Atrakcje i wycieczki
Ogrody Narodowe

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 105
Sortuj wg::

Ogrody Narodowe – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Ateny: Zwiedzanie miasta autobusem Hop-On Hop-Off

Ateny: Zwiedzanie miasta autobusem Hop-On Hop-Off

Poznaj stolicę Grecji podczas wycieczki hop-on hop-off po 3 różnych trasach. Będziesz podróżować piętrowym autobusem z otwartym dachem, podziwiając wiele ważnych zabytków i atrakcji miasta. Z pomocą wielojęzycznego audioprzewodnika na pokładzie możesz prześledzić historię i kulturę Aten od czasów starożytnych do współczesności. Oprócz wielu zabytków miasta, na trasie napotkasz wiele okazji do zakupów. Możesz odwiedzić światowej sławy muzea i podziwiać starożytne świątynie - Akropol i Partenon. Przystanki na trasie Ateny: Przystanek 1 - Plac Syntagma Przystanek 2 - Akropol / Plaka Przystanek 3 - Muzeum Akropolu Przystanek 4 - Akropol i Partenon (węzeł przesiadkowy: trasa Pireus) Przystanek 5 - Świątynia Zeusa Przystanek 6 - Parlament / Ogrody Narodowe Przystanek 7 - Cztery Muzea Przystanek 8 - Galeria Narodowa Przystanek 9 - A Starożytny Stadion Olimpijski Przystanek 9 - B Parlament / Ogrody Narodowe Przystanek 10 - Biblioteka Narodowa Przystanek 11 - Narodowe Muzeum Archeologiczne Przystanek 12 - Plac Omonoia Przystanek 13 - Plac Karaiskaki Przystanek 14 - Plac Monastiraki Przystanek 15 - Plac Kotzia Przystanki trasy Pireus: Przystanek 1 - Uniwersytet Pantion Przystanek 2 - Fundacja Niarchos Przystanek 3 - Teatr Miejski Przystanek 4 - Terminale rejsowe A i B Przystanek 5 - Lions Gate Przystanek 6 - Terminale wycieczkowe A i B Przystanek 7 - Muzeum Archeologiczne w Pireusie Przystanek 8 - Plaża Votsalakia Przystanek 9 - Port Mikrolimano Przystanek 10 - Planetarium Przystanek 11 - Ateny Ledra i Intercontinental Przystanki na trasie Plaża i Riwiera: Akropol/Plaka Uniwersytet Pantion Fundacja Niarchos Falire/Flisvas Edem Plaża Ag.Kesmas Pałac Bomo Plaża Asteria Divani Apollon Oceanis Beach/ Atrir Palace Jezioro Vouliagemi Pigadakia Blazer Suites Miasto Glyfada Golf Ag.Kosmas Kalamki Hotel Posejdon Marriot/Planetarium Grand Hyatt/ Intercontinental Świątynia Zeusa

Ateny: 48-godzinny bilet na autobus hop-on hop-off i wstęp na Akropol

Ateny: 48-godzinny bilet na autobus hop-on hop-off i wstęp na Akropol

Połącz bilet autobusowy Hop On Hop Off, który zabierze Cię do centrum Aten, Pireusu i plaż z wejściem bez kolejki na Akropol. Ciesz się łatwym dostępem do niektórych z najpopularniejszych atrakcji w mieście. Odwiedź Akropol, który góruje nad grecką stolicą i przejdź się po jego starożytnych terenach. Poczuj więź z przeszłością, spacerując po tym miejscu o wielkim znaczeniu dla starożytnych Greków. Podziwiaj świątynie, Partenon i inne ważne zabytki rozsiane po okolicy. Zobacz Propyle, Świątynię Ateny Nike i Ganek Dziewic w Erechtejon. Podróżuj po Atenach z biletem autobusowym Hop On Hop Off. Wysiądź w dowolnym momencie, aby sprawdzić ciekawe atrakcje i wróć, aby kontynuować podróż. Posłuchaj komentarza audio dostępnego w 14 różnych językach.

Ateny: Atrakcje Starego Miasta - wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Ateny: Atrakcje Starego Miasta - wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Rozpocznij zwiedzanie historycznego centrum Aten bez wysiłku na wygodnym rowerze elektrycznym. Odkryj tradycyjną dzielnicę Thission i modną dzielnicę Plaka. Spotkaj się z przewodnikiem w pobliżu stacji metra Akropol. Po krótkiej odprawie dotyczącej bezpieczeństwa wsiądź na rower elektryczny i rozpocznij zwiedzanie serca Aten. Bez wysiłku przemierzaj ulice, poznając zabytki i dzielnice z przewodnikiem. Podziwiaj kopułę Narodowego Obserwatorium w Atenach z wyjątkowym widokiem na miasto, idealnym dla wszystkich miłośników fotografii. Udaj się do tradycyjnej dzielnicy Thission, odwiedź starożytny cmentarz Kerameikos i przejedź obok pozostałości starożytnej greckiej i rzymskiej agory. Po zwiedzeniu i przejechaniu rowerem obok wielu atrakcji i ukrytych klejnotów miasta, nadszedł czas na krótką przerwę w cieniu ateńskiej katedry. Odśwież się lub podziwiaj piękno kościoła przed kontynuowaniem podróży. Poznaj modną dzielnicę Plaka z mnóstwem uroczych małych sklepów z pamiątkami i podziwiaj wyjątkowe widoki na Akropol. Jedź w kierunku rezydencji prezydenckiej i sprawdź uroczystą zmianę warty. Przejdź obok architektonicznego cudu Zappeion Hall i zobacz miejsce narodzin igrzysk olimpijskich, stadion Panatenajski. Zakończ wycieczkę przed Świątynią Zeusa Olimpijskiego i zrób pamiątkowe zdjęcia przed łukiem Handriana.

Ateny, Akropol i Muzeum Akropolu, w tym opłaty za wstęp

Ateny, Akropol i Muzeum Akropolu, w tym opłaty za wstęp

Zostaniesz odebrany z centralnie położonego hotelu w Atenach i rozpoczniesz całodniową wycieczkę bezemisyjną od wizyty na stadionie Panathinaikos, gdzie w 1896 roku odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie. Przejdź obok rezydencji premiera i dawnego Pałacu Królewskiego, którego nadal strzegą barwnie ubrani żołnierze Evzone. Zobaczysz historycznie ważny budynek Zappion, obecnie salę konferencyjną i wystawową, zanim dotrzesz do Świątyni Zeusa Olimpijskiego, ukończonej w 131 r. Trasa prowadzi obok Ogrodów Narodowych do Łuku Hadriana i dalej do Parlamentu. Miniesz także Akademię Narodową, Bibliotekę Narodową, Stary Parlament, Plac Konstytucji i Rosyjską Cerkiew Prawosławną. Podziwiaj Akropol, zbudowany w V wieku p.n.e. Odwiedź bramę Propyleje, świątynię Ateny Nike, Partenon i Erechtejon ze słynną Ganek Dziewic. Wybierz się na krótki, przyjemny spacer obok teatrów Herodion i Dionysos do nowego Muzeum Akropolu. W muzeum znajduje się ponad 4000 artefaktów z Akropolu, a jego eksponaty obejmują grecką epokę brązu, a także okresy rzymskie i bizantyjskie.

Historyczne Ateny: Wycieczka na rowerze elektrycznym w małej grupie

Historyczne Ateny: Wycieczka na rowerze elektrycznym w małej grupie

Wyrusz na wycieczkę rowerem elektrycznym po Atenach, która łączy starożytne i współczesne zabytki miasta, podziwiając po drodze panoramiczne widoki, malownicze ulice i znane zabytki archeologiczne. Po krótkiej odprawie i jeździe próbnej w centralnie położonym miejscu spotkania, przejedź przez park, aby zapoznać się z motocyklem przed rozpoczęciem właściwej wycieczki. Wleć bez wysiłku pod górę do Pnyki i Filoppappou, gdzie będzie czas na podziwianie widoków i robienie panoramicznych zdjęć. Idź zobaczyć Odeon Heroda Attyka i Areios Pagos (Dziedziniec Najwyższy) na zboczach Akropolu, zanim udasz się do Świątyni Zeusa i Łuku Hadriana. Po drodze odkryj niektóre z bardziej nowoczesnych zabytków miasta i spójrz na Evzones (strażników) stojących przed budynkiem Parlamentu w swoich kolorowych tunikach. Podróżuj przez Ogrody Narodowe, aby dotrzeć do Stadionu Panathenaic, miejsca pierwszych Igrzysk Olimpijskich. Następnie wróć wąskimi uliczkami Plaki, aby odkryć malowniczą okolicę zaledwie kilka kroków od Akropolu. Zatrzymaj się, aby spojrzeć na Wieżę Wiatrów i odkryj rzymskie i starożytne rynki, zanim wrócisz.

Ateny: Najważniejsze atrakcje miasta Wycieczka rowerowa

Ateny: Najważniejsze atrakcje miasta Wycieczka rowerowa

Nasze miejsce spotkań znajdziesz bardzo blisko stacji metra Akropol, gdzie przywita Cię Twój przewodnik. Po wyposażeniu się w rower i kask otrzymasz instrukcję bezpieczeństwa przed wyruszeniem na ekscytującą przygodę! Najpierw dotrzesz do Obserwatorium Narodowego, gdzie będziesz miał okazję zrobić niesamowite zdjęcia z ukrytego miejsca z zapierającymi dech w piersiach widokami. Podążaj ścieżką do dzielnicy Thission, uroczego deptaka z pięknymi kawiarniami i wspaniałymi widokami na Akropol, a następnie przejedź obok starożytnego cmentarza Kerameikos. Przejedź obok greckich i rzymskich Agor w drodze do dzielnicy Plaka, malowniczej okolicy z wyrównanymi targami pamiątek u podnóża Akropolu. Po odkryciu ukrytych ścieżek i podziwianiu najbardziej i mniej znanych miejsc w Atenach, nadszedł czas na krótką przerwę w katedrze prawosławnej w Atenach, aby napić się orzeźwiającej kawy lub napoju. Kiedy nasza krótka przerwa dobiegnie końca, nadszedł czas, aby kontynuować wycieczkę w kierunku drugiej strony Akropolu i zrobić krótki przystanek na Stadionie Panateńskim, gdzie będziesz miał okazję rzucić okiem na miejsce narodzin Igrzysk Olimpijskich. Przejedź przez szeroki deptak wspaniałego neoklasycystycznego budynku hali Zappeion, a następnie zatrzymaj się na chwilę przed rezydencją prezydencką, aby cieszyć się wyjątkowym wydarzeniem zmiany warty. Zakończ wycieczkę przed Świątynią Zeusa Olimpijskiego i zrób niezapomniane zdjęcia z Łukiem Hadriana i Akropolem w tle.

Z portu wycieczkowego: wycieczka po Akropolu i Atenach

Z portu wycieczkowego: wycieczka po Akropolu i Atenach

Whether it's your first time to Athens and the Acropolis or one of many, this ingenious structure will never cease to take your breath away. But Athens is not just the Acropolis, it is a thriving modern metropolis with much to explore. Start the day at the Syntagma metro station, where you will enjoy a brief visit to the metro Museum and its fascinating archaeological artifacts from daily life in ancient Athens that came to light during the construction of the metro. Continue on to the National Gardens and pass the neoclassical architectural design of Zappeion Hall. From this vantage point, you can see the remaining colossal columns of the Temple of Zeus, as well as Hadrian's Arch. The tour then continues to the Acropolis, entering from the southern slope to avoid the crowds, and the great Dionysus Theatre, the most significant theater of its kind in Europe. Ascend the Sacred Hill of the Acropolis, stopping along the way at the great monuments, including the Parthenon, the Erectheion, the Propylaia, the Nike Temple, the Odeon of Herodes Atticus and the ancient Agora. Enjoy some free time to explore the Acropolis and Plaka before you begin to make your way back to Athens. Skip-the-Ticket Line Access Please be aware that even with our skip-the-ticket-line service, there might be some waiting time required for security checks. This is because visitor numbers can fluctuate unpredictably at the sites throughout the day. The typical waiting time falls within 0 to 10 or 30 minutes, though on rare occasions, it might be longer.

Ateny: Sesja treningowa Igrzysk Olimpijskich

Ateny: Sesja treningowa Igrzysk Olimpijskich

Spełnij swoje olimpijskie marzenie bez tych wszystkich naprawdę trudnych rzeczy. Dołącz do tej zabawy odpowiedniej dla wszystkich grup wiekowych, podczas której odkryjesz fascynującą historię Igrzysk Olimpijskich. Rozpocznij dzień od rozgrzewki w Zapion, uroczym neoklasycystycznym pomniku w sercu Ogrodów Narodowych, pierwszym budynku wzniesionym specjalnie na odrodzenie Igrzysk Olimpijskich w 1896 roku. Dowiedz się szczegółowo, jaką rolę starożytne igrzyska olimpijskie odegrały w społeczeństwie w ciągu tysiąclecia, w którym się odbywały. Dowiedz się, jak trenowali sportowcy i jakie dyscypliny zostały uwzględnione w miarę ewolucji igrzysk. Usłysz kilka naprawdę starych ciekawostek sportowych, które zaskoczą twoich znajomych, i dowiedz się, w jaki sposób nowoczesne igrzyska zostały po raz pierwszy zaproponowane, zorganizowane i zorganizowane w Atenach ponad 1500 lat po ich ostatniej edycji. Następnie rozciągnij mięśnie w najstarszej siłowni w Atenach i wypróbuj klasyczne techniki z dawnych zawodów, takich jak rzut dyskiem i oszczepem. Poćwicz także nowsze techniki, takie jak pchnięcie kulą i skok w dal! Zanim dotrzesz na Stadion Panateński (jedyny stadion na świecie wykonany w całości z marmuru), będziesz gotowy na naprawdę wyjątkowe doświadczenie - wyścig na stadionie, na uświęconym torze, na którym pierwsi współcześni olimpijczycy rywalizowali ponad sto lat temu. Nie martw się o osobiste rekordy; liczy się bieg, a nie meta!

Najbardziej malownicze miejsca w Atenach

Najbardziej malownicze miejsca w Atenach

Ateny bez wątpienia są pełne niekończącym się zbiorem zabytkowych i nowoczesnych atrakcji oraz dzielnic, które zadziwią nawet najwspanialszego poetę. Wycieczka ta jest przeznaczona dla osób, które chcą zrobić zdjęcia najbardziej kultowych i malowniczych miejsc w jednym z najstarszych miast w Europie. Podczas robienia zdjęć na Instagrama zobaczysz jak mieszkańcy spędzają swój dzień i posłuchasz historii o lokalnej kulturze. Twój miejscowy rezydent spotka się z Tobą przy fontannie na placu Sindagma. Tutaj po raz pierwszy zobaczysz tętniące życiem centrum stolicy Grecji. Pierwszym przystankiem będzie grecki parlament, gdzie możesz z bliska zobaczyć i zrobić zdjęcia boskim gigantom. Słynni ewzoni są jedną z najbardziej popularnych atrakcji Aten. To także miejsce, w którym koniecznie musisz zrobić zdjęcia na Instagrama. Rezydent może zrobić dla Ciebie zdjęcia. Następnie odwiedź ogród narodowy, zieloną oazę w samym centrum miasta. Jest to miejsce, w którym rośnie 700 drzew, znajdują się jeziora i kilka zwierząt. W ogrodzie Amalia znajduje się także Muzeum Botaniczne, oranżeria i różne starożytne ruiny. Jest to idealne i malownicze miejsce, w którym znajdziesz odpowiednią inspirację do robienia zdjęć. Następnym przystankiem będzie stadion Kallimarmaro, gdzie Twój lokalny przewodnik pomoże Ci zrobić zdjęcia i znaleźć odpowiednią perspektywę. Jest to jedna z najbardziej kultowych atrakcji Aten. Ma ona bogatą historię związaną z nowoczesnymi igrzyskami olimpijskimi. Następnie udaj się na spacer do Plaki, dzielnicy Bogów i jednego z najbardziej malowniczych obszarów Aten. Plaka jest jednym z najlepszych miejsc do robienia idealnych zdjęć. Znajdują się tutaj małe kolorowe domki, wąskie alejki, urocze kawiarnie i wiele miejsc z widokami na miasto, które stworzą idealne tło dla Twoich zdjęć. Kolejne miejsce znajduje się na wzgórzu, z którego możesz podziwiać zapierające w piersiach widoki na Akropol i miasto. Podążaj śladami starożytnych Greków. Jest to zdecydowanie miejsce, w którym musisz zrobić sobie zdjęcia na Instagrama. Oprócz wyżej wymienionych miejsc skorzystaj także z możliwości odkrycia najlepszych miejsc w miejsce, w których poćwiczysz swoje zdolności artystyczne, robiąc zdjęcia i wstawiając je na Instagrama. W tym samym czasie poznaj historię miasta i poczuj się jak Ateńczyk, mieszając się z lokalną ludnością. Po drodze będziesz mieć mnóstwo okazji do robienia zdjęć, dlatego weź ze sobą aparat.

Ateny: Wycieczka rowerem elektrycznym o zachodzie słońca

Ateny: Wycieczka rowerem elektrycznym o zachodzie słońca

Przygotuj się na spotkanie z przewodnikiem w samym sercu Aten, u podnóża Akropolu i wyposaż się w rower i kask przed rozpoczęciem ekscytującej wycieczki podczas złotej godziny w Atenach. Po odprawie dotyczącej bezpieczeństwa i krótkim wprowadzeniu do wycieczki, jedź w kierunku wzgórza Filopapou i odkryj zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki na Ateny z Obserwatorium Narodowego, gdy słońce już zaczęło zachodzić. Jedź w kierunku chłodnej dzielnicy Thission i sprawdź starożytny cmentarz Kerameikos, a następnie przejedź obok starożytnych greckich i rzymskich Agor. Poznaj tętniące życiem ulubione lokalne dzielnice Psirri z licznymi kawiarniami, restauracjami i ulicznymi lokalami gastronomicznymi, a następnie przenieś się na lokalny targ z pamiątkami w dzielnicy Plaka. Po przejechaniu rowerem do wielu innych ważnych punktów orientacyjnych i lokalnych obszarów, przygotuj się na odkrycie dobrze ukrytego obszaru, który wygląda jak wyjęty z pocztówki greckiej wyspy w pięknych odcieniach zachodu słońca! Gdy słońce zachodzi jeszcze bardziej, przejedź rowerem przez szerokie ścieżki dla pieszych w Zappeion Hall i zobacz miejsce narodzin igrzysk olimpijskich, fantastyczny stadion Panathenaic. Podążaj ścieżką w kierunku rezydencji prezydenckiej na krótki przystanek, podczas którego będziesz miał okazję obejrzeć uroczystą zmianę warty, wyjątkowe doświadczenie, którego nie można przegapić. Dotrzyj do ostatniego przystanku tej wspaniałej wycieczki tuż przed zachodem słońca za Akropolem i podziwiaj piękny kolor nieba przed Świątynią Zeusa i nad Łukiem Hadriana, który będzie stanowił idealną ramę dla najpiękniejszych zdjęć, jakie zrobisz w Atenach!

Ateny: Najciekawsze atrakcje

Ogrody Narodowe: Wycieczki i bilety

Grecja: Ciekawe miejsca

Ogrody Narodowe: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ogrody Narodowe? Kliknij tutaj.

Ogrody Narodowe: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(4107 recenzji)

Po prostu musisz to zrobić, mieliśmy bilet na 48 godzin i na wszystkie 3 linie, po prostu wsiadaj i wysiadaj, gdzie chcesz lub przejedź pełne okrążenie. Można zobaczyć wiele i wszystkie zabytki, które Ateny mają do zaoferowania. Poproś pracownika o zeskanowanie kodu z telefonu komórkowego na dowolnym przystanku, a otrzymasz bilet, który będziesz musiał zachować i pokazać przy wejściu na pokład. Wszystko jest więc bardzo proste.

Z naszego doświadczenia wynika, że wsiadanie i wysiadanie to zawsze optymalny sposób na zapoznanie się z miastem i poruszanie się po nim całkowicie niezależnie. Kierowcy autobusów są otwarci i uprzejmi, a ich umiejętności prowadzenia pojazdu po wąskich uliczkach Aten są naprawdę godne podziwu.

Wycieczka po Atenach jest idealna. Idziesz w górę i w dół, jak chcesz. Natomiast tor na rzece nie jest tego wart, nie jest zbyt ładny.

Jest tego warte! Używam go jak taksówki, która dowozi nas do wszystkich atrakcji turystycznych.

cóż, dzięki temu możesz zobaczyć najważniejsze rzeczy!