Nowy Orlean – nasze najbardziej polecane atrakcje

Nowy Orlean: Wieczorny rejs jazzowy na parowcu Natchez

1. Nowy Orlean: Wieczorny rejs jazzowy na parowcu Natchez

Cofnij się w czasie podczas rejsu na niedawno wyremontowanym statku Riverboat City of New Orleans. Weź udział w 2-godzinnym rejsie po potężnej rzece Missisipi. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się, podziwiaj zabytki i delektuj się atmosferą Nowego Orleanu, wsłuchując się w subtelne dźwięki muzyki wykonywanej przez jazzowy zespół Dukes Trio i popijając rzemieślnicze koktajle. Rozpocznij rejs w samym sercu dzielnicy francuskiej i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na Nowy Orlean, wraz z oddalającą się panoramą miasta. Dostępne są miejsca siedzące wewnątrz statku oraz na pokładzie otwartym, skąd można podziwiać najlepsze widoki na rzekę i Nowy Orlean. Nie zapomnij odwiedzić wszystkich naszych czterech pokładów. Szczególnie warto zobaczyć widok z górnego pokładu.  Wybierz opcję rejsu z kolacją w formie bufetu, aby skosztować dań z menu obejmującego następujące przysmaki: sałatka, gumbo z kurczakiem i kiełbasą, pieczony kurczak z ragout grzybowym, makaron z owocami morza à la Bayou, wegetariańska jambalaya, młode ziemniaki z ziołami i czosnkiem, pasta primavera, zielona fasola, pudding chlebowy o smaku białej czekolady, deser Bananas Foster i pieczywo czosnkowe. 

Nowy Orlean: French Quarter Haunted Ghost Tour

2. Nowy Orlean: French Quarter Haunted Ghost Tour

Wysłuchaj opowieści o czarach i wypatruj duchów podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po Nowym Orleanie. Poznaj zabytkową dzielnicę francuską, słuchając opowieści doświadczonego przewodnika o magii, duchach, wampirach i wyznawcach voodoo. Udaj się na wycieczkę po kilku okolicach, wysłuchując opowieści o czarownicach, duchach, wampirach i wyznawcach voodoo. Wszystko to składa się na barwną przeszłość miasta. Spotkaj się z lokalnym przewodnikiem i wyrusz w podróż przez upiorną historię Nowego Orleanu. Przejdź obok znanych miejsc, takich jak restauracja Muriel's i stary klasztor sióstr urszulanek. Obejrzyj budynek nowoorleańskiego Muzeum Farmacji, gdzie w XIX wieku upuszczano krwi i stawiano pijawki. Z zewnątrz zobaczysz dom, w którym niegdyś mieszkał Jacques Saint Germain, o którym krążyły pogłoski, iż jest wampirem. Podczas wycieczki usłyszysz mrożące krew w żyłach opowieści o rezydencji LaLaurie i jej właścicielce – Delphine LaLaurie. Przechodząc obok nowoorleańskiego Muzeum Historii Voodoo, przewodnik opowie Ci o lokalnym folklorze. Ostatni przystanek na trasie wycieczki znajduje się przed budynkiem zakładu kowalskiego Lafitte'a, gdzie upiorna przygoda dobiegnie końca.

Nowy Orlean: Jednodniowy rejs jazzowy na parowcu Natchez

3. Nowy Orlean: Jednodniowy rejs jazzowy na parowcu Natchez

Delektuj się pięknem i romansem Nowego Orleanu podczas rejsu na pokładzie Sternwheeler Steamboat Natchez, jedynego autentycznego parowca w Nowym Orleanie. Wyrusz w rejs po rzece Missisipi, posłuchaj muzyki jazzowej na żywo i zjedz opcjonalny lunch składający się z lokalnych potraw. Twój rejs z serca Dzielnicy Francuskiej zabierze Cię z powrotem do czasów, kiedy życie było tak powolne i pełne wdzięku, jak prąd na Missisipi. Wyrusz, aby zobaczyć Nowy Orlean z rzeki Mississippi, jednego z najbardziej aktywnych portów na świecie. Będąc na pokładzie, odwiedź maszynownię o jakości muzealnej, aby dowiedzieć się, jak para napędza tę wspaniałą łódź przez „Potężną Missisipi”. Dodaj do rejsu opcjonalny lunch kreolski, przygotowany na pokładzie i podawany z wybraną kawą i mrożoną herbatą. Delektuj się smakami Nowego Orleanu, zanim zadokujesz z powrotem w miejscu, w którym rozpocząłeś wycieczkę. Przykładowe menu Lunch (w zależności od sezonu i dostępności) • smażona ryba południowa • Czerwona fasola i ryż • Jambalaya • Sałatka du jour

Nowy Orlean: Wycieczka autobusowa po cmentarzu w ciemności z wyłącznym dostępem

4. Nowy Orlean: Wycieczka autobusowa po cmentarzu w ciemności z wyłącznym dostępem

Poznaj upiorną stronę Nowego Orleanu podczas zwiedzania miasta i jednego z jego najbardziej nawiedzonych cmentarzy. Posłuchaj mrożących krew w żyłach opowieści lokalnego przewodnika i poznaj mroczniejsze strony historii miasta. Zobacz, jak czytnik EMF jest używany w prawdziwym życiu. Najpierw przed wycieczką napij się koktajlu lub piwa w miejscu spotkania. Następnie Twój przewodnik poprowadzi Cię za pomocą czytnika EMF i wyjaśni, jak go używać do wyszukiwania zjawisk paranormalnych i pomaga zlokalizować duchy lub zjawiska paranormalne. Udaj się na kilka cmentarzy w Nowym Orleanie i wejdź na cmentarze Odd Fellows Rest, cmentarz Charity Hospital i cmentarz pamięci huraganu Katrina, aby nocą zwiedzać nawiedzone cmentarze. Zatrzymaj się w rezydencji Bucknerów, która w American Horror Story pojawiła się jako Dom Covenów. Na koniec obejrzyj filmy przedstawiające udokumentowane duchy i duchy, które nawiedzają kilka miejsc podczas Twojej wycieczki. Zakończ swoją wycieczkę, podążając za przewodnikiem po cmentarzysku duchów, które spotkał swój niefortunny los w wyniku tragicznej pandemii.

Nowy Orlean: szybka przejażdżka 16-osobowym statkiem powietrznym

5. Nowy Orlean: szybka przejażdżka 16-osobowym statkiem powietrznym

Wyrusz w szybką przygodę przez bagna i mokradła, zaledwie 35 minut od Nowego Orleanu i podziwiaj niesamowite krajobrazy łodzią powietrzną. Zwolnij lub zatrzymaj się, aby zrobić zdjęcia i odbyć osobistą wycieczkę od lokalnego kapitana. Skorzystaj z łodzi powietrznych z siedzeniami w stylu stadionowym, aby osoba z przodu nie zasłaniała widoku. Zachwyć się, gdy aligatory podejdą tak blisko łodzi, że możesz spojrzeć w ich gadzie oczy! Spotkaj wspaniałe ptactwo, w tym bieliki, pelikany, rybołowy i sowy. Każda trasa jest wyjątkowa i nigdy nie wiesz, co będzie za następnym rogiem! Osiągaj prędkość do 35 mil na godzinę, napędzaną przez ogromny wentylator, który wydmuchuje powietrze z tyłu łodzi z prędkością przekraczającą 200 mil na godzinę. Pływaj po płytkich wodach i docieraj do miejsc, do których nie można dotrzeć tradycyjnymi łodziami.

Nowy Orlean: rejs po historii królowej kreolskiej z opcjonalnym lunchem

6. Nowy Orlean: rejs po historii królowej kreolskiej z opcjonalnym lunchem

Usiądź wygodnie i ciesz się widokami lub drinkiem w barze podczas podróży w dół rzeki Mississippi. Dowiedz się o złożonej, ale interesującej historii Nowego Orleanu, koncentrując się na krytycznej bitwie o Nowy Orlean. Dołącz do rejsu opowiadanego przez lokalnego przewodnika i wyrusz w podróż w przeszłość, płynąc w dół rzeki na pole bitwy Chalmette w Narodowym Parku Historycznym i Rezerwacie Jean Lafitte. Podróżując na pole bitwy, poznaj osadę Nowego Orleanu, jego rzekę i historyczne punkty orientacyjne wzdłuż brzegów rzeki Mississippi. Podczas rejsu zafunduj sobie tradycyjny lunch na pokładzie. (Jeśli wybrano odpowiednią opcję.) Zatrzymaj się na polu bitwy i posłuchaj o dziedzictwie tego obszaru podczas 1-godzinnej wycieczki z przewodnikiem wzdłuż brzegu z rozmową Strażników Parku Narodowego. Następnie wróć do punktu początkowego, w którym zakończy się Twoja wycieczka. PRZYKŁADOWE MENU LUNCH: • makaron z krewetkami w stylu nowoorleańskim • 10” pieczeń wołowa Po-Boy • kreolski Jambalaya • chleb langusty • Sałatka Caesar • czerwona fasola i ryż • świeżo upieczone ciasteczka • Chipsy Ziemniaczane Zapps (Pozycje menu mogą ulec zmianie w zależności od sezonu i dostępności)

Nowy Orlean: wieczorny rejs statkiem jazzowym z opcjonalną kolacją

7. Nowy Orlean: wieczorny rejs statkiem jazzowym z opcjonalną kolacją

Wróć do uroku i romansu epoki łodzi rzecznych podczas rejsu łodzią Paddlewheeler Creole Queen. Zjedz pyszną kolację lub po prostu usiądź i zrelaksuj się z koktajlem w dłoni, podziwiając widoki i ciesząc się muzyką jazzową na żywo. Podczas tego rejsu po rzece poznaj żywe i żywe nuty jazzowe niesamowitego Sullivana Dabneya Jr. i Muzik Jazz Band, delektując się kolacją w stylu kreolskim (jeśli wybrano taką opcję). Po kolacji w przepięknej jadalni będzie czas na taniec do muzyki. Po kolacji wypij klasyczny koktajl nowoorleański na promenadzie z widokiem na rzekę Missisipi, gdy miasto przemija. W drodze powrotnej do doku, w którym rozpocząłeś wycieczkę, przejdź obok Jackson Square i zobacz światła miasta pod rozgwieżdżonym niebem. PRZYKŁADOWE MENU OBIADOWE: • sałatka Cajun Cezar • Gumbo z kurczakiem i kiełbasą Andouille • Luizjana kreolska Jambalaya • pieczony kurczak Cajun • szczątki pieczeni wołowej • puree ziemniaczane z czosnkiem • makaron Cajun z owocami morza; • czerwona fasola i ryż • kukurydziany Mac Choux • świeże pieczone warzywa • Paddlewheeler z białej czekolady budyń z sosem whisky (najlepszy w Nowym Orleanie!) • francuskie bułki i chleb kukurydziany (Pozycje menu mogą ulec zmianie w zależności od sezonu i dostępności)

Nowy Orlean: French Quarter Ghost and Murder Tour

8. Nowy Orlean: French Quarter Ghost and Murder Tour

Dowiedz się o upiornej historii Nowego Orleanu podczas tej wycieczki po Dzielnicy Francuskiej. Odwiedź słynne zabytki, posłuchaj fascynujących historii i zanurz się w nawiedzonym świecie tej klimatycznej dzielnicy. Udaj się do Dzielnicy Francuskiej, aby spotkać się ze swoim przewodnikiem historykiem. Odwiedź miejsca, takie jak niesławna rezydencja Lalaurie (jak widać w „American Horror Story Coven”), burdel May Bailey (jak można zobaczyć w Travel Channels „Ghost Adventures”) i wiele innych witryn. Wyrusz na jedyną wycieczkę duchów w Nowym Orleanie z dostępem do nawiedzonego budynku. Ciesz się wycieczką przyjazną dzieciom i alkoholom. Wybierz się na spokojny spacer po nawiedzonej historii Dzielnicy Francuskiej Nowego Orleanu z częstymi przystankami i przerwami na toaletę.

Nowy Orlean: rejs po bagnach Manchac Bayou z opcjonalnym odbiorem

9. Nowy Orlean: rejs po bagnach Manchac Bayou z opcjonalnym odbiorem

Dołącz do tej wycieczki na bagnach Manchac podczas prawdziwej przygody dla całej rodziny. Twoi lokalni kapitanowie zabiorą Cię w ekscytującą podróż, podczas której odkryjesz bujną przyrodę Luizjany w zalewach Kraju Cajun. Podróż statkiem, w stylu Cajun, na wycieczkę po sercu bagien południowej Luizjany. Twoja bagienna łódź zabierze Cię do meandrującej zatoki, gdzie zobaczysz porośnięte mchem cyprysy, fascynujące życie roślinne i stworzenia, które tu mieszkają. Posłuchaj pouczającego komentarza, gdy wpłyniesz na zalewisko. Stworzenia bagienne są przyzwyczajone do oglądania łodzi wycieczkowych, więc prawdopodobnie zobaczysz różne ptaki, węże, jelenie i ryby, a być może nawet aligatora. Gdy Twoja łódź dryfuje po drogach wodnych, dowiesz się o mokradłach Luizjany, mieszkańcach bagien – w szczególności o życiu i zwyczajach aligatora amerykańskiego – a także o wyjątkowej historii lokalnego miasteczka Frenier w Cajun.

Nowy Orlean: piesza wycieczka po cmentarzu St. Louis nr 1

10. Nowy Orlean: piesza wycieczka po cmentarzu St. Louis nr 1

Odkryj historię jednego z najstarszych i najsłynniejszych cmentarzy w Ameryce, który nie jest otwarty dla ogółu społeczeństwa podczas tej pieszej wycieczki po cmentarzu St. Louis Cemetery nr 1. Zobacz ciekawe zwyczaje pogrzebowe i przejdź się obok grobowców nad ziemią. Zamelduj się i spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centrum dla zwiedzających stacji Basin St., gdzie można znaleźć szereg eksponatów dotyczących Nowego Orleanu, interaktywną mapę wód powodziowych huraganu Katrina, kawiarnię, toalety i sklep z pamiątkami. Zdobądź naklejki na wycieczkę i wyrusz na czas na swoją makabryczną przygodę. Udaj się do frontowych bram Cmentarza St. Louis nr 1 i posłuchaj, jak przewodnik zabierze Cię w przeszłość z historią cmentarza. Przejdź przez najsłynniejsze grobowce Nowego Orleanu i posłuchaj o wyjątkowych zwyczajach pochówku w mieście. Zbliż się do skomplikowanych krypt naziemnych i miejsc podziemnych. Wędruj wśród mieszkańców i poznaj bogatą przeszłość mieszkańców, w tym królowej Voodoo Mariel Laveau, byłego burmistrza Homera Plessy'ego i innych znaczących postaci z historii miasta.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Nowy Orlean
Jazz, kuchnia cajun i tętniąca życiem Dzielnica Francuska – zdecydowanie warto odwiedzić „Big Easy”.

Najciekawsze atrakcje

Nowy Orlean: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 213
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Nowy Orlean: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Nowy Orlean

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Nowy Orlean?

Najlepsze atrakcje to:

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Nowy Orlean

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Nowy Orlean to:

Jezioro Pontchartrain

Nowy Orlean: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Nowy Orlean? Kliknij tutaj.

Nowy Orlean: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 19 050 opinii

Rejs na kolację był fantastyczny! Nie byliśmy pewni, czego się spodziewać, ale pogoda była idealna, a jedzenie pyszne. Kelner był zajęty, ale nadal zapewniał doskonałą obsługę. Wszyscy odeszliśmy, żałując, że nie mogliśmy zjeść więcej, ale byliśmy wypchani! Muzyka jazzowa wypełniła powietrze po powrocie do doku, podczas gdy my spędzaliśmy czas na górnym pokładzie i piliśmy drinki z widokiem na rzekę Missisipi. Na pewno zrobię to ponownie podczas mojej następnej wizyty! !

Jest to wyjątkowe muzeum prezentujące to, co działo się na świecie przed II wojną światową, zaangażowanie USA w teatrach Europy i Pacyfiku wraz z eksponatami dla działań w USA wspierających wysiłek wojenny. Jest też specjalna wystawa D-Day. Muzeum podkreśla zarówno fakty wojenne, jak i osobiste historie tych, którzy służyli. Film 4D jako przegląd to doskonały sposób na rozpoczęcie wycieczki.

Spotkaliśmy się z naszym przewodnikiem we wskazanym miejscu io określonej godzinie. Miejsce spotkania było na wschód, aby znaleźć i znajdowało się w samym środku zajęć, więc naprawdę dobrze pasowało do dnia. Nasz przewodnik był bardzo kompetentny z dużym poczuciem humoru. Miejsca, które wybrał, były świetnym wyborem na to, co mieliśmy nadzieję zobaczyć.

Świetny przewodnik, który był zarówno pouczający, jak i zabawny. Zalewisko i wszystkie miejsca były piękne, a widzieliśmy co najmniej tuzin aligatorów! Polecam ten do pracy każdemu, kto szuka tego rodzaju doświadczenia, widząc te zwierzęta w ich naturalnym środowisku, na wolności.

Obsługa kolacji była świetna, a muzyka była cudowna. Widoki z wody były spektakularne. Przybycie przed godziną wejścia na pokład pozwoliło na bezproblemowe przejście do mojego stolika, co pozwoliło mi skończyć z jedzeniem, zanim łódź opuściła dok. to New Orleans musi spróbować.