Atrakcje i wycieczki

Nowy Orlean

Jazz, kuchnia cajun i tętniąca życiem Dzielnica Francuska – zdecydowanie warto odwiedzić „Big Easy”.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Skorzystaj z darmowej rezygnacji do 24 godzin przed atrakcją i otrzymaj pełny zwrot kosztów.

10 najciekawszych atrakcji Nowego Orleanu

Nowy Orlean to mieszanka kultur oraz nieśmiertelna scena muzyczna. Miasto to wręcz ocieka południowym urokiem, który można również poczuć w dziełach Tennessee Williamsa i innych słynnych nowoorleańskich artystów. Oto co warto zobaczyć w najbardziej charakterystycznym mieście USA:

 • 1. Statek parowy S.S. Natchez

  Rejs parowcem po Missisipi to najlepszy sposób na poznanie tej rzeki. Oryginalny Natchez spłonął, ale na jego współczesnej wersji można zjeść kolację i posłuchać jazzu na żywo.

 • 2. Dzielnica Francuska

  W Dzielnicy Francuskiej znajdują się najwytworniejsze budynki i zabytki miasta – od muzeum 1850 House po plac Jackson Square. Obowiązkowy punkt wycieczki po Nowym Orleanie.

 • 3. Jezioro Pontchartrain

  Zrewitalizowane mokradła Pontchartrain to doskonałe miejsce do pływania i urządzenia pikniku, zwłaszcza okolice fontanny Mardi Gras.

 • 4. Dzielnica Ogrodów (Garden District)

  Dzielnica ta nadal przyciąga elitę Nowego Orleanu swoimi XIX-wiecznymi rezydencjami. Zarezerwuj wycieczkę w internecie, żeby poznać najciekawsze miejsca, albo po prostu udaj się na relaksujący spacer.

 • 5. Ulica Bourbon Street

  Co prawda ulica Bourbon Street słynie obecnie ze swoich barów i klubów, ale za dnia jest to doskonałe miejsce na poznanie kolonialnej przeszłości Nowego Orleanu.

 • 6. Cabildo

  W dawnej siedzibie rządu kolonialnego, a potem gmachu sądu przy Jackson Square, podpisano zakup Luizjany. Budynek ten jest połączeniem kolonialnych architektur hiszpańskiej oraz francuskiej i dzisiaj znajduje się w nim muzeum.

 • 7. Ogród motyli i insektarium w Audubon

  Instytut Przyrodniczy w Audubon prowadzi również zoo i oceanarium, ale jeśli chodzi o atrakcje rodzinne, ogród motyli to czołówka USA. Można tu nawet skosztować przekąsek z owadami. Smacznego!

 • 8. Mardi Gras World

  W tym olbrzymim magazynie dowiesz się, jak powstają najwspanialsze platformy prezentowane podczas Mardi Gras. Czynny jest 7 dni w tygodniu, z wyjątkiem najważniejszych świąt, no i oczywiście Mardi Gras!

 • 9. Muzeum Stanowe w Luizjanie

  Historia Luizjany nie jest długa, ale na tyle bogata, że jej muzeum posiada 9 budynków. Jednym z nich jest Cabildo, ale najważniejszym jest Presbytère stojący po drugiej stronie Jackson Square.

 • 10. The Old US Mint

  Oto kolejny z budynków Muzeum Stanowego Luizjany warty odwiedzenia. W budynku starej mennicy znajduje się teraz muzeum jazzu, gdzie znajdziesz stare nagrania, fotografie, ale też i muzykę na żywo!

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy najlepiej zwiedzać Nowy Orlean?

  Środek lata (czerwiec-sierpień) bywa upalny, ale przed wybraniem konkretnego terminu w pozostałej części roku warto zapoznać się z nowoorleańskim kalendarzem imprez. Słynny karnawał Mardi Gras odbywa się dzień przed środą popielcową (w lutym lub marcu). Jeśli masz ochotę na tradycyjne uliczne jedzenie, przyjedź na November's Oak Street Po-Boy Festival i skosztuj najlepszych kanapek Po-Boy.

 • Na ile dni przyjechać do Nowego Orleanu?

  Na samo zwiedzenie Dzielnicy Francuskiej i Dzielnicy Ogrodów wystarczą 4 dni. Jednak w Nowym Orleanie bez przerwy coś się dzieje, więc warto zarezerwować kilka dodatkowych dni na różnego rodzaju przyjemne niespodzianki.

 • Jak poruszać się po Nowym Orleanie?

  Po Nowym Orleanie najlepiej poruszać się pieszo, ale w razie deszczu można skorzystać z niedrogich taksówek. (Pamiętaj tylko, że podczas świąt i większych imprez taksówki są droższe i trudniej dostępne.) Nowy Orlean posiada również dobrą sieć autobusową, ale warto też skorzystać z jego słynnych tramwajów. Trasa wzdłuż alei St. Charles Avenue to zabytek narodowy!

Przydatne informacje

 • Język
  Angielski
 • Waluta
  USD ($)
 • Strefa czasowa
  UTC (-06:00)
 • Kod kraju
  +1
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Wiosna, jesień i zima to najlepsze pory na zwiedzanie Nowego Orleanu. Unikniesz upałów i zobaczysz Mardi Gras oraz inne festiwale. Podczas planowania podróży zapoznaj się z kalendarzem imprez.

Nowy Orlean: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Nowy Orlean? Kliknij tutaj.

Nowy Orlean: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 12 438 opinii

zawsze jest jak wejście w nieznane, jeśli chodzi o rezerwację wycieczek, jednak ta nie zawiodła w żaden sposób. Komunikacja była doskonała od rezerwacji do samej wycieczki. Big Joe odebrał nas z naszego hotelu w Nowym Orleanie, który jasno poinformował nas wszystkich o tym, co się wydarzy i co musimy zrobić. Dał nam oprowadzanie po miejscach i historii, tak jak podczas podróży do miejsca Swamp Tour. Zarezerwowaliśmy tylko wycieczkę po bagnach, ale później można było wybrać się na wycieczkę po plantacji. Big Joe był bardzo kompetentny, podobnie jak kapitan naszego statku, którego nazwiska niestety nie pamiętam na tym etapie, poza tym, że powiedziałem, że wybraliśmy się w poniedziałek 2 marca w południe i jesteśmy wśród różowych posiadaczy biletów? Trasa była świetna i mogliśmy zbliżyć się do dzikiej przyrody. Z całego serca polecam Cajun Pride Tours i poproś o poradę, przez kogo ją zarezerwowaliśmy. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą pamięć na wieczność.

Świetne doświadczenie dla dorosłych i dzieci! Jedzenie było pyszne i całkowicie warte dodania. Wszyscy byli bardzo przyjaźni. Przybądź na miejsce prawdopodobnie godzinę wcześniej niż czas rozpoczęcia. Nasza podróż była o 230 po południu, a wejście na pokład zaczynało się o 14:00. Przyjechaliśmy dokładnie o 14.00, a kolejka była bardzo długa. Linia ruszyła szybko, ale przegapiliśmy najlepsze miejsce na dwóch najwyższych poziomach.

To było wspaniałe doświadczenie! Nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać, ale wyszło idealnie! Poszliśmy we wtorek i łódź prawdopodobnie miała tylko 200-300 osób i wydawała się BARDZO przestronna. Zespół był cudowny, widoki świetne. Przez pierwszą połowę mieliśmy pouczający przewodnik i czułem, że na pewno dostaliśmy pieniądze. Nie zrobiłem opcji jedzenia, więc nie mogę tego komentować, ale mamy tylko dobre rzeczy do powiedzenia!

To był mój pierwszy spływ kajakowy i na początku był przerażający. Szybko nauczyłem się, że nie jest przerażające, kiedy jesteśmy na wodzie. Grupa, z którą byłam i przewodnicy byli bardzo pomocni w nauce używania kajaka. Zapewnili mnie również, że mam się dobrze, a także dobrze, upewniając się, że wszyscy mają się dobrze. Sceneria była piękna, szczególnie na wycieczkę o zachodzie słońca.

Opuściliśmy trasę 5 dnia, ponieważ nasz lot był opóźniony i dotarliśmy do NOLA późno. Skontaktowaliśmy się z przewodnikiem na początku kolejnej trasy, aby sprawdzić, czy jest miejsce na nadchodzącej trasie, do której moglibyśmy dołączyć, i dopasowali nas do trasy w sobotnią noc. I nas nie obciążył! Fantastyczne, pouczające, edukacyjne, zabawne! Sugerujemy tę wycieczkę wszystkim!