Dodaj daty

Nowy Ratusz

Nowy Ratusz – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Monachium City: Marienplatz i English Garden Walking Tour

1. Monachium City: Marienplatz i English Garden Walking Tour

Pulsujące energią i komercją, a jednocześnie uroczo związane ze swoją historyczną przeszłością, Monachium to ekscytujące miasto do odwiedzenia i urocze miasto do spacerów. Podczas tej wycieczki zapoznasz się z wieloma głównymi atrakcjami miasta i opowiesz o niektórych legendach od swojego przewodnika. Zacznij od dużego otwartego placu Marienplatz, zdominowanego przez Stary i Nowy Ratusz. Spaceruj po centrum miasta i zobacz takie miejsca, jak Frauenkirche i dawne pałace królewskie monachijskiej rezydencji. Po drodze dowiesz się o barwnej 850-letniej historii miasta, zatrzymując się w miejscach, które były świadkami wydarzeń o znaczeniu nie tylko lokalnym, ale i ogólnoświatowym. Zobacz niektóre ze słynnych piwiarni i przejdź do zielonej atrakcji, ogromnego Ogrodu Angielskiego. Większy niż nowojorski Central Park, będziesz spacerować wśród dębów i klonów i odkryjesz, gdzie ludzie mogą surfować, mimo że znajdujesz się 6 godzin od najbliższego morza.

Monachium: samodzielna wycieczka dla dzieci z przewodnikiem

2. Monachium: samodzielna wycieczka dla dzieci z przewodnikiem

Przeżyj zabawną i przyjazną dzieciom wycieczkę po starym mieście w Monachium. Korzystając z łamigłówek i wskazówek z ponumerowanych kopert, przemierzaj zabytkowe centrum miasta od jednego do drugiego, poruszając się we własnym tempie. Zaczynając od Stachusa, dużego placu w centrum Monachium, będziesz miał okazję odkryć słynny Frauenkirche, uważany za symbol Monachium, Marienplatz, gdzie zarówno stary (Altes Rathaus), jak i nowy ratusz (Neues Rathaus) znajdują się oraz Viktualienmarkt, popularny targ spożywczy dla smakoszy. Ta samodzielna wycieczka po padlinożercach pozwoli Tobie i Twojej rodzinie poświęcić trochę czasu na zastanawianie się nad miastem, jednocześnie korzystając z obszernych informacji o historii stolicy Bawarii i poznając jej zabytki w zabawny, niekonwencjonalny sposób.

Monachium: wycieczka z przewodnikiem po Nowym Ratuszu

3. Monachium: wycieczka z przewodnikiem po Nowym Ratuszu

Odkryj Nowy Ratusz na Marienplatz i poznaj wyjątkową historię miasta i budynku podczas tej ekskluzywnej wycieczki z przewodnikiem. Odwiedź neogotycki ratusz w Monachium, który oferuje znacznie więcej niż słynny na całym świecie Glockenspiel. Przejdź się po wielkich salach i udaj się na balkon budynku, na którym odbywają się uroczystości mistrzostw Bayernu Monachium. Przejdź się po czytelni w Bibliotece Prawniczej, w której kręcono takie filmy, jak „Kabaret” z Lizą Minelli i niemiecki film przygodowy „Bibi Blocksberg”. Podczas wycieczki poznaj historię ratusza i historie niektórych historycznych postaci miasta, które zdobią fasadę Neue Rathaus.

Stare Miasto w Monachium przez Segway 3-godzinna wycieczka

4. Stare Miasto w Monachium przez Segway 3-godzinna wycieczka

Wszystkie początki są trudne – nie na Segwayu! Zanim rozpoczniesz wycieczkę po Monachium, nauczysz się jeździć na segwayu i zdasz sobie sprawę, że jest to bardzo łatwe. Doświadczenie pokazuje, że każdy klient opanowuje jazdę na Segwayu w ciągu kilku minut. Po wstępnym szkoleniu możesz ruszyć w drogę i rozpocząć zwiedzanie miasta. Wycieczka rozpoczyna się na Artur-Kutscher-Platz. Stamtąd udasz się w kierunku Isator. Jedź przez Tal w kierunku Viktualienmarket i Marienplatz. Zobacz Königsplatz i podziwiaj jego neoklasyczne budynki. Podziwiaj imponujący neogotycki Nowy Ratusz. Zobacz atrakcje starego miasta w Monachium, takie jak Feldherrnhalle i kościół Theatine. Zakończ wycieczkę z powrotem w punkcie początkowym.

Monachium: samodzielna historyczna wycieczka piesza po centrum miasta

5. Monachium: samodzielna historyczna wycieczka piesza po centrum miasta

Wędruj po centrum Monachium i poznaj jego początki podczas tej historycznej pieszej wycieczki w stylu poszukiwania skarbów. Podążaj trasą na swoim smartfonie między punktami orientacyjnymi, takimi jak Nowy Ratusz i monachijski Hofbräuhaus, i ciesz się 9 historycznymi zagadkami do rozwiązania podczas zwiedzania. Rozpocznij tę wycieczkę z przewodnikiem na Marienplatz w Monachium. Stąd śledź wycieczkę na swoim smartfonie, która zapewni historyczne fakty i zagadki do rozwiązania między każdym punktem orientacyjnym. Wycieczka poprowadzi Cię przez historię Monachium od jego początków do XVII wieku i obejmie około 3 km wokół centrum miasta.

Monachium: Wycieczka z przewodnikiem po Scavenger Hunt

6. Monachium: Wycieczka z przewodnikiem po Scavenger Hunt

Przeżyj ekscytującą wycieczkę po starym mieście w Monachium w wyjątkowy sposób. Rozwiązuj zagadki i podążaj za wskazówkami z ponumerowanych kopert, aby odkryć kolejną atrakcję Monachium. Uzyskaj wiele ogólnych informacji na temat zabytków lub historii miasta. Zacznij od dworca głównego i zwiedzaj Karlstor przy słynnym Stachus, halę obywatelską (Bürgersaal) i kościół św. Michała (Kirche St. Michael) na Neuhauser Straße między innymi. Kontynuuj do słynnego Frauenkirche, Marienplatz ze starym (Altes Rathaus) i nowym ratuszem (Neues Rathaus) oraz Viktualienmarkt. Ułóż układankę dla siebie i swojej rodziny w całym mieście i uzyskaj obszerne informacje o historii stolicy Bawarii na różne sposoby.

Monachium: Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Trzeciej Rzeszy i II wojnie światowej

7. Monachium: Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Trzeciej Rzeszy i II wojnie światowej

Dołącz do prywatnego przewodnika historyków po ulicach monachijskiego Starego Miasta i odkryj najmroczniejszą tajemnicę miasta — pochodzenie partii nazistowskiej. Poznaj szczegółowo historię Trzeciej Rzeszy, od dojścia Hitlera do władzy, przez całą II wojnę światową, po bombardowanie i wyzwolenie Monachium w 1945 r. Przygotuj się na zadawanie trudnych pytań na temat roli Monachium i jego mieszkańców w powstaniu i upadku narodowego socjalizmu w Niemczech. Twoja 3-godzinna piesza wycieczka rozpocznie się w sercu Starego Miasta w Monachium, na Marienplatz, gdzie odbywało się wiele nazistowskich wydarzeń propagandowych. Zrekonstruowany Nowy Ratusz (Neues Rathaus) nadal pozostaje mieszkańcami zamachów bombowych w Monachium w 1945 r., które zniszczyły większość śródmieścia. Posłuchaj historii o tym, jak Monachium stało się stolicą ruchu narodowosocjalistycznego, spacerując tymi historycznymi uliczkami i zobacz słynną piwiarnię Hofbräuhaus am Platzl, w której Adolf Hitler wygłosił przemówienie założycielskie Narodowo-Socjalistycznej Niemieckiej Partii Robotniczej w 1920 roku. Podążaj trasą niesławnego puczu piwnego do Feldherrnhalle i Odeonsplatz i dowiedz się o nazistowskiej próbie szturmu na bawarskie Ministerstwo Obrony, która zainspirowała Hitlera do napisania na wpół autobiograficznego manifestu politycznego Mein Kampf („Moja walka”). Dowiesz się także o oporze przeciwko nazistowskiemu reżimowi w mieście, takim jak Grupa Białej Róży kierowana przez pięciu studentów. Podczas wycieczki zobaczysz Pomnik Ofiar Narodowego Socjalizmu i dawne budynki biurowe partii nazistowskiej, w tym Führerbau („budynek Führera”), gdzie Chamberlain i Hitler podpisali układ monachijski w 1938 r. Ostatnim przystankiem będzie być na Königsplatz, który był miejscem masowych wieców partii nazistowskiej i palenia książek. Wybierz 4,5-godzinną opcję, aby zagłębić się w historię narodowego socjalizmu w Niemczech, odwiedzając Centrum Dokumentacji Historii Narodowego Socjalizmu w Monachium z przewodnikiem eksperta. Dokumentacja obejmuje fotografie, dokumenty i teksty, a także projekcje filmowe i stacje medialne, które ilustrują genezę i powstanie ruchu nazistowskiego, wojnę i okres powojenny w Monachium. Twój prywatny przewodnik pomoże ci zrozumieć złożony temat i odpowie na wszystkie pytania dotyczące przyczyn i konsekwencji narodowego socjalizmu i II wojny światowej.

Monachium: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście z przystankiem na lunch

8. Monachium: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście z przystankiem na lunch

Cofnij się w czasie, odkrywając historię i historie stojące za Starym Miastem w Monachium podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Odkryj sekrety tej bogatej kulturowo stolicy Bawarii. Dowiedz się, gdzie robić zakupy jak miejscowy mieszkaniec, zatrzymując się na targu rolnym. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Karlstor, imponującej średniowiecznej bramie miejskiej. Posłuchaj, jak Twój przewodnik odkrywa historyczne korzenie tego miasta, którego początki sięgają 800 roku. Zobacz najważniejsze zabytki z zewnątrz, takie jak Marienplatz i Kościół Frauenkirche, napotykając jednocześnie kilka ukrytych klejnotów. Zanurz się w fascynujące historie o rodzinie królewskiej, religii, wojnie i pokoju, aby uzyskać wgląd w różnorodną przeszłość Monachium. Odwiedź tętniący życiem targ rolniczy w centrum Monachium (Viktualienmarkt), aby zobaczyć stoiska z wyśmienitym jedzeniem. Kup lokalne jedzenie z przystankiem na przekąskę po drodze. Posłuchaj od swojego przewodnika o browarniczym dziedzictwie Monachium i uzyskaj rekomendacje dotyczące najlepszych browarów. Zakończ swój pobyt w słynnym na całym świecie Hofbräuhaus, gdzie zatrzymasz się po wycieczce, aby delektować się gigantycznymi piwami i tradycyjną kuchnią bawarską.

Monachium: Prywatna wycieczka piesza

9. Monachium: Prywatna wycieczka piesza

Dołącz do nas i weź udział w ekscytującej i pouczającej wycieczce po Monachium! Zaczniemy w umówionym miejscu spotkania i udamy się na Odeonsplatz, aby podziwiać oszałamiającą architekturę Odeonu i Theatinerkirche. Zobaczymy także, gdzie miał miejsce hitlerowski pucz piwny z 1923 roku i poznamy jego historię. Kontynuując podróż pieszo, naszym następnym przystankiem będzie kultowy kościół Frauenkirche z kopułą – centralna katedra w mieście i jeden z najważniejszych symboli architektonicznych Monachium. Następnie zagłębisz się w samo serce miasta, na Marienplatz, centralnym placu Monachium, aby zobaczyć bogato zdobiony Nowy Ratusz i obserwować, jak 43 dzwony jego zabytkowego zegara wybijają godzinę. Będzie także czas na zwiedzenie kościoła św. Piotra – najstarszego kościoła parafialnego w mieście – przed udaniem się do Hofbräuhaus, słynnej na całym świecie piwiarni znanej ze swojej bogatej historii. Będziemy kontynuować pieszo przez Alter Hof w kierunku okazałego Residenz – dawnego centrum monarchii Wittelsbachów w Bawarii i największego pałacu miejskiego w Niemczech. Na koniec, aby zakończyć wycieczkę, podejdziesz do Siegestor – „Bramy Zwycięstwa”. Pierwotnie ukończony w połowie XIX wieku i poświęcony armii bawarskiej, dawny łuk triumfalny, poważnie uszkodzony podczas alianckich nalotów bombowych podczas II wojny światowej, obecnie stoi jako pomnik pokoju i konsekwencji niemieckiego militaryzmu. Pod koniec wycieczki, gdy Twój przewodnik się pożegna, jeśli wolisz pozostać w centrum miasta, przekaże Ci zalecenia dotyczące dalszej eksploracji.

Monachium: Old Town Quest na smartfony

10. Monachium: Old Town Quest na smartfony

Zapomnij o konwencjonalnych wycieczkach po mieście i poznaj Monachium z wyjątkowej perspektywy. Wystarczy pobrać aplikację z grą i rzucić sobie wyzwanie, wykonując zabawne zadania, które pomogą Ci rozwiązać zagadkę, przechodząc od punktu orientacyjnego do punktu orientacyjnego i poznając historię miasta. Spaceruj po starym mieście i centrum miasta, zatrzymując się przy katedrze Frauenkirche i Marienplatz, który wraz z Nowym Ratuszem stanowi centrum stolicy Bawarii. Poznaj Viktualienmarkt, najpopularniejsze miejsce dla koneserów jedzenia w Monachium. Bądź swoim własnym przewodnikiem i poznaj okolicę, grając w zabawną wirtualną grę. Przetestuj swoje umiejętności rozwiązywania problemów w licznych minigrach i łamigłówkach w tej przyjaznej rodzinie aktywności.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 18
Sortuj wg:
Strona 1 z 2

Nowy Ratusz: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Nowy Ratusz? Kliknij tutaj.