Obwód miejski Sofia – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Sofii: wycieczka grupowa do Monastyru Rylskiego i Cerkwi Bojańskiej

1. Z Sofii: wycieczka grupowa do Monastyru Rylskiego i Cerkwi Bojańskiej

Wyjedź z Sofii punktualnie o godzinie 9.00 i udaj się do Cerkwi Bojańskiej położonej na przedmieściach miasta. Wejdź do tej bizantyjskiej budowli i podziwiaj freski o znaczeniu historycznym. Dowiedz się o tym, jak zapoczątkowały one modę na ilustrowanie postaci biblijnych z emocjami i umieszczanie ich obok miejscowej arystokracji. Następnie zrelaksuj się podczas 2-godzinnej jazdy do Monastyru Rylskiego w górach Riła. Po dotarciu na miejsce zacznij zwiedzanie największego i najważniejszego klasztoru prawosławnego w Bułgarii. Zachwyć się arkadowymi balkonami i wyjątkowymi freskami autorstwa jednego z najsłynniejszych malarzy okresu bułgarskiego odrodzenia narodowego. Podziwiaj złocony ikonostas i ciesz się wspaniałym widokiem na góry. Przewodnik opowie Ci o historii klasztoru, po czym będziesz mieć czas na samodzielne zwiedzanie kompleksu. Odwiedź muzeum lub kup pamiątkowe ikony i inne przedmioty w pobliskich sklepach. Skorzystaj z czasu na zjedzenie lunchu w lokalnej restauracji, gdzie oferowane są takie miejscowe specjały jak mekitsi (tradycyjne bułgarskie danie w postaci smażonego w głębokim tłuszczu zagniatanego ciasta z jogurtem). O 15.00 wyruszysz w kierunku soboru św. Aleksandra Newskiego w centrum Sofii, gdzie dotrzesz do 17.00. Organizator atrakcji, Traventuria, otrzymał certyfikat „Business Which Supports Biodiversity” („Firma wspierająca bioróżnorodność”) od Bułgarskiej Fundacji Bioróżnorodności za inicjatywę „Tours with a Cause”.

Z Sofii: 7 Jezior Rilskich i Monastyr Rilski na własną rękę

2. Z Sofii: 7 Jezior Rilskich i Monastyr Rilski na własną rękę

Wyrusz rano z Sofii busem prowadzonym przez przyjaznego anglojęzycznego kierowcę. Podróżuj wygodnie klimatyzowanym pojazdem do kurortu Panichishte znajdującego się w pięknym Parku Narodowym Riła. Po przyjeździe na miejsce kierowca udzieli Ci różnych porad i podpowie, jakimi trasami możesz dostać się na górę. Pojedź wyciągiem krzesełkowym do 7 Jezior Rilskich, gdzie będziesz mieć 5 godzin czasu wolnego. Wybierz się na spacer pośród niesamowitych krajobrazów i zobacz jeziora polodowcowe z różnych perspektyw. Następnie wsiądź do autobusu na uzgodnionym przystanku i zrelaksuj się podczas 2-godzinnej podróży do Monastyru Rilskiego położonego w głębokiej dolinie rzeki Rilskiej. Założony w X wieku kompleks klasztorny uważany jest za jeden z najważniejszych zabytków kultury i historii Bułgarii. Spędź tutaj 1,5 godziny, zwiedzając największy klasztor prawosławny w Bułgarii we własnym tempie. Wieczorem autobus odwiezie Cię z powrotem do Sofii, do punktu początkowego wycieczki.

Z Sofii: całodniowa wycieczka do Monastyru Rylskiego i Cerkwi Bojańskiej

3. Z Sofii: całodniowa wycieczka do Monastyru Rylskiego i Cerkwi Bojańskiej

Poznaj religijną historię Bułgarii podczas całodniowej wycieczki z Sofii do wpisanego na listę światowego dziedzictwa Monastyru Rylskiego i Cerkwi Bojańskiej. Podążaj za przewodnikiem po klasztorze, aby dowiedzieć się więcej o tym słynnym miejscu, lub zdecyduj się na samodzielne zwiedzanie. Następnie zobacz starożytne freski w Cerkwi Bojańskiej. Spotkaj się ze swoją grupą w pobliżu soboru św. Aleksandra Newskiego. Rozsiądź się wygodnie w fotelu i wyrusz z miasta, jadąc malowniczymi drogami z widokami na wiejskie tereny Bułgarii. Dotrzyj do Monastyru Rylskiego, największego prawosławnego klasztoru w kraju. Jeśli zarezerwowałeś wycieczkę z przewodnikiem, oprowadzi Cię on po historycznym miejscu i opowie o najważniejszych freskach. W przeciwnym razie zwiedź muzeum i kościół samodzielnie w swoim tempie. Następnie rozpocznij podróż powrotną do Sofii z jeszcze jednym ważnym przystankiem po drodze. Wejdź do średniowiecznej Cerkwi Bojańskiej i spaceruj pośród starożytnych murów, podziwiając artystyczne freski, które sprawiają, że to miejsce jest tak wyjątkowe.

Z Sofii: wycieczka całodniowa nad Siedem Jezior Rilskich

4. Z Sofii: wycieczka całodniowa nad Siedem Jezior Rilskich

Weź udział w całodniowej wędrówce w góry Riła. Odkryj najbardziej malowniczy obszar w pobliżu Sofii oraz jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Bułgarii – Siedem Jezior Rilskich.  Ta grupa jezior polodowcowych leży na wysokości od 2100 do 2500 metrów n.p.m. i otoczona jest wyboistymi szczytami oraz głębokimi dolinami. Z Sofii wyruszysz na 90-minutową przejażdżkę do kurortu Panichishte, skąd wyciągiem krzesełkowym udasz się do schroniska górskiego Jezior Rilskich.  Z tego miejsca rozpoczniesz wędrówkę po pięknych krajobrazach i majestatycznych niebieskich perłach: jeziorach znanych jako Oko, Łza, Nerka, Bliźnięta, Trójliść, Rybne oraz Dolne. Wędrówka nie jest wymagająca, a trasy można zmieniać na miejscu, w zależności od poziomu sprawności lub siły uczestników. Dostępne są łagodne ścieżki i bardziej strome wzniesienia. Skorzystaj z okazji, by zobaczyć niebieskie klejnoty gór Riła – Siedem Jezior Rilskich. Organizator atrakcji – Traventuria – otrzymał certyfikat „Business Which Supports Biodiversity” („Firma wspierająca bioróżnorodność”) od Bułgarskiej Fundacji Bioróżnorodności za inicjatywę „Tours with a Cause”.

Jednodniowa wycieczka z Sofii do Skopje w Macedonii Północnej

5. Jednodniowa wycieczka z Sofii do Skopje w Macedonii Północnej

Odkryj Skopje, stolicę Macedonii, podczas tej całodniowej wycieczki z Sofii. Podczas tej jednodniowej wycieczki do Skopje będziesz miał okazję poznać najważniejsze atrakcje miasta i usłyszeć jego bogatą historię i kulturę od swojego przewodnika. Odbierz z miejsca zakwaterowania w Sofii i wsiądź do klimatyzowanego pojazdu. Zrelaksuj się i podziwiaj wieś podczas transferu do Skopje. Będąc w Skopje, rozpocznij pieszą wycieczkę po Twierdzy Skopje. Podziwiaj rozległe widoki na miasto z twierdzy, a następnie udaj się do kościoła Najświętszego Zbawiciela, w którym znajduje się fantastyczny ikonostas. Kontynuuj w kierunku meczetu Sułtana Murata i Starego Bazaru, gdzie możesz zobaczyć pozostałości z okresu osmańskiego. Posłuchaj, jak Twój przewodnik opowie Ci o historii Skopje jako jednego z głównych ośrodków handlowych na Bałkanach. Zatrzymaj się w typowej macedońskiej restauracji, w której możesz kupić pyszny lunch, zanim przekroczysz rzekę Vadar i odkryjesz drugą stronę miasta. Odwiedź nowy neoklasycystyczny plac i przejdź do domu pamięci Matki Teresy. Zakończ pieszą wycieczkę przy nowo wybudowanym łuku triumfalnym Porta Macedonia. Wróć do Sofii i zostań wysadzony w hotelu lub miejscu zakwaterowania.

Ukryte bary Sofii: 4-godzinne przeszukiwanie pubów

6. Ukryte bary Sofii: 4-godzinne przeszukiwanie pubów

Odkryj ukryte skarby nocnego życia Sofii podczas 4-godzinnego pełzania po pubach. Spotykaj się z ludźmi w ulubionych miejscach spotkań w mieście. Jeśli podróżujesz samotnie, jest to świetny sposób na nawiązanie kontaktów towarzyskich z mieszkańcami i poznanie podróżników z całego świata. Przewodnicy są wyjątkową częścią tego doświadczenia. Poświęcą trochę czasu, aby cię poznać, a pod koniec wieczoru poznasz nowych przyjaciół. Ciesz się darmowym piwem na pierwszym przystanku, a następnie przejdź do drugiego baru, w którym możesz delektować się deserem alkoholowym do wszystkiego, co kupisz. Ciesz się kolejnym darmowym piwem z beczki na trzecim przystanku, a następnie darmowym wstępem do klubu wybranego na noc.

Sofia: Wycieczka do Lovech, jaskini Devetaki i wodospadów Krushuna

7. Sofia: Wycieczka do Lovech, jaskini Devetaki i wodospadów Krushuna

Twoja wycieczka rozpocznie się, gdy zostaniesz odebrany z hotelu / zakwaterowania w Sofii. Po około 2 godzinach jazdy dotrzesz do Łowecza. Stamtąd zaczniesz zwiedzać starą dzielnicę miasta. Będziesz spacerować po małych brukowanych uliczkach, cofając się w czasie, podziwiając typowe XIV-wieczne domy. Następnie udasz się na szczegółową wycieczkę do Muzeum Wasyla Levskiego, po czym będziesz kontynuować spacer do twierdzy Hisarya. Ostatnim miejscem w mieście, na które zwrócisz uwagę, jest słynny Kryty Most, arcydzieło architektury bułgarskiej, które zostało zbudowane przez mistrza Kolio Ficheto. Podążając za mostem, będziesz kontynuować podróż 20-minutową jazdą do następnego przystanku, jaskini Devetashka. Tam będziesz miał trochę czasu na spacer po oszałamiającej jaskini i udasz się do wodospadów Krushuna (20 minut jazdy od jaskini Devetashka). Tam odkryjesz wyjątkowy cud natury, w którym możesz wybrać się na spacer po pięknym lesie i wzdłuż strumienia, który utworzył tę piękną kaskadę niebieskich wodospadów. Po tej wizycie w wodospadzie Twoja wycieczka zakończy się odwiezieniem do miejsca początkowego.

Sofia: komunistyczna piesza wycieczka

8. Sofia: komunistyczna piesza wycieczka

Odkryj główne zabytki komunistycznej historii w Sofii. Rozpocznij swoją wycieczkę, mijając dawną siedzibę Bułgarskiej Partii Komunistycznej. Kontynuuj, aby zobaczyć budynki, takie jak ośrodek dochodzeniowy tajnej policji i zniszczone mauzoleum. Kieruj się w stronę pomnika armii radzieckiej i Narodowego Pałacu Kultury. Podczas 3-godzinnej pieszej wycieczki poznaj teorię komunizmu i czym jest marksizm-leninizm. Dowiedz się o historii komunizmu w Bułgarii, zaletach i wadach tego okresu oraz relacji między rządem komunistycznym a religią, przemysłem, gospodarką, kulturą i życiem codziennym ludzi. Zakończ wycieczkę ze świeżym spojrzeniem na miasto i nowym spojrzeniem na komunistyczną przeszłość kraju.

Z Sofii: Siedem jezior Rila i całodniowa wycieczka do klasztoru Rila

9. Z Sofii: Siedem jezior Rila i całodniowa wycieczka do klasztoru Rila

Ta całodniowa wycieczka jest przeznaczona dla osób aktywnych, które chcą połączyć wędrówkę do cudów natury ze zwiedzaniem najczęściej odwiedzanej atrakcji turystycznej w Bułgarii, wspaniałego klasztoru Rila. Wyjeżdżając z Sofii, udasz się w góry Riła, gdzie będziesz cieszyć się umiarkowaną wędrówką przez prawdopodobnie najbardziej wyróżniający się obszar w górach, 7 Jezior Riła. Po transferze trwającym około 90 minut dotrzesz do regionu Panichishte, gdzie wsiądziesz do wyciągu krzesełkowego do schroniska Rila Lakes. Składające się z grupy jezior polodowcowych 7 jezior Riła znajduje się na wysokości od 6900 stóp (2100 metrów) do 8200 stóp (2500 metrów) nad poziomem morza. Otoczony skalistymi szczytami i głębokimi dolinami, zobaczysz spektakularne widoki, spacerując po jego perłach, takich jak The Eye, The Tear, The Kidney, The Twins, The Trefoil, The Fish Lake i The Lower Lake. Trasę można dostosować na miejscu, podążając łagodniejszymi lub bardziej stromymi ścieżkami, w zależności od poziomu sprawności. Po zwiedzeniu wszystkich jezior, kontynuuj podróż samochodem przez około 90 minut do klasztoru Rila, największego i najważniejszego symbolu Bułgarskiej Cerkwi Prawosławnej. Za 20-metrowymi murami znajdują się imponujące budynki klasztorne, w tym kościół i kaplica z cennymi malowidłami ściennymi. Do najcenniejszych zabytków historycznych i artystycznych klasztoru należą XIV-wieczna wieża Hrelyo, kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny z piątą kopułą oraz oryginalna kuchnia klasztorna z XIX wieku. Zwiedzisz także bogate muzeum klasztoru, zawierające cenną kolekcję starych rękopisów i dokumentów, statutów i ikon, ekspozycję etnograficzną tkanin, biżuterii, dywanów i przedmiotów z kutego żelaza oraz bibliotekę zawierającą ponad 16 000 książek. Wycieczka jest również oferowana z audioprzewodnikiem ONLINE w chmurze w różnych językach - angielskim, hiszpańskim, włoskim, niemieckim, francuskim i angielskim. Do pobrania i używania wymagany jest INTERNET. Lokalny organizator wycieczek, Traventuria, otrzymał certyfikat „Biznes, który wspiera bioróżnorodność” od Bułgarskiej Fundacji Bioróżnorodności za „ Wycieczki z powodu”.

Z Sofii: jednodniowa wycieczka do Płowdiwu autobusem wahadłowym z opcjonalnym przewodnikiem

10. Z Sofii: jednodniowa wycieczka do Płowdiwu autobusem wahadłowym z opcjonalnym przewodnikiem

Dołącz do tej zwykle małej wycieczki grupowej (w większości przypadków grupa liczy do 20 osób), aby odkryć najstarsze istniejące miasto w Europie - Płowdiw - jego stolicę kultury na rok 2019! Wycieczka rozpoczyna się o godzinie 9:00. Bądź na miejscu spotkania - na parkingu za katedrą Aleksandra Newskiego o 8:45 i poproś o przewodnika City Tour i vana (nasi przewodnicy zwykle noszą niebieskie ubrania). Czas podróży do Płowdiw wynosi około 2 godzin. Tam, jeśli wybrałeś opcję z przewodnikiem, będziesz miał 2-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po starym mieście, gdzie będziesz mógł zobaczyć niezwykłe domy Revival, widoki ze wzgórza, rzymski teatr i stadion , a także głównej ulicy spacerowej. Po wycieczce z przewodnikiem będziesz miał 2 godziny czasu wolnego, podczas którego możesz zjeść lunch, sprawdzić sklepy i odwiedzić niektóre muzea. Jeśli zarezerwowałeś opcję z przewodnikiem, po przyjeździe będziesz miał 4 godziny czasu wolnego, podczas którego możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Powrót do Sofii odbywa się o godzinie 15:00, a powrót między 17:00 a 17:30, w zależności od natężenia ruchu.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Obwód miejski Sofia

Najciekawsze atrakcje

Obwód miejski Sofia: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 211
Sortuj wg::
Strona 1 z 14

Niezwykłe doznania

Obwód miejski Sofia: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Obwód miejski Sofia

Obwód miejski Sofia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Obwód miejski Sofia? Kliknij tutaj.

Obwód miejski Sofia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 4463 opinii

Cudowne doświadczenie ze wspaniałymi ludźmi. Furgonetka była zaskakująco wygodna, czysta i szeroka. Wyglądał i wydawał się zupełnie nowy. Przewodnicy byli po prostu fantastyczni i bardzo zabawni, co sprawiło, że całe doświadczenie było jeszcze lepsze. Również ogólny nastrój wędrówki był bardzo miły i robiliśmy co jakiś czas małe przerwy na odpoczynek, co trzeba było szczerze powiedzieć. Bardzo, bardzo miłe doświadczenie. (Na wszelki wypadek: jeśli jesteś w złej kondycji, ta wędrówka nie jest ani łatwa, ani trudna, ale będziesz potrzebować od czasu do czasu odpoczynku ze względu na stromizny kilku jej fragmentów).

Visiting Rila from Sofia with GYG was so easy. Purchasing the tour was no hassle and I was really happy to see the transport-only option. Thanks to the detailed instructions, it was easy to find the meeting point. Everything was on time and well organized. Our guide, Filip, was really kind, patient, and caring for the well-being of the group. He told us lots of interesting things about Rila and Bulgaria, both in English and Spanish. Emil, the driver, got us safely to the place and back while playing great music. We had an awesome day - thank you!

Cudowne doświadczenie, jedno z tych, które trzeba zrobić przynajmniej raz w życiu. Buty śledzące, płaszcz przeciwdeszczowy i parasol są bardzo polecane o każdej porze roku, ponieważ pogoda, szczególnie na dużych wysokościach, jest nieprzewidywalna. Nie jest to wycieczka dla wszystkich, tym bardziej, że nie ma możliwości nagłej przepadki, bo powrót i tak oznacza miły spacer po górach. Gorąco polecamy!

Mimo mokrego dnia była to dobra wycieczka. Najpierw pojechaliśmy do Boyany, aby uniknąć tłumów i mieliśmy to miejsce tylko dla siebie. Malowidła ścienne robią wrażenie. Klasztor Rila nie zawiódł i był wart dwóch godzin jazdy przez ładne krajobrazy. Martin był angażujący i pełen humoru i ciężko pracował, aby zapewnić nam dobry dzień. Zalecana.

Przewodnik był uroczy i przyjazny i bardzo kompetentny. Autobus jest wygodny i klimatyzowany. Klasztor Rila jest piękny i zdecydowanie wart odwiedzenia. Jedynym ociepleniem jest to, że toalety w Rili to toalety kucane i nie mają papieru toaletowego, więc weź ze sobą. Poza tym gorąco polecam tę wycieczkę.