Atrakcje i wycieczki
Nowy Orlean

Jazz, kuchnia cajun i tętniąca życiem Dzielnica Francuska – zdecydowanie warto odwiedzić „Big Easy”.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Często zadawane pytania dotyczące: Nowy Orlean

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Nowy Orlean?

Na jakich wycieczkach w: Nowy Orlean obowiązują dodatkowe środki bezpieczeństwa związane z COVID-19?

10 najciekawszych atrakcji Nowego Orleanu

Nowy Orlean to mieszanka kultur oraz nieśmiertelna scena muzyczna. Miasto to wręcz ocieka południowym urokiem, który można również poczuć w dziełach Tennessee Williamsa i innych słynnych nowoorleańskich artystów. Oto co warto zobaczyć w najbardziej charakterystycznym mieście USA:

 • 1. Statek parowy S.S. Natchez

  Rejs parowcem po Missisipi to najlepszy sposób na poznanie tej rzeki. Oryginalny Natchez spłonął, ale na jego współczesnej wersji można zjeść kolację i posłuchać jazzu na żywo.

 • 2. Dzielnica Francuska

  W Dzielnicy Francuskiej znajdują się najwytworniejsze budynki i zabytki miasta – od muzeum 1850 House po plac Jackson Square. Obowiązkowy punkt wycieczki po Nowym Orleanie.

 • 3. Jezioro Pontchartrain

  Zrewitalizowane mokradła Pontchartrain to doskonałe miejsce do pływania i urządzenia pikniku, zwłaszcza okolice fontanny Mardi Gras.

 • 4. Dzielnica Ogrodów (Garden District)

  Dzielnica ta nadal przyciąga elitę Nowego Orleanu swoimi XIX-wiecznymi rezydencjami. Zarezerwuj wycieczkę w internecie, żeby poznać najciekawsze miejsca, albo po prostu udaj się na relaksujący spacer.

 • 5. Ulica Bourbon Street

  Co prawda ulica Bourbon Street słynie obecnie ze swoich barów i klubów, ale za dnia jest to doskonałe miejsce na poznanie kolonialnej przeszłości Nowego Orleanu.

 • 6. Cabildo

  W dawnej siedzibie rządu kolonialnego, a potem gmachu sądu przy Jackson Square, podpisano zakup Luizjany. Budynek ten jest połączeniem kolonialnych architektur hiszpańskiej oraz francuskiej i dzisiaj znajduje się w nim muzeum.

 • 7. Ogród motyli i insektarium w Audubon

  Instytut Przyrodniczy w Audubon prowadzi również zoo i oceanarium, ale jeśli chodzi o atrakcje rodzinne, ogród motyli to czołówka USA. Można tu nawet skosztować przekąsek z owadami. Smacznego!

 • 8. Mardi Gras World

  W tym olbrzymim magazynie dowiesz się, jak powstają najwspanialsze platformy prezentowane podczas Mardi Gras. Czynny jest 7 dni w tygodniu, z wyjątkiem najważniejszych świąt, no i oczywiście Mardi Gras!

 • 9. Muzeum Stanowe w Luizjanie

  Historia Luizjany nie jest długa, ale na tyle bogata, że jej muzeum posiada 9 budynków. Jednym z nich jest Cabildo, ale najważniejszym jest Presbytère stojący po drugiej stronie Jackson Square.

 • 10. The Old US Mint

  Oto kolejny z budynków Muzeum Stanowego Luizjany warty odwiedzenia. W budynku starej mennicy znajduje się teraz muzeum jazzu, gdzie znajdziesz stare nagrania, fotografie, ale też i muzykę na żywo!

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy najlepiej zwiedzać Nowy Orlean?

  Środek lata (czerwiec-sierpień) bywa upalny, ale przed wybraniem konkretnego terminu w pozostałej części roku warto zapoznać się z nowoorleańskim kalendarzem imprez. Słynny karnawał Mardi Gras odbywa się dzień przed środą popielcową (w lutym lub marcu). Jeśli masz ochotę na tradycyjne uliczne jedzenie, przyjedź na November's Oak Street Po-Boy Festival i skosztuj najlepszych kanapek Po-Boy.

 • Na ile dni przyjechać do Nowego Orleanu?

  Na samo zwiedzenie Dzielnicy Francuskiej i Dzielnicy Ogrodów wystarczą 4 dni. Jednak w Nowym Orleanie bez przerwy coś się dzieje, więc warto zarezerwować kilka dodatkowych dni na różnego rodzaju przyjemne niespodzianki.

 • Jak poruszać się po Nowym Orleanie?

  Po Nowym Orleanie najlepiej poruszać się pieszo, ale w razie deszczu można skorzystać z niedrogich taksówek. (Pamiętaj tylko, że podczas świąt i większych imprez taksówki są droższe i trudniej dostępne.) Nowy Orlean posiada również dobrą sieć autobusową, ale warto też skorzystać z jego słynnych tramwajów. Trasa wzdłuż alei St. Charles Avenue to zabytek narodowy!

Przydatne informacje

 • Język
  Angielski
 • Waluta
  USD ($)
 • Strefa czasowa
  UTC (-06:00)
 • Kod kraju
  +1
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Wiosna, jesień i zima to najlepsze pory na zwiedzanie Nowego Orleanu. Unikniesz upałów i zobaczysz Mardi Gras oraz inne festiwale. Podczas planowania podróży zapoznaj się z kalendarzem imprez.

Nowy Orlean: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Nowy Orlean? Kliknij tutaj.

Nowy Orlean: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 13 865 opinii

Świetne doświadczenie dla dorosłych i dzieci! Jedzenie było pyszne i całkowicie warte dodania. Wszyscy byli bardzo przyjaźni. Przybądź na miejsce prawdopodobnie godzinę wcześniej niż czas rozpoczęcia. Nasza podróż była o 230 po południu, a wejście na pokład zaczynało się o 14:00. Przyjechaliśmy dokładnie o 14.00, a kolejka była bardzo długa. Linia ruszyła szybko, ale przegapiliśmy najlepsze miejsce na dwóch najwyższych poziomach.

Doceniliśmy, że nasza wycieczka była wolniejsza, pozwalając wszystkim zobaczyć aligatory, ptaki i żółwie. Mogliśmy wstać i poruszać się w miarę potrzeb, aby lepiej widzieć. Nasz przewodnik był bardzo kompetentny i mógł odpowiedzieć na nasze pytania. Doceniono posiadanie dostępnej łazienki. A trzymanie małego aligatora było świetnym sposobem na zakończenie tego doświadczenia. Dziękujemy za doskonałe doświadczenie naszej rodziny!

Mac był niesamowitym przewodnikiem! Był taki wciągający, zabawny i pouczający. Wycieczka trwała około dwóch godzin i była świetnym sposobem na zobaczenie dzielnicy francuskiej, poznanie wczesnej historii miasta i wysłuchanie wielu zabawnych i niesamowitych historii o duchach. Wycieczki piesze dotyczą przewodnika, a Mac był fantastyczny. Ok plus zdecydowanie polecam!

Trevor był bardzo kompetentny i połączył trasę z telewizją i filmami oraz historią.

Bardzo fajna wycieczka przy muzyce Jazzowej:) polecam!!!