Atrakcje i wycieczki
Ogrody Generalife

Ogrody Generalife – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Granada: Alhambra i Pałace Nasrydów z biletami wstępu

1. Granada: Alhambra i Pałace Nasrydów z biletami wstępu

Odwiedź Alhambrę, najważniejszy i najbardziej urzekający zabytek muzułmańskiej Hiszpanii oraz jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w całym kraju. Alhambra jest pełna dziedzictwa dynastii Nazari, które możesz zobaczyć, zwiedzając Alcazabę, pałac Comares oraz ogrody Generalife. Zwiedzaj Alhambrę w towarzystwie oficjalnego prywatnego przewodnika, który opowie Ci o sekretach, historii i artystycznych szczegółach tego kompleksu. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Alhambrze, aby rozpocząć wycieczkę. Wycieczka rozpocznie się od wizyty w otoczonej murami cytadeli, która jest jednym z pierwszych miejsc powstałych przed zajęciem kompleksu przez dynastię Nasrydów. Następnie dotrzesz do Alcazaby, najstarszej części Alhambry i strefy wojskowej. Zobacz niesamowite wieże Torres Bermejas i zrób zdjęcia z wieży Torre de la Vela, skąd roztaczają się piękne widoki na dzielnicę Albaicín. Odwiedź serce Alhambry, czyli pałace Nasrydów. Zachwyć się patiami w stylu mauretańskim i kwartałem królewskim. Przewodnik opowie Ci o legendach stojących za budową tych wystawnych pałaców dla islamskich władców. Na koniec wycieczki odwiedź ogrody Generalife, miejsce, w którym odpoczywali królowie. Zachwyć się architekturą, dekoracjami i roślinami.

Granada: Bilet wstępu do Alhambry z audioprzewodnikiem

2. Granada: Bilet wstępu do Alhambry z audioprzewodnikiem

Ciesz się elastycznością i swobodą samodzielnej wycieczki po Granadzie z audioprzewodnikiem i nawigatorem turystycznym, który jest wyposażony w nawigację GPS. Po odebraniu osobistego nawigatora turystycznego i wejściu do pałacu Alhambra, ciesz się wstępem bez kolejki do Alhambry i zobacz niezwykle szczegółową islamską sztukę i architekturę ogrodów Generalife, pałaców Nasrid i twierdzy Alcazaba. Twój audioprzewodnik zapewni szczegółowe objaśnienia Alhambry i Generalife podczas spaceru. Po wizycie w Alhambrze i przed oddaniem audioprzewodnika odkryj najlepszą ofertę kulturalną miasta, bary tapas, zabytki i muzea. Podążaj za wskazówkami nawigatora GPS i zrelaksuj się wieczorem podczas masażu, zabaw z przyjaciółmi w świetnej restauracji, pograj w golfa lub odwiedź park rozrywki.

Granada: Ogrody Alhambry i bilet na Generalife

3. Granada: Ogrody Alhambry i bilet na Generalife

Odkryj imponujące ogrody Alhambry we własnym tempie. Wędruj przez fascynujące ogrody Alhambry, wypełnione fontannami, wiszącymi roślinami i brukowanymi ścieżkami. Ten bilet nie obejmuje wstępu do pałaców Nasrydów. Poczuj atmosferę mauretańskiej kultury i rozkoszuj się roślinnością otaczającą fortecę. Podziwiaj dekadencką architekturę Generalife, pałacu naprzeciwko Alhambry, niegdyś domu królów Granadadine. Przejdź się do obszaru wojskowego lub Alcazaba i podziwiaj ufortyfikowane wieżyczki w kolorze piasku. Kontynuuj swoją podróż przez kompleks i napotkaj Pałac Karola V, Łaźnię Meczetu i wszelkie ukryte przejścia w ogrodach.

Granada: Alhambra, pałace Nasrydów i zwiedzanie Generalife

4. Granada: Alhambra, pałace Nasrydów i zwiedzanie Generalife

Odwiedź pałac Alhambra, obowiązkowy punkt programu dla każdej osoby zwiedzającej Grenadę. Ten obiekt z listy światowego dziedzictwa UNESCO szczyci się pięknymi i starannie urządzonymi pokojami, historyczną ważnością oraz znakomitą i drobiazgową architekturą islamską. Skorzystaj z usług lokalnego przewodnika, aby Twoja wycieczka była jeszcze bardziej niezwykła oraz pełna ciekawych informacji i historii. Opowie Ci on o dziedzictwie Granady, oprowadzi po każdym zakątku „Czerwonej wieży” i odpowie na każde pytanie dotyczące tego niezwykłego zabytku. Zwiedzisz też Alcazabę – niegdysiejszą twierdzę wojskową i najstarszą część kompleksu Alhambra oraz pałace Nasrydów: pałac Mexuar, pałac Comares i Dziedziniec Lwów. Na końcu zwiedzisz Generalife – letni pałac emira, położony na wschód od Alhambry i otoczony rozległymi ogrodami, pełnymi wybujałej wegetacji i obramowany pięknym islamskim krajobrazem.

Granada: Wycieczka z przewodnikiem po Alhambrze z Pałacami i Ogrodami Nasrydów

5. Granada: Wycieczka z przewodnikiem po Alhambrze z Pałacami i Ogrodami Nasrydów

Skorzystaj z biletu wstępu bez kolejki do Alhambry, pałacu Nasrydów, Alcazaby i ogrodów Generalife. Posłuchaj przewodnika opowiadającego o historii i kulturze Grenady. Spotkaj się z przewodnikiem przy Alhambrze, by rozpocząć pieszą wycieczkę po Grenadzie. Najpierw odwiedź Alhambrę i zachwyć się średniowieczną architekturą z okresu okupacji Maurów.  Podziwiaj to miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, które na początku było otoczoną murem cytadelą, a następnie stało się wystawną siedzibą emirów Grenady z dynastii Nasrydów. Kolejnym punktem wycieczki będzie twierdza Alcazaba, która jest jedną z najstarszych części Alhambry. Zobacz wspaniałe wieże Torres Bermejas.  Odwiedź pozostałe części Alcazaby. Koniecznie zrób zdjęcie ze szczytu klifu, aby uwiecznić widok na dzielnicę Albaicín. Następnie odwiedź pałace Nasrydów. Zobaczdziedzińce w stylu mauretańskim, sale przyjęć i kwartał królewski w samym sercu Alhambry.  Przewodnik opowie Ci o zabytkowych drewnianych sufitach, jasnych kolorowych kafelkach i historii tej wspaniałej rezydencji zbudowanej dla władców muzułmańskich.  Na koniec odwiedź ogrody Generalife, które były niegdyś miejscem odpoczynku królów Grenady od oficjalnych spraw pałacowych. Zakończ dzień, relaksując się w ogrodach. Zachwyć się wspaniałą architekturą, fascynującymi dekoracjami, ogrodami, fontannami i dziedzińcami.

Granada Alhambra i Generalife Gardens Experience Tour

6. Granada Alhambra i Generalife Gardens Experience Tour

Zwiedzaj wspaniałe ogrody Alhambra, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, pałac i ogrody znajdują się na zboczu wzgórza nad Grenadą. Wejdź z biletem bez kolejki, lokalny przewodnik opowie historię i wspaniałe opowieści o Alhambrze. Pałacowe miasto zostało ufortyfikowane w XIII wieku i można uwierzyć, że roztaczają się z niego wspaniałe widoki. Podziwiaj Generalife, niegdyś budynek rekreacyjny dla sułtanów Nasrid, który był również używany do celów rolniczych. Odkryj, co urzekło wielu odwiedzających pomnik i doceń wielkość i tajemniczość Alhambry. Zachwyć się szczegółową islamską sztuką i architekturą ogrodów Generalife i twierdzy Alcazaba.

Granada: Bilet wstępu na nocną wizytę w Alhambrze

7. Granada: Bilet wstępu na nocną wizytę w Alhambrze

Wejdź do magicznej krainy wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO kompleksu Alhambra, gdy zapada noc dzięki tym biletom wstępu. Zobacz, jak monumentalne miejsce, bogate w historię, piękno i kulturę, przekształca się w spokojną oazę w świetle księżyca. Zarezerwuj wstęp nocą, aby zwiedzić bujne ogrody Alhambry i Generalife lub okazałe pałace Nasrydów i pałac Karola V. Ucieknij od tłumów w ciągu dnia i podziwiaj Alhambrę w innym świetle podczas wizyty w świetle księżyca. Wejdź do pawilonu wejściowego i przejdź przez promenadę drzew orzechowych Generalife. Przez ten chodnik dotrzesz do północnej części Nowych Ogrodów Generalife, docierając do Pałacu Generalife. Alternatywnie, zobacz rezydencje używane przez sułtanów Nasrydów dla siebie i ich dworów, odwiedzając Pałace Nasrydów. Zapierające dech w piersiach w ciągu dnia, nabierają tajemniczego uroku po zachodzie słońca. Przejdź się przez Mexuar, Palacio de Comares y Palacio de los Leones i Pałac Karola V. Zmniejszone tłumy i otaczająca cisza podkreślają majestat tego miejsca, oferując spokojne i romantyczne wrażenia.

Bez kolejki: Alhambra i pałace Nasrydów z przewodnikiem

8. Bez kolejki: Alhambra i pałace Nasrydów z przewodnikiem

Poznaj historię Granady podczas tej 3-godzinnej wycieczki z przewodnikiem po letnim pałacu Alhambra i Generalife. Informacyjny przewodnik oprowadzi Cię po rozległym kompleksie, którego historia sięga ponad 600 lat. Podziwiaj wspaniałą mieszankę islamskiej sztuki i kultury. Wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1984 roku Alhambra była dworskim miastem, w którym mieszkali sułtani z dynastii Nasrydów. Oprócz ozdobnych pałaców sułtanów, Twój przewodnik zabierze Cię do fortecy wojskowej, aby podziwiać satysfakcjonujące widoki na Grenadę i okoliczne góry. Następnie przejdź do Generalife. Zbudowany jako miejsce wypoczynku dla mauretańskich królów Granady w XIV wieku, jego piękne ogrody obfitują w różnorodną florę i zachwycające elementy wodne. Pewien pisarz poetycko opisał to jako „płaczącą wodę”.

Z Costa del Sol lub Malagi: Grenada i Alhambra

9. Z Costa del Sol lub Malagi: Grenada i Alhambra

Alhambra to najczęściej odwiedzana atrakcja w Hiszpanii i obowiązkowy przystanek dla każdego, kto zatrzymuje się w Grenadzie. W trakcie tej wycieczki odkryjesz wszystkie tajemnice Alhambry i zobaczysz znajdujące się na jej terenie ekskluzywne pałace Nasrydów oraz ogrody Generalife. Możesz skorzystać z odbioru z jednego z wyznaczonych punktów w Costa del Sol lub Maladze o wskazanej godzinie. Po odbiorze wyruszysz w malowniczą przejażdżkę przez pasmo górskie Malagi, aby dotrzeć do zabytkowego miasta Grenada. Po dotarciu na miejsce odkryj zabytki, które tworzą Alhambrę. Na początek udaj się na spacer przez ogrody Generalife, gdzie znajduje się pałac Karola V. Ta opcja nie obejmuje wstępu do pałaców Nasrydów. Po tej wspaniałej wizycie podziwiaj panoramę miasta i skorzystaj z czasu wolnego w Grenadzie. Możesz zjeść lunch lub pospacerować po typowych uliczkach dzielnicy Alcaicería. Następnie wrócisz do Costa del Sol, gdzie zakończy się Twoja wycieczka.

Z Malagi: Alhambra z przewodnikiem z biletami wstępu

10. Z Malagi: Alhambra z przewodnikiem z biletami wstępu

Zanurz się w historii Alhambry podczas tej jednodniowej wycieczki z Malagi. Poznaj jeden z najwspanialszych na świecie przykładów architektury mauretańskiej z przewodnikiem. Zostań odebrany z miejsca spotkania w Maladze. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas malowniczej przejażdżki do Granady. Wejdź do kompleksu Alhambra i pozwól, aby widoki Granady zaparły Ci dech w piersiach. Zobacz skomplikowane detale, fontanny i freski w Generalife. Przejdź przez sale recepcyjne i królewskie kwatery w pałacu. Poznaj główną fortyfikację, Alcazaba. Wejdź na wieżę strażniczą Torre de la Vela. Wejdź do Pałacu Karola V i zobacz dzieła sztuki i artefakty znajdujące się w tym renesansowym budynku. Na koniec przejdź się po spokojnych ogrodach posiadłości Generalife i posłuchaj odgłosów płynącej wody z fontann. Po zakończeniu wycieczki wróć do Malagi. Odwiedź Pałace Nasrydów i daj się zaskoczyć podczas spaceru po bogatych salach pałacowych, podziwiając skomplikowane rzeźby i mozaiki (tylko z opcją zwiedzania Pałaców Nasrydów).

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 57
Sortuj wg::

Ogrody Generalife: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ogrody Generalife? Kliknij tutaj.

Ogrody Generalife: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(48 763 recenzji)

Wizyta w Alhambrze to wspaniałe przeżycie. Byliśmy tam już o 9:00. Jest to zalecane, ponieważ nie jest jeszcze tak tłoczno. Dodatkowy audioprzewodnik był bardzo dobry, zwłaszcza, że zauważyliśmy, że niektórzy goście, którzy pobrali audioprzewodnik na swój telefon komórkowy, nie mogli uzyskać dostępu do Wi-Fi. Transakcja przebiegła miło i szybko.

miejsce było spektakularne, ale dzień przed przesunięciem naszych biletów do pałaców Nasrydów na koniec popołudnia, musieliśmy zmodyfikować nasze plany i wybraliśmy się rano, bo chcieliśmy jechać spokojnie, ale pracownicy Alhambry wzięli Wybiegliśmy o 19:50.

Najbardziej podobało mi się to, że wszystkie części zostały omówione, każda z innego aspektu, i że przewodnik zawsze to wyjaśniał. To dało ci dobry obraz tego, jak żyli tam ludzie

Przewodniczka bez zastrzeżeń. Oczywiście 3 godziny wymogło szybkie tempo zwiedzania, ale na szczęście po zakończeniu można zostać na terenie Alhambry aż do zamknięcia.

Doskonały! Wysoce polecany! Przewodnik audio na iPhone'a z aparatami słuchowymi idealny.