Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Ogród Oliwny

Ogród Oliwny – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Tel Awiwu: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie i Betlejem

1. Z Tel Awiwu: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie i Betlejem

Podczas tej całodniowej wycieczki po Ziemi Świętej skorzystaj z odbioru z hotelu w Tel Awiwie wygodnym, klimatyzowanym autokarem i podróżuj autostradą nr 1 do Jerozolimy. Przez cały dzień będzie Ci towarzyszył kompetentny, profesjonalny przewodnik. Będziesz cieszyć się panoramicznym widokiem z góry Scopus, z widokiem na nowe miasto Jerozolimę i esplanadę na Wzgórze Świątynne starego miasta. Podróżując wzdłuż Doliny Cedron, będziesz mógł podziwiać widoki na Ogród Getsemani oraz mury miasta. Po dotarciu do Dzielnicy Ormiańskiej przez lokalny bazar wejdziesz na plac Zachodni lub Ścianę Płaczu. Zobacz dzielnicę chrześcijańską i stacje drogi krzyżowej, znane również jako Via Dolorosa. Odwiedź kościół Grobu Świętego, który jest uważany za miejsce ukrzyżowania Jezusa. Przejdziesz także wzdłuż 1700-letniej bizantyjskiej ulicy Cardo, głównej ulicy, i zobaczysz odnowioną dzielnicę żydowską. Przejazd do Betlejem (palestyński przewodnik i pojazd). Betlejem, czyli „Miasto Chleba”, było według tradycji chrześcijańskiej miejscem narodzin Jezusa. Twoja jazda do Betlejem prowadzi przez Koło Narodzenia Pańskiego. Odwiedź Kościół Narodzenia Pańskiego, a także jaskinię, w której urodził się Jezus. Zobaczysz plac Manger Square, na którym Jezus został umieszczony po jego narodzinach. Przed zakończeniem wycieczki odwiedź St' Catharine - kościół rzymskokatolicki. Będziesz cieszyć się przeglądem pól pasterskich w drodze powrotnej do Tel Awiwu.

Z Tel Awiwu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście w Jerozolimie i nad Morzem Martwym

2. Z Tel Awiwu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście w Jerozolimie i nad Morzem Martwym

Zwiedź Jerozolimę podczas całodniowej wycieczki autobusowej z Tel Awiwu. Poznaj duchowe sanktuarium trzech wielkich religii świata zachodniego, podziwiając takie atrakcje jak Góra Oliwna, Ogród Getsemani i Dzielnica Ormiańska. Podczas wycieczki zobacz niektóre z najświętszych miejsc w mieście, w tym Górę Oliwną, Via Dolorosa, Zachodnią Ściana i nie tylko. Odbierz rano z hotelu na przejazd do Jerozolimy i Góry Oliwnej, jednego z najwyższych szczytów w mieście. Ciesz się panoramicznym widokiem poniższych atrakcji. Podróż Doliną Cedronu do Ogrodu Getsemane i murów Starego Miasta. Wejdź na Plac Ściany Płaczu przez Dzielnicę Ormiańską i przejdź przez Bazar do Dzielnicy Chrześcijańskiej. Zobacz stacje Drogi Krzyżowej na Via Dolorosa i Bazylikę Grobu Pańskiego, miejsce ukrzyżowania. Przejdź się wzdłuż 1700-letniej bizantyjskiej głównej ulicy, niedawno odrestaurowanej rzymskiej drogi The Cardo i odnowionej dzielnicy żydowskiej. Zanurz się w magicznej atmosferze tego najświętszego z miast, zanim zjedziesz przez wzgórza Judy do brzegu Morza Martwego . Podróż nad Morze Martwe odbywa się bez przewodnika, ale po dotarciu do najniżej położonego miejsca na ziemi popłyń, popływaj lub skorzystaj z kąpieli błotnej, aby skorzystać z bogatych minerałów, z których słynie naturalne Morze Martwe. Przenieś się z powrotem do Tel Awiwu na koniec trasy.

Z Tel Awiwu: wycieczka autobusowa po Starym i Nowym Mieście w Jerozolimie

3. Z Tel Awiwu: wycieczka autobusowa po Starym i Nowym Mieście w Jerozolimie

Wyrusz na całodniową wycieczkę z przewodnikiem do Jerozolimy z Tel Awiwu. Odwiedź najważniejsze atrakcje nowych i starych miast, w tym Ścianę Płaczu, Via Dolorosa, Górę Syjon i Muzeum Holokaustu Yad Vashem. Posłuchaj historii miasta z przewodnika. Wyjedziesz z kompleksowym przeglądem miasta, spacerując po dzielnicach Starego Miasta, i udasz się do przejmującego Muzeum Holokaustu na dalszą część dnia. Rozkoszuj się panoramą zakurzonego miasta poniżej. Następnie wejdź na Stare Miasto i zwiedź główne atrakcje, takie jak Ściana Płaczu, Wzgórze Świątynne i Kopuła na Skale. Przejdź przez dzielnice żydowską i ormiańską oraz niedawno odrestaurowaną rzymską drogę The Cardo, widoczną na ulicy Dzielnicy Żydowskiej. Odwiedź bazar i Ścianę Płaczu lub Kotel, a następnie przejdź wzdłuż Via Dolorosa, aby odwiedzić Bazylikę Grobu Świętego, znaną również jako Bazylika Zmartwychwstania Pańskiego, o której mówi się, że jest miejscem pochówku i zmartwychwstania Jezusa. Wejdź na Górę Syjon. W soboty można odwiedzić Salę Ostatniej Wieczerzy i Grób Dawida. Jedź dalej samochodem do nowego miasta i spędź trochę czasu w Muzeum Holokaustu Yad Vashem. Rozległy kompleks składa się z kilku sekcji, ale to muzeum przyciąga tysiące odwiedzających od czasu jego otwarcia w 2005 roku. Piękny budynek kontrastuje z przerażającą historią opowiedzianą w środku. Będziesz także chciał zobaczyć Izbę Pamięci i Izbę Imion przed podróżą powrotną do Tel Awiwu.

Z portu Aszdod: jednodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

4. Z portu Aszdod: jednodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

Twój przewodnik będzie na Ciebie czekał, gdy wysiądziesz ze statku wycieczkowego w Aszdod, a wycieczka rozpocznie się od przyjemnej jazdy do Jerozolimy wygodnym pojazdem z klimatyzacją. Na górze Scopus wycieczka zatrzymuje się, aby podziwiać panoramiczny widok na dachy miasta. Następnie jedź w kierunku Starego Miasta, mijając biblijne miejsca, takie jak Ogród Getsemani, który stoi na Górze Oliwnej obok Kościoła Wszystkich Narodów. Zobacz także starożytne żydowskie grobowce w Dolinie Cedron i promenadę Ophel, gdy jedziemy równolegle do murów Starego Miasta. Do Starego Miasta wchodzimy pieszo przez jedną z masywnych bram w XVI-wiecznych murach i mijamy wykopaliska Ściany Zachodniej, idąc w kierunku Ściany Zachodniej. To święte miejsce żydowskie to wszystko, co pozostało z 2000-letniej świętej żydowskiej świątyni, która kiedyś stała na Wzgórzu Świątynnym. W dzielnicy żydowskiej widzimy bizantyjskie Cardo wyłożone kolumnami, a następnie idziemy wzdłuż odcinka Via Dolorosa, tak jak Jezus niósł swój krzyż. Via Dolorosa kończy się w kościele Grobu Świętego, który został zbudowany w IV wieku, aby objąć grób Chrystusa i miejsce ukrzyżowania na Golgocie (Kalwaria). Wycieczka zatrzymuje się na przerwę na lunch na Starym Mieście i masz czas na meandrowanie po jednym z tradycyjnych rynków. Opuszczając Stare Miasto widzimy Górę Syjon jadąc w kierunku miasta, w którym narodził się Chrystus. W Betlejem zwiedzamy cerkiew Narodzenia Pańskiego i widzimy Świętą Grotę, w której odbywały się narodziny. Wycieczka kończy się powrotem do portu Aszdod, gdzie możesz ponownie dołączyć do statku wycieczkowego i kontynuować do następnego portu.

Półdniowa wycieczka krajoznawcza do Jerozolimy

5. Półdniowa wycieczka krajoznawcza do Jerozolimy

Ta półdniowa wycieczka odkrywa najświętsze z miast i duchowe sanktuarium trzech wielkich religii świata zachodniego - judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Stare Miasto, którego historia sięga ponad 4 tysiącleci, jest pełne zabytków i przyciąga turystów, niezależnie od ich duchowych skłonności. Podczas wycieczki zobaczysz niektóre z najświętszych miejsc w mieście, w tym Górę Scopus, Via Dolorosa, Ścianę Płaczu i wiele innych. Rano zostaniesz odebrany z hotelu i udasz się na górę Scopus, jeden z najwyższych szczytów Jerozolimy, skąd możesz podziwiać panoramę miasta. Podróżuj wzdłuż Doliny Cedronu do Ogrodu Getsemane i murów Miasta. Wejdź na Plac Ściany Płaczu przez Dzielnicę Ormiańską i przejdź przez Bazar do Dzielnicy Chrześcijańskiej. Zobaczysz stacje Drogi Krzyżowej na Via Dolorosa i Bazylikę Grobu Pańskiego, miejsce ukrzyżowania. Spaceruj 1700-letnią bizantyjską główną ulicą, niedawno odrestaurowaną rzymską drogą The Cardo i odnowioną dzielnicą żydowską. Zanurz się w magicznej atmosferze tego najświętszego z miast i zakończ około 13:30 na Starym Mieście, gdzie możesz kontynuować własny lunch lub zwiedzać w wolnym czasie.

Jerozolima i Betlejem Całodniowa wycieczka z Jerozolimy

6. Jerozolima i Betlejem Całodniowa wycieczka z Jerozolimy

Ta całodniowa wycieczka to doskonały sposób na odkrycie Ziemi Świętej. Prowadzony przez profesjonalnego przewodnika, będziesz mógł zwiedzić religijne miasto Jerozolimę i odkryć Betlejem, w którym znajduje się jedna z najstarszych wspólnot chrześcijańskich na świecie. Zaczynając w Jerozolimie, odwiedzisz Górę Skopus, skąd będziesz podziwiać malownicze widoki na Jerozolimę i Świątynię Góry Esplanada. Podróżując przez Jerozolimę przez Dolinę Cedronu, odkryjesz stare mury miejskie i podziwiasz widoki na Ogród Getsemane. Jerozolima jest świętym miastem islamu, chrześcijaństwa i judaizmu, a Twój przewodnik zabierze Cię do różnych dzielnic, które są ważne dla każdej religii. W Dzielnicy Ormiańskiej odkryjesz bazar prowadzący do Placu Ściany Płaczu. W Dzielnicy Chrześcijańskiej zobaczysz stacje Drogi Krzyżowej i Bazylikę Grobu Pańskiego, która jest uważana za miejsce ukrzyżowania Jezusa. Na koniec przejdziesz wzdłuż bizantyjskiej Cardo, 1700-letniej ulicy, aby dotrzeć do odrestaurowanej Dzielnicy Żydowskiej. Aby kontynuować wycieczkę po Betlejem, przejedziesz przez palestyńskie przejście graniczne i przesiądziesz się do autobusu, aby kontynuować wycieczkę z doświadczonym palestyńskim przewodnikiem. Według tradycji chrześcijańskiej Betlejem było miejscem narodzin Jezusa. Twój przewodnik zabierze Cię do Kręgu Narodzenia Pańskiego i Bazyliki Narodzenia Pańskiego. Stamtąd zobaczysz jaskinię, w której uważa się, że urodził się Jezus, oraz plac Manger, gdzie Jezus został złożony po urodzeniu. Gdy Twoja wycieczka dobiegnie końca, w drodze powrotnej do Jerozolimy będziesz cieszyć się wspaniałymi widokami na Pola Pasterzy.

Jerozolima: półdniowa wycieczka z Tel Awiwu

7. Jerozolima: półdniowa wycieczka z Tel Awiwu

Odbierzemy Cię rano z hotelu w Tel Awiwie i zawieziemy klimatyzowanym autokarem autostradą nr 1 w kierunku Jerozolimy. Podczas całej wycieczki będzie Ci towarzyszył nasz profesjonalny przewodnik. Na górze Scopus, jednym z najwyższych szczytów w Jerozolimie, zatrzymamy się, abyś mógł podziwiać panoramę. Zobaczysz także Nowe Miasto w Jerozolimie i Wzgórze Świątynne na Starym Mieście. Nasza trasa prowadzi nas wzdłuż Doliny Cedronu, skąd zobaczysz Ogród Getsemane i mury miasta. Zwiedzimy Dzielnicę Ormiańską, zatrzymując się na Placu Ściany Płaczu. Następnie zajrzymy na lokalny Bazar i Dzielnicę Chrześcijańską, a następnie do Stacji Drogi Krzyżowej (Via Dolorosa) i Bazyliki Grobu Pańskiego, która upamiętnia miejsce ukrzyżowania. Kontynuujemy naszą wycieczkę spacerując 1700-letnią bizantyjską główną ulicą Cardo i oglądamy odnowioną dzielnicę żydowską. Nasza wycieczka kończy się na Starym Mieście w Jerozolimie około 13:30.

Z Tel Awiwu: całodniowa wycieczka do biblijnej Jerozolimy

8. Z Tel Awiwu: całodniowa wycieczka do biblijnej Jerozolimy

Rozpocznij swoją wycieczkę po biblijnej Jerozolimie od widoku miasta z lotu ptaka z Góry Oliwnej. Stąd widać poza murami Starego Miasta Wzgórze Świątynne i Kopułę na Skale. Następnie zjedź w dół góry, mijając starożytny cmentarz żydowski, Biblijny Ogród Getsemane, wspaniały Kościół Wszystkich Narodów i Dolinę Kidron, gdzie od wieków stoją monumentalne żydowskie grobowce. Zbliżając się do Starego Miasta, miniesz Kościół Zaśnięcia i dotrzesz na Górę Syjon. W Jerozolimie odwiedź Salę Ostatniej Wieczerzy, w której Chrystus jadł ze swoimi Apostołami w przeddzień swojego ukrzyżowania. Ten pokój jest również nazywany Wieczernikiem, ponieważ znajduje się na piętrze nad miejscem, w którym znajdował się Grobowiec Króla Dawida. Następnie wejdź do Dzielnicy Ormiańskiej Starego Miasta przez Bramę Syjonu i miń ormiański kościół św. Jakuba. Twój przewodnik opowie Ci o fascynującej kulturze ormiańskiej, zanim przejdziesz do Dzielnicy Żydowskiej. Tutaj trasa zatrzymuje się w Cardo z czasów bizantyjskich. Ta odkopana, licząca 1500 lat ulica była niegdyś główną arterią Jerozolimy. W Dzielnicy Żydowskiej zatrzymasz się, aby zobaczyć świętą Ścianę Płaczu. Jako ostatnia zachowana część Drugiej Świątyni Żydowskiej, Ściana Płaczu jest najświętszym żydowskim zabytkiem na świecie. Tutaj dołączysz do innych, którzy przyjdą, aby umieścić list modlitewny w szczelinach starożytnego muru. Następnie prześledź trasę, którą wybrał Jezus, niosąc swój krzyż na Kalwarię wzdłuż Via Dolorosa. Dotrzesz do świętego Grobu Świętego. W tym kościele z IV wieku znajduje się kilka ostatnich stacji Drogi Krzyżowej, w tym Kalwaria, gdzie Jezus został ukrzyżowany i jego grób. Ogromna struktura jest wspólna dla kilku wyznań chrześcijańskich i ma ponad 30 kaplic. Następnie zakończ wycieczkę małą terapią detaliczną na tradycyjnym bazarze Starego Miasta przed powrotem do hotelu.

Z Jerozolimy: Początki Chrystusa w Jerozolimie Day Tour

9. Z Jerozolimy: Początki Chrystusa w Jerozolimie Day Tour

Ciesz się pieszą wycieczką po Jerozolimie i Górze Oliwnej, odkrywając ważne miejsca z historii Jezusa Chrystusa. Rozpocznij na Górze Oliwnej i odwiedź miejsce Wniebowstąpienia oraz Pater Nostra, gdzie można przeczytać Modlitwę Pańską w 123 językach. Podziwiaj spektakularny widok na Jerozolimę ze szczytu Góry Oliwnej przed zejściem do miasta. Zatrzymaj się w Dominus Flevit, miejscu, w którym Jezus płakał, przepowiadając zniszczenie Jerozolimy, i kontynuuj podróż do Kościoła Wszystkich Narodów w Ogrodzie Getsemani. Zobacz cmentarz żydowski w Dolinie Cedron przed wejściem do Starego Miasta przez Bramę Lwa, a po wejściu do Starego Miasta zobacz baseny Bethesda na terenie kościoła św. Anny (matki Marii). Podróżuj pod klasztor Sióstr Syjonu i zobacz starożytny chodnik z wygrawerowanymi grami, w które dawno temu grali rzymscy żołnierze, i zwróć uwagę na punkt początkowy Via Dolorosa (Drogi Krzyżowej).

Full-Day Tour of Jerusalem z Betlejem lub Option Morza Martwego

10. Full-Day Tour of Jerusalem z Betlejem lub Option Morza Martwego

Ta wycieczka starego miasta Jerozolimy jest całkowicie elastyczny i może obejmować wszystkie miejsca, które chcesz zobaczyć. Jeśli chcesz odwiedzić miejsca o szczególnym znaczeniu dla chrześcijaństwa, będzie towarzyszyć eksperta prowadzącego we wszystkich właściwych miejscach. Na tej całodniowej wycieczki będzie można odkryć Bazylika Grobu Świętego, Via Dolorosa, Getsemani, pokój z Ostatniej Wieczerzy, i wiele innych. Jeśli wolisz wycieczkę żydowskiej koncentruje twoim przewodnikiem będzie ekspertem na stronach takich jak Ściana Płaczu, Górę Oliwną, kwartałów żydowskich, synagog i innych. Można również odwiedzić Betlejem i kościół Narodzenia, złożyć wizytę w Muzeum Holokaustu w Yad Vashem, lub spędzić więcej czasu w nowym mieście Jerozolimie. Może wolisz zawierać krótką wizytę do Morza Martwego na popołudniową pływaka w najniższej miejsce na ziemi! Cokolwiek zdecydujesz się zrobić, trzeba cały dzień podróży i zwiedzania poprzez Ziemi Świętej, dostosowane do własnych preferencji.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 31
Sortuj wg::

Ogród Oliwny: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ogród Oliwny? Kliknij tutaj.

Ogród Oliwny: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2
(2024 recenzji)

Wspaniała wycieczka odwiedzająca wspaniałe zabytki. Bardzo podobało mi się to doświadczenie. Nasz kierowca autobusu był zabawny. Nasz przewodnik po Awiwie był świetny. Każdy, kto wybiera się na wycieczkę do Jerozolimy i Betlejem, powinien być świadomy bardzo agresywnych sprzedawców ulicznych. Moja rada to nie nawiązywać kontaktu wzrokowego, bo inaczej nie zostawią cię w spokoju. W mgnieniu oka stają się paskudni i agresywni, gdy zatrzymują ich przewodnicy i kierowcy. Gorąco polecam tę wycieczkę. Długie, ale genialne.

Nasz przewodnik, Itama Buk, ma niesamowitą wiedzę i ciepłą osobowość, dzięki czemu ta podróż jest bardziej ekscytująca i zabawna. Jego wiedza historyczna i sposób, w jaki opowiadał historie, były wspaniałe. Pomógł nam również przypadkowo znaleźć nasz hotel dzień wcześniej na targu Carmel. Co za cudowny zbieg okoliczności :) Wielu absolwentów wybrało się na tę wycieczkę Zdobądź swój zespół przewodników, zwłaszcza 5 gwiazdek dla naszego przewodnika Itama Buk✌🏻

Niesamowita wycieczka! Gorąco polecam każdemu, kto wybiera się do Izraela. Podobało mi się wszystko w tej podróży i zrobiłbym to jeszcze raz!

Norbert był bardzo dobrym przewodnikiem, odnosząc kluczowe punkty wizyty do faktów, anegdot i humoru! Było nas 4 i wszystkim się podobało.

Niesamowity, niezapomniany nasz przewodnik Liat był fantastyczny. Gorąco polecam.