Nowy Jork: Śladami klasyki kina – wycieczka autobusowa

Numer identyfikacyjny produktu: 38916

Od 209 zł za osobę

Rezerwuj teraz
Najważniejsze informacje
Czas trwania
3 godz.
Akceptowane kupony elektroniczne
Akceptowane kupony papierowe
Natychmiastowe potwierdzenie
Przewodnik
angielski

Termin i liczba uczestników:

Trwa ładowanie strony...

Nie zwlekaj!
  • Odkryj plany zdjęciowe z dziesiątek kultowych produkcji kręconych na Manhattanie
  • Obejrzyj fragmenty swoich ulubionych filmów w miejscach, w których je kręcono
  • Wysłuchaj komentarza swojego przewodnika, w którego rolę wcieli się miejscowy aktor
  • Zrób zdjęcie w miejscu, w którym prąd powietrza podwiewał sukienkę Marilyn Monroe w filmie „Słomiany wdowiec”
  • Odwiedź plany zdjęciowe z filmów „Północ, północny zachód” oraz „Superman” na dworcu Grand Central Terminal
  • Porównaj prawdziwy Central Park ze scenami, które pamiętasz z filmów – od krótkometrażówek Edison Studios po „Pogromców Duchów”
Wycieczka w skrócie
Poznaj filmowy Nowy Jork podczas 3-godzinnej wycieczki autobusowej po słynnych planach filmowych. Odkryj najciekawsze miejsca na Manhattanie, w tym apartament Holly Golightly ze „Śniadania u Tiffany'ego”, Manhattan Bridge, Hotel Plaza i wiele innych.
Tego możesz się spodziewać
Zajrzyj za kulisy swoich ulubionych filmowych klasyków, które powstały w Nowym Jorku. Miejscowy aktor wcieli się w rolę Twojego przewodnika. Będzie Cię bawił, uczył i odpytywał ze znajomości ciekawostek dotyczących ponad 60 słynnych planów filmowych.

Oprócz bliskiego spotkania z historią kina weźmiesz też udział w niesamowitej wycieczce autobusowej po Manhattanie i zwiedzisz okolice, które odcisnęły swoje piętno w dziejach kinematografii.

Zwiedź słynne plenery, w tym Columbus Circle, Lincoln Center oraz Upper West Side. Wstąp na chwilę do Zabar's – słynnego sklepu, który pojawił się w filmie „Masz wiadomość”. Zatrzymaj się przed słynnym Dakota Building, w którym mieszka Yoko Ono i który pojawił się w filmie „Hannah i jej siostry” oraz „Dziecko Rosemary”.

Przejdź przez Central Park aż do Upper East Side, dowiadując się po drodze mnóstwa ciekawostek o dziesiątkach filmów nakręconych na terenie parku – w tym o pierwszej w historii produkcji filmowej powstałej w Nowym Jorku.

Podążaj dalej wschodnią stroną Manhattanu i stań naprzeciwko mieszkania Holly Golightly ze „Śniadania u Tiffany'ego”. Zapuść się w nieznane okolice, takie jak Sutton Place, gdzie czeka Cię niesamowity widok na Manhattan Bridge, niczym w filmie „Manhattan” Woody'ego Allena.

Nie sposób zliczyć wszystkich filmów, w których pojawiały się takie budowle jak Centrum Rockefellera, Hotel Plaza, FAO Shwarz, Tiffany's czy Empire State Building. Swoją podróż po historii kina zakończysz wizytą na dworcu Grand Central Station – miejscu symbolicznym nie tylko dla kinematografii, ale również dla samego Manhattanu.
Wliczone w cenę
  • Wycieczka autobusowa
  • Przewodnik – miejscowy aktor
Miejsce zbiórki

Wycieczka rozpoczyna się na rogu 51st Street i Broadway, naprzeciwko restauracji Ellen's Stardust Diner. (Otwórz w Google Maps)

Od 209 zł za osobę

Rezerwuj teraz
Gwarantujemy
  • Błyskawiczną i pewną rezerwację
  • Najniższe ceny
To mówią inni (1 opinia)

Organizator:

On Location Tours

Numer identyfikacyjny produktu: 38916