Dodaj daty

Oksford
Literatura

Literatura
Liczba znalezionych atrakcji: 85
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Oksford Literatura

Londyn: piesza wycieczka śladami Kuby Rozpruwacza z przewodnikiem

1. Londyn: piesza wycieczka śladami Kuby Rozpruwacza z przewodnikiem

Spaceruj ulicami dzielnic East End w Londynie podczas tajemniczej wycieczki pieszej śladami Kuby Rozpruwacza. Przenieś się do 1888 roku dzięki doświadczonemu przewodnikowi i spróbuj rozwiązać tajemnicze morderstwa w trakcie tej wciągającej atrakcji. Oceń dowody w postaci fotografii i wysłuchaj prawdziwych historii o dochodzeniach, aby poznać i rozpracować podejrzanych. „Przesłuchaj” domniemanych sprawców i poznaj teorie na temat tego, kto popełnił niektóre z najbardziej szokujących zbrodni w historii Wielkiej Brytanii. Poznaj informacje o ofiarach i życiu w Whitechapel – ubogiej dzielnicy w tamtych czasach. Przewodnik opowie Ci też ciekawe fakty o Londynie z czasów wiktoriańskich, w tym o kontekście kulturalnym dla takich postaci jak Sherlock Holmes.  Czy śledczy byli kiedykolwiek blisko złapania Kuby Rozpruwacza? Dlaczego wybrał on Whitechapel? Czy odkryto jakiekolwiek dowody? Dowiedz się tego i wielu innych informacji dzięki przewodnikowi, który jest ekspertem z dziedziny Kuby Rozpruwacza. Przystanki: Brick Lane• •Christ Church •Spitalfields Market •Mitre Square •Petticoat Lane •Ten Bells Pub

Londyn: Harry Potter Studio Tour i wycieczka do Oxfordu

2. Londyn: Harry Potter Studio Tour i wycieczka do Oxfordu

Dołącz do całodniowej wycieczki autobusowej z Londynu, która łączy wycieczkę do Warner Bros Studio Tour "The Making of Harry Potter" z pieszą wycieczką po Uniwersytecie Oksfordzkim. Rozpocznij wycieczkę w historycznym mieście Oksford, w którym znajduje się najstarszy uniwersytet w Anglii. Ciesz się pieszą wycieczką z przewodnikiem, która zabierze Cię obok słynnych budynków uczelni, krużganków, dziedzińców i brukowanych placów. Zobacz Bodleian Library, Radcliffe Camera, Sheldonian Theatre i wybrane kolegia. Ciesz się wolnym czasem, aby odkrywać wszystko, co Oxford ma do zaoferowania we własnym tempie. Kontynuuj zwiedzanie Warner Bros. Studio Tour i rozpocznij magiczne doświadczenie w The Making of Harry Potter. Odkryj zakulisowe sekrety i posłuchaj o technikach filmowych wykorzystywanych do tworzenia magii filmów o Harrym Potterze. Odwiedź najbardziej rozpoznawalne elementy scenografii z filmów: Wielką Salę, gabinet Dumbledore'a, pokój wspólny Gryffindoru, Ministerstwo Magii, 4 Privet Drive, kuchnię Weasleyów, Hogwarts Express i Aleję Pokątną. Wsiądź do oryginalnego pociągu Hogwart Express i zobacz odtworzenie peronu 9-3/4. Zbadaj wnętrze wagonu kolejowego, który był używany podczas kręcenia filmu i zrób sobie selfie z wózkiem bagażowym, który znika przez ceglaną ścianę.

Londyn: Windsor, Stonehenge i Oksford – wycieczka całodniowa

3. Londyn: Windsor, Stonehenge i Oksford – wycieczka całodniowa

Ciesz się całym dniem angielskiego dziedzictwa, odwiedzając wspaniały zamek Windsor, urzekające Stonehenge i piękne miasto uniwersyteckie Oksford. Podczas tej jednodniowej wycieczki wyruszającej z Londynu otrzymasz wycieczkę po tych wyjątkowych miejscach z gwizdkiem po drodze z interesującym komentarzem przewodnika. Rozpocznij dzień w zamku Windsor, jednej z oficjalnych rezydencji króla Karola III. Odwiedź wspaniałe apartamenty reprezentacyjne, które nadal są używane na uroczystości państwowe i przyjęcia królewskie (jeśli wybrano taką opcję). Poświęć trochę czasu na zwiedzanie terenów zamkowych i XIV-wiecznej kaplicy św. Jerzego, w której można podziwiać jeden z najpiękniejszych przykładów średniowiecznej architektury kościelnej w Anglii. Następnie udaj się do stojących kamieni Stonehenge, wciąż owianych tajemnicą jako niesamowite wyczyn ludzkiej inżynierii. Poznaj prehistoryczny kamienny krąg i poznaj teorie dotyczące jego budowy (jeśli wybrano opcję). Jedź dalej do uniwersyteckiego miasta Oxford, znanego jako „Miasto Śniących Wieży”. Siedziba nauki od 1249 roku, to idylliczne miejsce do zwiedzania podczas fascynującej pieszej wycieczki.

Oksford: zwiedzanie uniwersytetu i miasta z absolwentem

4. Oksford: zwiedzanie uniwersytetu i miasta z absolwentem

Wejdź do Uniwersytetu Oksfordzkiego i poznaj jego historyczne tereny podczas wycieczki z przewodnikiem. Podziwiaj kultową architekturę, poznaj codzienne życie uniwersyteckie i odwiedź miejsce z filmu o Harrym Potterze. Odwiedź jedno z najstarszych kolegiów uniwersyteckich i prestiżową bibliotekę Bodleian Library. Poznaj historię kolegiów uniwersyteckich, w tym All Souls College, Trinity College, Oriel College, Hertford College i Merton College, Radcliffe Camera i kościoła uniwersyteckiego St. Mary. Poznaj równie dogłębną historię miasta, słuchając opowieści o ceremoniach w Oksfordzie, słynnych absolwentach, przygodach Alicji w Krainie Czarów, a także o tym, jak najpotężniejszy arcybiskup Canterbury został spalony na stosie w Oksfordzie.

Z Londynu: Cotswolds i Oksford – cały dzień z przewodnikiem

5. Z Londynu: Cotswolds i Oksford – cały dzień z przewodnikiem

Wybierz się na całodniową wycieczkę z przewodnikiem po angielskiej wsi z Londynu. Podziwiaj bajkowe domy Cotswolds, historyczny Uniwersytet Oksfordzki i piękno angielskiej wsi. Wyrusz z Londynu na całodniową wycieczkę, która zabierze Cię na zachód, aby doświadczyć piękna wiejskiego krajobrazu Cotswolds i uniwersyteckiego miasta Oxford. Przejedź przez Cotswolds, podziwiając widoki na piękny krajobraz i kamienne wioski. Wyznaczony obszar o wyjątkowych walorach przyrodniczych, to angielska wieś w najlepszym wydaniu. Zatrzymamy się w Bibury i Burford, dwóch najbardziej lubianych wioskach Cotswolds. Kontynuuj podróż do Oksfordu, aby zwiedzić najsłynniejsze miasto uniwersyteckie na świecie. Czas wolny na lunch w samym sercu miasta. Wybierz się na spacer wśród budynków uczelni i podziwiaj ich iglice. Twój przewodnik poleci Ci trasę spaceru, która obejmuje najsłynniejsze miejsca, w tym Most Westchnień i katedrę Christchurch. Dowiedz się o związku Oksfordu z Alicją w Krainie Czarów i Harrym Potterem. Znajdź świetne miejsce na posiłek (przewodnik udzieli Ci rekomendacji) lub dołącz do lokalnych uczonych i naukowców przy kuflu w najbardziej nawiedzonym pubie w mieście. Wrócisz do Londynu przed 6 wieczorem i możesz skorzystać z londyńskiego metra, aby szybko podróżować do wszystkich części Londynu.

Oxford: Uniwersytet i piesza wycieczka po mieście

6. Oxford: Uniwersytet i piesza wycieczka po mieście

Dołącz do przewodnika z wykształceniem uniwersyteckim, który ma wieloletnie doświadczenie i lokalną wiedzę na temat Oxford City i uczelni. Zobacz marzycielskie iglice jednego z najstarszych uniwersytetów na świecie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Wejdź do niektórych z najbardziej historycznych uczelni w mieście, takich jak New College, założony w 1379 roku i ostatnio widziany w filmach o Harrym Potterze i produkcjach telewizyjnych inspektora Morse'a i Lewisa. Odwiedź Exeter College, założony w 1314 roku i kolejny ulubiony podczas większości wycieczek. Zatrzymaj się przy Hertford College z romantyczną fasadą i Mostem Westchnień, natychmiast rozpoznawalnymi z Brideshead Revisited. Zobacz Bibliotekę Uniwersytecką i poznaj system kolegialny unikalny dla Oksfordu i Cambridge. Odkryj słynnych absolwentów, którzy studiowali i wykładali na uniwersytecie, w tym niesławnego doktora Spoonera, którego portrety wiszą w New College Dining Hall i którego nazwa pochodzi od zabawnego fenomenu lingwistycznego, jakim są łyżeczki.

Z Londynu: Całodniowa wycieczka po Cotswolds z lunchem

7. Z Londynu: Całodniowa wycieczka po Cotswolds z lunchem

Ciesz się falistymi wzgórzami Cotswolds i odwiedź 3 najpiękniejsze wioski - Burford, Bibury i Stow-on-the-Wold. Podróżuj przez Cotswolds, obszar pozornie niezmieniony z upływem czasu. Zobacz pofałdowane krajobrazy, suche kamienne ściany, urocze kościoły i strumienie, które przepływają obok maleńkich wiosek i uroczych osad. Podczas tej całodniowej wycieczki z Londynu rozpoczniesz zwiedzanie w Burford, gdzie wspaniała High Street opada w dół do rzeki Windrush. Zobacz małe herbaciarnie w mieście, a następnie udaj się na południe do malowniczego Bibury na lunch. Zjedz posiłek w jednej z najpiękniejszych wiosek w Anglii. 2-daniowy posiłek czeka na Ciebie w samym sercu Cotswolds w hotelu Swan. Restauracja z widokiem na rzekę Coln mieści się w XVII-wiecznym dawnym zajeździe dla powozów i serwuje popularną gamę tradycyjnych potraw, a także piwa i wyśmienite wina. Następnie udasz się do Stow-on-the-Wold, małego miasteczka targowego znanego z corocznych targów. Ciesz się spacerem z przewodnikiem po centrum miasta przed powrotem do Londynu.

Z Londynu: Windsor, Oksford i Stonehenge – cały dzień

8. Z Londynu: Windsor, Oksford i Stonehenge – cały dzień

Zamek w Windsorze Zamek w Windsorze dumnie wznosi się na porośniętym bujnym lasem wzgórzu z widokiem na Tamizę. Spoglądając na rozległe ogrody krajobrazowe i Okrągłą Wieżę, szybko zrozumiesz, dlaczego zamek ten jest ulubioną weekendową rezydencją króla. Rzuć okiem na bezcenne dzieła Rembrandta i Leonarda Da Vinci w pełnych przepychu salach reprezentacyjnych zamku i zwiedź kaplicę św. Jerzego, czyli pełne wyjątkowego nastroju miejsce spoczynku dawnych królów, w tym Henryka VIII. Możesz też zobaczyć dom dla lalek królowej Marii. Tajemnicze Stonehenge Prawdziwe znaczenie tej starożytnej, budzącej podziw konstrukcji jest wciąż tajemnicą. Czy Stonehenge było świątynią kultu słońca, centrum uzdrawiania, miejscem pochówku, a może ogromnym kalendarzem? Jak nasi przodkowie zdołali przenieść potężne kamienie z tak daleka, a następnie, używając tylko najbardziej prymitywnych narzędzi, zbudować tę niesamowitą strukturę? Otoczone tajemnicą Stonehenge nigdy nie przestaje robić wrażenia. Oksford Podążaj śladami sławnych oksfordzkich studentów, od C.S. Lewisa do Billa Clintona, przemierzając wspaniałe dziedzińce i brukowane uliczki tego zabytkowego miasta uniwersyteckiego. Podziwiaj słynne „miasto rozmarzonych wież” i zobacz Bibliotekę Bodlejańską, jedną z najstarszych bibliotek w Europie. Daj się oczarować wąskim uliczkom i starożytnym placom tego pięknego miasta. Szacowany czas powrotu do Londynu to 19.00.

Oxford: Wycieczka piesza po Harrym Potterze obejmująca New College

9. Oxford: Wycieczka piesza po Harrym Potterze obejmująca New College

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem studenckim z Uniwersytetu Oksfordzkiego w centrum Oksfordu i udaj się do ambulatorium Hogwartu, mieszczącego się w jednej z sal słynnej Biblioteki Bodleian. Wyobraź sobie łóżka w szpitalu na miejscu i podziwiaj bogato rzeźbione bestie i biblijne rzeźby, które pojawiły się w wielu filmach o Harrym Potterze. Następnie zwiedź jedną lub dwie najstarsze uczelnie Oksfordu, zagłębiając się w pokoje i krużganki, które stanowiły ponure wnętrze Hogwartu. Zobacz inne miejsca filmowania i posłuchaj ciekawostek o postaciach i produkcjach filmowych. Sprawdź swoją wiedzę o Harrym Potterze w naszym niestandardowym quizie. Po drodze posłuchaj o wpływie Oksfordu na słynną literaturę dla dzieci, od Alicji w Krainie Czarów po Hobbita. Zakończ wycieczkę po zewnętrznej części Christ Church, której sala była inspiracją, a nie rzeczywista Jadalnia w Hogwarcie.

Z Londynu: Wycieczka 1-dniowa do Oksfordu i wiosek Cotswolds

10. Z Londynu: Wycieczka 1-dniowa do Oksfordu i wiosek Cotswolds

Wybierz się na 1-dniową wycieczkę z Londynu i odpocznij od ruchliwego miasta. Poznaj uniwersyteckie miasto Oxford i 2 urocze miasteczka Cotswolds, Burford i Bibury. Spotkaj się w centrum Londynu i udaj się na północny zachód od miasta, przejeżdżając przez obszar Chiltern Hills Area of Outstanding Natural Beauty. Ciesz się widokami malowniczej okolicy, która zainspirowała takie programy telewizyjne jak Morderstwa w Midsomer i Wikary z Dibley. Zatrzymaj się najpierw w mieście uniwersyteckim Oxford, gdzie będziesz mieć czas na zwiedzanie wielu kolegiów. Wspinaj się na punkty widokowe, aby podziwiać panoramę miasta, lub zdecyduj się zobaczyć kolekcje sztuki i antyków w Muzeum Ashmolean. Kontynuuj podróż do Burford, znanego jako "Brama do Cotswolds". Poświęć trochę czasu na zwiedzanie tego małego miasteczka z typowymi domami szeregowymi wzdłuż uroczej High Street. Przejedź dalej w niewielkiej odległości do Bibury, często uważanej za jedną z najpiękniejszych wiosek w Anglii. Przespaceruj się obok bajkowego Arlington Row, z rzędem rozpadających się domków z 1300 roku. Po całym dniu zwiedzania Oksfordu i wiosek Cotswolds zrelaksuj się w drodze powrotnej do Londynu. *W niektórych przypadkach trasa może zostać odwrócona.

Oksford

Oksford

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Literatura w: Oksford

Oprócz atrakcji typu Literatura jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Oksford?

W: Oksford są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Oksford: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Oksford? Kliknij tutaj.

Oksford: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(215 recenzji)

Bardzo podobał mi się Oksford i Cotswolds! Trasa była bardziej skupiona na Oksfordzie, a i tak głównie o to mi chodziło. Ale zwiedziliśmy uroczą małą wioskę w Cotswolds i zobaczyliśmy większość pięknej okolicy. Nasz przewodnik wskazał po drodze wiele atrakcji i poprowadził nas na krótką pieszą wycieczkę po przybyciu do Oksfordu. Mogliśmy wtedy swobodnie zwiedzać na własną rękę, co było dla mnie idealne, ponieważ było kilka konkretnych, mniej popularnych miejsc, które chciałem sprawdzić. Jestem bardzo zadowolony z wycieczki i zdecydowanie polecam! Zwłaszcza dla tych, którzy chcą zwiedzić Oksford i mieć transport z Londynu i z powrotem pod koniec dnia.

Świetna wycieczka. przewodnik Phillie i kierowca Ranji odbyli niesamowitą podróż. Dziękuję za super wycieczkę. Polecam to wziąć. To szybki podgląd tego, co możesz zrobić, jeśli masz więcej czasu w pobliżu Londynu.

Przewodnik i kierowca byli bardzo uważni, dzięki Danowi i Oscarowi za ich wielką uwagę.

Naszym przewodnikiem był Max i był znakomity! Gorąco polecam go na przyszłe wycieczki.

Przewodnik Richard był doskonały, jasny i pouczający.