Ogród Saski – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Warszawa podkreśla samodzielne poszukiwanie skarbów i zwiedzanie miasta

1. Warszawa podkreśla samodzielne poszukiwanie skarbów i zwiedzanie miasta

Poznaj Warszawę we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Aby rozpocząć, pobierz aplikację turystyczną (pobierz dane uwierzytelniające otrzymane e-mailem po dokonaniu rezerwacji), a następnie wyrusz na przygodę odkrywania tego kultowego miasta. Aktywność możesz rozpocząć w dowolnym momencie. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Na początku współpracuj ze swoim zespołem lub rywalizuj z nimi, przemierzając miasto. Chodź do wszystkich najlepszych zabytków i ukrytych klejnotów oraz rozwiązuj wyzwania. Rozpocznij swoją wycieczkę w kościele Nawiedzenia NMP z piękną architekturą! Odwiedź Rynek Nowego Miasta, który został zbudowany dzięki zwycięstwu nad Turkami i poznaj imponujący Pałac Krasińskich. Sfotografuj Barbakan w jego pięknym czerwonym kolorze i podziwiaj Stare Miasto, gdzie napisano tak wiele historii. Następnie Zamek Królewski czeka na Ciebie na królewską wycieczkę. Teatr Wielki zaniemówi, bo wspaniała rzeźba na jego fasadzie jest jak z bajki. Podziwiaj Grób Nieznanego Żołnierza z jego ciężką historią! Wielka Fontanna zachwyci Cię w bajkowym ogrodzie, a Pałac Kultury i Nauki ze swoimi wyjątkowymi eksponatami będzie wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki. Poszukiwanie padlinożerców to świetna codzienna czynność, na wieczory kawalerskie lub panieńskie, przyjęcia urodzinowe lub imprezy integracyjne.

Warszawa: 2-godzinna piesza wycieczka Chopin's Life

2. Warszawa: 2-godzinna piesza wycieczka Chopin's Life

Najsłynniejszym warszawiakiem był Fryderyk Chopin, znakomity pianista i światowej sławy kompozytor. Naznaczony piętnem choroby geniusz muzyczny i romantyk spędził w Warszawie 20 lat życia. Dorastał, uczył się muzyki, zawierał przyjaźnie i dawał tu swoje pierwsze koncerty. Tu spotkał swoją pierwszą miłość i wiele lat później to tutaj jego serce spoczęło. W Warszawie znajduje się największa na świecie kolekcja pamiątek po kompozytorze. Ta 2-godzinna relaksująca wycieczka piesza śladami Chopina to podróż w czasie, która zabierze Cię 200 lat wstecz do XIX-wiecznej Warszawy. Zobaczysz miejsca, w których żył Chopin i gdzie spędzał czas. Dowiecie się również, co ukształtowało jego osobowość i twórczość muzyczną, kto odegrał ważną rolę w jego życiu i dlaczego wyjechał z Polski. Ponadto odwiedzisz interaktywne Muzeum Chopina, jedno z najnowocześniejszych muzeów biograficznych w Europie. Będziesz mógł zobaczyć Ogród Saski, Pałac Radziwiłłów, Kościół Świętego Krzyża i Muzeum Chopina. Podczas tej relaksującej 2-godzinnej wycieczki będziesz oczywiście mógł posłuchać muzyki Chopina.

Warsaw City Całodniowa prywatna panoramiczna wycieczka samochodowa i piesza

3. Warsaw City Całodniowa prywatna panoramiczna wycieczka samochodowa i piesza

Poznaj zabytki stolicy Polski podczas całodniowej wycieczki po Warszawie. W towarzystwie prywatnego przewodnika odwiedź niektóre z najważniejszych miejsc z długiej i niezwykłej przeszłości miasta, poznając tło miasta i jego rolę w historii Polski. Rozpocznij swoją trasę od wizyty na Starym Mieście. Obecnie wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, po II wojnie światowej znaczna część Warszawy legła w gruzach. Został pieczołowicie odrestaurowany do dawnej świetności, z budynkami z okresu od XIII do XX wieku. Miń dawną rezydencję polskich monarchów na Zamku Królewskim, barokowy gmach Pałacu Krasińskich, nowoczesne kolumny budynku Sądu Najwyższego i pomnik poświęcony Powstaniu Warszawskiemu z 1944 roku. Odwiedź największy park w mieście, Łazienki Królewskie, gdzie znajduje się słynny pomnik Fryderyka Chopina. Podczas II wojny światowej Łazienki Królewskie zostały w znacznym stopniu splądrowane i zniszczone przez niemieckich okupantów. W 1960 roku, po wielu latach starannej renowacji, Łazienki Królewskie zostały zwrócone Polakom jako muzeum. Spaceruj po wysublimowanym parku ze spokojnym Pałacem na Wodzie, zobacz piękną Oranżerię i Amfiteatr oraz podziwiaj wspaniały Teatr na Wyspie, wtulony w odgłosy kaczek i łabędzi. Skorzystaj z okazji i zrelaksuj się w pięknym ogrodzie różanym i wśród wyjątkowej przyrody tego miejsca. Poznaj żydowską część Warszawy. Polacy i Żydzi współistnieli obok siebie na ziemiach polskich przez siedem wieków. W naszym kraju wciąż można znaleźć wiele śladów dziedzictwa żydowskiego, zarówno materialnych, jak zabytkowa architektura, jak i niematerialnych, takich jak cykliczne wydarzenia kulturalne, szlaki, tradycje i kuchnia. Zatrzymaj się przy Pomniku Bohaterów Getta i Umschlagplatz, miejscu, z którego wywożono Żydów do obozu zagłady w Treblince. Posłuchaj tragicznej historii warszawskich Żydów. Wejdź do części getta i zobacz fragmenty muru getta. Przejdź przez most na wschodni brzeg Wisły i odkryj inne oblicze polskiej stolicy, najbardziej autentyczną część miasta. Wybierz się na spacer najsłynniejszą ulicą Ząbkowską. Uważaj na niespodzianki w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Odkryj kapliczki ukryte na dziedzińcach. Poszukaj oryginalnych malowideł ściennych znalezionych w okolicy. Wejdź na Bazar Różyckiego, najstarszy rynek w Warszawie. Skosztuj najlepszych pyzy i flaków w Warszawie. Zrelaksuj się w luksusowym samochodzie w drodze powrotnej do hotelu.

Gdańsk: Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Warszawie z transportem

4. Gdańsk: Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Warszawie z transportem

Polska ma wiele do zaoferowania, każde miasto jest inne i ma ciekawe zabytki. Chcemy dać Ci szansę odkrywania jak najwięcej. Ruszaj w drogę, zwiedzaj Warszawę i ciesz się czymś więcej, niż mógłbyś się spodziewać - wygodnym transportem, prywatnym przewodnikiem, wspaniałą lekcją historii i kultury oraz transferami samochodowymi między zabytkami w Warszawie. Istnieją dwie możliwości dostosowania preferencji dotyczących podróży. Gdańsk jest dobrze skomunikowany z Warszawą pociągami. Usiądź w wygodnym pociągu ze znajomymi lub rodziną i zostań odebrany samochodem przez lokalnego przewodnika po Warszawie. Poprowadzi Cię przez Nowe Miasto, gdzie zobaczysz Pałac Kultury i Nauki, Teatr Wielki i Ogród Saski z Grobem Nieznanego Żołnierza. Powoli zmieniaj klimat miasta, aby dotrzeć do fantastycznego Starego Miasta. Zobaczysz tam wspaniały Zamek Królewski! Poznaj fascynującą historię polskich królów. Spaceruj po dużym Rynku i zobacz warszawski Barbakan i Pomnik Powstania Warszawskiego. Odkryj wszystkie ukryte skarby! W Warszawie oprócz nowoczesnego budynku i tętniącej życiem atmosfery zobaczysz również bardzo relaksujące miejsce. Park Wilanowski to kompleks pałacowo-kolorowych ogrodów. Poznaj wyjątkowe wnętrza oraz bogato zdobione i zdobione pomieszczenia, takie jak Sala Biała, Apartamenty Króla Jana III Sobieskiego. W końcu przewodnik zawiezie Cię na dworzec kolejowy na pociąg z powrotem do Gdańska. Dla osób preferujących podróż samochodem oferujemy anglojęzycznego kierowcę na trasie, a Twój przewodnik dołączy do Ciebie w Warszawie, aby pokazać Ci najlepsze atrakcje Warszawy.

Prywatna wycieczka po Warszawie z Krakowa z transportem i przewodnikiem

5. Prywatna wycieczka po Warszawie z Krakowa z transportem i przewodnikiem

Polska ma wiele do zaoferowania, każde miasto jest inne i ma ciekawe zabytki. Chcemy dać Ci szansę odkrywania jak najwięcej. Ruszaj w drogę, zwiedzaj Warszawę i ciesz się czymś więcej niż mógłbyś się spodziewać - wygodnym transportem, prywatnym przewodnikiem, wspaniałą lekcją historii i transferami samochodowymi między zabytkami w Warszawie. Istnieją dwie możliwości dostosowania preferencji dotyczących podróży. Kraków jest dobrze skomunikowany z Warszawą pociągami. Usiądź w wygodnym pociągu ze znajomymi lub rodziną i zostań powitany przez lokalnego warszawskiego przewodnika. Poprowadzi cię przez Nowe Miasto, gdzie zobaczysz Pałac Kultury i Nauki, Teatr Wielki i Ogród Saski z Grobem Nieznanego Żołnierza. Powoli zmieniaj klimat miasta, aby dotrzeć do fantastycznego Starego Miasta. Zobaczysz tam wspaniały Zamek Królewski! Poznaj fascynującą historię polskich królów. Spaceruj po dużym Rynku i zobacz warszawski Barbakan i Pomnik Powstania Warszawskiego. Odkryj wszystkie ukryte skarby! W Warszawie oprócz nowoczesnych budynków i tętniącej życiem atmosfery zobaczysz miejską przyrodę. Park Wilanowski to rozległy teren zielony z zabytkowym pałacem króla Jana III Sobieskiego, kolorowymi ogrodami i pomnikami. To jedno z najpopularniejszych miejsc na relaksujący spacer z dala od tłumów. Dla Twojej wygody zapewniamy bilety wstępu bez kolejki. W końcu przewodnik zaprowadzi Cię na dworzec kolejowy, skąd odjedzie pociąg z powrotem do Krakowa. Dla osób preferujących podróż samochodem oferujemy anglojęzycznego kierowcę na trasie, a Twój przewodnik dołączy do Ciebie w Warszawie, aby w komfortowy sposób pokazać Ci najlepsze atrakcje Warszawy.

Warszawa: 2-godzinna wycieczka po Starym Mieście i Trakcie Królewskim

6. Warszawa: 2-godzinna wycieczka po Starym Mieście i Trakcie Królewskim

Poznaj historyczną starówkę Warszawy ze swoim doświadczonym przewodnikiem, zaczynając od Kolumny Zygmunta i kontynuując kultowe zabytki, takie jak Zamek Królewski i Katedra św. Jana. Kontynuuj spacer po romantycznych średniowiecznych ulicach Warszawy i obserwuj niektóre widoczne blizny pozostałe po II wojnie światowej. Podziwiaj panoramę Wisły ze Wzgórza Gnojna, a następnie wejdź do ogrodów za zamkiem królewskim, gdzie zobaczysz piękną fasadę. Następnie udaj się na tętniący życiem rynek z pięknie odrestaurowanymi domami i przejdź do Traktu Królewskiego, gdzie znajdziesz wiele ważnych budynków zarówno z punktu widzenia historycznego, jak i architektonicznego. Zobacz kościół św. Anny i idź dalej ulicą do pałacu prezydenckiego, hotelu Bristol, klasztoru wizytatorów, Uniwersytetu Warszawskiego i kościoła Świętego Krzyża, gdzie pochowane jest serce Fryderyka Chopina. Przejdź obok Zachęty Narodowej Galerii, pięknego budynku z początku XX wieku, a następnie zakończ w Ogrodzie Saskim i Grobie Nieznanego Żołnierza.

Warszawa: Półdniowa prywatna wycieczka Chopina do Żelazowej Woli

7. Warszawa: Półdniowa prywatna wycieczka Chopina do Żelazowej Woli

Ta wycieczka krajoznawcza (5-godzinna) obejmująca niektóre miejsca związane ze słynnym polskim kompozytorem Fryderykiem Chopinem obejmuje Warszawę i Żelazową Wolę. W drodze do Żelazowej Woli będziesz miał okazję podziwiać mazowiecką przyrodę. Cena obejmuje transport i profesjonalnego przewodnika. Ta fascynująca wycieczka zabierze Cię do ciekawych miejsc, takich jak: - Ogród Łazienkowski: pomnik Fryderyka Chopina - Trakt Królewski: Belweder, Uniwersytet Warszawski, Akademia Sztuk Pięknych, Kościół Świętego Krzyża, Klasztor Wizytek, Pałac Prezydencki - Zamek Ostrogskich: Muzeum Fryderyka Chopina - Ogród Saski - Wizyta w Żelazowej Woli: miejscu urodzenia Fryderyka Chopina

Warszawa: całodniowa prywatna wycieczka z Poznania

8. Warszawa: całodniowa prywatna wycieczka z Poznania

Obudź się wcześnie i spotkaj się ze swoim kierowcą w hotelu. Udaj się na dworzec kolejowy Poznań Główny, gdzie wsiądziesz do pociągu jadącego do Warszawy. Otrzymaj bilet na pociąg e-mailem z wyprzedzeniem. Na bilecie znajdź numer samochodu, przedziału i miejsca. Wybierz się na 3,5-godzinną malowniczą przejażdżkę pociągiem z Poznania do Warszawy, miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po drodze podziwiaj wspaniałe miasto tego uroczego wschodnioeuropejskiego kraju. Przyjeżdżając na dworzec Warszawa Centralna, poszukaj swojego przewodnika, który czeka na Ciebie na peronie z Twoim imieniem i nazwiskiem i pokaże Ci wszystkie najważniejsze atrakcje miasta. Poznaj zabytki stolicy Polski podczas wycieczki po Warszawie. Odwiedź niektóre z najważniejszych miejsc z długiej i niezwykłej przeszłości miasta, poznając tło miasta i jego rolę w historii Polski. Rozpocznij swoją trasę od wizyty na Starym Mieście, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miń dawną rezydencję polskich monarchów na Zamku Królewskim, barokowy gmach Pałacu Krasińskich, nowoczesne kolumny budynku Sądu Najwyższego i pomnik poświęcony Powstaniu Warszawskiemu z 1944 roku. Następnie odwiedź największy park w mieście, Łazienki Królewskie, ze słynnym pomnikiem Fryderyka Chopina. Skorzystaj z okazji, aby zrelaksować się w pięknym ogrodzie różanym i wśród niesamowitej przyrody tego miejsca, zanim wsiądziesz do pociągu powrotnego do Poznania.

Dodaj daty

Ogród Saski

Ogród Saski: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Ogród Saski: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ogród Saski? Kliknij tutaj.