Dodaj daty

Nowy JorkMuzea i wystawy

Nasze najbardziej polecane Nowy Jork Muzea i wystawy

Nowy Jork: bilet do kompleksu SUMMIT One Vanderbilt

1. Nowy Jork: bilet do kompleksu SUMMIT One Vanderbilt

Odwiedź atrakcję SUMMIT zlokalizowaną na szczycie słynnego, nowoczesnego wieżowca One Vanderbilt. Odkryj miejsce, które zmienia nasz stosunek do miast, środowiska i nas samych poprzez wciągające, wielozmysłowe doświadczenia. Rozpocznij swoją przygodę w głównej hali Grand Central Terminal i poznaj historię powstania atrakcji. SUMMIT został zaprojektowany z myślą o pokonywaniu codziennej rutyny i oferuje możliwość doświadczenia przestrzeni w nowy, fascynujący sposób. Atrakcja rozpoczyna się od pobudzającej zmysły jazdy windą na 91. piętro. Stamtąd przeniesiesz się do SUMMIT AIR, czyli pomieszczenia zaprojektowanego przez Kenzo Digitala, które oferuje nowe podejście do oglądania przestrzeni i interakcji z nią. Dzięki dwóm piętrom z lustrami od podłogi do sufitu AIR zapewnia zupełnie nową perspektywę miasta z panoramą Manhattanu odbijającą się wokół zwiedzających. Następnie będziesz mieć okazję sprawdzić swoje możliwości na SUMMIT LEVITATION, wchodząc do jednego z dwóch przeszklonych boksów zawieszonych na wysokości 324 metrów nad Madison Avenue. Zobacz, jak Twoje zdjęcie unosi się w chmurach na ekranie multimedialnym, i odkryj w sobie dziecko w sali AFFINITY ze srebrnymi balonami. Po dotarciu na 93. piętro podziwiaj widoki i dźwięki Nowego Jorku z kolejnego punktu widokowego na odkrytym tarasie. Aby uzyskać bardziej intymne, przeznaczone dla dorosłych wrażenia, odwiedź SUMMIT wieczorem podczas Air at Night. Goście mogą korzystać z dostępu do wszystkich części atrakcji, pokazu świateł LED z żywiołową muzyką oraz baru na 93. piętrze, gdzie można kupić koktajle.

NYC: bilet wstępu na taras widokowy Edge

2. NYC: bilet wstępu na taras widokowy Edge

Zarezerwuj bilety wstępu do Edge, cudu architektury, inżynierii i technologii, zawieszonego w powietrzu ponad 335 metrów nad ziemią. Doświadcz uczucia unoszenia się w powietrzu i podziwiaj całą panoramę Manhattanu z wyjątkowego punktu widokowego Edge po zachodniej stronie dzielnicy Midtown Manhattan. Rozpocznij swoją przygodę na poziomie 4. w The Shops at Hudson Yards, gdzie czeka na Ciebie wciągające multimedialne doświadczenie wyjaśniające projekt, budowę i działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju Hudson Yards. Później udaj się na taras widokowy na wysokość 335 metrów nad ziemią, a następnie pokonaj 25 metrów, aby wejść na taras zewnętrzny Outdoor Sky Deck. Znajdujące się tam bezramowe szklane ściany zostały pochylone na zewnątrz, dzięki czemu poczujesz dreszczyk emocji, zerkając w dół na tętniące życiem miasto. Następnie stań na szklanej podłodze i spójrz ponad 100 pięter w dół na ulice miasta pod Twoimi stopami. W najbardziej wysuniętym punkcie Edge, The Eastern Point, znajduje się miejsce mogące pomieścić tylko 1 osobę. Stań tam samotnie w otoczeniu szkła, powietrza i nieba – jest to wspaniała okazja na zrobienie jedynego w swoim rodzaju zdjęcia. Na górnym poziomie znajdują się również schody Skyline Steps, z których możesz wyjrzeć ponad szklane panele i poza krawędź tarasu. Usiądź i spędź czas z przyjaciółmi i rodziną na świeżym powietrzu lub wejdź do środka i popijaj szampana lub autorski koktajl w Champagne Bar. Po wyjściu koniecznie odwiedź główną atrakcję Hudson Yards, czyli budowlę Vessel, lub zjedz coś lub zrób zakupy w The Shops and Restaurants at Hudson Yards.

Nowy Jork: Muzeum 11 Września – określona godzina wstępu

3. Nowy Jork: Muzeum 11 Września – określona godzina wstępu

Muzeum 11 Września Muzeum obejmuje ponad 10 000 pamiątek wydarzeń z 11 września i  składa się z trzech stałych wystaw: • Wystawa historyczna podzielona jest na 3 części: „Dzień 11.09”, „Przed 11.09” i „Po 11.09”.  Ukazane są wydarzenia z 11 września, w tym te, które miały miejsce w World Trade Center i w Pentagonie, a także historia katastrofy lotu 93.  • Wystawa zatytułowana „In Memoriam” upamiętnia ofiary ataków z 11 września 2001 roku i 26 lutego 1993 roku. Przedstawia ona historie zmarłych mężczyzn, kobiet i dzieci. • Sala Fundamentu to ogromne pomieszczenie, w którym znajduje się ostatnia kolumna i ściana szczelinowa.  Wstęp do muzeum obejmuje także 3 filmy, których projekcje odbywają się przez cały dzień: • „Facing Crisis: America Under Attack”: kluczowi decydenci opisują w nim wydarzenia z 11 września.  • „Facing Crisis: A Changed World”: światowi przywódcy analizują wpływ ataków na globalne wydarzenia.  • „Rebirth at Ground Zero”: film składa się z nagrań poklatkowych oraz wywiadów i przedstawia odbudowę World Trade Center oraz osobiste wyznania osób najbardziej dotkniętych przez ataki. Możesz pobrać bezpłatną aplikację z audioprzewodnikiem po muzeum (nazwa w j. angielskim: 9/11 Museum Audio Guide) na swoje osobiste urządzenie mobilne i posłuchać komentarza „Witnessing History Tour”. Zapoznasz się z relacjami m.in. ratowników, psychologów, członków rodzin osób zabitych podczas ataków i dziennikarzy. Na miejscu dostępne jest bezpłatne WiFi. Możesz także wypożyczyć audioprzewodnik w muzeum za 8 USD. Zwiedzanie 9/11 Memorial jest bezpłatne. Narodowe Muzeum i Memoriał 11 Września to hołd dla niemal 3000 osób zabitych w atakach terrorystycznych z 11 września 2001 roku w World Trade Center i w Pentagonie oraz dla 6 osób zabitych w World Trade Center w lutym 1993 roku.  Pomnik obejmuje dwa bliźniacze baseny lustrzane, każdy z nich o powierzchni niemal pół hektara, oraz najwyższy sztuczny wodospad w Ameryce Północnej. Baseny znajdują się w miejscu, w którym kiedyś stały bliźniacze wieże. Imiona i nazwiska osób, które zginęły w 2001 i 1993 roku, są wyryte w panelach z brązu na krawędziach basenów.

Nowy Jork: Empire State Building – bilety i wstęp bez kolejki

4. Nowy Jork: Empire State Building – bilety i wstęp bez kolejki

Wybierz bilet standardowy na taras widokowy na 86. piętrze bądź bilet łączony z dostępem do nowo wyremontowanego 102. piętra z oknami sięgającymi od podłogi do sufitu. Podwyższ standard atrakcji, decydując się na bilet Express Ticket, dzięki któremu ominiesz długie kolejki. Nowa oferta Empire State Building Experience obejmuje nie tylko wstęp do legendarnej atrakcji Nowego Jorku oraz możliwość podziwiania na świeżym powietrzu wspaniałej panoramy metropolii z wysokości 320 metrów. Zobacz również ogromne schody z 2-kondygnacyjnym modelem architektonicznym budynku i niedawno odnowione galerie interaktywne, dzięki którym wyruszysz w niesamowitą podróż od budowy wieżowca do czasów obecnych. Zobacz budynek w zupełnie innym świetle dzięki wystawom The Site in the 1920s, Construction, Opening Day, Modern Marvel, Otis Elevators, World’s Most Famous Building, King Kong i Celebrity. Więcej ekscytujących wystaw znajduje się również na 80. piętrze. Nie zapomnij odwiedzić kultowego holu Fifth Avenue w stylu art déco. Znajdujący się na 86. piętrze Empire State Building taras widokowy to najwyżej położony panoramiczny, otwarty taras widokowy w Nowym Jorku. Aby uchronić uczestników przed zimnem znad zatoki, na tarasie zamontowano grzejniki. Empire State Building to coś więcej niż tylko piękne widoki – jest to najczęściej umieszczana atrakcja na Instagramie w USA. Bilet obejmuje także nową, gotową do pobrania aplikację multimedialną, która jest dostępna w 9 językach. Aplikacja obejmuje filmy wideo, galerie zdjęć, quizy i mapy z najciekawszymi miejscami w okolicy. Po wyjściu z tego wspaniałego budynku koniecznie odwiedź kultowy hol przy Fifth Avenue w stylu art déco.

Nowy Jork: Statua Wolności i Ellis Island promem

5. Nowy Jork: Statua Wolności i Ellis Island promem

Wejdź na pokład promu i wybierz się na samodzielną wycieczkę z New Jersey po Statui Wolności i Ellis Island. Odwiedź Liberty Island, zwiedź Muzeum Imigracji na Ellis Island i poznaj fascynujące fakty. Rozpocznij swoją wycieczkę w Liberty State Park w Jersey City w stanie New Jersey. Po dotarciu do miejsca zbiórki omiń kolejkę po bilety dzięki wcześniej zakupionemu biletowi. Wsiądź na prom i zobacz imponujące widoki na Statuę Wolności oraz panoramę Nowego Jorku. Zapoznaj się z godzinami powrotu promu, aby zaplanować sobie resztę dnia. Ten bilet zapewnia dostęp do dwóch atrakcji: Ellis Island i Liberty Island (ze Statuą Wolności). Po przybyciu na Ellis Island odbierz wielojęzyczny audioprzewodnik w Muzeum Imigracji. Następnie zwiedź miejsce, które przez ponad 62 lata było najważniejszym centrum przyjmowania imigrantów w Ameryce. Pójdź śladami milionów ludzi z całego świata, którzy przeszli tędy w poszukiwaniu nowego życia dla swoich rodzin w Ameryce. Przeglądając wpisy w American Family Immigration History Center, znajdziesz manifesty okrętowe wszystkich statków przepływających przez Ellis Island. Dzięki temu możesz zbadać historię swojej rodziny. Gdy zechcesz zwiedzić Liberty Island, oddaj audioprzewodnik i wróć na prom. Po dotarciu na Liberty Island odbierz wielojęzyczny audioprzewodnik i rozpocznij poznawanie historii Statuy Wolności. Przygotowano również specjalną narrację dla dzieci. Gdy skończysz, wróć na prom i wyrusz w podróż powrotną do punktu rozpoczęcia wycieczki.

NYC: Bilet na taras widokowy Top of the Rock

6. NYC: Bilet na taras widokowy Top of the Rock

Rozkoszuj się panoramą Nowego Jorku z tarasu widokowego Top of the Rock na wysokości 260 metrów. Wejdź na największy w Nowym Jorku taras widokowy o powierzchni niemal 900 metrów kwadratowych. Podziwiaj scenerię za dnia, zobacz zachód słońca lub obserwuj miasto nocą.  Po przybyciu do 30 Rockefeller Center zobacz niesamowity żyrandol z kryształami Swarovskiego, a następnie udaj się na antresolę. Znajduje się tu wystawa zabytkowych przedmiotów oraz prezentowany jest krótki film na temat budowy Rockefeller Center w czasach wielkiego kryzysu. Wjedź na taras widokowy windą Sky Shuttle. Pokonaj 260 metrów w czasie krótszym niż 1 minuta. Zwiedź 2 przestronne poziomy – jeden zadaszony i jeden zewnętrzny. Podziwiaj z odkrytego tarasu na wysokości 70. piętra zapierające dech w piersiach widoki na Central Park, Empire State Building, Manhattan, One World Trade Center, a także liczne mosty.

Nowy Jork: 1-godz. rejs wokół Statuy Wolności i Ellis Island

7. Nowy Jork: 1-godz. rejs wokół Statuy Wolności i Ellis Island

Wybierz się w 60-minutowy rejs łodzią na odległość 30 metrów od Statuy Wolności. Przejedź tuż pod Mostem Brooklińskim i zobacz najsłynniejszą panoramę na świecie. Twój przewodnik po angielsku na żywo wskaże miejsca podczas podróży wzdłuż rzeki, w tym Empire State Building, nową wieżę Freedom Tower, most Manhattan, wyspę gubernatora i wiele innych. Skorzystaj zarówno z miejsc do siedzenia wewnątrz, jak i na zewnątrz, a także z dużych otwartych okien, aby cieszyć się oglądaniem. Zbliż się do „Lady Liberty”, a następnie udaj się na Ellis Island, aby zrobić zdjęcia słynnego punktu wejścia do Nowego Jorku. Podziwiaj panoramę Manhattanu i jego słynne drapacze chmur, w tym nowe One World Trade Center. Przemierzaj wschodnią i zachodnią stronę Dolnego Manhattanu podczas rejsu w obie strony i kupuj napoje oraz jedzenie w stoisku z koncesjami na pokładzie łodzi.

Nowy Jork: Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej

8. Nowy Jork: Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej

Spędź dzień pełen rodzinnych atrakcji w Amerykańskim Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku. Położone naprzeciwko Central Parku muzeum jest domem dla ponad 32 milionów okazów. Skorzystaj z całodziennego wstępu i skorzystaj z opcji ulepszenia ogólnego biletu wstępu, aby objąć wystawy specjalne. Poznaj wszystkie wystawy stałe, a także Rose Center for Earth and Space. Wędruj po 45 salach muzealnych, aby dowiedzieć się o dinozaurach i diamentach, a także o wszystkim pomiędzy. Nowe Centrum Nauki, Edukacji i Innowacji Richarda Gildera jest niesamowitym dodatkiem do muzeum, zawierającym najnowocześniejsze eksponaty i wciągające doświadczenia, które są idealne dla wszystkich grup wiekowych. Możesz odkrywać tajemnice wszechświata w planetarium, podróżować w czasie w Hall of Biodiversity i stanąć twarzą w twarz z jednymi z największych i najbardziej niesamowitych stworzeń na świecie w Milstein Hall of Ocean Life. Wędrując po muzeum, przeniesiesz się do różnych światów i epok, od głębin oceanu po rozległą przestrzeń kosmiczną. Możesz dowiedzieć się o starożytnych cywilizacjach Egiptu i Grecji, podziwiać oszałamiające klejnoty i minerały w Morgan Memorial Hall of Gems i odkryć fascynujący świat owadów w Butterfly Conservatory. Zwróć uwagę na kultowy szkielet Tyrannosaurusa Rexa i głowę z Wyspy Wielkanocnej, które zainspirowały postacie w filmie "Noc w muzeum". Połącz się z Wi-Fi muzeum i pobierz bezpłatną aplikację Explorer na swój smartfon. Aplikacja oferuje nawigację zakręt po zakręcie, zakulisowe historie o eksponatach, quizy i wiele więcej. Zobacz najważniejsze wystawy we własnym tempie, korzystając z oferowanych przez muzeum wycieczek z przewodnikiem po popularnych kolekcjach. Wystawy specjalne Wiwarium motyli rodziny Davis: Zachwyć się całoroczną, wciągającą wystawą i poznaj do 1000 swobodnie latających motyli - a może nawet doświadczysz lądowania jednego na tobie! The Secret World of Elephants otwiera się 13 listopada 2023 roku i bada ewolucję słoni, ich znaczenie polityczne i kulturowe oraz inspirujące wysiłki na rzecz przezwyciężenia zagrożeń dla przetrwania. Dostępny z biletem wstępu ogólnego + jeden bilet. Film na gigantycznym ekranie Niebieskie wieloryby: Return of the Giants, którego narratorem jest aktor Andy Serkis, zabiera widzów w podróż do świata płetwali błękitnych, gatunku odradzającego się z krawędzi wyginięcia na ogromnym ekranie filmowym o wysokości 40 stóp i 60 stóp.

Nowy Jork: CityPASS® z biletami do 5 największych atrakcji

9. Nowy Jork: CityPASS® z biletami do 5 największych atrakcji

Odbierz bilety do 5 obowiązkowych atrakcji w Nowym Jorku i zaoszczędź 40% na wstępie dzięki New York CityPASS®. Doświadcz światowej klasy sztuki, fascynującej nauki, ważnej historii, niesamowitych widoków - z nieba i morza - i nie tylko dzięki biletom New York CityPASS®. Zaoszczędź 40% na przedpłaconym wstępie do 5 obowiązkowych atrakcji: - Empire State Building - wstęp ogólny do obserwatorium na 86. piętrze i wstęp do muzeum na 2. piętrze oraz dodatkowy wstęp ogólny tej samej nocy - Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej - wstęp do stałych sal muzealnych, w tym ponad 40 galerii, plus wybór jednej biletowanej wystawy, filmu na dużym ekranie lub pokazu kosmicznego Hayden Planetarium. w zależności od dostępności Plus Twój wybór wstępu do 3 z następujących atrakcji: - Taras widokowy Top of the Rock® - wstęp ogólny - Dostęp promem do Statuy Wolności i Ellis Island - zarezerwuj bilet na jeden rejs promem Statue City Cruises do i z Liberty Island i Ellis Island, audioprzewodniki oraz wstęp do Muzeum Statuy Wolności i Muzeum Imigracji Ellis Island. Bilety Crown Tickets i Pedestal Access nie są wliczone w cenę - Miejsce Pamięci i Muzeum 9/11 - wstęp ogólny - Rejsy wycieczkowe Circle Line - jeden regularnie zaplanowany rejs Landmarks Cruise, Liberty Midtown Cruise lub Liberty Super Express Cruise. Sprawdź aktualne rozkłady na stronie circleline.com - Intrepid Sea, Air, and Space Museum - wstęp ogólny, w tym pawilon promu kosmicznego i łódź podwodna Growler - Muzeum Guggenheima - wstęp ogólny do kolekcji Guggenheima i eksponatów specjalnych, a także bezpłatny przewodnik cyfrowy, dostępny za pośrednictwem osobistego urządzenia mobilnego

Nowy Jork: Bilet wstępu do Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA).

10. Nowy Jork: Bilet wstępu do Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA).

Zarezerwuj z wyprzedzeniem wstęp i omiń kolejki do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku (MoMA), jednego z najsłynniejszych muzeów sztuki na świecie. Muzeum Sztuki Nowoczesnej to miejsce, które napędza kreatywność, rzuca wyzwanie umysłom i inspiruje. Dzięki niezwykłym wystawom i najlepszej na świecie kolekcji sztuki nowoczesnej i współczesnej MoMA skupia się na rozmowie między przeszłością a teraźniejszością, tym, co ustalone i eksperymentalne. MoMA oferuje panoramiczny przegląd sztuki nowoczesnej i współczesnej, od innowacyjnego europejskiego malarstwa i rzeźby z lat 80. XIX wieku po dzisiejszy film, design i sztukę performance. Na sześciu piętrach galerii sztuki na środkowym Manhattanie znajdują się takie atrakcje, jak Lilie wodne Moneta, Les Demoiselles d'Avignon Picassa, Dance (I) Matisse’a, i Puszki z zupą Campbella Warhola, a także współczesne prace Elizabeth Murray, Cindy Sherman, Ai Weiwei i wielu innych. Aktualne wystawy: Spotkanie: Barbara Chase-Riboud/Alberto Giacommeti do 9 października Nowa fotografia 2023 do 16 września ED RUSCHA / TERAZ WTEDY 10 września do 13 stycznia 2024 r Cykl życia: materiały współczesnego designu do 7 lipca 2024 r Nadchodzące wystawy: Wschodzące ekologie: architektura i podejście do ekologii – 17 września – 20 stycznia 2024 r. Picasso w Fontainebleau – od 8 października do 17 lutego 2024 r. Nowy teren: Jacob Samuel i współczesna akwaforta – 29 października–23 marca 2024 r Alexandre Estrela: Flat Bells – 4 listopada–7 stycznia 2024 r Aby lepiej cieszyć się kolekcją, skorzystaj z bezpłatnej aplikacji MoMA lub witryny mobilnej i posłuchaj bezpłatnych przewodników audio, które można pobrać na urządzenie mobilne. Na terenie całego muzeum można korzystać z bezpłatnego WiFi. Sklepy MoMA oferują szeroki wybór książek, przedmiotów designerskich, biżuterii, mebli, odzieży i nie tylko.

Liczba znalezionych atrakcji: 93
Sortuj wg::

Najważniejsze atrakcje

Nowy Jork

Nowy Jork

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Muzea i wystawy w: Nowy Jork

Oprócz atrakcji typu Muzea i wystawy jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Nowy Jork?

W: Nowy Jork są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Nowy Jork: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Nowy Jork? Kliknij tutaj.

Nowy Jork: Co mówią inni?

Piękne doświadczenie !!! Tyle do zobaczenia, do sfotografowania i przez chwilę wydaje się, że jest naprawdę na planie !!! Personel bardzo miły i super pomocny. . za godzinę masz czas, aby zobaczyć tyle rzeczy, może złapaliśmy „szczęśliwy” czas, ponieważ byliśmy w sumie grupą 9 osób! A picie cappuccino w Central Perk na koniec trasy sprawia, że jest to jeszcze bardziej realne !! Bardzo miło i fajnie !!!

Miejsce spotkania było łatwe do znalezienia, szybka, ale urocza przejażdżka łodzią. Świetne widoki. Sama przejażdżka łodzią była tego warta, aby zobaczyć panoramę. Nigdy nie zatrzymaliśmy się na Liberty Island, ponieważ myśleliśmy, że mamy wystarczająco dobry widok z samej łodzi. Wyspa Ellis była fascynująca. Podobało mi się, jak trasa była prowadzona samodzielnie.

Okazało się, że Ellis Island jest niesamowita. Autowycieczka audio przedstawiła żywy obraz tego, co ci ludzie musieli czasami znosić, aby dotrzeć do tego kraju i szukać bardziej sprawiedliwego i godnego życia. Nie spiesz się i poznaj całą wyspę i wchłoń znaczenie tego, co działo się tutaj przez ponad 30 lat.

To była świetna wycieczka, aby zobaczyć „ważne” rzeczy w Waszyngtonie. Mimo długiej jazdy autobusem zdecydowanie było warto. Przewodnicy bardzo dobrze wszystko wyjaśnili i stworzyli świetną atmosferę, jeszcze raz dzięki Brianowi. Zrobiłbym tę wycieczkę raz za razem.

To jedyna okazja na obejrzenie lotniskowca, okrętu podwodnego z możliwością rozmowy z emerytowanymi marynarzami, którzy na nich służyli. Do tego wahadłowiec Enterprice i szpiegowski Lockheed A-12. Uczta!