1. Stany Zjednoczone
 2. Nowy Jork (stan)
 3. Nowy Jork
 4. Manhattan

Pomnik Ofiar 11 Września i One World Observatory

Numer identyfikacyjny produktu: 57882
Zobacz galerię
New York State Covid-19 Travel Advisory wymaga 14-dniowej kwarantanny dla zwiedzających z niektórych stanów. Jeśli wjeżdżasz do Nowego Jorku z tych stanów, musisz wypełnić formularz zdrowotny.
Weź udział w wycieczce z przewodnikiem po miejscu, w którym stało World Trade Center w Nowym Jorku. Zobacz strefę zero i pomnik Ofiar 11 Września oraz skorzystaj ze wstępu na określoną godzinę na taras widokowy One World Observatory.
Informacje
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Akceptowane są kupony papierowe lub elektroniczne
Czas trwania 2,5 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Omiń kolejkę do kasy biletowej
Natychmiastowe potwierdzenie
Przewodnik
angielski, francuski
Atrakcja dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich

Wybierz liczbę uczestników, datę i język:

Trwa ładowanie strony...

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Zwiedź strefę zero i pomnik Ofiar 11 Września w towarzystwie nowojorczyka osobiście dotkniętego tymi tragicznymi wydarzeniami
 • Zrozum lepiej wydarzenia z tego pamiętnego dnia, słuchając opowieści o tragicznych losach i bohaterskich czynach
 • Wejdź na taras widokowy One World Observatory i podziwiaj panoramę Nowego Jorku z wysokości setek metrów nad ziemią
Pełny opis
Weź udział w specjalnej, 90-minutowej wycieczce po pomniku Ofiar 11 Września, prowadzonej przez nowojorczyków osobiście związanych z tym tragicznym dniem. Posłuchaj ich osobistych historii oraz wzruszających opowieści o tragicznych losach i bohaterstwie wielu zwykłych ludzi.

Wycieczka rozpoczyna się przy kaplicy św. Pawła, najstarszym budynku użyteczności publicznej w Nowym Jorku, który jest w użytku do dnia dzisiejszego. Kościół ten cudem przetrwał deszcz spadającego gruzu i odłamków podczas ataku na WTC 11 września, mimo że od wież dzieliła go tylko jedna przecznica. Po atakach stał się prowizorycznym centrum ratunkowym, a jego żelazne ogrodzenie służyło za tablicę, na której osoby poszukujące swoich bliskich wieszały ogłoszenia.

Dziś, dzięki pamiątkom otrzymanym od ludzi z całego świata, kościół jest miejscem pamięci. Poznaj bohaterskie czyny ratowników dzięki Ścianie Pamięci Strażaków 11 Września i zobacz remizę strażacką 10 kompanii przy strefie zero.

Odwiedź pomnik Ofiar 11 Września i oddaj hołd poległym w atakach na World Trade Center. Zobacz Reflecting Absence – największy sztuczny wodospad, będący częścią pomnika i symbolizujący ogromną pustkę po tragedii.

Poznaj imiona i nazwiska niemal 3000 ofiar ataków, które są wypisane wokół wodospadu. Zobacz nową wieżę 1 World Trade Center, wznoszącą się ponad ziemię w tej pięknej oazie miejskiej o powierzchni ponad 3 hektarów.

Po zakończeniu wycieczki Twój przewodnik wręczy Ci bilety wstępu na określoną godzinę do One World Observatory – tarasu widokowego, będącego prawdziwym cudem inżynierii i architektury. Wejdź do holu 1 World Trade Center i obejrzyj film „Voices”, poświęcony ofiarom ataku na WTC oraz nowemu budynkowi 1 World Trade Center. Następnie wsiądź do windy Sky Pod i wjedź w 60 sekund na wysokość 380 metrów nad ziemią.

Taras widokowy zaczyna się na 102. piętrze, gdzie znajduje się kino See Forever Theater, i ciągnie się w dół do 100. piętra, gdzie znajduje się główny taras widokowy. Dzięki absorbującym ekranom LED, filmom wyświetlanym na interaktywnych ekranach dotykowych i bogatej ofercie gastronomicznej na pewno nie będziesz się nudzić, ale prawdziwą atrakcją pozostaje panorama Manhattanu.
Wliczone w cenę
 • Anglojęzyczny przewodnik
 • Wstęp na teren pomnika Ofiar 11 Września
 • One World Observatory: Wstęp bez kolejki po bilet
 • Asystent w miejscu zbiórki, pomagający w odprawie
Niewliczone w cenę
 • Napiwki (zalecane)
 • Bilet do Muzeum 11 Września

Przygotuj się

Miejsce zbiórki

Spotkaj się ze swoim asystentem przed kaplicą św. Pawła (Saint Paul's Chapel), 209 Broadway (pomiędzy ulicami Fulton Street i Vesey Street). Asystent będzie na miejscu 15 minut przed rozpoczęciem wycieczki, trzymając pomarańczową flagę.

Otwórz w Google Maps ⟶
Ważne informacje
Co należy przynieść
 • Wygodne obuwie
 • Ubranie dostosowane do pogody
Co trzeba wiedzieć
• Bilety na taras One World Observatory są wydawane na określony dzień i godzinę, nie można więc ich wykorzystać w innym terminie. Data ważności biletu będzie datą wycieczki. Typowy czas wejścia przy wycieczce o godzinie 10.30 to godz. 14.00. W przypadku wycieczek o godz. 14.00 czas wejścia to godz. 16.00. Faktyczny czas wejścia może ulec zmianie ze względu na dostępność. W przypadku braku dostępności otrzymasz możliwość wybrania innego terminu lub innej wycieczki, bądź otrzymasz zwrot poniesionych kosztów.
• Znaczna część wycieczki przebiega na zewnątrz, dlatego ubierz się stosownie do pogody.
• Termin wycieczki można zmienić bez ponoszenia żadnych kosztów. W rzadkich przypadkach, gdy organizator odwoła wycieczkę z powodu złych warunków pogodowych, otrzymasz zwrot kosztów. Bilety na One World Observatory oraz do Muzeum 11 Września obowiązują w określonym dniu i godzinie i nie ma możliwości zmiany ich terminu.
• W sezonie czas oczekiwania przed One World Observatory może wynosić do 20

Od 258,86 zł za osobę

Opinie klientów
Ogólna ocena
4,8 / 5
na podstawie 728 opinii
Podsumowanie opinii
Jakość usług
4,8/5
Organizacja
4,7/5
Jakość/cena
4,5/5
Bezpieczeństwo
4,8/5

Organizator:

911 Ground Zero Tour

Numer identyfikacyjny produktu: 57882