Atrakcje i wycieczki
Ogrody Watykańskie

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

5 najciekawszych atrakcji ogrodów watykańskich

Mniej więcej połowa Watykanu to doskonale utrzymane ogrody i parki. Aby je zobaczyć, należy zarezerwować wycieczkę z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem. Warto jednak to zrobić. Oto kilka skarbów, które można zobaczyć w ogrodach watykańskich:

 • Sfera w sferze

  1. Sfera w sferze

  Rzeźba autorstwa Arnaldo Pomodoro „Sfera con sfera” to pierwsze dzieło sztuki współczesnej wystawione w Muzeach Watykańskich. Wygląda na nieruchomą, ale gdy się ją mocno popchnie, zaczyna się obracać!

 • 2. Fontana dell'Aquilone (fontanna orła)

  Przed klasztorem Mater Ecclesiae znajduje się osobliwa fontanna, zaprojektowana przez Giovanniego Vasanzia, która wygląda jak niebiańska laguna.

 • Dziedziniec Szyszki

  3. Dziedziniec Szyszki

  Najwyżej położony taras słynnego dziedzińca Belwederu zawdzięcza swoją nazwę pochodzącej z I w. n.e. wykonanej z brązu szyszce, która niegdyś wieńczyła rzymską fontannę.

 • Radio Watykańskie

  4. Radio Watykańskie

  Założona w 1931 roku rozgłośnia radiowa odegrała ważną rolę w rozpowszechnianiu informacji antyfaszystowskich. Niestety pierwsze doniesienia o okrutnym traktowaniu Polaków i Żydów przez nazistów pozostały bez odpowiedzi.

 • Rezydencja Piusa IV

  5. Rezydencja Piusa IV

  Wybudowana w 1563 roku piękna „Casina di Pio IV” to najstarszy budynek ogrodów watykańskich. Obecnie jest integralną częścią Papieskiej Akademii Nauk.

Zaplanuj pobyt

 • Jakie są godziny otwarcia ogrodów watykańskich?

  Godziny otwarcia zależą od rezerwacji. Ogrody watykańskie nie są ogólnodostępne, ale można je zwiedzać podczas wycieczek z przewodnikami. Liczba zwiedzających jest bardzo ograniczona, więc rezerwacji należy dokonywać z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.

 • Jak dotrzeć do ogrodów watykańskich?

  Najbliższa stacja metra to „Ottaviano-San Pietro”. Jeśli zdecydujesz się przyjechać taksówką, zapytaj o z góry ustalone stawki (pomiędzy głównymi atrakcjami) albo sprawdź, czy licznik jest włączony. Niektórzy taksówkarze próbują doliczać turystom specjalną „opłatę watykańską”.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Godziny otwarcia zależą od rezerwacji.
 • Cena
  Cena biletu wstępu dla dorosłych do ogrodów watykańskich to 32 EUR za osobę. W cenę wliczono wstęp do muzeów.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Wycieczka po ogrodach watykańskich może odbyć się tylko w towarzystwie przewodnika.
 • Jak tam dotrzeć?
  Przyjedź na stację metra „Ottaviano-San Pietro”.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Wycieczka piesza po ogrodach watykańskich trwa około 2 godziny.

  • Dostępna jest również wycieczka w autobusie z odkrytym dachem. Więcej informacji znajdziesz w Internecie.

Ogrody Watykańskie: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ogrody Watykańskie? Kliknij tutaj.

Ogrody Watykańskie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 10 177 opinii

Nasz przewodnik był świetny, pokazując i wyjaśniając ogrody, a także spotkanie z muzeum w kaplicy. Mieliśmy problem ze znalezieniem miejsca spotkania, ponieważ nikogo tam nie było, kiedy dotarliśmy do zamkniętego biura. Na szczęście czekaliśmy 20 minut, kiedy ktoś przybył. Sugerowałbym, aby firma przeniosła miejsce spotkania na schody naprzeciwko wejścia do muzeum, gdzie spotykają się inne wycieczki.

Właśnie dostaliśmy bilety na papieską audiencję przy wejściu do Watykanu, ale nikt nie pokazał nam świetnego miejsca, na szczęście dotarliśmy tam wcześnie, udało nam się dobrze usiąść i zobaczyć Papieża z bliska. Poniższa wycieczka z przewodnikiem po Bazylice Świętego Piotra była bardzo miła! Polecam Wam tę aktywność!

Nasz przewodnik był niesamowity. Bardzo słodki, zabawny i oczywiście super kompetentny. Dzięki temu zwiedzanie Muzeum Watykańskiego było jeszcze lepsze.

Polecam każdemu, bezproblemowa rezerwacja online, profesjonalny przewodnik, wszystko rozpoczynające się o czasie☺️

Publiczność była świetna,.. było dość zimno, aw ogrzewanej sali, kilka metrów od Papieża. Bardzo dobrze.