogaci Twój spacer po mieście. Możesz rozpocząć wycieczkę w dowolnym momencie i tak często, jak chcesz w przeglądarce smartfona. Na miejscu lub nawet z wygodnej sofy. Baw się dobrze w Bergamo! *** Dobrze wiedzieć *** Link do rozpoczęcia wycieczki otrzymasz w wiadomości e-mail bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji.

Bergamo: 3,5-godzinna tradycyjna wycieczka kulinarna

2. Bergamo: 3,5-godzinna tradycyjna wycieczka kulinarna

Odkryj kulturę gastronomiczną Bergamo podczas tej pysznej 3-godzinnej wycieczki kulinarnej. Odkryj przysmaki z obu części miasta — Bergamo Alta i Bergamo Bassa. W towarzystwie lokalnego przewodnika dla smakoszy rozkoszuj się bogatymi smakami i delikatnymi zapachami zawartymi w Twoim tajnym menu. Zjedz w murach Città Alta. Twoja kulinarna podróż zabierze Cię od początków tradycji kulinarnych Lombardii do współczesnej sceny kulinarnej Bergamo. Oferowane degustacje zależą od dostępności, pory roku i wyborów szefa kuchni. Niektóre z możliwych degustacji podczas tej wycieczki obejmują tradycyjne aperitivo z kieliszkiem lokalnego czerwonego wina Valcalepio; Makaron Casoncelli nadziewany różnymi nadzieniami; Foaide, tradycyjne niedzielne danie z makaronem w rejonie Bergamo; Polenta ze smalcem i serem; oraz grillowany chleb własnej roboty z serem taleggio. Możesz także spróbować typowych stracciatella gelato i delektować się włoską kawą espresso – jedynym sposobem na zakończenie posiłku we Włoszech.

Bergamo: 2,5-godzinna prywatna wycieczka po górnym mieście

3. Bergamo: 2,5-godzinna prywatna wycieczka po górnym mieście

Spotkasz swojego przewodnika bezpośrednio przed stacją kolejki linowej, skąd będziesz gotowy do rozpoczęcia 2,5-godzinnej prywatnej wycieczki. Spaceruj po starożytnych i małych uliczkach i podziwiaj najważniejsze i symboliczne miejsca Górnego Miasta, takie jak Rocca i Piazza Vecchia, w tym katedra. Poznasz nie tylko najważniejsze miejsca, ale także nieznane lokacje pełne intryg i tajemnic. Historia i kultura odgrywają bardzo ważną rolę w życiu codziennym w Bergamo. Szczególnie w Górnym Mieście można znaleźć starożytne, piękne klejnoty, które nadają charakteru najbardziej autentycznym częściom miasta. W tych miejscach znajdują się mury weneckie, które są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przez cały czas Twój przewodnik z przyjemnością spełni wszelkie Twoje prośby dotyczące eksploracji miasta.

Bergamo i Brescia: włoska stolica kultury

4. Bergamo i Brescia: włoska stolica kultury

Zacznijmy od Mediolanu, aby odkryć Brescię, drugie co do wielkości miasto w regionie. Znajduje się u podnóża Alp, kilka kilometrów od jeziora Garda i Iseo. Starożytne miasto, którego początki sięgają ponad 3200 lat temu, Brescia ma wyraźne dziedzictwo artystyczne i architektoniczne: jego zabytki z okresu rzymskiego i longobardzkiego zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Aktywny w przemyśle wytwórczym, maszynowym, tekstylnym, chemicznym i spożywczym, jest jednym z głównych ośrodków ekonomiczno-produkcyjnych Włoch i jest znany ze słynnego wyścigu samochodów zabytkowych Mille Miglia oraz z produkcji Franciacorta. Wczesnym popołudniem odkryjemy Bergamo, starożytne miasto, w którym przez wieki rządzili wzgórzem Celtowie, Longobardowie i Rzymianie, ale najbardziej znaczącym okresem jest dominacja Republiki Weneckiej, która trwała 4 wieki. W tamtym czasie Wenecja i Bergamo były ze sobą silnie powiązane zarówno pod względem historycznym, jak i kulturowym. Wycieczka z przewodnikiem rozpocznie się na Piazza Vecchia, sercu starożytnego miasta i będzie kontynuowana wśród zabytków historycznych i religijnych, w tym Palazzo del Comune, Palazzo della Ragione, katedry, Santa Maria Maggiore, kaplicy Colleoni i baptysterium.

Bergamo: Stwórz swój obraz w plenerze!

5. Bergamo: Stwórz swój obraz w plenerze!

Spotkanie odbywa się na Piazza Mercato delle Scarpe (przystanek kolejki linowej) w Górnym Mieście Bergamo. Stamtąd możemy ruszyć w kierunku wspaniałego parku Rocca, z którego roztacza się wspaniały widok na górne miasto, lub w kierunku Porta San Giacomo lub w stronę Piazza Vecchia. Możemy malować, co chcemy, nie tylko realistyczne. Poprowadzę Cię krok po kroku w realizacji Twojego obrazu, od wstępnego szkicu do finalnych detali. Za około dwie godziny przedstawię Ci zasady tworzenia dobrej kompozycji – od zasady trójpodziału po równowagę pustych i pełnych przestrzeni – i wyjaśnię Ci krok po kroku, jak mieszać i nakładać kolory oraz jak doprowadzić co widzisz na płótnie. Malujemy na małych drewnianych panelach szybkoschnącymi farbami akrylowymi: na koniec doświadczenia możesz zabrać swoją pracę do domu na pamiątkę!

z Mediolanu: Prywatna jednodniowa wycieczka do Bergamo

6. z Mediolanu: Prywatna jednodniowa wycieczka do Bergamo

Ciesz się sześciogodzinną prywatną wycieczką Bergamo z Mediolanu z prywatnym przewodnikiem i prywatnym luksusowym pojazdem z szoferem, który odbierze Cię z hotelu w Mediolanie lub wybranego miejsca w mieście. Będąc w Mediolanie wraz z prywatnym przewodnikiem udasz się do celu. Podczas tej wycieczki będziesz miał okazję odkryć Bergamo, miasto w północnych Włoszech, położone w regionie Lombardii, znane jako Miasto Tysiąca. Dzięki prywatnemu przewodnikowi odkryjesz atrakcje turystyczne Bergamo, takie jak Piazza Vecchia, znany jako średniowieczny plac otoczony innymi ważnymi miejscami, takimi jak Palazzo Nuovo i Palazzo Della Ragione, najstarsze wspólne miejsce we Włoszech, Cappella Colleoni obok bazyliki Santa Maria Maggiore, zamku San Virgilio, z którego widać Alpy Szwajcarskie, katedry w Bergamo Aby zakończyć wycieczkę, będziesz miał trochę czasu na spacer ulicami miasta i skosztowanie włoskiej gastronomii, zanim prywatny szofer zawiezie Cię do hotelu w Mediolanie lub do preferowanego miejsca w mieście.

Old Square: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Old Square? Kliknij tutaj.