Obwód Kiustendił – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Sofii: wycieczka grupowa do Monastyru Rylskiego i Cerkwi Bojańskiej

1. Z Sofii: wycieczka grupowa do Monastyru Rylskiego i Cerkwi Bojańskiej

Wyjedź z Sofii punktualnie o godzinie 9.00 i udaj się do Cerkwi Bojańskiej położonej na przedmieściach miasta. Wejdź do tej bizantyjskiej budowli i podziwiaj freski o znaczeniu historycznym. Dowiedz się o tym, jak zapoczątkowały one modę na ilustrowanie postaci biblijnych z emocjami i umieszczanie ich obok miejscowej arystokracji. Następnie zrelaksuj się podczas 2-godzinnej jazdy do Monastyru Rylskiego w górach Riła. Po dotarciu na miejsce zacznij zwiedzanie największego i najważniejszego klasztoru prawosławnego w Bułgarii. Zachwyć się arkadowymi balkonami i wyjątkowymi freskami autorstwa jednego z najsłynniejszych malarzy okresu bułgarskiego odrodzenia narodowego. Podziwiaj złocony ikonostas i ciesz się wspaniałym widokiem na góry. Przewodnik opowie Ci o historii klasztoru, po czym będziesz mieć czas na samodzielne zwiedzanie kompleksu. Odwiedź muzeum lub kup pamiątkowe ikony i inne przedmioty w pobliskich sklepach. Skorzystaj z czasu na zjedzenie lunchu w lokalnej restauracji, gdzie oferowane są takie miejscowe specjały jak mekitsi (tradycyjne bułgarskie danie w postaci smażonego w głębokim tłuszczu zagniatanego ciasta z jogurtem). O 15.00 wyruszysz w kierunku soboru św. Aleksandra Newskiego w centrum Sofii, gdzie dotrzesz do 17.00. Organizator atrakcji, Traventuria, otrzymał certyfikat „Business Which Supports Biodiversity” („Firma wspierająca bioróżnorodność”) od Bułgarskiej Fundacji Bioróżnorodności za inicjatywę „Tours with a Cause”.

Z Sofii: 7 Jezior Rilskich i Monastyr Rilski na własną rękę

2. Z Sofii: 7 Jezior Rilskich i Monastyr Rilski na własną rękę

Wyrusz rano z Sofii busem prowadzonym przez przyjaznego anglojęzycznego kierowcę. Podróżuj wygodnie klimatyzowanym pojazdem do kurortu Panichishte znajdującego się w pięknym Parku Narodowym Riła. Po przyjeździe na miejsce kierowca udzieli Ci różnych porad i podpowie, jakimi trasami możesz dostać się na górę. Pojedź wyciągiem krzesełkowym do 7 Jezior Rilskich, gdzie będziesz mieć 5 godzin czasu wolnego. Wybierz się na spacer pośród niesamowitych krajobrazów i zobacz jeziora polodowcowe z różnych perspektyw. Następnie wsiądź do autobusu na uzgodnionym przystanku i zrelaksuj się podczas 2-godzinnej podróży do Monastyru Rilskiego położonego w głębokiej dolinie rzeki Rilskiej. Założony w X wieku kompleks klasztorny uważany jest za jeden z najważniejszych zabytków kultury i historii Bułgarii. Spędź tutaj 1,5 godziny, zwiedzając największy klasztor prawosławny w Bułgarii we własnym tempie. Wieczorem autobus odwiezie Cię z powrotem do Sofii, do punktu początkowego wycieczki.

Z Sofii: całodniowa wycieczka do Monastyru Rylskiego i Cerkwi Bojańskiej

3. Z Sofii: całodniowa wycieczka do Monastyru Rylskiego i Cerkwi Bojańskiej

Poznaj religijną historię Bułgarii podczas całodniowej wycieczki z Sofii do wpisanego na listę światowego dziedzictwa Monastyru Rylskiego i Cerkwi Bojańskiej. Podążaj za przewodnikiem po klasztorze, aby dowiedzieć się więcej o tym słynnym miejscu, lub zdecyduj się na samodzielne zwiedzanie. Następnie zobacz starożytne freski w Cerkwi Bojańskiej. Spotkaj się ze swoją grupą w pobliżu soboru św. Aleksandra Newskiego. Rozsiądź się wygodnie w fotelu i wyrusz z miasta, jadąc malowniczymi drogami z widokami na wiejskie tereny Bułgarii. Dotrzyj do Monastyru Rylskiego, największego prawosławnego klasztoru w kraju. Jeśli zarezerwowałeś wycieczkę z przewodnikiem, oprowadzi Cię on po historycznym miejscu i opowie o najważniejszych freskach. W przeciwnym razie zwiedź muzeum i kościół samodzielnie w swoim tempie. Następnie rozpocznij podróż powrotną do Sofii z jeszcze jednym ważnym przystankiem po drodze. Wejdź do średniowiecznej Cerkwi Bojańskiej i spaceruj pośród starożytnych murów, podziwiając artystyczne freski, które sprawiają, że to miejsce jest tak wyjątkowe.

Z Sofii: wycieczka całodniowa nad Siedem Jezior Rilskich

4. Z Sofii: wycieczka całodniowa nad Siedem Jezior Rilskich

Weź udział w całodniowej wędrówce w góry Riła. Odkryj najbardziej malowniczy obszar w pobliżu Sofii oraz jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Bułgarii – Siedem Jezior Rilskich.  Ta grupa jezior polodowcowych leży na wysokości od 2100 do 2500 metrów n.p.m. i otoczona jest wyboistymi szczytami oraz głębokimi dolinami. Z Sofii wyruszysz na 90-minutową przejażdżkę do kurortu Panichishte, skąd wyciągiem krzesełkowym udasz się do schroniska górskiego Jezior Rilskich.  Z tego miejsca rozpoczniesz wędrówkę po pięknych krajobrazach i majestatycznych niebieskich perłach: jeziorach znanych jako Oko, Łza, Nerka, Bliźnięta, Trójliść, Rybne oraz Dolne. Wędrówka nie jest wymagająca, a trasy można zmieniać na miejscu, w zależności od poziomu sprawności lub siły uczestników. Dostępne są łagodne ścieżki i bardziej strome wzniesienia. Skorzystaj z okazji, by zobaczyć niebieskie klejnoty gór Riła – Siedem Jezior Rilskich. Organizator atrakcji – Traventuria – otrzymał certyfikat „Business Which Supports Biodiversity” („Firma wspierająca bioróżnorodność”) od Bułgarskiej Fundacji Bioróżnorodności za inicjatywę „Tours with a Cause”.

Z Sofii: Siedem jezior Rila i całodniowa wycieczka do klasztoru Rila

5. Z Sofii: Siedem jezior Rila i całodniowa wycieczka do klasztoru Rila

Ta całodniowa wycieczka jest przeznaczona dla osób aktywnych, które chcą połączyć wędrówkę do cudów natury ze zwiedzaniem najczęściej odwiedzanej atrakcji turystycznej w Bułgarii, wspaniałego klasztoru Rila. Wyjeżdżając z Sofii, udasz się w góry Riła, gdzie będziesz cieszyć się umiarkowaną wędrówką przez prawdopodobnie najbardziej wyróżniający się obszar w górach, 7 Jezior Riła. Po transferze trwającym około 90 minut dotrzesz do regionu Panichishte, gdzie wsiądziesz do wyciągu krzesełkowego do schroniska Rila Lakes. Składające się z grupy jezior polodowcowych 7 jezior Riła znajduje się na wysokości od 6900 stóp (2100 metrów) do 8200 stóp (2500 metrów) nad poziomem morza. Otoczony skalistymi szczytami i głębokimi dolinami, zobaczysz spektakularne widoki, spacerując po jego perłach, takich jak The Eye, The Tear, The Kidney, The Twins, The Trefoil, The Fish Lake i The Lower Lake. Trasę można dostosować na miejscu, podążając łagodniejszymi lub bardziej stromymi ścieżkami, w zależności od poziomu sprawności. Po zwiedzeniu wszystkich jezior, kontynuuj podróż samochodem przez około 90 minut do klasztoru Rila, największego i najważniejszego symbolu Bułgarskiej Cerkwi Prawosławnej. Za 20-metrowymi murami znajdują się imponujące budynki klasztorne, w tym kościół i kaplica z cennymi malowidłami ściennymi. Do najcenniejszych zabytków historycznych i artystycznych klasztoru należą XIV-wieczna wieża Hrelyo, kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny z piątą kopułą oraz oryginalna kuchnia klasztorna z XIX wieku. Zwiedzisz także bogate muzeum klasztoru, zawierające cenną kolekcję starych rękopisów i dokumentów, statutów i ikon, ekspozycję etnograficzną tkanin, biżuterii, dywanów i przedmiotów z kutego żelaza oraz bibliotekę zawierającą ponad 16 000 książek. Wycieczka jest również oferowana z audioprzewodnikiem ONLINE w chmurze w różnych językach - angielskim, hiszpańskim, włoskim, niemieckim, francuskim i angielskim. Do pobrania i używania wymagany jest INTERNET. Lokalny organizator wycieczek, Traventuria, otrzymał certyfikat „Biznes, który wspiera bioróżnorodność” od Bułgarskiej Fundacji Bioróżnorodności za „ Wycieczki z powodu”.

Z Sofii: wspólna lub prywatna wycieczka po siedmiu jeziorach Rila

6. Z Sofii: wspólna lub prywatna wycieczka po siedmiu jeziorach Rila

Wyjazd na wycieczkę jest o 8 rano. Jeśli zarezerwowałeś opcję nieprywatną, bądź na miejscu spotkania o 7:45. Siedem Jezior Riła znajduje się zaledwie 1 godzinę 30 minut od stolicy Sofii, co czyni je wspaniałą jednodniową wycieczką na łonie natury. Zrelaksuj się po drodze jako wygodny minivan, który zabierze Cię do kolejki linowej Panichishte Resort, która zawiezie nas do Cyrku Siedmiu Jezior Riła. Zobacz inną stronę Bułgarii, ciesząc się wędrówką po jeziorach. Odkryj wszystkie siedem jezior i zobacz, jak mają swoją nazwę, która odzwierciedla ich typowy kształt lub cechy. Spójrz na oszałamiającą szmaragdową zieleń wody podczas relaksu w spokojnej okolicy. Wędrówka jest średnio trudna i trwa około 2 godzin marszu w każdą stronę. Będziesz mieć również około 1 godziny czasu na przerwę na lunch nad jeziorami. Proszę przynieść własne jedzenie. Rano van zatrzyma się na stacji benzynowej, gdzie będzie można kupić również przekąski i kanapki. Przewidywany powrót w Sofii jest między 17:30 a 18:00.

Z Sofii: transfer do klasztoru Rila z przewodnikiem / audioprzewodnikiem

7. Z Sofii: transfer do klasztoru Rila z przewodnikiem / audioprzewodnikiem

Miejsce zbiórki na wycieczkę znajduje się na parkingu za katedrą św. Aleksandra Newskiego - bądź tam o 8:45. Wyjazd jest o 9:00. Przyjazd do klasztoru około godziny 11:00. Rila Moanstery jest największym i najbardziej znanym i ważnym bułgarskim, niezwykłym ze względu na freski, historię i architekturę. Tam będziesz miał trochę czasu na odświeżenie się, a następnie, w zależności od zarezerwowanej opcji - na wycieczkę z anglojęzycznym przewodnikiem na żywo (około 40 - 45 minut) lub na zwiedzanie klasztoru we własnym tempie z przewodnikiem opcja. Następnie będziesz miał czas wolny około 14:15, podczas którego możesz zwiedzić muzea klasztorne, zrobić zdjęcia, zajrzeć do sklepów i zrobić sobie przerwę na lunch w pobliskich restauracjach. Możesz także wybrać się na krótki spacer po niektórych ścieżkach w pobliżu klasztoru. Przewidywany powrót w centrum Sofii to godzina 17:00.

Z Sofii: jednodniowa wycieczka do klasztoru Rila i jaskini św. Iwana

8. Z Sofii: jednodniowa wycieczka do klasztoru Rila i jaskini św. Iwana

Podróżuj wygodnie, odwiedzając w towarzystwie przewodnika kilka bułgarskich zabytków, takich jak klasztor Rila i jaskinia św. Iwana Rilskiego. Zobacz jedno z bułgarskich obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zjedz pyszną przekąskę i poznaj każdą lokalizację, korzystając z audioprzewodnika. 9:00 - Wyjedź z Placu Katedralnego Aleksandra Newskiego (tylna strona katedry) i zrelaksuj się podczas 3-godzinnej jazdy samochodem do klasztoru Rila w Górach Riskich. W południe przyjazd do klasztoru Rila. 12:00 - 13:00 - Wybierz się na spacer z przewodnikiem po klasztorze Rila. Podziwiaj arkadowe balkony i odkryj unikalne freski jednego z najsłynniejszych malarzy bułgarskiego okresu odrodzenia narodowego. Zobacz złocony ikonostas i podziwiaj wspaniałe widoki na góry. Posłuchaj historii klasztoru od swojego przewodnika, zanim spędzisz trochę czasu na samodzielnym zwiedzaniu kompleksu klasztornego. Dowiedz się więcej w muzeum lub kup pamiątkowe ikony i inne przedmioty w pobliskich sklepach. 13:00 - 14:00 - Poświęć trochę czasu na lunch w jednej z restauracji wokół klasztoru, gdzie możesz skosztować lokalnych potraw, takich jak mekitsi ( tradycyjne bułgarskie danie z zagniatanego ciasta z jogurtem smażonym w głębokim tłuszczu) lub pstrąg z grilla. 14:00 - 15:00 - Odwiedź Jaskinię św. Iwana Rilskiego - jedno z najświętszych miejsc w Bułgarii. Przejedź tunelem św. Iwana Rilskiego. Napij się wody ze świętego źródła, które, jak się uważa, nigdy nie zamarza. 15:00–17:00 – Wróć do Sofii i przyjedź na Plac Katedralny Aleksandra Newskiego około 17:00 Lokalny organizator wycieczek, Traventuria, otrzymał certyfikat „Biznes, który wspiera bioróżnorodność” od Bułgarskiej Fundacji Bioróżnorodności za „ Wycieczki z inicjatywą”.

Z Sofii: transfer w ciągu dnia do siedmiu jezior Rila

9. Z Sofii: transfer w ciągu dnia do siedmiu jezior Rila

Miejsce zbiórki minivana znajduje się za katedrą Aleksandra Newskiego, w pobliżu kawiarni La Cathedrale – powinieneś być tam o 7:45. Furgonetka będzie miała z przodu napis „Rila Lakes & City Tour”. Wyjazd jest o 8 rano. Będziesz podróżować malowniczą drogą przez około 1,5 godziny do górskiego kurortu Panichishte. Tam będziesz kontynuował jazdę windą. Czas przejazdu windą to 20 – 30 minut. A potem, jeśli zarezerwowałeś opcję z przewodnikiem, sam rozpoczniesz wędrówkę wokół jezior lub jeśli zarezerwowałeś opcję z przewodnikiem, przewodnik będzie Cię eskortował podczas wędrówki. Zwykle spacer w jedną stronę zajmuje około 2 godzin. Otrzymasz łącznie 5,5 godziny na obejście jezior, więc najpóźniej o 15:30 powinieneś wsiąść z powrotem do windy, ao 16:00 powinieneś być z powrotem na parkingu, gdzie kierowca będzie Cię oczekiwał na podróż powrotną do Sofii. Przewidywany powrót do Sofii to godzina 18:00.

Z Sofii: całodniowa wycieczka do klasztoru Rila i Boyana

10. Z Sofii: całodniowa wycieczka do klasztoru Rila i Boyana

Spędź dzień na zwiedzaniu 2 obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, znajdujących się poza Sofią, stolicą Bułgarii. Rozpocznij od spotkania z lokalnym przewodnikiem za katedrą św. Aleksandra Newskiego w Sofii, który jest gotowy, aby jak najlepiej wykorzystać Twój dzień, dzieląc się faktami historycznymi i poufnymi wskazówkami. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się przez następne 2 godziny, podczas gdy anglojęzyczny kierowca zawiezie Cię do Riły. Po przyjeździe spędź 2 godziny na zwiedzaniu okolicy i zwiedzaniu klasztoru Rila, największego i najsłynniejszego klasztoru prawosławnego w Bułgarii. Następnie zjedz lunch w lokalnej restauracji, która oferuje specjalność z grillowanego pstrąga. Wskocz z powrotem do furgonetki na kolejną 2-godzinną podróż, by w końcu dotrzeć do kościoła Boyana, średniowiecznego bułgarskiego kościoła prawosławnego na obrzeżach Sofii. Zobacz wyszukane freski, które rozsławiły to miejsce, zanim Twoja wycieczka powróci do miejsca spotkania.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Obwód Kiustendił

Najciekawsze atrakcje

Obwód Kiustendił: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 53
Sortuj wg::
Strona 1 z 4

Niezwykłe doznania

Obwód Kiustendił: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Obwód Kiustendił

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Obwód Kiustendił?

Jakie są najlepsze atrakcje w: Obwód Kiustendił dla osób z dziećmi?

Jakie są najlepsze niedrogie wycieczki w: Obwód Kiustendił?

Obwód Kiustendił: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Obwód Kiustendił? Kliknij tutaj.

Obwód Kiustendił: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 2775 opinii

Cudowne doświadczenie ze wspaniałymi ludźmi. Furgonetka była zaskakująco wygodna, czysta i szeroka. Wyglądał i wydawał się zupełnie nowy. Przewodnicy byli po prostu fantastyczni i bardzo zabawni, co sprawiło, że całe doświadczenie było jeszcze lepsze. Również ogólny nastrój wędrówki był bardzo miły i robiliśmy co jakiś czas małe przerwy na odpoczynek, co trzeba było szczerze powiedzieć. Bardzo, bardzo miłe doświadczenie. (Na wszelki wypadek: jeśli jesteś w złej kondycji, ta wędrówka nie jest ani łatwa, ani trudna, ale będziesz potrzebować od czasu do czasu odpoczynku ze względu na stromizny kilku jej fragmentów).

Visiting Rila from Sofia with GYG was so easy. Purchasing the tour was no hassle and I was really happy to see the transport-only option. Thanks to the detailed instructions, it was easy to find the meeting point. Everything was on time and well organized. Our guide, Filip, was really kind, patient, and caring for the well-being of the group. He told us lots of interesting things about Rila and Bulgaria, both in English and Spanish. Emil, the driver, got us safely to the place and back while playing great music. We had an awesome day - thank you!

Cudowne doświadczenie, jedno z tych, które trzeba zrobić przynajmniej raz w życiu. Buty śledzące, płaszcz przeciwdeszczowy i parasol są bardzo polecane o każdej porze roku, ponieważ pogoda, szczególnie na dużych wysokościach, jest nieprzewidywalna. Nie jest to wycieczka dla wszystkich, tym bardziej, że nie ma możliwości nagłej przepadki, bo powrót i tak oznacza miły spacer po górach. Gorąco polecamy!

Mimo mokrego dnia była to dobra wycieczka. Najpierw pojechaliśmy do Boyany, aby uniknąć tłumów i mieliśmy to miejsce tylko dla siebie. Malowidła ścienne robią wrażenie. Klasztor Rila nie zawiódł i był wart dwóch godzin jazdy przez ładne krajobrazy. Martin był angażujący i pełen humoru i ciężko pracował, aby zapewnić nam dobry dzień. Zalecana.

Przewodnik był uroczy i przyjazny i bardzo kompetentny. Autobus jest wygodny i klimatyzowany. Klasztor Rila jest piękny i zdecydowanie wart odwiedzenia. Jedynym ociepleniem jest to, że toalety w Rili to toalety kucane i nie mają papieru toaletowego, więc weź ze sobą. Poza tym gorąco polecam tę wycieczkę.