Oceanarium w Barcelonie

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Oceanarium Barcelona: 5 najciekawszych atrakcji

Mieszczące ponad 450 gatunków morskich stworzeń Oceanarium Barcelona to unikalne i olbrzymie muzeum Morza Śródziemnego. Naprawdę warto zwiedzić to miejsce.

 • Planeta Aqua

  1. Planeta Aqua

  W tej interaktywnej części Oceanarium Barcelona poznasz fakty na temat skamielin, gatunków zagrożonych i ekologicznej przyszłości oceanów.

 • Oceanarium

  2. Oceanarium

  Ponad 4 miliony litrów wody – nie ma większego oceanarium w Barcelonie. Poznaj zróżnicowane ekosystemy i przejdź się olbrzymim tunelem. Poczujesz się jak nurek!

 • Basen z rekinami

  3. Basen z rekinami

  Masz ochotę na dreszczyk emocji? Dokonaj wcześniejszej rezerwacji on-line, wpłać kaucję i popływaj w towarzystwie tych często źle rozumianych stworzeń.

 • Tropikalne oceanarium

  4. Tropikalne oceanarium

  Nie masz pieniędzy na wycieczkę do Australii albo nad Morze Czerwone? Żaden problem! W Oceanarium Barcelona znajdziesz też koralowce i kolorowe tropikalne ryby.

 • Klejnoty morza

  5. Klejnoty morza

  Życie w morzach to nie tylko ryby. W Oceanarium Barcelona poznasz też rozgwiazdy i mieszkające w skorupach mięczaki – wszystkie one odgrywają bardzo ważne role w oceanach.

Zaplanuj pobyt

 • Lokalny język

  Oficjalnym językiem Barcelony jest kataloński. Co prawda większość tubylców zna hiszpański, ale radzimy nauczyć się kilku słów po katalońsku.

 • Gorąco!

  Ponieważ Barcelona znajduje się w regionie śródziemnomorskim, latem robi się tu upalnie. Nie zapomnij o kremie do opalania, a w południe chowaj się w cieniu.

 • Bezpieczeństwo

  Barcelona to bezpieczne miasto, ale mimo to należy zachować rozsądek. Nie trzymaj kosztowności w kieszeniach i zawsze miej swoje rzeczy w zasięgu wzroku.

 • Inne atrakcje

  Dostępne są bilety na zwiedzanie Barcelony – jeśli interesuje Cię jakieś miejsce, połącz zwiedzanie z innymi atrakcjami, aby oszczędzić czas i pieniądze.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Oceanarium Barcelona czynne jest od godz. 10.00 do co najmniej 21.00, w zależności od dnia i miesiąca.
 • Cena
  Ceny biletów wstępu do Oceanarium Barcelona zaczynają się od 20 EUR i zależą od wybranych opcji i transportu.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Przewodnik nie jest potrzebny, ale mamy w ofercie kilka wycieczek z darmowym wstępem do Oceanarium Barcelona. Planując zwiedzanie wcześniej, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy.
 • Jak tam dotrzeć?
  Przyjedź zieloną linią metra L3 na stację „Drassanes”. Oceanarium Barcelona znajduje się zaledwie kilka kroków dalej.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Aby zobaczyć wszystkie atrakcje Ocenarium Barcelona, zaplanuj zwiedzanie na co najmniej 2 godziny.

Oceanarium w Barcelonie: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Oceanarium w Barcelonie? Kliknij tutaj.

Oceanarium w Barcelonie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 2613 opinii

Łatwy dostęp dzięki biletom elektronicznym GetYourGuide. Uwielbiałem zbiornik o pojemności 1 miliona galonów z ruchomym chodnikiem. Spora różnorodność mieszkańców zwierząt, w tym unikalne, zachwaszczone smoki morskie. Bardzo dobre znaki edukacyjne. Czysta atrakcja, w tym toalety. Bardzo duże porcje w kawiarni na miejscu. Zauważyliśmy kilka interaktywnych wyświetlaczy dla dzieci i wiele grup szkolnych. Ogólnie przyjemne doświadczenie!

Bilet 2-dniowy był obowiązkowy, podczas gdy ja i dwoje dzieci byliśmy w Barcelonie na tydzień i musieliśmy sprawdzić każdą możliwą atrakcję. Tak było w całej Barcelonie i naprawdę miałem możliwość sprawdzenia wielu różnych miejsc.

Bardzo łatwo było wymienić kupon na bilet na lotnisku bez konieczności zmagania się z automatami biletowymi. Jedynym minusem było to, że nie udało mi się zbadać rabatów oferowanych przez kartę, ale naprawdę było wiele opcji!

Niesamowite są jednak płaszczki! Karmienie karpi przez dzieci także dużą atrakcją. Meduzy ekstra. Myślę, że miłośnicy przyrody będą zadowoleni!

Hotel był świetny we wszystkim. Lot z rayenair opóźniony i w pełni przetestowany.