Atrakcje i wycieczki
Nowy Orlean

Jazz, kuchnia cajun i tętniąca życiem Dzielnica Francuska – zdecydowanie warto odwiedzić „Big Easy”.

Nowy Orlean – nasze najbardziej polecane atrakcje

Nowy Orlean: Wieczorny rejs jazzowy na parowcu Natchez

1. Nowy Orlean: Wieczorny rejs jazzowy na parowcu Natchez

Cofnij się w czasie na pokładzie nowo wyremontowanego statku Riverboat City of New Orleans. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i rozkoszuj atmosferą Nowego Orleanu, słuchając łagodnego jazzu Dukes Trio podczas dwugodzinnego rejsu po potężnej Missisipi, delektując się rzemieślniczymi koktajlami i zwiedzając zabytki. Wyrusz z serca Dzielnicy Francuskiej i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki Nowego Orleanu, gdy panorama miasta się oddala. Miejsca siedzące są dostępne wewnątrz i na pokładach zewnętrznych, aby uzyskać najlepsze widoki na rzekę Missisipi i Nowy Orlean. Upewnij się, że sprawdzisz wszystkie cztery pokłady, ponieważ widok z górnego pokładu jest niezapomniany. Wybierz opcję kolacji w formie bufetu, aby zjeść menu obejmujące: Salad Du Jour, Chicken and Sausage Gumbo, Top Round Angus Beef, Louisiana Fried Chicken Thighs, Bayou Seafood Pasta, Crawfish Etouffee, Herb Roasted Sweet Potatoes, Corn Maque Choux, Southern Stewed Okra i New Orleans Bread Pudding.

Nowy Orlean: Parowiec Natchez Jazz Cruise z opcją lunchu

2. Nowy Orlean: Parowiec Natchez Jazz Cruise z opcją lunchu

Rozkoszuj się pięknem i romantyzmem Nowego Orleanu podczas rejsu na pokładzie Sternwheeler Steamboat Natchez, jedynego autentycznego parowca w Nowym Orleanie. Płyń wzdłuż rzeki Missisipi, słuchaj muzyki jazzowej na żywo i delektuj się opcjonalnym lunchem złożonym z lokalnych potraw. Twój rejs rozpocznie się w samym sercu Dzielnicy Francuskiej i przeniesie Cię do czasów, gdy życie było tak powolne i pełne gracji, jak prąd na Missisipi. Wyrusz, aby zobaczyć Nowy Orlean z rzeki Missisipi, jednego z najbardziej aktywnych portów na świecie. Będąc na pokładzie, odwiedź maszynownię o jakości muzealnej, aby dowiedzieć się, jak para napędza tę wspaniałą łódź przez "Mighty Mississippi". Dodaj opcjonalny kreolski lunch do swojego rejsu, przygotowany świeżo na pokładzie i podawany z wyborem kawy i mrożonej herbaty. Delektuj się smakami Nowego Orleanu przed zacumowaniem w miejscu rozpoczęcia wycieczki. Przykładowe menu lunchu (w zależności od sezonu i dostępności) - Smażona ryba z Południa - Czerwona fasola i ryż - Jambalaya - Sałatka dnia - Pudding chlebowy z Nowego Orleanu

Nowy Orlean: Upiorna wycieczka po mieście duchów, voodoo i wampirów

3. Nowy Orlean: Upiorna wycieczka po mieście duchów, voodoo i wampirów

Spaceruj z pięciogwiazdkowym lokalnym przewodnikiem po nawiedzonej, historycznej Dzielnicy Francuskiej podczas tej nawiedzonej historycznej wycieczki. Poznaj historyczną Dzielnicę Francuską, oddając się opowieściom o magii, duchach, wampirach i praktykujących Vodou od swojego doświadczonego przewodnika. Spotkaj się z lokalnym przewodnikiem i wyrusz w podróż przez nawiedzoną historię Nowego Orleanu w ukrytym klejnocie sklepu z osobliwościami. Przejdź obok dobrze znanych miejsc, takich jak Restauracja Muriel i Stary Klasztor Urszulanek. Zobacz z zewnątrz Muzeum Farmacji w Nowym Orleanie, gdzie w XIX wieku odbywały się upusty krwi i pijawki. Z zewnątrz zobacz dom, w którym kiedyś mieszkał Jacques Saint Germain - o którym krążyły pogłoski, że jest wampirem. Ponadto posłuchaj mrożących krew w żyłach opowieści o LaLaurie House i jego kochance, Madame LaLaurie. Pozwól swojemu przewodnikowi zabawiać Cię lokalnym folklorem, przechodząc obok Historycznego Muzeum Voodoo w Nowym Orleanie. Ostatnim przystankiem Twojej aktywności jest bar Lafitte's Blacksmith Shop, gdzie zakończy się Twoje upiorne doświadczenie. Nie przegap doświadczenia, którego szybko nie zapomnisz.

Nowy Orlean: Wycieczka piesza po cmentarzu St. Louis nr 1

4. Nowy Orlean: Wycieczka piesza po cmentarzu St. Louis nr 1

Odkryj historię jednego z najstarszych i najsłynniejszych cmentarzy w Ameryce, który nie jest dostępny dla ogółu społeczeństwa, podczas tej pieszej wycieczki po cmentarzu St. Louis Cemetery No. 1. Zobacz ciekawe zwyczaje związane z pochówkiem i przejdź się obok fascynujących naziemnych grobowców. Zamelduj się i spotkaj z przewodnikiem w centrum dla zwiedzających Basin St. Station, gdzie znajdziesz szereg eksponatów na temat Nowego Orleanu, interaktywną mapę powodzi wywołanych przez huragan Katrina, kawiarnię, toalety i sklep z pamiątkami. Zdobądź naklejki na wycieczkę i wyrusz na czas, aby przeżyć makabryczną przygodę. Udaj się do frontowej bramy cmentarza St. Louis Cemetery No. 1 i posłuchaj, jak przewodnik zabierze Cię w przeszłość, opowiadając historię cmentarza. Przejdź przez najsłynniejsze grobowce Nowego Orleanu i posłuchaj o wyjątkowych zwyczajach pogrzebowych w mieście. Zbliż się do wyszukanych krypt naziemnych i podziemnych. Wędruj wśród nich i dowiedz się o historycznej przeszłości osób tu spoczywających, w tym królowej Voodoo Mariel Laveau, byłego burmistrza Homera Plessy'ego i innych znanych postaci z historii miasta.

Nowy Orlean: szybka przejażdżka 16-osobowym statkiem powietrznym

5. Nowy Orlean: szybka przejażdżka 16-osobowym statkiem powietrznym

Wyrusz w szybką przygodę przez bagna i mokradła, zaledwie 35 minut od Nowego Orleanu i podziwiaj niesamowite krajobrazy łodzią powietrzną. Zwolnij lub zatrzymaj się, aby zrobić zdjęcia i odbyć osobistą wycieczkę od lokalnego kapitana. Skorzystaj z łodzi powietrznych z siedzeniami w stylu stadionowym, aby osoba z przodu nie zasłaniała widoku. Zachwyć się, gdy aligatory podejdą tak blisko łodzi, że możesz spojrzeć w ich gadzie oczy! Spotkaj wspaniałe ptactwo, w tym bieliki, pelikany, rybołowy i sowy. Każda trasa jest wyjątkowa i nigdy nie wiesz, co będzie za następnym rogiem! Osiągaj prędkość do 35 mil na godzinę, napędzaną przez ogromny wentylator, który wydmuchuje powietrze z tyłu łodzi z prędkością przekraczającą 200 mil na godzinę. Pływaj po płytkich wodach i docieraj do miejsc, do których nie można dotrzeć tradycyjnymi łodziami.

Nowy Orlean: Wycieczka autobusowa po cmentarzu w ciemności z wyłącznym dostępem

6. Nowy Orlean: Wycieczka autobusowa po cmentarzu w ciemności z wyłącznym dostępem

Poznaj upiorną stronę Nowego Orleanu podczas zwiedzania miasta i jednego z jego najbardziej nawiedzonych cmentarzy. Posłuchaj mrożących krew w żyłach opowieści lokalnego przewodnika i poznaj mroczniejsze strony historii miasta. Zobacz, jak czytnik EMF jest używany w prawdziwym życiu. Najpierw przed wycieczką napij się koktajlu lub piwa w miejscu spotkania. Następnie Twój przewodnik poprowadzi Cię za pomocą czytnika EMF i wyjaśni, jak go używać do wyszukiwania zjawisk paranormalnych i pomaga zlokalizować duchy lub zjawiska paranormalne. Udaj się na kilka cmentarzy w Nowym Orleanie i wejdź na cmentarze Odd Fellows Rest, cmentarz Charity Hospital i cmentarz pamięci huraganu Katrina, aby nocą zwiedzać nawiedzone cmentarze. Zatrzymaj się w rezydencji Bucknerów, która w American Horror Story pojawiła się jako Dom Covenów. Na koniec obejrzyj filmy przedstawiające udokumentowane duchy i duchy, które nawiedzają kilka miejsc podczas Twojej wycieczki. Zakończ swoją wycieczkę, podążając za przewodnikiem po cmentarzysku duchów, które spotkał swój niefortunny los w wyniku tragicznej pandemii.

Nowy Orlean: rejs po historii królowej kreolskiej z opcjonalnym lunchem

7. Nowy Orlean: rejs po historii królowej kreolskiej z opcjonalnym lunchem

Usiądź wygodnie i ciesz się widokami lub drinkiem w barze podczas podróży w dół rzeki Mississippi. Dowiedz się o złożonej, ale interesującej historii Nowego Orleanu, koncentrując się na krytycznej bitwie o Nowy Orlean. Dołącz do rejsu opowiadanego przez lokalnego przewodnika i wyrusz w podróż w przeszłość, płynąc w dół rzeki na pole bitwy Chalmette w Narodowym Parku Historycznym i Rezerwacie Jean Lafitte. Podróżując na pole bitwy, poznaj osadę Nowego Orleanu, jego rzekę i historyczne punkty orientacyjne wzdłuż brzegów rzeki Mississippi. Podczas rejsu zafunduj sobie tradycyjny lunch na pokładzie. (Jeśli wybrano odpowiednią opcję.) Zatrzymaj się na polu bitwy i posłuchaj o dziedzictwie tego obszaru podczas 1-godzinnej wycieczki z przewodnikiem wzdłuż brzegu z rozmową Strażników Parku Narodowego. Następnie wróć do punktu początkowego, w którym zakończy się Twoja wycieczka. PRZYKŁADOWE MENU LUNCH: • makaron z krewetkami w stylu nowoorleańskim • 10” pieczeń wołowa Po-Boy • kreolski Jambalaya • chleb langusty • Sałatka Caesar • czerwona fasola i ryż • świeżo upieczone ciasteczka • Chipsy Ziemniaczane Zapps (Pozycje menu mogą ulec zmianie w zależności od sezonu i dostępności)

Nowy Orlean: wieczorny rejs statkiem jazzowym z opcjonalną kolacją

8. Nowy Orlean: wieczorny rejs statkiem jazzowym z opcjonalną kolacją

Wróć do uroku i romansu epoki łodzi rzecznych podczas rejsu łodzią Paddlewheeler Creole Queen. Zjedz pyszną kolację lub po prostu usiądź i zrelaksuj się z koktajlem w dłoni, podziwiając widoki i ciesząc się muzyką jazzową na żywo. Podczas tego rejsu po rzece poznaj żywe i żywe nuty jazzowe niesamowitego Sullivana Dabneya Jr. i Muzik Jazz Band, delektując się kolacją w stylu kreolskim (jeśli wybrano taką opcję). Po kolacji w przepięknej jadalni będzie czas na taniec do muzyki. Po kolacji wypij klasyczny koktajl nowoorleański na promenadzie z widokiem na rzekę Missisipi, gdy miasto przemija. W drodze powrotnej do doku, w którym rozpocząłeś wycieczkę, przejdź obok Jackson Square i zobacz światła miasta pod rozgwieżdżonym niebem. PRZYKŁADOWE MENU OBIADOWE: • sałatka Cajun Cezar • Gumbo z kurczakiem i kiełbasą Andouille • Luizjana kreolska Jambalaya • pieczony kurczak Cajun • szczątki pieczeni wołowej • puree ziemniaczane z czosnkiem • makaron Cajun z owocami morza; • czerwona fasola i ryż • kukurydziany Mac Choux • świeże pieczone warzywa • Paddlewheeler z białej czekolady budyń z sosem whisky (najlepszy w Nowym Orleanie!) • francuskie bułki i chleb kukurydziany (Pozycje menu mogą ulec zmianie w zależności od sezonu i dostępności)

Nowy Orlean: Wycieczka autokarowa

9. Nowy Orlean: Wycieczka autokarowa

Poznaj miejsca Nowego Orleanu podczas 2,5-godzinnej wycieczki autobusowej z przewodnikiem. Skorzystaj z odbioru w lokalu Bon's New Orleans Street Food, który znajduje się w pobliżu Jackson Square i odwiedź dzielnicę Garden District, 9th Ward i nie tylko. Podróżuj przez piękną dzielnicę francuską i udaj się w dół tętniącej życiem Frenchmen Street, gdzie z każdego miejsca leje się muzyka na żywo. Dotrzyj do alternatywnej dzielnicy Marigny, kierując się w stronę 9. dzielnicy. Wejdź do wioski muzyków i jedź do Tremé. Udaj się w dół Esplanade Avenue do City Park i Lake Pontchartrain, a następnie poznaj kulturę kreolską na cmentarzach Saint Roch nr 1 i St. Louis Cemetery nr 3. Zobacz najstarszy tramwaj na świecie na St. Charles Avenue, przechodząc na uniwersytety Tulane i Loyola. Wejdź do Garden District, aby obejrzeć domy niektórych celebrytów. Kontynuuj wzdłuż Magazine Street, aby dotrzeć do Warehouse District i Arts District, zanim zostaniesz wysadzony w hotelu.

Nowy Orlean: rejs po bagnach Manchac Bayou z opcjonalnym odbiorem

10. Nowy Orlean: rejs po bagnach Manchac Bayou z opcjonalnym odbiorem

Dołącz do tej wycieczki na bagnach Manchac podczas prawdziwej przygody dla całej rodziny. Twoi lokalni kapitanowie zabiorą Cię w ekscytującą podróż, podczas której odkryjesz bujną przyrodę Luizjany w zalewach Kraju Cajun. Podróż statkiem, w stylu Cajun, na wycieczkę po sercu bagien południowej Luizjany. Twoja bagienna łódź zabierze Cię do meandrującej zatoki, gdzie zobaczysz porośnięte mchem cyprysy, fascynujące życie roślinne i stworzenia, które tu mieszkają. Posłuchaj pouczającego komentarza, gdy wpłyniesz na zalewisko. Stworzenia bagienne są przyzwyczajone do oglądania łodzi wycieczkowych, więc prawdopodobnie zobaczysz różne ptaki, węże, jelenie i ryby, a być może nawet aligatora. Gdy Twoja łódź dryfuje po drogach wodnych, dowiesz się o mokradłach Luizjany, mieszkańcach bagien – w szczególności o życiu i zwyczajach aligatora amerykańskiego – a także o wyjątkowej historii lokalnego miasteczka Frenier w Cajun.

Najciekawsze atrakcje

Nowy Orlean: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Często zadawane pytania dotyczące: Nowy Orlean

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Nowy Orlean?

Najlepsze atrakcje to:

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Nowy Orlean

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Nowy Orlean to:

Plantacja Whitney

Przeglądaj Nowy Orlean

Przeczytaj nasz kompletny przewodnik po Nowy Orlean lub odkryj najlepsze atrakcje miasta .

Nowy Orlean: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(19 050 recenzji)

Jedzenie było naprawdę pyszne! Perspektywy dla portu przemysłowego są ograniczone. Miło było posiedzieć na pokładzie i posłuchać muzyki zespołu.

Zaktualizuj przewodnik. Nie trzeba było odbierać biletów na miejscu, wystarczyło zeskanować istniejące

Cudowne przeżycie! Ale bądź ostrożny: weź kurtkę, może być bardzo wietrznie.

Nie było przewodnika, bardzo dobra wycieczka pod względem czasu i jakości

Koncert z pianinem parowym: dźwięk jest za głośny.