Atrakcje i wycieczki
Ogród botaniczny na Maderze

Ogród botaniczny na Maderze
Liczba znalezionych atrakcji: 12
Sortuj wg::

Ogród botaniczny na Maderze – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Bilet na kolejkę linową do ogrodu botanicznego

Bilet na kolejkę linową do ogrodu botanicznego

Wejdź do wagoniku kolejki w ogrodzie botanicznym z tymi biletami i pojedź w góry otaczające miasto Funchal. Stacja kolejki w ogrodzie botanicznym znajduje się 10-12 minut samochodem od centrum Funchal. Rozpocznij wycieczkę obok ogrodu botanicznego, znajdującego się około 3 kilometrów od centrum Funchal. Ogród botaniczny powstał w 1960 roku i szybko stał się jedną z głównych atrakcji na Maderze. Przejedziesz nad doliną rzeki João Gomes, mijając pokryte lasami góry. Zrób kilka spektakularnych zdjęć zatoki Funchal, otaczających gór oraz morza. Przejazd zajmuje około 15 minut. Wycieczka kończy się w miejscowości Monte, na wysokości 1025 metrów nad poziomem morza. Zwiedź tę wioskę, która na początku XX wieku była uzdrowiskiem dla klasy wyższej, a dziś jest miejscem, w którym można spróbować zjazdu na sankach w dół wzgórza. W zależności od wybranej opcji, możesz zakończyć swoją wycieczkę w Monte lub zjechać kolejką linową z powrotem do ogrodu botanicznego. Kolejka linowa działa zgodnie z najbardziej restrykcyjnymi standardami bezpieczeństwa (europejskimi i międzynarodowymi), dzięki czemu możesz skupić się na przyjemności jazdy.

Madera: 3, 4 lub 6-godzinna wycieczka na zamówienie

Madera: 3, 4 lub 6-godzinna wycieczka na zamówienie

Podczas tej wycieczki możesz dostosować plan podróży z pomocą lokalnego przewodnika / kierowcy. Możesz wybrać różne obszary, które chcesz odwiedzić. Miasto Funchal, wioska rybacka Câmara de Lobos, zachodnie klify Cabo Girão, wyjątkowa Fajã dos Padres, wioska Monte na zboczu wzgórza, klify Garajau na wschodnim wybrzeżu, ogród botaniczny, a nawet zapierająca dech w piersiach góra widoki Doliny Zakonnic to wszystkie możliwe opcje na trasie wycieczki. Możesz odwiedzić miasto Funchal, poznać jego historię i zobaczyć niektóre z jego kultowych zabytków, takie jak katedra Sé. Jeśli chcesz wybrać się w góry, Nuns Valley może być doskonałym miejscem do odwiedzenia podczas tej wycieczki. Inną alternatywą jest zwiedzanie zachodniego wybrzeża z przejażdżką do wioski rybackiej Câmara de Lobos. Możesz też udać się na wzgórza na szczyt klifu Cabo Girão, gdzie w najwyższym punkcie szklany chodnik zapewnia zapierające dech w piersiach widoki na południowo-wschodnie wybrzeże i plażę poniżej. Niedaleko Cabo Girão znajduje się Fajã do Padres, obszar nadmorski na Maderze, do którego nie można dotrzeć pieszo ani drogami. Można się tam dostać tylko na dwa sposoby: kolejką linową lub łodzią. W drodze do Cabo Girão i Fajã dos Padres będziesz mógł podziwiać ciągle zmieniający się krajobraz wzdłuż krętych dróg, które leżą odłogiem w naturalnym kształcie wzgórz. W drodze powrotnej do Funchal z zachodniego wybrzeża możesz zatrzymać się przy naturalnych basenach Doca do Cavacas. Udaj się do Garajau, położonego na wschodnim krańcu zatoki Funchal. Otrzymasz spektakularny widok na pomnik Chrystusa Odkupiciela - starszy niż ten w Brazylii - podziwiając jednocześnie krystalicznie czyste wody na plaży poniżej. Istnieje również możliwość odwiedzenia Ogrodu Botanicznego. Niezależnie od wybranego planu podróży, Twój przewodnik będzie tam, aby Ci pomóc w każdej chwili.

Funchal: wycieczka tuk tukiem z przewodnikiem i ogrody botaniczne

Funchal: wycieczka tuk tukiem z przewodnikiem i ogrody botaniczne

Wejdź na pokład tuk tuka na 2-godzinną wycieczkę po najbardziej historycznych dzielnicach Funchal w towarzystwie przyjaznego kierowcy/przewodnika. Podróżuj malowniczymi uliczkami, w tym jednymi z najwęższych w mieście! Odwiedź Stare Miasto, gdzie ulice i zabytki pochodzą z XVI wieku. Dowiedz się, jak wyspa została skolonizowana przez Portugalczyków. Udaj się do popularnych miejsc, takich jak Mercado dos Lavradores (targ robotników), aby rozkoszować się dźwiękami, zapachami i kolorami. Podziwiaj fasadę katedry w Funchal (Sé Catedral de Nossa Senhora da Assunção). Następnie poznaj najstarsze i najbardziej typowe ulice Funchal, w tym Rua Ferrnão Ornelas. Zakończ wycieczkę tuk tukiem w Ogrodzie Botanicznym, jednej z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Madery od czasu jej otwarcia w 1960 roku. Spaceruj po terenie o powierzchni 35 000 metrów kwadratowych, aby zobaczyć do 2500 egzotycznych roślin ze wszystkich kontynentów. Podziwiaj kwiecistą mozaikę i doświadcz żywiołowości amfiteatru. Zapoznaj się z zaangażowaniem Ogrodu Botanicznego w ochronę gatunków roślin w 5 głównych obszarach.

Ogród botaniczny i Stare Miasto w Funchal - prywatna wycieczka tuk tukiem

Ogród botaniczny i Stare Miasto w Funchal - prywatna wycieczka tuk tukiem

Odkryj jeden z najpiękniejszych ogrodów na Maderze i stare miasto Funchal podczas przejażdżki, która potrwa około 2 godzin. Zaraz po odbiorze wycieczka rozpocznie się na Starym Mieście i będzie kontynuowana do pięknego Ogrodu Botanicznego w Funchal. Stare Miasto, lokalnie znane jako "Zona Velha", jest jednym z najbardziej turystycznych obszarów miasta Funchal, ze względu na malownicze brukowane uliczki i unikalne fasady budynków. Ulice są wypełnione wielką wartością historyczną, z budynkami takimi jak "Kaplica Corpo Santo", które przetrwały od XV wieku. Małe i przytulne uliczki, Stare Miasto krzyczy, aby odkrył je każdy, kto zdecyduje się je odwiedzić. Spodziewaj się nieoczekiwanego podczas tej wycieczki. Po spacerze kolorowymi i wesołymi uliczkami miasta Funchal, ta wycieczka będzie kontynuować swój kurs w jednym z najbardziej zapierających dech w piersiach miejsc na całej wyspie. Ogród Botaniczny w Bom Sucesso zapewni odwiedzającym hipnotyzujące i unikalne rośliny i kwiaty. Ogród nie tylko oferuje i prezentuje ogromną kolekcję rodzimych i endemicznych roślin, ale także oferuje wszystkim swoim gościom możliwość poznania Muzeum Historii Naturalnej Madery. "Bom Sucesso Estate", dwór, w którym mieści się ten wspaniały ogród, pochodzi z 1881 roku i został zbudowany przez rodzinę Reidów. Jedyna w swoim rodzaju wycieczka tuk-tukiem, której nie może pominąć żaden miłośnik przyrody, dla którego ta wycieczka będzie niezwykła i niezbędna. Ta zabawna i ekscytująca wycieczka będzie prowadzona przez prywatnego kierowcę i kompetentnego przewodnika, kierującego i dzielącego się wszelkiego rodzaju zabawnymi i historycznymi faktami podczas całej podróży. Spacerowanie i poznawanie tych miejsc z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. Odważ się więc odkryć to wszystko i wiele więcej podczas tej przejażdżki tuk-tukiem.

Funchal: Ogród botaniczny podczas wycieczki tuk-tukiem

Funchal: Ogród botaniczny podczas wycieczki tuk-tukiem

Odkryj ogród botaniczny Madery, jeden z najpiękniejszych ogrodów na Maderze, podczas tej wycieczki tuk-tukiem z Funchal. Podziwiaj wspaniałe widoki na miasto i podziwiaj ogrody o powierzchni 80 000 metrów kwadratowych. W drodze powrotnej zatrzymaj się przy takich atrakcjach jak Plac Miejski. Podczas jazdy pod górę z przewodnikiem możesz podziwiać wspaniałe widoki na miasto. Po dotarciu do ogrodu botanicznego przewodnik zapewni ci wystarczająco dużo czasu na zwiedzenie ogrodów (wstęp do ogrodu nie jest wliczony w cenę). Miej możliwość zakupu biletu do Ogrodowego Muzeum Historii Naturalnej, które jest warte odwiedzenia dla tych, którzy chcą trochę więcej naukowych informacji o roślinach. Zejdź z ogrodu i odwiedź różne zabytki z różnych stuleci w centrum miasta, w tym XV-wieczną katedrę i Plac Miejski, na którym znajduje się ratusz i klasztor jezuitów.

Funchal: Prywatna wycieczka tuk-tukiem po ogrodzie botanicznym na Maderze

Funchal: Prywatna wycieczka tuk-tukiem po ogrodzie botanicznym na Maderze

Odkryj oszałamiającą gamę roślin i kwiatów podczas wizyty w ogrodach botanicznych na Maderze na pokładzie własnego tuk-tuka. Ciesz się komfortem prywatnej wycieczki, która oferuje zapierające dech w piersiach widoki na wzgórza i wybrzeże Funchal. Skorzystaj z wyboru hotelu od swojego przewodnika i wsiądź do tuk-tuka na cały dzień. Wyrusz w spokojną przejażdżkę przez wzgórza miasta, kierując się do Ogrodu Botanicznego Madery. Wybierz się na 1-godzinną podróż po ogrodzie, który zajmuje powierzchnię 80 000 m² i pozwól się rozkoszować przyjemnemu zapachowi kwiatów, gdy napotkasz różnorodną kolekcję ponad 2500 gatunków roślin. Podczas wycieczki uzyskaj dostęp do własnego muzeum historii naturalnej w ogrodzie, aby dowiedzieć się więcej o lokalnych i międzynarodowych gatunkach flory i fauny. Po zakończeniu wizyty wróć do miasta tuk-tukiem i zostań wysadzony z powrotem w miejscu zakwaterowania lub wybierz inne miejsce wysiadania, abyś mógł samodzielnie zwiedzać miasto.

Madeira Island Highlights Prywatna wycieczka z przewodnikiem Tuk Tukiem

Madeira Island Highlights Prywatna wycieczka z przewodnikiem Tuk Tukiem

Czy kiedykolwiek chciałeś wybrać się na wycieczkę tuk-tukiem, ale chciałeś czegoś bardziej spersonalizowanego według własnego gustu? Przedstawiamy Myway, wycieczkę tuk-tukiem, w której możesz wybrać nie tylko wyjątkowe miejsca, które chcesz odwiedzić, ale także, jak długo i kiedy. Jakie to niesamowite? Dzięki tej usłudze będziesz mógł wybierać spośród ponad 25 unikalnych miejsc, aby zaprojektować własną ekskluzywną przejażdżkę z jednym z naszych gawędziarzy/przewodników. Niezależnie od tego, czy chcesz odwiedzić Pałac Monte, punkt widokowy Cabo Girão, czy nawet katedrę w Funchal, podaj nazwę, a my to zrobimy. Nie tylko będziesz mógł poznać jedne z najpiękniejszych krajobrazów, najlepsze miejsca i najbardziej spektakularne drogi, ale przedstawimy Ci również historię miejsc, które zdecydujesz się odwiedzić. Zaplanuj trasę swoich marzeń, odwiedzając Maderę, po prostu zobacz w specyfikacji, które z nich chciałbyś zobaczyć. Pamiętaj, że jeśli jest jakieś konkretne miejsce, którego nie ma na naszej liście, opisz je nam, abyśmy mogli zobaczyć, czy można je odwiedzić. Pamiętaj, nie ma złego miejsca, istnieje tylko wiele możliwości, aby ta podróż była niezapomniana. Poza tym w tej podróży nie ma przegranej strony, ponieważ wszystkie miejsca, nawet drogi prowadzące do nich, po prostu zapierają dech w piersiach. Więc wyśnij to, zaprojektuj to i pozwól nam sprawić, by Twoja wymarzona wycieczka tuk-tukiem była możliwa. - Stare Miasto w Funchal - Câmara de Lobos - Ogród Botaniczny - Ogrody Palheiro - Monte Tropical Garden - Monte Sanki - Dolina Zakonnic - Cabo Girão - Garajau - Pico Areeiro - Kolejki linowe - Punkty widzenia i więcej

Czarujące ogrody Funchal w 3h: Wycieczka po mieście + wizyta w ogrodzie

Czarujące ogrody Funchal w 3h: Wycieczka po mieście + wizyta w ogrodzie

Wybierz swoją osobistą oazę: odkryj czarujący Pałac Monte, urzekające Ogrody Palheiro lub tętniący życiem Ogród Botaniczny we własnym tempie (ok. 1,5 godz.). Zanurz się w pięknie Madery, a następnie wskocz na pokład klasycznego kabrioletu i udaj się na 1-godzinną wycieczkę po mieście. Popłyń przez tętniącą życiem nową dzielnicę Funchal, urocze stare miasto i zabytkowe centrum. Twój lokalny przewodnik odkryje przed Tobą ukryte skarby Funchal, dzieląc się fascynującymi historiami i lokalnymi spostrzeżeniami, dzięki czemu będzie to prawdziwie prywatne doświadczenie niezależnie od wielkości grupy. Czy wiesz, że? Nazwa Funchal pochodzi od kopru włoskiego, symbolu aromatycznego dziedzictwa wyspy. Zarezerwuj już teraz i stwórz niezapomniane wspomnienia na Maderze! Ważna informacja: Ceny biletów wstępu do Ogrodu nie są wliczone w cenę (Ogród Botaniczny: 7,50 €, Pałac Monte: 12,50 €, Ogrody Palheiro: 11,00 €).

Madera: Prywatna półdniowa wycieczka po ogrodach z przewodnikiem

Madera: Prywatna półdniowa wycieczka po ogrodach z przewodnikiem

Wybierz się na półdniową wycieczkę poświęconą ogrodom Madery, jednemu z największych skarbów wyspy. Odwiedź Ogród Tropikalny Monte Palace i bądź pod wrażeniem jego piękna i różnorodnej kultury. Zobacz ślady historii Portugalii od czasów panowania jej pierwszego króla, D. Afonso Henriquesa. Wędruj po Monte Palace, który zajmuje powierzchnię 70 000 metrów kwadratowych i zawiera egzotyczną kolekcję roślin z różnych regionów świata. Obserwuj łabędzie i kaczki pływające po jeziorze, a także pawie i kury spacerujące swobodnie po głównych obszarach posiadłości. Odwiedź muzeum wewnątrz pałacu, w którym znajduje się wyjątkowa kolekcja minerałów i klejnotów. Wycieczka kończy się w Ogrodzie Botanicznym, założonym w 1960 roku przez botanika z Madery. Znajdź ponad 2500 gatunków roślin z różnych części świata, zebranych razem w „Ogrodzie Atlantyku”.

Funchal - zwiedzanie ogrodu botanicznego tuk-tukiem (1 godz. 45)

Funchal - zwiedzanie ogrodu botanicznego tuk-tukiem (1 godz. 45)

Po odebraniu z hotelu podróż rozpocznie się na Starym Mieście, a następnie poprowadzi Cię przez wspaniały Ogród Botaniczny w Funchal. Rozciągający się na ogromnej powierzchni 80 000 metrów kwadratowych, ten czarujący ogród jest prawdziwą skarbnicą najbardziej urzekających i charakterystycznych roślin i kwiatów, jakie można spotkać. Ogród ten nie tylko prezentuje szeroki asortyment rodzimej i endemicznej flory, ale także zaprasza wszystkich odwiedzających do zwiedzania Muzeum Historii Naturalnej Madery. Układ ogrodu jest podzielony na pięć odrębnych obszarów, z których każdy ujawnia oszałamiającą gamę ponad 2500 gatunków roślin z różnych kontynentów. Plan podróży: Stare Miasto w Funchal, Ogród Botaniczny.

Funchal: Najciekawsze atrakcje

Ogród botaniczny na Maderze: Wycieczki i bilety

Portugalia: Ciekawe miejsca

Ogród botaniczny na Maderze: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ogród botaniczny na Maderze? Kliknij tutaj.

Ogród botaniczny na Maderze: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.0
(395 recenzji)

Cara była absolutnie niesamowita. Niezwykle przyjazny, kompetentny i naprawdę miły. Zajęliśmy dodatkowe przystanki, aby pokazać nam widoki i odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania. W 100% polecamy poprosić Carę!

Łatwy w obsłudze, piękna sceneria. Zapłaciliśmy za zniesienie sanek, co było niesamowitym przeżyciem. Piękne restauracje i zabytki na górze. Poleciłby.

Wspaniale przeżycie , wszystko poszło szybko i bez żadnych problemów

Hipnotyzujące i piękne krajobrazy widziane podczas tej przejażdżki…

Personel mógłby być nieco bardziej przyjazny i gościnny