Atrakcje i wycieczki
Odeonsplatz

Odeonsplatz – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wycieczka hop-on hop-off do Monachium: Bilet 1-dniowy lub 2-dniowy

Wycieczka hop-on hop-off do Monachium: Bilet 1-dniowy lub 2-dniowy

Wyrusz na wycieczkę autobusową po Monachium i poznaj miasto dzięki audioprzewodnikowi na pokładzie. Podziwiaj najważniejsze zabytki miasta, w tym czwarte co do wielkości kuranty na świecie, szkielet świętej Munditii oraz zabytkową starówkę. Wybierz jedną z trzech różnych tras, aby dopasować zwiedzanie do swoich preferencji i zainteresowań. W słoneczne dni korzystaj z otwartego górnego pokładu i poczuj promienie słońca na twarzy. Wsiadaj i wysiadaj na dowolnych przystankach lub zostań na pokładzie, aby wysłuchać fascynujących nagrań audioprzewodnika dostępnych w 10 różnych językach. Do wyboru są trzy trasy: trasa po mieście, trasa po parku olimpijskim Nymphenburg i trasa po Schwabing, przy czym przejechanie każdej z nich trwa jedną godzinę. Mijaj ważne zabytki, takie jak pałac Nymphenburg, park olimpijski, ogród angielski, zabytkowe stare miasto, Odeonsplatz, Marienplatz i wiele innych.

Monachium: Spacer po Starym Mieście i placu Viktualienmarkt

Monachium: Spacer po Starym Mieście i placu Viktualienmarkt

Odkryj zabytki centrum Monachium podczas bogatego w informacje spaceru z przewodnikiem, który prowadzony jest w języku niemieckim. Zobacz plac Mariacki, katedrę NMP i browar Staatliches Hofbräuhaus. Zwiedź kościół Teatynów. Zachwyć się niezliczonymi sklepami w pasażu handlowym Fünf Höfe. Przejdź obok sklepu Dallmayr i restauracji Alfonsa Schuhbecka, a następnie przespaceruj się przez plac Odeonsplatz. Zobacz słynny plac targowy Viktualienmarkt. Naciesz się wyjątkową atmosferą w jednym z typowych ogródków piwnych lub przejdź się wzdłuż straganów z kwiatami, serami, przyprawami i innymi produktami. Wysłuchaj ciekawych historii i anegdot opowiadanych przez przewodnika. Dowiedz się więcej o stolicy kraju związkowego Bawaria i jej mieszkańcach.

Monachium: 24- lub 48-godzinny bilet na autobus typu Hop-On Hop-Off

Monachium: 24- lub 48-godzinny bilet na autobus typu Hop-On Hop-Off

Wskocz do niebieskiego piętrowego autobusu z odkrytym dachem i wybierz się na wycieczkę typu hop-on hop-off po pięknym Monachium. Wsiadaj i wysiadaj z autobusu tak często, jak chcesz i samodzielnie zwiedzaj zabytki miasta. Alternatywnie możesz zostać w autobusie, aby cieszyć się widokiem i posłuchać pouczającego komentarza. Podczas wycieczki zobacz malowniczy Odeonsplatz i ciekawą architekturę Pinakoteki, w której znajdują się liczne dzieła sztuki. Przejdź obok Marienplatz i odkryj słynny Viktualienmarkt z jego przysmakami, a także słynny Hofbräuhaus. Wysiądź na Karlsplatz i przejdź się po deptaku i pasażu handlowym. Poznaj fantastyczne zamki i ich ogrody oraz odkryj historię Monachium. 1. Karlsplatz/Stachus 2. Kunstareal 3. Odeonplatz 4. Eisbacha5. Deutsches Museum (przystanek czasowo zawieszony z powodu prac budowlanych!)6. Marienplatz/Tal7. Max-Joseph-Platz8. Pałac Nymphenburg9+10. Park Olimpijski/BMW Welt i muzeum11. Schwabing/Ogród Angielski 

Monachium: najważniejsze atrakcje i wycieczka z przewodnikiem

Monachium: najważniejsze atrakcje i wycieczka z przewodnikiem

Poznaj Monachium we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej i interaktywnej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z ważnymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Rozpocznij swoją wycieczkę od Königsplatz. Odwiedź Karolinenplatz z pięknym, ale dziwacznym obeliskiem, który go nadzoruje, i odkryj Odeonsplatz ze wspaniałą salą Odeon. Sfotografuj Max-Joseph-Platz z jego wyjątkową estetyką i podziwiaj Frauenkirche, gubiąc się w jego 2 wysokich wieżach. W takim razie czeka na Ciebie imponujący jezuicki kościół św. Michała. Z Marienplatz kontynuuj swoją piękną podróż do serca Monachium. Podziwiaj Asamkirche. Niech Viktualienmarkt zaostrzy Twój apetyt. Zobacz Isartor, jedną z 4 bram Monachium. Chodź do wszystkich najlepszych punktów orientacyjnych i ukrytych klejnotów oraz rozwiązuj wyzwania. Współpracuj ze swoim zespołem lub rywalizuj z nim, poznając ciekawe fakty i tworząc niezapomniane wspomnienia. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta.

Monachium: Zwiedzanie miasta z przewodnikiem na rowerze

Monachium: Zwiedzanie miasta z przewodnikiem na rowerze

Poznaj Monachium na rowerze: 3,5-godzinna przygoda z przewodnikiem (na rynek europejski) Odkryj urok Monachium podczas 3,5-godzinnej wycieczki rowerowej z przewodnikiem! Twoja podróż się zaczyna: Spotkaj się z przyjaznym przewodnikiem i innymi odkrywcami na Marienplatz 15, tuż obok Spielzeugmuseum (Muzeum Zabawek). Tutaj będziesz miał okazję poznać fascynującą historię Monachium, w tym historie o wspaniałych budynkach otaczających ten centralny plac. Przygotuj się i ruszaj w drogę: Po krótkim wprowadzeniu udaj się na krótki spacer do pobliskiego garażu, gdzie zostaniesz wyposażony w swojego wiernego rumaka na ten dzień - wygodny rower! Czekają na Ciebie niezapomniane widoki: Przygotuj się na ekscytującą przejażdżkę rowerem przez tętniące życiem miasto. Przygotuj się na urzekające widoki: Kultowy urok Starego Miasta w Monachium. Wspaniałość Residenz, dawnego pałacu królewskiego. Elegancki plac Max Joseph Platz. Spokojna oaza Hofgarten. Historyczny plac Odeonsplatz. Odważni surferzy na fali Eisbach w legendarnym Ogrodzie Angielskim. Kultowy ogródek piwny Chinese Tower, w którym będziesz cieszyć się relaksującą 45-minutową przerwą na lunch (jedzenie i napoje nie są wliczone w cenę). Podczas tankowania możesz obserwować surferów na rzece Isar. I wiele więcej ukrytych perełek! Uwaga: ta wycieczka jest prowadzona w całości w języku angielskim. Zarezerwuj swoją niezapomnianą rowerową przygodę w Monachium już dziś!

Monachium: Stare Miasto - wycieczka z przewodnikiem

Monachium: Stare Miasto - wycieczka z przewodnikiem

Explore Munich's historic old town on our guided tour in English, perfect for first-time visitors and weekend adventurers. Learn fascinating stories about iconic sights like the New Town Hall and Marienplatz, as well as the famous Frauenkirche as a landmark of Munich. Discover Munich on our captivating tour, where our guide will share fascinating anecdotes about the city's history and significance. Immerse yourself in Munich's rich past as we explore its iconic landmarks and hidden gems. From magnificent palaces to vividly squares, let our stories enchant you and experience Munich in a whole new light! Rich with historical significance and captivating tales, this historic district of Munich's old town promises an unforgettable experience. No tour of the old town would be complete without stopping to admire Munich's iconic attractions such as the Maximilianstrasse, Odeonsplatz and the Residenz. After our tour, treat yourself to a visit to the lively Viktualienmarkt. Enjoy a cup of coffee or a glass of wine while browsing through the market stalls, which offer a fantastic selection of local foods and specialties. Don't miss out on this opportunity to experience the true flavors of Munich! Our guide will also provide insider tips for further exploration.

Monachium na rowerze: półdniowa wycieczka z lokalnym przewodnikiem

Monachium na rowerze: półdniowa wycieczka z lokalnym przewodnikiem

Zaczynając od Hauptbahnhof (dworca głównego), ta półdniowa wycieczka rowerowa to świetny sposób na poznanie Monachium. Przewodnicy to lokalni mieszkańcy Monachium, którzy znają najlepsze trasy, najlepsze historie i najlepsze miejsca, w których można zatrzymać się na szybkiego drinka. Pierwszym przystankiem wycieczki jest neoklasycystyczny plac Königsplatz, często nazywany monachijskim Akropolem. Kilka minut stąd znajduje się imponujący Odeonsplatz. Oba są dziedzictwem króla Ludwika I Bawarskiego, XIX-wiecznego monarchy, który chciał stworzyć wielkie miasto dla królów. Właściwie udało mu się uczynić Monachium wspaniałym miastem dla rowerzystów. Z Odeonsplatz przejedziesz rowerem przez malownicze ogrody królewskie do Englischer Garten, największego parku miejskiego w Europie, w którym nagość jest legalna. Następnie wycieczka zatrzymuje się w słynnym ogródku piwnym Chinese Tower na poczęstunek. Rejs wzdłuż pięknych brzegów rzeki Izary, która prowadzi z powrotem do serca pięknego Starego Miasta w Monachium. Na uroczych średniowiecznych uliczkach dla pieszych wokół Marienplatz znajdują się kościoły, targowiska i kawiarnie, które są rajem dla rowerzystów.

Monachium: Wycieczka segwayem z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta

Monachium: Wycieczka segwayem z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta

Wybierz się na wycieczkę krajoznawczą z zabawnym akcentem, zwiedzając Monachium na segwayu. Odkryj imponujące budowle Biergarten am Chinesischen Turm, Friedensengel, Maximilianeum, Residenz, Oper, Odeonsplatz, Ludwigstrasse, Hofgarten, Siegestor, Eisbachsurfer uvm. Sie entdecken München von den schönsten Seiten mit Insider Wissen unserer ortskundigen und erfahrenen Guide´s. Ucz się jak bezpiecznie jeździć i srozpocznij wycieczkę od wygodnego siedzenia na segwayu. Wrozpocznij swoją przygodę ze zwiedzaniem z przewodnikiem, który opowie Ci o fascynującej historii za punktami orientacyjnymi, które odwiedzasz.

Monachium: 24-godzinna wycieczka autobusem Hop-On Hop-Off po najważniejszych atrakcjach miasta

Monachium: 24-godzinna wycieczka autobusem Hop-On Hop-Off po najważniejszych atrakcjach miasta

Odkryj magię Monachium na pokładzie naszych piętrowych autobusów z odkrytym dachem podczas ekscytującej 24-godzinnej wycieczki krajoznawczej Hop-on Hop-off! Zobacz oszałamiającą architekturę i fascynującą historię stolicy Bawarii, siedząc wygodnie na swoim miejscu. Dzięki wycieczce Discover możesz odkrywać niesamowite atrakcje Monachium we własnym tempie. Ta wycieczka po najważniejszych atrakcjach miasta jest idealnym wprowadzeniem do miasta dla gości z krótkimi pobytami. Autobusy kursują co 30 minut (w zależności od sezonu), do godziny 17:00. Każda pełna pętla trwa godzinę, co daje mnóstwo czasu na zobaczenie wszystkiego, co Monachium ma do zaoferowania. Nasza wycieczka zatrzymuje się przy najbardziej kultowych zabytkach i atrakcjach miasta, w tym tętniącym życiem Karlsplatz/Stachus, fascynującym Kunstareal i zapierającym dech w piersiach Odeonsplatz. Zrób sobie przerwę w malowniczym Eisbach lub podziwiaj cuda nauki w Deutsches Museum. Do najważniejszych zabytków i punktów orientacyjnych należą: • Karlsplatz/Stachus • Kunstareal • Odeonplatz • Eisbacha • Niemieckie Muzeum • Marienplatz/Tal • Max-Joseph-Platz • I wiele więcej!

Monachium: Wycieczka rowerowa z przerwą na piwo

Monachium: Wycieczka rowerowa z przerwą na piwo

Ta wycieczka rowerowa po Monachium to idealne wprowadzenie do jednego z najbardziej historycznych miast Niemiec i stolicy Bawarii. W trakcie tej łatwej czterogodzinnej jazdy będziesz informowany i zabawiany zabytkami i historiami z Monachium, zarówno starymi, jak i nowymi. Podczas tej łatwej przejażdżki po Monachium zobaczysz najbardziej fascynujące miejsca, jakie miasto ma do zaoferowania. Niezależnie od tego, czy chodzi o początki partii nazistowskiej, czy też najbardziej interesuje Cię ich opór, Twój przewodnik pokaże Ci, gdzie to wszystko się wydarzyło i wyjaśni, jak to się stało. Oprócz burzliwej przeszłości Monachium, zobaczysz to, co najlepsze w Monachium, w tym słynnych surferów w parku miejskim, Odeonsplatz, budynek parlamentu Bawarii i oczywiście targ rolniczy, wśród innych atrakcji. Żadna przejażdżka po Monachium nie byłaby kompletna bez postoju w słynnych Ogrodach Angielskich. Tutaj możesz cieszyć się jednym z największych na świecie ogródków piwnych na drinki i coś przekąsić. Twój przewodnik powie Ci, jak poważnie Bawarczycy traktują piwo, podczas gdy Ty napijesz się drinka, aby się uspokoić po podbiciu Monachium na rowerze, zasłużyłeś na to!

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 85
Sortuj wg::

Monachium: najciekawsze atrakcje

Odeonsplatz: atrakcje

Niemcy: miasta

Odeonsplatz: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Odeonsplatz? Kliknij tutaj.

Odeonsplatz: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(3840 recenzji)

Oto kilka wskazówek dla przyszłych turystów. 1. Zarezerwuj bilet online i wymień go na bilet na Karlsplatz (Stachus) (małym jasnoniebieskim autobusem). 2. Rozpocznij wycieczkę rano, aby zrobić kilka okrążeń i dokładnie poznać miasto. 3. Jeśli chcesz wrócić na pokład po przystanku w Teatrze Narodowym, zgłoś swoją obecność, aby kierowca się zatrzymał. Zostałbym przeoczony i straciłbym mnóstwo czasu. Ogólnie rzecz biorąc, wycieczka Big Bus była wartościowym doświadczeniem, pozwalającym odkryć główne atrakcje miasta.

Zarezerwowałem bardzo spontanicznie, po raz pierwszy i na noc, i jestem zachwycony tym, jak szybko i sprawnie wszystko poszło. Wszystko było dobrze. Michael bardzo dobrze przekazał interesujące informacje w odpowiednim zakresie. Zaprojektował wycieczkę w bardzo sympatyczny i przyjazny sposób, a także odpowiednio umieścił anegdoty. Spędziliśmy cudowne popołudnie i świetną zabawę podczas zwiedzania. Rezerwacja była bardzo dobrą decyzją. To było w sam raz na naszą pierwszą wizytę w Monachium. Znowu chętnie.

Michael był profesjonalny, bardzo kompetentny i przyjazny. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych pierwszych atrakcji Kopenhagi. To była idealna wycieczka wprowadzająca do tego pięknego miasta. Zdecydowanie zalecamy zrobienie tego zaraz po przyjeździe i poproszenie o Michaela. Wykonał niesamowitą robotę, pokazując nam zabytki, a także dał świetne rekomendacje dotyczące tego, co warto zobaczyć i gdzie zjeść, gdy tu jesteśmy.

Ciekawa i zabawna wycieczka z Aleksandrą, odpowiednia również dla dzieci („Było dobrze i wcale nie nudno.” 😅) Zdecydowanie polecam na krótkie/pierwsze wrażenie na temat historii Monachium i najważniejszych/najbardziej znanych zabytków na starym mieście.

Na szczególną uwagę zasługuje nasz przewodnik, który szczegółowo i indywidualnie wyjaśnił nam zabytki, ukryte zaułki, historię i wszystkie nasze pytania. Brawo, wspaniała wycieczka po pięknym mieście.