Atrakcje i wycieczki
Obwód Błagojewgrad

Obwód Błagojewgrad – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Sofii: 7 Jezior Rilskich i Monastyr Rilski na własną rękę

1. Z Sofii: 7 Jezior Rilskich i Monastyr Rilski na własną rękę

Wyrusz rano z Sofii busem prowadzonym przez przyjaznego anglojęzycznego kierowcę. Podróżuj wygodnie klimatyzowanym pojazdem do kurortu Panichishte znajdującego się w pięknym Parku Narodowym Riła. Po przyjeździe na miejsce kierowca udzieli Ci różnych porad i podpowie, jakimi trasami możesz dostać się na górę. Pojedź wyciągiem krzesełkowym do 7 Jezior Rilskich, gdzie będziesz mieć 5 godzin czasu wolnego. Wybierz się na spacer pośród niesamowitych krajobrazów i zobacz jeziora polodowcowe z różnych perspektyw. Następnie wsiądź do autobusu na uzgodnionym przystanku i zrelaksuj się podczas 2-godzinnej podróży do Monastyru Rilskiego położonego w głębokiej dolinie rzeki Rilskiej. Założony w X wieku kompleks klasztorny uważany jest za jeden z najważniejszych zabytków kultury i historii Bułgarii. Spędź tutaj 1,5 godziny, zwiedzając największy klasztor prawosławny w Bułgarii we własnym tempie. Wieczorem autobus odwiezie Cię z powrotem do Sofii, do punktu początkowego wycieczki.

Z Sofii: Wycieczka całodniowa do Siedmiu Jezior Rilskich

2. Z Sofii: Wycieczka całodniowa do Siedmiu Jezior Rilskich

Ciesz się całodniową wycieczką w góry Riła, aby odkryć najbardziej malowniczy obszar w pobliżu Sofii i jedno z najpiękniejszych naturalnych miejsc w Bułgarii, Siedem Jezior Riła. Ta grupa jezior polodowcowych leży na wysokości od 6900 do 8200 stóp (2100 do 2500 metrów) nad poziomem morza, w otoczeniu surowych szczytów i głębokich dolin. Opuszczając Sofię, będziesz jechać przez 90 minut, aby dotrzeć do kurortu Panichishte, gdzie wsiądziesz do wyciągu krzesełkowego do schroniska Rila Lakes. Stamtąd kontynuuj pieszo, aby odkrywać krajobraz i jego majestatyczne niebieskie perły - Oko, Łzę, Nerkę, Bliźniaki, Trefoil, Rybie Jezioro i Dolne Jezioro. Trasa nie jest trudna i może być zmieniana na miejscu w zależności od poziomu sprawności lub siły, podążając łagodniejszymi lub bardziej stromymi szlakami. Skorzystaj z okazji, aby odkryć Błękitne Perły Gór Riła i Siedem Jezior Riła. Lokalny organizator wycieczek, Traventuria, otrzymał certyfikat "Business Which Supports Biodiversity" od Bulgarian Biodiversity Foundation za inicjatywę "Tours with a Cause".

Bansko: Ucieczka na basen termalny

3. Bansko: Ucieczka na basen termalny

Baseny termalne położone są w miejscowości Banya, zaledwie 15 minut jazdy od miasta Bansko. Mineralny basen termalny jest otwarty codziennie po godzinie 11:00 rano. Wyruszysz z naszej wypożyczalni Ski&Board Traventuria w wybranym przez siebie czasie, ale po godzinie 10:30. Do Twojej dyspozycji są: Basen termalny: Duży główny basen z dyszami do hydromasażu, w którym woda nie jest nieznośnie gorąca (z temperaturą w okresie zimowym 36-38 C) i świetnie nadaje się do pływania; Jacuzzi: naprawdę gorący mały basen, w którym temperatura wody wynosi 40 ° C, ale jest bardzo przyjemny i nie wspominając o zdrowiu. Tuż obok basenu znajdują się przebieralnie i restauracja do Twojej dyspozycji.

Z Bansko: jazda konna

4. Z Bansko: jazda konna

Rozpocznij dzień przygody od przybycia na miejsce spotkania w wybranym przedziale czasowym. Po przybyciu na miejsce czeka Cię miłe spotkanie i powitanie z lokalnym personelem, który skieruje Cię do kierowcy. Po malowniczej, 15-minutowej przejażdżce do pobliskiego miasteczka Dobrinishte, dotrzesz na ranczo, gdzie spotkasz swojego instruktora. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym profesjonalistą, ta wycieczka jest idealna dla Ciebie. Początkujący nauczą się podstaw jazdy konnej i będą jeździć w zamkniętym terenie. Jeśli jesteś bardziej doświadczony w jeździe konnej, możesz zwiedzać okolicę z instruktorem. Po zakończeniu aktywności zostaniesz odwieziony z powrotem do Bansko i bezpiecznie powrócisz do pierwotnej lokalizacji początkowej. Lokalny operator turystyczny, Traventuria, otrzymał certyfikat "Business Which Supports Biodiversity" od Bulgarian Biodiversity Foundation za inicjatywę "Tours with a Cause".

Bansko: Relaks w basenie termalnym

5. Bansko: Relaks w basenie termalnym

Baseny termalne położone są w miejscowości Banya, zaledwie 15 minut jazdy od miasta Bansko. Mineralny basen termalny jest otwarty codziennie po godzinie 11:00 rano. Wyruszysz z naszej wypożyczalni Ski&Board Traventuria w wybranym przez siebie czasie, ale po godzinie 10:30. Do Twojej dyspozycji są: - Duże główne baseny zewnętrzne, w których woda nie jest nieznośnie gorąca (z temperaturą w okresie zimowym 36-38 C) i świetnie nadaje się do pływania; - Kryty basen wellness z wodą mineralną; - Kryte baseny do różnych rodzajów terapii SPA - Sauna - Fitness Naładuj się mocą wody mineralnej w jednym z najlepszych ośrodków Thermal Spa.

Z Sofii: Spływ rzeką Strumą i wizyta w klasztorze Riła

6. Z Sofii: Spływ rzeką Strumą i wizyta w klasztorze Riła

Twoja wycieczka rozpocznie się o 08:30 z miejsca zbiórki Serdika. Po 2 godzinach jazdy dotrzesz do wąwozu, gdzie rozpocznie się Twoja aktywność. Zostaniesz przeszkolony przez profesjonalnego instruktora w zakresie bezpieczeństwa, a następnie otrzymasz sprzęt i ostateczne instrukcje przed rozpoczęciem akcji. Twój rafting potrwa około półtorej godziny, a po jego zakończeniu będzie czekał na Ciebie pojazd, który przewiezie Cię z powrotem do bazy, gdzie zwrócisz sprzęt i przebierzesz się. Jeśli twój apetyt wzrósł podczas adrenaliny, będziesz mieć możliwość zjedzenia lunchu w pobliżu. Po raftingu wybierz się na godzinną wycieczkę do klasztoru Riła na samodzielne zwiedzanie z przewodnikiem w języku angielskim, hiszpańskim, włoskim, rosyjskim i niemieckim. Po zakończeniu aktywności wrócisz do Sofii.

Bansko: Wycieczka z przewodnikiem po górach Pirin 4x4 i kąpiele termalne

7. Bansko: Wycieczka z przewodnikiem po górach Pirin 4x4 i kąpiele termalne

Udaj się na obrzeża górskiego kurortu Bansko, położonego u podnóża wpisanego na listę UNESCO Parku Narodowego Pirin, gdzie weźmiesz udział w wycieczce po górach z lokalnym przewodnikiem. Odwiedź kompleks archeologiczny św. Mikołaja i „Osadę Bezimienną” z końca II wieku n.e., zjedz obiad w restauracji z własną hodowlą pstrąga bałkańskiego położoną nad brzegiem malowniczego górskiego jeziora i zrelaksuj się głęboko w zakończenie wycieczki w termalnych uzdrowiskach zasilanych gorącymi wodami źródlanymi w Banyi lub wiosce Dobrinishte.

Z Bansko: Prywatny transfer z/na lotnisko w Sofii

8. Z Bansko: Prywatny transfer z/na lotnisko w Sofii

- prywatny szybki, bezpieczny i w 100% niezawodny transfer - transfer od drzwi do drzwi do lub z hotelu w ośrodku narciarskim Bansko lub w okolicy - jeśli wylądujesz na lotnisku w Sofii, nasz kierowca spotka się z Tobą z tabliczką z Twoim imieniem i nazwiskiem i zabierze Cię bezpośrednio pod wskazany adres - jeśli zarezerwujesz transfer powrotny, nasz kierowca będzie czekał na Ciebie przed Twoim hotelem lub adresem w Bansko na bezpośredni transfer na Lotnisko - bez czekania, bez dodatkowej opłaty - dużo miejsca na sprzęt narciarski (na życzenie) - bezpłatne foteliki dla dzieci/niemowląt (na życzenie) - Całodobowa anglojęzyczna obsługa klienta - w pełni licencjonowana i powiązana firma

Całodniowa wycieczka do klasztoru Rila i Melnik

9. Całodniowa wycieczka do klasztoru Rila i Melnik

Ta 11-godzinna wycieczka z przewodnikiem w małej grupie koncentruje się na najważniejszych atrakcjach klasztoru Rila i Melnika. Zostaniesz również zapoznany z ochroną przyrody, geografią Bułgarii, ponieważ zobaczysz dwie najwyższe góry na Bałkanach, rolnictwo i gospodarkę w okresie komunizmu i po nim. Istnieje wiele innych interesujących tematów, które możesz omówić z doświadczonym przewodnikiem podczas podróży. Wyjedź wcześnie rano z ruchliwej Sofii i udaj się do Melnika. Podziwiaj dziwnie ukształtowane formacje z piasku i gliny. Obecnie najmniejsze miasto w Bułgarii, liczące zaledwie 208 mieszkańców, Melnik nadal zachowuje część swojej świetności od XVII do XIX wieku, kiedy to było kwitnącym ośrodkiem produkcji tytoniu i wina. Dziś miasto słynie z pięknych białych domów i brukowanych uliczek, łagodnego klimatu i oczywiście uznanych na całym świecie marek czerwonego wina. Będziesz miał pieszą wycieczkę z przewodnikiem po mieście i wejdziesz do największego domu w stylu bułgarskiego okresu odrodzenia i jego tunelowej piwnicy z winami. Twoja wycieczka prowadzi do spokojnego serca gór Riła, gdzie możesz podziwiać imponujący klasztor Rila, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jego architektura i freski reprezentują apogeum bułgarskiej sztuki renesansowej. Podczas godzinnej wycieczki z przewodnikiem po najcenniejszych zabytkach na dziedzińcu wewnętrznym i muzeum klasztornym poznasz najbardziej fascynujące fakty i historie o największym bułgarskim kompleksie klasztornym. Ciesz się wolnym czasem na kupowanie pamiątek, robienie zdjęć lub dalsze samodzielne zwiedzanie. Lokalny organizator wycieczek, Traventuria, otrzymał certyfikat „Biznes, który wspiera bioróżnorodność” od Bułgarskiej Fundacji Bioróżnorodności za „ Wycieczki z powodu”.

Bansko: Przygoda ATV z przewodnikiem

10. Bansko: Przygoda ATV z przewodnikiem

Chcesz więcej adrenaliny po stoku? Dlaczego nie spróbujesz naszych wycieczek ATV? Masz okazję odkrywać góry w wyjątkowy sposób. Nasze safari zabierze Cię do oszałamiających i pięknych miejsc, z których możesz podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Możesz wybrać dogodny przedział czasowy z formularza rezerwacji, a Twoje niezapomniane wrażenia rozpoczną się w naszej wypożyczalni Ski and Board Traventuria. 15-minutowa przejażdżka zabierze Cię do punktu startowego, gdzie będzie czekał instruktor. Oferujemy Ci dwa rodzaje quadów: 200 cc - do jazdy w pojedynkę 450 cc dla jednej lub dwóch osób. Krótkie szkolenie w terenie, instrukcje bezpieczeństwa i niezbędny sprzęt (kaski, gogle) są wliczone w cenę. Safari trwa 1 godzinę. Klienci jeżdżą quadami po torze za instruktorem, który dba o bezpieczeństwo uczestników imprezy. Po zakończeniu wycieczki zostaniesz przewieziony z powrotem do naszego sklepu. Uwaga! Prawo jazdy nie jest wymagane w przypadku mniejszych pojazdów ATV o pojemności 200 cm3. W przypadku quadów o pojemności 450 cm3 potrzebujesz tylko ważnego prawa jazdy. Dzieci w wieku powyżej 6 lat mogą jeździć ATV za instruktorem lub osobą dorosłą. Dzieci w wieku poniżej 6 lat nie mogą brać udziału w przejażdżkach. W cenę wliczono: Transport, anglojęzyczny instruktor, godzinna przejażdżka quadem, kask i gogle. Przydatne wskazówki: - wydarzenie nie jest odpowiednie dla dzieci poniżej 6. roku życia - wymagane jest prawo jazdy - załóż odpowiednie ubranie. Lokalny organizator wycieczek, Traventuria, otrzymał certyfikat "Business Which Supports Biodiversity" od Bulgarian Biodiversity Foundation za inicjatywę "Tours with a Cause".

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 47
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Obwód Błagojewgrad

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Obwód Błagojewgrad?

Obwód Błagojewgrad: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Obwód Błagojewgrad? Kliknij tutaj.

Obwód Błagojewgrad: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(473 recenzji)

Trochę trudno było znaleźć punkt odbioru, ponieważ Google wskazywałby nam inny sklep. Po znalezieniu wszystko szybko i łatwo. Wybierz poranny przedział czasowy, aby odwiedzić go, gdy słońce wzejdzie. W tym czasie byliśmy sami na wycieczce, a przy basenach było tylko kilka osób, co było świetne. Niedaleko jazdy od Bansko i z powrotem. 2 godziny więcej niż wystarczająco, aby cieszyć się basenami i robić zdjęcia. W spa znajduje się bar, więc delektowaliśmy się koktajlem, relaksując się w gorącej wodzie. Można wypożyczyć ręcznik lub szlafrok, płacąc kartą w recepcji, ale aby kupić klapki, potrzebna jest gotówka, więc jeśli ich nie masz, odwiedź bankomat przed podróżą.

Cały dzień był genialny. Przewodnicy byli przyjaźni i bardzo kompetentni. Byli tam ludzie o różnych umiejętnościach, co też było miłe. Widoki były niesamowite i bardzo podobała mi się także przejażdżka kolejką linową! Pogoda dopisała, więc było jeszcze lepiej. Zdecydowanie polecam.

Niezapomniany dzień! Gorąco polecam tę aktywność. Wspaniały i niepowtarzalny krajobraz. Nasz przewodnik Nadia był przez cały czas uważny i doskonale znał okolicę.

Maya to super przewodnik. Czułam się bardzo bezpiecznie w jej towarzystwie. To była świetna wycieczka. :)

Wszystko super, wiele osób powinno z tego częściej korzystać