Oktoberfest – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Monachium: Oktoberfest i lunch w namiocie

Monachium: Oktoberfest i lunch w namiocie

Odkryj zabawę i uroczystości, jakie ma do zaoferowania Oktoberfest w Monachium, a podczas wycieczki poznaj ludzi z całego świata. Ciesz się stołem przeznaczonym dla grupy, skosztuj przekąsek i ciesz się dołączonym piwem. Odkryj Oktoberfest z grupą ludzi z całego świata. Spotkaj się w pobliżu Oktoberfestu i idź z grupą w stronę festiwalu. Rozkoszuj się zimnym powitalnym piwem, które czeka na Ciebie w miejscu spotkania. Przedstaw się grupie przed krótką wycieczką po Oktoberfest i dowiedz się więcej o festiwalu podczas spaceru. Przejdź do dalszej części wycieczki, gdzie na grupę czeka stolik w tradycyjnym namiocie, przy którym wliczone są już pierwsze 2 litry piwa. Spróbuj pysznego bretzela dla każdego gościa i tablicy przekąsek dla całej grupy. Spróbuj bawarskich specjałów, zanim wraz z nowymi przyjaciółmi odkryjesz resztę Oktoberfestu.

Monachium: Oktoberfest Tour z rezerwacją namiotu, jedzeniem i piwem

Monachium: Oktoberfest Tour z rezerwacją namiotu, jedzeniem i piwem

Nie ma nic lepszego niż Oktoberfest w Monachium. To najlepszy na świecie festiwal folkloru i piwa, który odbywa się każdej jesieni w Bawarii już od ponad dwóch stuleci. Dołącz do tej wyjątkowej wycieczki, podczas której odkryjesz tereny, na których odbywa się festiwal. Poznaj wskazówki, które pozwolą Ci w pełni docenić „Wiesn”, jak nazywają Oktoberfest okoliczni mieszkańcy. Po wysłuchaniu opinii swoich przewodników odnośnie tego corocznego festiwalu piwa i kultury udaj się pod jeden z największych namiotów piwnych, gdzie będzie na Ciebie czekał zarezerwowany stolik.  Rezerwacja obejmuje także kilka litrów piwa i talerz z jedzeniem (zazwyczaj jest to połowa kurczaka, typowa potrawa podczas Oktoberfestu). Twoja wycieczka odbędzie się w grupie o ograniczonej wielkości. Oznacza to, że podczas całej wycieczki możesz cieszyć się uwagą przewodnika. Twój przewodnik będzie biegle posługiwał się językiem angielskim i będzie weteranem Oktoberfestu. Będzie on wiedział nie tylko, w jaki sposób w pełni cieszyć się festiwalem, ale także będzie to mistrz chemii między członkami grupy, zapewniając wszystkim fantastyczny czas.

Monachium: Oktoberfest Big Beer Tent Wieczorna rezerwacja stolika

Monachium: Oktoberfest Big Beer Tent Wieczorna rezerwacja stolika

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i wybierz się na krótki spacer na teren Oktoberfest, aby przeżyć noc niemieckiego święta w Monachium. Zatrzymaj się na zdjęcia przy wejściu i chłoń wyjątkową atmosferę słynnego festiwalu piwa. Świętuj Oktoberfest w jednym z dużych namiotów piwnych, takich jak Paulaner lub Hofbräu, z maksymalnie 10 osobami przy zarezerwowanym stoliku od 16:00 do 22:30. Zdobądź specjalne miejsca, w których czynnik zabawy jest największy, a wieczór będzie niezapomnianym przeżyciem. Twój wieczór obejmuje kupony na 2 litry piwa Oktoberfest (lub napoje bezalkoholowe) oraz pół kurczaka (dostępna jest opcja wegetariańska). Dodatkowe napoje i jedzenie są dostępne do zakupu, gdy będziesz cieszyć się nocą w Monachium. Jeśli zarezerwowano mniej niż 10 osób, stolik zostanie wypełniony innymi osobami. Osoby, które się nie pojawią, zostaną zastąpione innymi osobami.

Monachium: Oktoberfest z przewodnikiem z piwem i lunchem

Monachium: Oktoberfest z przewodnikiem z piwem i lunchem

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem i przeżyj słynny monachijski Oktoberfest jak miejscowy. Odkryj teren festiwalu, poznaj kulturę Bawarii i wejdź do jednego z popularnych namiotów piwnych, aby delektować się tradycyjnym lunchem i oczywiście najlepszym bawarskim piwem. Udaj się na miejsce spotkania i spotkaj się ze swoim zespołem na dany dzień, lokalnym przewodnikiem i innymi międzynarodowymi podróżnikami. Zaczynamy od poznania się przy piwku i przekazania ogólnych informacji na temat dnia. Następnie udaj się w stronę Wiesn i udaj się na teren Oktoberfest, aby na własne oczy doświadczyć kultowego niemieckiego festiwalu piwa. Odkryj główne atrakcje, a Twój przewodnik będzie raczył Cię zabawnymi i interesującymi historiami o kulturze Bawarii i samym Oktoberfest. Gdy już nabierzesz apetytu, udaj się do jednego z namiotów, gdzie czeka na Ciebie zarezerwowany stolik. Usiądź przy tradycyjnym lunchu i 2 litrach piwa Oktoberfest i ciesz się żywą atmosferą wraz z innymi podróżnikami. Można zostać tak długo, jak długo obowiązują rezerwacje (zwykle 3,5 - 4h). Upewnij się, że jesteś w stanie przejść odległość ok. 1,5 km, gdyż teren lokalizacji jest bardzo rozległy.

Monachium: Bilet na Oktoberfest z zarezerwowanymi miejscami, jedzeniem i piwem

Monachium: Bilet na Oktoberfest z zarezerwowanymi miejscami, jedzeniem i piwem

Dołącz do zapalonego lokalnego przewodnika i miłośnika piwa, aby jak najlepiej wykorzystać Oktoberfest w Monachium. Poznaj lokalną historię i kulturę, popijając świeże piwo, smakując lokalne potrawy oraz śpiewając i tańcząc przy prywatnym stole swojej grupy w jednym z namiotów festiwalu piwa. Po zwiedzeniu terenu festiwalu udaj się do zarezerwowanych miejsc w najstarszym namiocie piwnym na festiwalu. Ciesz się niesamowitym piwem, jedzeniem i atmosferą. A co najważniejsze: nigdy nie czuj się ciasno, ponieważ Twój stół dla 10 osób jest nakryty tylko dla siedmiu osób. Oprócz zanurzenia się w radosnej atmosferze Oktoberfestu, poznaj tradycję zakorzenioną w słynnym festiwalu piwa. Jakie piwo jest podawane? Dlaczego ludzie ubierają się w określony sposób? Jak doszło do powstania festiwalu? Poproś lokalnego przewodnika o odpowiedź na każde pytanie i ciesz się w pełni uroczystościami.

Z Monachium: Zamek Neuschwanstein autobusem i przejażdżka rowerem alpejskim

Z Monachium: Zamek Neuschwanstein autobusem i przejażdżka rowerem alpejskim

Ciesz się elastyczną, całodniową wycieczką luksusowym autokarem do pięknego regionu Algäu w południowo-zachodniej Bawarii i odwiedź urocze miasteczko Hohenschwangau, niedaleko granicy z Austrią. To właśnie tutaj ekstrawagancki król Ludwik II zbudował swój bajkowy zamek Neuschwanstein na krótko przed aresztowaniem. Rano wybierzesz się na relaksującą przejażdżkę rowerową, jadąc w łatwym tempie przez alpejskie krajobrazy i zatrzymując się nad orzeźwiającym jeziorem na orzeźwiającą kąpiel. Po południu przejdziesz mniej znaną ścieżką do zamku Neuschwanstein. Jeśli kursuje autobus, jest to również opcja, aby dostać się do Mostu Marii (podróż autobusem w jedną stronę kosztuje dodatkowe 3 €). Przypominający Disneya zamek Neuschwanstein został oparty na Wartburgu w Turyngii, który Wagner wykorzystał jako scenerię swojej opery "Tannhauser". Dowiedz się więcej o kontrowersyjnym życiu i tajemniczej śmierci "Szalonego" Ludwika przed luksusowym transferem z powrotem do Monachium. Możesz też pospacerować po zamku Hohenschwangau z opcją zwiedzania zamiast alpejskiej przejażdżki rowerowej. Obiad zjesz w lokalnym browarze z widokiem na zamek lub na własną rękę w wiosce u podnóża zamku. Tak czy inaczej będziesz mógł spróbować lokalnego piwa i tradycyjnego bawarskiego jedzenia. Jeśli nie zdecydujesz się na alpejską przejażdżkę rowerową, podrzucimy Cię do zamku Hohenschwangau (wycieczka kosztuje dodatkowo 22,50 €), gdzie po zwiedzaniu i lunchu w wolnym czasie spotkasz się z resztą grupy, abyście mogli wszyscy razem wejść na górę i odbyć wycieczkę jako grupa. Wszyscy wyjdą z zamku i zejdą z góry, aby złapać autobus powrotny do Monachium.

Monachium: Oktoberfest Tour i rezerwacja piwiarni (Bierzelt)

Monachium: Oktoberfest Tour i rezerwacja piwiarni (Bierzelt)

Oktoberfest Tour & Party (wieczorna rezerwacja): Informacje o wycieczce Prawdziwi odkrywcy Monachium z MucTours pokażą Ci Oktoberfest od jego autentycznej strony w piątek, bez pułapek turystycznych, chaosu wstępu i żmudnego poszukiwania miejsc siedzących. Zamiast tego, mili ludzie, mega atmosfera i gwarancja imprezy w najlepszym czasie w najlepszy dzień - piątkowy wieczór (od 15:30/15:30 Uhr)! Po wiedeńskiej wycieczce po terenie festiwalu z odrobiną historii, zabawnymi anegdotami i specjalnymi osobistymi rekomendacjami, udajemy się do jednego z dużych namiotów piwnych, gdzie przy naszych zarezerwowanych stolikach czeka na Ciebie deska przystawek, dwa piwa i kurczak (lub porównywalne jedzenie i napoje). Nasi przewodnicy są super networkerami, na pewno poczujesz się jak w domu. I oczywiście po zamknięciu polecamy najlepsze imprezy po Wiedniu. Plan zwiedzania Spotykamy się o 14:30 w pobliżu stacji metra Goetheplatz i spacerujemy malowniczymi bocznymi uliczkami w kierunku Wiesn. Gdy dotrzemy na teren Oktoberfest, zaczniemy od pokazania Ci kilku legendarnych przejażdżek, stoisk wartych odwiedzenia i drogi do "Oide (historycznego) Wiesn", opowiadając Ci zabawne epizody z naszych osobistych doświadczeń z Wiesn i podnosząc barometr nastroju po raz pierwszy przy sznapsie. W drodze do naszego namiotu mijamy kilka motywów godnych Instagrama, aby każdy mógł uwiecznić na zdjęciach swoje osobiste wspomnienia z tego wspaniałego dnia. O 15:30 zajmujemy zarezerwowane do zamknięcia stoliki w jednym z dużych namiotów. Na stołach czekają już na nas obficie wypełnione Brotzeitbrettl z bawarskimi specjałami. Pierwsze piwo jest szybko zamawiane i podawane - i wtedy impreza może się naprawdę zacząć! Wieczorem zespoły zawsze grają bardzo klimatyczne niemieckie i międzynarodowe piosenki, które zachęcają nas do śpiewania i tańca. Świętujemy więc hucznie w naszych lokalach, delektując się piwem i przysmakami. O 22:30 jest godzina policyjna w namiocie, a następnie wychodzimy razem i udzielamy prawdziwych wskazówek na temat imprez po Wiedniu wszystkim, którzy chcą doświadczyć więcej.

Monachium: Najciekawsze atrakcje

Oktoberfest: Wycieczki i bilety

Niemcy: Ciekawe miejsca

Oktoberfest: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Oktoberfest? Kliknij tutaj.

Oktoberfest: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(66 recenzji)

Chociaż wycieczka po Oktoberfest nie byłaby konieczna, ponieważ nawigacja po niej jest łatwa, wycieczka była warta zachodu, ponieważ uczyniła to doświadczenie łatwiejszym i bardziej znaczącym. Nie wiedzielibyśmy o wszystkich wyjątkowych zwyczajach i niektórych karnawałowych atrakcjach, których nie można przegapić. Wróciliśmy na Oktoberfest kilka dni po trasie i poczuliśmy się jak profesjonaliści. Przewodnicy byli przyjaźni i profesjonalni i dobrze opiekowali się grupą. Znalazłem jednak powrót i spędzanie czasu z grupą nieturystyczną, aby zapewnić więcej zabawy na Oktoberfest, więc polecam albo oderwanie się od grupy po, albo powrót ponownie, aby doświadczyć tego z mieszkańcami.

To było bardzo pozytywne doświadczenie. O umówionej godzinie wyjechaliśmy z grupą U-Bahnem (komunikacją miejską) na imprezę. Tam dostaliśmy wiele informacji o tym, jak doszło do przyjęcia, typowych strojach, jedzeniu, o każdym namiocie, wycieczce po wesołym miasteczku i wkrótce potem udaliśmy się do naszego namiotu i delektowaliśmy się napojami i jedzeniem. Punkt ujemny, bardzo mały stolik dla 08 lub 10 osób, ale po 01 l piwa wszystko jest w porządku! Naprawdę fajnie było usiąść przy stole z grupą turystów różnych narodowości.

Nie mam wystarczająco dużo czasu, aby napisać wszystko, co nam się podobało w naszym przewodniku, Marku i wycieczce. Ponieważ nie byliśmy wcześniej, dało nam to znacznie lepszy wgląd w Oktoberfest, niż mielibyśmy sami. Naprawdę podobała nam się nauka i wizyty z Markiem i innymi uczestnikami naszej wycieczki. Wszystko było dobrze zorganizowane i skomunikowane. Bardzo profesjonalnie! Tabaka powiedziała? Wysoce polecany!

Nasz przewodnik Rob sprawił, że było to wspaniałe wydarzenie. Opowiedział wiele o historii, zwyczajach i uprzejmościach, a także przedstawił rzeczy, o których nigdy byśmy nie wiedzieli, jadąc na własną rękę. Wspaniale było też mieć już zarezerwowany stolik i grupę, z którą można było usiąść. Gorąco polecam.

Wycieczka była niesamowita. Canaan był FANTASTYCZNYM przewodnikiem. Pełen wiedzy i super przyjazny. Naprawdę sprawił, że to doświadczenie było przyjemniejsze.