Nowy Orlean
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Nowy Orlean”

10 najciekawszych atrakcji Nowego Orleanu

Nowy Orlean to mieszanka kultur oraz nieśmiertelna scena muzyczna. Miasto to wręcz ocieka południowym urokiem, który można również poczuć w dziełach Tennessee Williamsa i innych słynnych nowoorleańskich artystów. Oto co warto zobaczyć w najbardziej charakterystycznym mieście USA:

Statek parowy S.S. Natchez

Rejs parowcem po Missisipi to najlepszy sposób na poznanie tej rzeki. Oryginalny Natchez spłonął, ale na jego współczesnej wersji można zjeść kolację i posłuchać jazzu na żywo.

Dzielnica Francuska

W Dzielnicy Francuskiej znajdują się najwytworniejsze budynki i zabytki miasta – od muzeum 1850 House po plac Jackson Square. Obowiązkowy punkt wycieczki po Nowym Orleanie.

Jezioro Pontchartrain

Zrewitalizowane mokradła Pontchartrain to doskonałe miejsce do pływania i urządzenia pikniku, zwłaszcza okolice fontanny Mardi Gras.

Dzielnica Ogrodów (Garden District)

Dzielnica ta nadal przyciąga elitę Nowego Orleanu swoimi XIX-wiecznymi rezydencjami. Zarezerwuj wycieczkę w internecie, żeby poznać najciekawsze miejsca, albo po prostu udaj się na relaksujący spacer.

Ulica Bourbon Street

Co prawda ulica Bourbon Street słynie obecnie ze swoich barów i klubów, ale za dnia jest to doskonałe miejsce na poznanie kolonialnej przeszłości Nowego Orleanu.

Cabildo

W dawnej siedzibie rządu kolonialnego, a potem gmachu sądu przy Jackson Square, podpisano zakup Luizjany. Budynek ten jest połączeniem kolonialnych architektur hiszpańskiej oraz francuskiej i dzisiaj znajduje się w nim muzeum.

Ogród motyli i insektarium w Audubon

Instytut Przyrodniczy w Audubon prowadzi również zoo i oceanarium, ale jeśli chodzi o atrakcje rodzinne, ogród motyli to czołówka USA. Można tu nawet skosztować przekąsek z owadami. Smacznego!

Mardi Gras World

W tym olbrzymim magazynie dowiesz się, jak powstają najwspanialsze platformy prezentowane podczas Mardi Gras. Czynny jest 7 dni w tygodniu, z wyjątkiem najważniejszych świąt, no i oczywiście Mardi Gras!

Muzeum Stanowe w Luizjanie

Historia Luizjany nie jest długa, ale na tyle bogata, że jej muzeum posiada 9 budynków. Jednym z nich jest Cabildo, ale najważniejszym jest Presbytère stojący po drugiej stronie Jackson Square.

The Old US Mint

Oto kolejny z budynków Muzeum Stanowego Luizjany warty odwiedzenia. W budynku starej mennicy znajduje się teraz muzeum jazzu, gdzie znajdziesz stare nagrania, fotografie, ale też i muzykę na żywo!

Nowy Orlean: Zaplanuj pobyt

Kiedy najlepiej zwiedzać Nowy Orlean?

Środek lata (czerwiec-sierpień) bywa upalny, ale przed wybraniem konkretnego terminu w pozostałej części roku warto zapoznać się z nowoorleańskim kalendarzem imprez. Słynny karnawał Mardi Gras odbywa się dzień przed środą popielcową (w lutym lub marcu). Jeśli masz ochotę na tradycyjne uliczne jedzenie, przyjedź na November's Oak Street Po-Boy Festival i skosztuj najlepszych kanapek Po-Boy.

Na ile dni przyjechać do Nowego Orleanu?

Na samo zwiedzenie Dzielnicy Francuskiej i Dzielnicy Ogrodów wystarczą 4 dni. Jednak w Nowym Orleanie bez przerwy coś się dzieje, więc warto zarezerwować kilka dodatkowych dni na różnego rodzaju przyjemne niespodzianki.

Jak poruszać się po Nowym Orleanie?

Po Nowym Orleanie najlepiej poruszać się pieszo, ale w razie deszczu można skorzystać z niedrogich taksówek. (Pamiętaj tylko, że podczas świąt i większych imprez taksówki są droższe i trudniej dostępne.) Nowy Orlean posiada również dobrą sieć autobusową, ale warto też skorzystać z jego słynnych tramwajów. Trasa wzdłuż alei St. Charles Avenue to zabytek narodowy!

Przydatne informacje

 • Język
  Angielski
 • Waluta
  USD ($)
 • Strefa czasowa
  UTC (-06:00)
 • Kod kraju
  +1
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Wiosna, jesień i zima to najlepsze pory na zwiedzanie Nowego Orleanu. Unikniesz upałów i zobaczysz Mardi Gras oraz inne festiwale. Podczas planowania podróży zapoznaj się z kalendarzem imprez.

Nowy Orlean: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: Nowy Orlean

Nowy Orlean: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Nowy Orlean?  Kliknij tutaj.


Nowy Orlean
4.3
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 268