Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Odeonsplatz

Odeonsplatz – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wycieczka hop-on hop-off do Monachium: Bilet 1-dniowy lub 2-dniowy

1. Wycieczka hop-on hop-off do Monachium: Bilet 1-dniowy lub 2-dniowy

Wyrusz na wycieczkę autobusową po Monachium i poznaj miasto dzięki audioprzewodnikowi na pokładzie. Podziwiaj najważniejsze zabytki miasta, w tym czwarte co do wielkości kuranty na świecie, szkielet świętej Munditii oraz zabytkową starówkę. Wybierz jedną z trzech różnych tras, aby dopasować zwiedzanie do swoich preferencji i zainteresowań. W słoneczne dni korzystaj z otwartego górnego pokładu i poczuj promienie słońca na twarzy. Wsiadaj i wysiadaj na dowolnych przystankach lub zostań na pokładzie, aby wysłuchać fascynujących nagrań audioprzewodnika dostępnych w 10 różnych językach. Do wyboru są trzy trasy: trasa po mieście, trasa po parku olimpijskim Nymphenburg i trasa po Schwabing, przy czym przejechanie każdej z nich trwa jedną godzinę. Mijaj ważne zabytki, takie jak pałac Nymphenburg, park olimpijski, ogród angielski, zabytkowe stare miasto, Odeonsplatz, Marienplatz i wiele innych.

Monachium: Spacer po Starym Mieście i placu Viktualienmarkt

2. Monachium: Spacer po Starym Mieście i placu Viktualienmarkt

Odkryj zabytki centrum Monachium podczas bogatego w informacje spaceru z przewodnikiem, który prowadzony jest w języku niemieckim. Zobacz plac Mariacki, katedrę NMP i browar Staatliches Hofbräuhaus. Zwiedź kościół Teatynów. Zachwyć się niezliczonymi sklepami w pasażu handlowym Fünf Höfe. Przejdź obok sklepu Dallmayr i restauracji Alfonsa Schuhbecka, a następnie przespaceruj się przez plac Odeonsplatz. Zobacz słynny plac targowy Viktualienmarkt. Naciesz się wyjątkową atmosferą w jednym z typowych ogródków piwnych lub przejdź się wzdłuż straganów z kwiatami, serami, przyprawami i innymi produktami. Wysłuchaj ciekawych historii i anegdot opowiadanych przez przewodnika. Dowiedz się więcej o stolicy kraju związkowego Bawaria i jej mieszkańcach.

Monachium: 24- lub 48-godzinny bilet na autobus typu Hop-On Hop-Off

3. Monachium: 24- lub 48-godzinny bilet na autobus typu Hop-On Hop-Off

Wskocz do niebieskiego piętrowego autobusu z odkrytym dachem i wybierz się na wycieczkę typu hop-on hop-off po pięknym Monachium. Wsiadaj i wysiadaj z autobusu tak często, jak chcesz i samodzielnie zwiedzaj zabytki miasta. Alternatywnie możesz zostać w autobusie, aby cieszyć się widokiem i posłuchać pouczającego komentarza. Podczas wycieczki zobacz malowniczy Odeonsplatz i ciekawą architekturę Pinakoteki, w której znajdują się liczne dzieła sztuki. Przejdź obok Marienplatz i odkryj słynny Viktualienmarkt z jego przysmakami, a także słynny Hofbräuhaus. Wysiądź na Karlsplatz i przejdź się po deptaku i pasażu handlowym. Poznaj fantastyczne zamki i ich ogrody oraz odkryj historię Monachium. 1. Karlsplatz/Stachus 2. Kunstareal 3. Odeonplatz 4. Eisbacha5. Deutsches Museum (przystanek czasowo zawieszony z powodu prac budowlanych!)6. Marienplatz/Tal7. Max-Joseph-Platz8. Pałac Nymphenburg9+10. Park Olimpijski/BMW Welt i muzeum11. Schwabing/Ogród Angielski 

Monachium: najważniejsze atrakcje i wycieczka z przewodnikiem

4. Monachium: najważniejsze atrakcje i wycieczka z przewodnikiem

Poznaj Monachium we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej i interaktywnej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z ważnymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Rozpocznij swoją wycieczkę od Königsplatz. Odwiedź Karolinenplatz z pięknym, ale dziwacznym obeliskiem, który go nadzoruje, i odkryj Odeonsplatz ze wspaniałą salą Odeon. Sfotografuj Max-Joseph-Platz z jego wyjątkową estetyką i podziwiaj Frauenkirche, gubiąc się w jego 2 wysokich wieżach. W takim razie czeka na Ciebie imponujący jezuicki kościół św. Michała. Z Marienplatz kontynuuj swoją piękną podróż do serca Monachium. Podziwiaj Asamkirche. Niech Viktualienmarkt zaostrzy Twój apetyt. Zobacz Isartor, jedną z 4 bram Monachium. Chodź do wszystkich najlepszych punktów orientacyjnych i ukrytych klejnotów oraz rozwiązuj wyzwania. Współpracuj ze swoim zespołem lub rywalizuj z nim, poznając ciekawe fakty i tworząc niezapomniane wspomnienia. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta.

Monachium na rowerze: półdniowa wycieczka z lokalnym przewodnikiem

5. Monachium na rowerze: półdniowa wycieczka z lokalnym przewodnikiem

Zaczynając od Hauptbahnhof (dworca głównego), ta półdniowa wycieczka rowerowa to świetny sposób na poznanie Monachium. Przewodnicy to lokalni mieszkańcy Monachium, którzy znają najlepsze trasy, najlepsze historie i najlepsze miejsca, w których można zatrzymać się na szybkiego drinka. Pierwszym przystankiem wycieczki jest neoklasycystyczny plac Königsplatz, często nazywany monachijskim Akropolem. Kilka minut stąd znajduje się imponujący Odeonsplatz. Oba są dziedzictwem króla Ludwika I Bawarskiego, XIX-wiecznego monarchy, który chciał stworzyć wielkie miasto dla królów. Właściwie udało mu się uczynić Monachium wspaniałym miastem dla rowerzystów. Z Odeonsplatz przejedziesz rowerem przez malownicze ogrody królewskie do Englischer Garten, największego parku miejskiego w Europie, w którym nagość jest legalna. Następnie wycieczka zatrzymuje się w słynnym ogródku piwnym Chinese Tower na poczęstunek. Rejs wzdłuż pięknych brzegów rzeki Izary, która prowadzi z powrotem do serca pięknego Starego Miasta w Monachium. Na uroczych średniowiecznych uliczkach dla pieszych wokół Marienplatz znajdują się kościoły, targowiska i kawiarnie, które są rajem dla rowerzystów.

Monachium: Wycieczka segwayem z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta

6. Monachium: Wycieczka segwayem z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta

Wybierz się na wycieczkę krajoznawczą z zabawnym akcentem, zwiedzając Monachium na segwayu. Odkryj imponujące budowle Biergarten am Chinesischen Turm, Friedensengel, Maximilianeum, Residenz, Oper, Odeonsplatz, Ludwigstrasse, Hofgarten, Siegestor, Eisbachsurfer uvm. Sie entdecken München von den schönsten Seiten mit Insider Wissen unserer ortskundigen und erfahrenen Guide´s. Ucz się jak bezpiecznie jeździć i srozpocznij wycieczkę od wygodnego siedzenia na segwayu. Wrozpocznij swoją przygodę ze zwiedzaniem z przewodnikiem, który opowie Ci o fascynującej historii za punktami orientacyjnymi, które odwiedzasz.

Monachium: Stare Miasto - wycieczka z przewodnikiem

7. Monachium: Stare Miasto - wycieczka z przewodnikiem

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po słynnych zabytkach Monachium, takich jak Neue Rathaus, Marienplatz i Frauenkirche. Tych atrakcji nie można przegapić. Nasz przewodnik ma również do opowiedzenia ekscytujące historie o słynnym Hofbräuhaus. Podczas wycieczki odwiedzane są również słynne atrakcje, takie jak Maximilianstraße, Residenz i Feldherrnhalle na Odeonsplatz. Wycieczka kończy się w pobliżu Viktualienmarkt, gdzie odwiedzający mogą zrobić sobie krótką przerwę przy lampce wina lub kawie.

Monachium: 24-godzinna wycieczka autobusem Hop-On Hop-Off po najważniejszych atrakcjach miasta

8. Monachium: 24-godzinna wycieczka autobusem Hop-On Hop-Off po najważniejszych atrakcjach miasta

Odkryj magię Monachium na pokładzie naszych piętrowych autobusów z odkrytym dachem podczas ekscytującej 24-godzinnej wycieczki krajoznawczej Hop-on Hop-off! Zobacz oszałamiającą architekturę i fascynującą historię stolicy Bawarii, siedząc wygodnie na swoim miejscu. Dzięki wycieczce Discover możesz odkrywać niesamowite atrakcje Monachium we własnym tempie. Ta wycieczka po najważniejszych atrakcjach miasta jest idealnym wprowadzeniem do miasta dla gości z krótkimi pobytami. Autobusy kursują co 30 minut (w zależności od sezonu), do godziny 17:00. Każda pełna pętla trwa godzinę, co daje mnóstwo czasu na zobaczenie wszystkiego, co Monachium ma do zaoferowania. Nasza wycieczka zatrzymuje się przy najbardziej kultowych zabytkach i atrakcjach miasta, w tym tętniącym życiem Karlsplatz/Stachus, fascynującym Kunstareal i zapierającym dech w piersiach Odeonsplatz. Zrób sobie przerwę w malowniczym Eisbach lub podziwiaj cuda nauki w Deutsches Museum. Do najważniejszych zabytków i punktów orientacyjnych należą: • Karlsplatz/Stachus • Kunstareal • Odeonplatz • Eisbacha • Niemieckie Muzeum • Marienplatz/Tal • Max-Joseph-Platz • I wiele więcej!

3-godzinna wycieczka Segwayem po najważniejszych atrakcjach Monachium

9. 3-godzinna wycieczka Segwayem po najważniejszych atrakcjach Monachium

Szybuj ulicami Monachium podczas tej wycieczki Segwayem. Dowiedz się, jak zarządzać Segwayem i odwiedź wszystkie główne atrakcje miasta, w tym Maximilianeum i Kościół Teatynów. Po opanowaniu jazdy na Segwayu rozpocznij wycieczkę na Artur-Kutscher-Platz. Następnie skieruj się w stronę Ogrodu Angielskiego i wzdłuż rzeki Izary do Anioła Pokoju. Przejdź do Maximilianeum, siedziby parlamentu Bawarii. Budynek ten został zbudowany w latach 1857-1874 przez architekta Friedricha Bürkleina i wpasowuje się w otoczenie nad rzeką Izarą. W górę rzeki zobacz Wyspę Muzeów z Deutsches Museum i kościół parafialny św. Maksymiliana na zachodnim brzegu rzeki Izary. Udaj się wzdłuż Maximilianstraße obok Teatru Residenz na Odeonsplatz i podziwiaj Feldherrnhalle i Kościół Teatynów. Przejedź obok monachijskiej rezydencji wraz z Hofgarten oraz Bawarską Kancelarią Państwową w kierunku Eisbach. Stamtąd obróć się wokół Siegestora z powrotem do punktu początkowego.

Monachium: TimeRide GO! Wycieczka piesza VR

10. Monachium: TimeRide GO! Wycieczka piesza VR

Poznaj najważniejsze atrakcje centrum Monachium podczas podróży od założenia miasta do 1974 r., kiedy to w Monachium odbyły się ekscytujące Mistrzostwa Świata. Przejdź obok ważnych budynków i placów i dowiedz się wszystkiego o bogatej historii Monachium od swojego doświadczonego przewodnika. Doświadcz z pierwszej ręki historii miasta i tego, jak przekształciło się ono w dzisiejsze Monachium, dzięki wirtualnym scenom na kilku stacjach, które przenoszą Cię do różnych epok. Użyj okularów wirtualnej rzeczywistości i porównaj przeszłość z teraźniejszością. Od początków XII wieku do XX wieku. Przyjrzyj się wybranym miejscom Monachium na przestrzeni wieków od lokacji, przez barok, Belle Époche, ruiny narodowego socjalizmu, aż po lata 70. ubiegłego wieku. Posłuchaj wnikliwych historii z tamtych czasów, które sprawią, że Twoje wrażenia będą jeszcze bardziej autentyczne. Gdy zdejmiesz okulary wirtualnej rzeczywistości, zobaczysz zaskakujący kontrast między chwilami a czasem.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 62
Sortuj wg::

Odeonsplatz: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Odeonsplatz? Kliknij tutaj.

Odeonsplatz: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 3840 opinii

Świetny sposób na poznanie miasta, ponieważ nigdy wcześniej nie odwiedziliśmy Monachium. Kupiliśmy bilet 2-dniowy, który był doskonałej jakości, umożliwiając nam dostęp do wszystkich trzech dostępnych tras. Komentarz się przydał, zaostrzając apetyt na dalsze przygody! Piękne i ciekawe miejsce oraz bardzo niezawodna obsługa.

Bardzo go polubiliśmy, tylko jeden bardzo wściekły facet przy kasie, który nie mówi po angielsku i bardzo złe traktowanie, przesiedliśmy się z inną dziewczyną, żeby wymienić bilety, tego typu ludzie nie powinni pokazywać twarzy firmy, ponieważ przyćmiewają całe dobro, które kryje się za nimi

Wspaniałe wrażenia, 3 przejazdy autobusem to najlepszy sposób na zobaczenie całego Monachium. Każda z tras była piękna na swój sposób, z tą z pałacem Charlottenberg, po prostu zapierającą dech w piersiach pięknymi trasami widokowymi wzdłuż dzielnic mieszkalnych Monachium.

Była bardzo interesująca i wnikliwa. Straciłabym grupę tylko wtedy, gdy musiałam udać się do toalety w Hofbräuhaus, gdyby mój mąż po mnie nie wrócił. Wolałbym poczekać 2 minuty. Bardzo się pospieszyłem i powiadomiłem ich.

Podobał mi się mój dzień w autobusie HOHO, wszystkie 3 trasy były doskonałe, mimo że w dniu, w którym odwiedziłem, padał deszcz, nadal mogliśmy usiąść na najwyższym poziomie i zachować suchość.