Nowy Jork
Atrakcje na deszczowy dzień

Atrakcje na deszczowy dzień
Liczba znalezionych atrakcji: 320
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Najważniejsze atrakcje

Nowy Jork

Nowy Jork

Nasze najbardziej polecane Nowy Jork Atrakcje na deszczowy dzień

Nowy Jork: bilet do kompleksu SUMMIT One Vanderbilt

Nowy Jork: bilet do kompleksu SUMMIT One Vanderbilt

Odwiedź atrakcję SUMMIT zlokalizowaną na szczycie słynnego, nowoczesnego wieżowca One Vanderbilt. Odkryj miejsce, które zmienia nasz stosunek do miast, środowiska i nas samych poprzez wciągające, wielozmysłowe doświadczenia. Rozpocznij swoją przygodę w głównej hali Grand Central Terminal i poznaj historię powstania atrakcji. SUMMIT został zaprojektowany z myślą o pokonywaniu codziennej rutyny i oferuje możliwość doświadczenia przestrzeni w nowy, fascynujący sposób. Atrakcja rozpoczyna się od pobudzającej zmysły jazdy windą na 91. piętro. Stamtąd przeniesiesz się do SUMMIT AIR, czyli pomieszczenia zaprojektowanego przez Kenzo Digitala, które oferuje nowe podejście do oglądania przestrzeni i interakcji z nią. Dzięki dwóm piętrom z lustrami od podłogi do sufitu AIR zapewnia zupełnie nową perspektywę miasta z panoramą Manhattanu odbijającą się wokół zwiedzających. Następnie będziesz mieć okazję sprawdzić swoje możliwości na SUMMIT LEVITATION, wchodząc do jednego z dwóch przeszklonych boksów zawieszonych na wysokości 324 metrów nad Madison Avenue. Zobacz, jak Twoje zdjęcie unosi się w chmurach na ekranie multimedialnym, i odkryj w sobie dziecko w sali AFFINITY ze srebrnymi balonami. Po dotarciu na 93. piętro podziwiaj widoki i dźwięki Nowego Jorku z kolejnego punktu widokowego na odkrytym tarasie. Aby uzyskać bardziej intymne, przeznaczone dla dorosłych wrażenia, odwiedź SUMMIT wieczorem podczas Air at Night. Goście mogą korzystać z dostępu do wszystkich części atrakcji, pokazu świateł LED z żywiołową muzyką oraz baru na 93. piętrze, gdzie można kupić koktajle.

NYC: Bilet wstępu na taras widokowy Edge

NYC: Bilet wstępu na taras widokowy Edge

Zarezerwuj bilety wstępu do Edge, cudu architektury, inżynierii i technologii, zawieszonego w powietrzu ponad 335 metrów nad ziemią. Doświadcz uczucia unoszenia się w powietrzu i podziwiaj całą panoramę Manhattanu z wyjątkowego punktu widokowego Edge po zachodniej stronie dzielnicy Midtown Manhattan. Rozpocznij swoją przygodę na poziomie 4. w The Shops at Hudson Yards, gdzie czeka na Ciebie wciągające multimedialne doświadczenie wyjaśniające projekt, budowę i działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju Hudson Yards. Później udaj się na taras widokowy na wysokość 335 metrów nad ziemią, a następnie pokonaj 25 metrów, aby wejść na taras zewnętrzny Outdoor Sky Deck. Znajdujące się tam bezramowe szklane ściany zostały pochylone na zewnątrz, dzięki czemu poczujesz dreszczyk emocji, zerkając w dół na tętniące życiem miasto. Następnie stań na szklanej podłodze i spójrz ponad 100 pięter w dół na ulice miasta pod Twoimi stopami. W najbardziej wysuniętym punkcie Edge, The Eastern Point, znajduje się miejsce mogące pomieścić tylko 1 osobę. Stań tam samotnie w otoczeniu szkła, powietrza i nieba – jest to wspaniała okazja na zrobienie jedynego w swoim rodzaju zdjęcia. Na górnym poziomie znajdują się również schody Skyline Steps, z których możesz wyjrzeć ponad szklane panele i poza krawędź tarasu. Usiądź i spędź czas z przyjaciółmi i rodziną na świeżym powietrzu lub wejdź do środka i popijaj szampana lub autorski koktajl w Champagne Bar. Po wyjściu koniecznie odwiedź główną atrakcję Hudson Yards, czyli budowlę Vessel, lub zjedz coś lub zrób zakupy w The Shops and Restaurants at Hudson Yards.

Nowy Jork: Muzeum 11 Września – określona godzina wstępu

Nowy Jork: Muzeum 11 Września – określona godzina wstępu

Muzeum 11 Września Muzeum obejmuje ponad 10 000 pamiątek wydarzeń z 11 września i  składa się z trzech stałych wystaw: • Wystawa historyczna podzielona jest na 3 części: „Dzień 11.09”, „Przed 11.09” i „Po 11.09”.  Ukazane są wydarzenia z 11 września, w tym te, które miały miejsce w World Trade Center i w Pentagonie, a także historia katastrofy lotu 93.  • Wystawa zatytułowana „In Memoriam” upamiętnia ofiary ataków z 11 września 2001 roku i 26 lutego 1993 roku. Przedstawia ona historie zmarłych mężczyzn, kobiet i dzieci. • Sala Fundamentu to ogromne pomieszczenie, w którym znajduje się ostatnia kolumna i ściana szczelinowa.  Wstęp do muzeum obejmuje także 3 filmy, których projekcje odbywają się przez cały dzień: • „Facing Crisis: America Under Attack”: kluczowi decydenci opisują w nim wydarzenia z 11 września.  • „Facing Crisis: A Changed World”: światowi przywódcy analizują wpływ ataków na globalne wydarzenia.  • „Rebirth at Ground Zero”: film składa się z nagrań poklatkowych oraz wywiadów i przedstawia odbudowę World Trade Center oraz osobiste wyznania osób najbardziej dotkniętych przez ataki. Możesz pobrać bezpłatną aplikację z audioprzewodnikiem po muzeum (nazwa w j. angielskim: 9/11 Museum Audio Guide) na swoje osobiste urządzenie mobilne i posłuchać komentarza „Witnessing History Tour”. Zapoznasz się z relacjami m.in. ratowników, psychologów, członków rodzin osób zabitych podczas ataków i dziennikarzy. Na miejscu dostępne jest bezpłatne WiFi. Możesz także wypożyczyć audioprzewodnik w muzeum za 8 USD. Zwiedzanie 9/11 Memorial jest bezpłatne. Narodowe Muzeum i Memoriał 11 Września to hołd dla niemal 3000 osób zabitych w atakach terrorystycznych z 11 września 2001 roku w World Trade Center i w Pentagonie oraz dla 6 osób zabitych w World Trade Center w lutym 1993 roku.  Pomnik obejmuje dwa bliźniacze baseny lustrzane, każdy z nich o powierzchni niemal pół hektara, oraz najwyższy sztuczny wodospad w Ameryce Północnej. Baseny znajdują się w miejscu, w którym kiedyś stały bliźniacze wieże. Imiona i nazwiska osób, które zginęły w 2001 i 1993 roku, są wyryte w panelach z brązu na krawędziach basenów.

Nowy Jork: Empire State Building – bilety i wstęp bez kolejki

Nowy Jork: Empire State Building – bilety i wstęp bez kolejki

Wybierz bilet standardowy na taras widokowy na 86. piętrze bądź bilet łączony z dostępem do nowo wyremontowanego 102. piętra z oknami sięgającymi od podłogi do sufitu. Podwyższ standard atrakcji, decydując się na bilet Express Ticket, dzięki któremu ominiesz długie kolejki. Nowa oferta Empire State Building Experience obejmuje nie tylko wstęp do legendarnej atrakcji Nowego Jorku oraz możliwość podziwiania na świeżym powietrzu wspaniałej panoramy metropolii z wysokości 320 metrów. Zobacz również ogromne schody z 2-kondygnacyjnym modelem architektonicznym budynku i niedawno odnowione galerie interaktywne, dzięki którym wyruszysz w niesamowitą podróż od budowy wieżowca do czasów obecnych. Zobacz budynek w zupełnie innym świetle dzięki wystawom The Site in the 1920s, Construction, Opening Day, Modern Marvel, Otis Elevators, World’s Most Famous Building, King Kong i Celebrity. Więcej ekscytujących wystaw znajduje się również na 80. piętrze. Nie zapomnij odwiedzić kultowego holu Fifth Avenue w stylu art déco. Znajdujący się na 86. piętrze Empire State Building taras widokowy to najwyżej położony panoramiczny, otwarty taras widokowy w Nowym Jorku. Aby uchronić uczestników przed zimnem znad zatoki, na tarasie zamontowano grzejniki. Empire State Building to coś więcej niż tylko piękne widoki – jest to najczęściej umieszczana atrakcja na Instagramie w USA. Bilet obejmuje także nową, gotową do pobrania aplikację multimedialną, która jest dostępna w 9 językach. Aplikacja obejmuje filmy wideo, galerie zdjęć, quizy i mapy z najciekawszymi miejscami w okolicy. Po wyjściu z tego wspaniałego budynku koniecznie odwiedź kultowy hol przy Fifth Avenue w stylu art déco.

Nowy Jork: Statua Wolności i wyspa Ellis z promem

Nowy Jork: Statua Wolności i wyspa Ellis z promem

Wejdź na pokład promu i wybierz się na samodzielną wycieczkę z New Jersey po Statui Wolności i Ellis Island. Odwiedź Liberty Island, zwiedź Muzeum Imigracji na Ellis Island i poznaj fascynujące fakty. Rozpocznij swoją wycieczkę w Liberty State Park w Jersey City w stanie New Jersey. Po dotarciu do miejsca zbiórki omiń kolejkę po bilety dzięki wcześniej zakupionemu biletowi. Wsiądź na prom i zobacz imponujące widoki na Statuę Wolności oraz panoramę Nowego Jorku. Zapoznaj się z godzinami powrotu promu, aby zaplanować sobie resztę dnia. Ten bilet zapewnia dostęp do dwóch atrakcji: Ellis Island i Liberty Island (ze Statuą Wolności). Po przybyciu na Ellis Island odbierz wielojęzyczny audioprzewodnik w Muzeum Imigracji. Następnie zwiedź miejsce, które przez ponad 62 lata było najważniejszym centrum przyjmowania imigrantów w Ameryce. Pójdź śladami milionów ludzi z całego świata, którzy przeszli tędy w poszukiwaniu nowego życia dla swoich rodzin w Ameryce. Przeglądając wpisy w American Family Immigration History Center, znajdziesz manifesty okrętowe wszystkich statków przepływających przez Ellis Island. Dzięki temu możesz zbadać historię swojej rodziny. Gdy zechcesz zwiedzić Liberty Island, oddaj audioprzewodnik i wróć na prom. Po dotarciu na Liberty Island odbierz wielojęzyczny audioprzewodnik i rozpocznij poznawanie historii Statuy Wolności. Przygotowano również specjalną narrację dla dzieci. Gdy skończysz, wróć na prom i wyrusz w podróż powrotną do punktu rozpoczęcia wycieczki.

Nowy Jork: Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej

Nowy Jork: Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej

Spędź dzień pełen rodzinnych atrakcji w Amerykańskim Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku. Położone naprzeciwko Central Parku muzeum jest domem dla ponad 32 milionów okazów. Skorzystaj z całodniowego wstępu i opcji rozszerzenia biletu wstępu o wystawy specjalne. Poznaj wszystkie wystawy stałe, a także Rose Center for Earth and Space. Wędruj po 45 salach muzealnych, aby dowiedzieć się o dinozaurach i diamentach, a także o wszystkim pomiędzy. Nowe Centrum Nauki, Edukacji i Innowacji Richarda Gildera jest niesamowitym dodatkiem do muzeum, zawierającym najnowocześniejsze eksponaty i wciągające doświadczenia, które są idealne dla wszystkich grup wiekowych. Możesz odkrywać tajemnice wszechświata w planetarium, podróżować w czasie w Hall of Biodiversity i stanąć twarzą w twarz z jednymi z największych i najbardziej niesamowitych stworzeń na świecie w Milstein Hall of Ocean Life. Wędrując po muzeum, przeniesiesz się do różnych światów i epok, od głębin oceanu po rozległą przestrzeń kosmiczną. Możesz dowiedzieć się o starożytnych cywilizacjach Egiptu i Grecji, podziwiać oszałamiające klejnoty i minerały w Morgan Memorial Hall of Gems i odkryć fascynujący świat owadów w Butterfly Conservatory. Zwróć uwagę na kultowy szkielet Tyrannosaurusa Rexa i głowę z Wyspy Wielkanocnej, które zainspirowały postacie w filmie "Noc w muzeum". Połącz się z Wi-Fi muzeum i pobierz bezpłatną aplikację Explorer na swój smartfon. Aplikacja oferuje nawigację zakręt po zakręcie, zakulisowe historie o eksponatach, quizy i wiele więcej. Zobacz najważniejsze atrakcje wystawy we własnym tempie, korzystając z dostępnych w muzeum wycieczek z przewodnikiem po popularnych kolekcjach. Wystawy specjalne Wiwarium motyli rodziny Davis: Zachwyć się całoroczną, wciągającą wystawą i poznaj do 1000 swobodnie latających motyli - a może nawet doświadczysz lądowania jednego na tobie! The Secret World of Elephants otwiera się 13 listopada 2023 roku i bada ewolucję słoni, ich znaczenie polityczne i kulturowe oraz inspirujące wysiłki na rzecz przezwyciężenia zagrożeń dla przetrwania. Dostępny z biletem wstępu ogólnego + jeden bilet. Grounded by our Roots otwiera się 4 kwietnia 2024 r., Nowa wystawa niezwykłych dzieł wschodzących rdzennych artystów, którzy czerpią inspirację ze swoich tradycji kulturowych, w obrotowej galerii sztuki współczesnej Northwest Coast Hall. Obejmuje wstęp ogólny. Film na gigantycznym ekranie Do 31 marca: Niebieskie wieloryby: Return of the Giants, z narracją aktora Andy'ego Serkisa, zabiera widzów w podróż do świata płetwali błękitnych, gatunku odradzającego się z krawędzi wyginięcia na ogromnym ekranie filmowym o wysokości 40 stóp i 60 stóp. Od 1 kwietnia do 31 grudnia: Sea Lions: Life by a Whisker, zanurz się w świecie rzadkiego szczenięcia australijskiego lwa morskiego - i poznaj ludzi, którzy próbują ocalić jego gatunek na gigantycznym ekranie.

NYC: Bilet na taras widokowy Top of the Rock

NYC: Bilet na taras widokowy Top of the Rock

Podziwiaj 360-stopniową panoramę Nowego Jorku z wysokości 850 stóp (260 m) na szczycie Top of the Rock. Odkryj 9 500 stóp kwadratowych niezakłóconej przestrzeni widokowej na zewnątrz, najwięcej ze wszystkich nowojorskich obserwatoriów. Podziwiaj scenerię w ciągu dnia, zachód słońca lub podziwiaj miasto nocą z nowej wysokości. Po przybyciu do 30 Rockefeller Center poświęć trochę czasu na podziwianie oszałamiającego, mieniącego się żyrandola Swarovskiego w drodze na antresolę. Wjedź windą na samą górę w mniej niż 1 minutę. Odkryj 2 piętra z rozległymi obszarami widokowymi wewnątrz i na zewnątrz. Na koniec zwieńcz swoją wizytę zapierającymi dech w piersiach widokami na Central Park, Empire State Building, centrum Manhattanu, One World Trade Center i wiele mostów z całkowicie otwartego tarasu na 70. piętrze.

Nowy Jork: CityPASS® z biletami do 5 najlepszych atrakcji

Nowy Jork: CityPASS® z biletami do 5 najlepszych atrakcji

Odwiedzasz Nowy Jork? Przeżyj 5 obowiązkowych atrakcji, starannie wybranych i spakowanych razem z 40% oszczędnością, dzięki biletom New York CityPASS®. Poświęć mniej czasu na planowanie, a więcej na zwiedzanie. Odwiedź atrakcje we własnym tempie, w dowolnej kolejności. Ważny przez 9 kolejnych dni, wliczając pierwszy dzień użytkowania. Kup online z natychmiastową dostawą mobilną. Uzyskaj wstęp do 5 atrakcji. Obejmuje: -Empire State Building Observatory - AM/PM Experience, w tym wstęp do obserwatorium na 86. piętrze i wstęp do muzeum na 2. piętrze, a także dodatkowy wstęp ogólny tej samej nocy. -Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej - wstęp do stałych sal muzealnych, w tym ponad 40 galerii, a także wybór jednej wystawy objętej biletem, wiwarium Davis Family Butterfly, filmu na dużym ekranie lub pokazu kosmicznego Hayden Planetarium (w zależności od dostępności; nie obejmuje Invisible Worlds) Dodatkowo wybierz 3 z następujących atrakcji: -Taras widokowy Top of The Rock® - wstęp ogólny -Ferry Access to Statue of Liberty and Ellis Island - bilet wstępu ogólnego na jeden rejs promem Statue City Cruises do i z Liberty Island i Ellis Island, audioprzewodniki oraz wstęp do Muzeum Statuy Wolności i Narodowego Muzeum Imigracji Ellis Island (bilety Crown i Pedestal Access nie są wliczone w cenę) -9/11 Memorial & Museum - wstęp ogólny -Circle Line Sightseeing Cruises - jeden regularnie zaplanowany rejs Landmarks Cruise, Liberty Midtown Cruise lub Liberty Super Express Cruise (sprawdź aktualne rozkłady rejsów na stronie circleline.com) -Muzeum Intrepid - wstęp ogólny, w tym pawilon promu kosmicznego, łódź podwodna Growler, wciągające doświadczenie Kamikaze i wszystkie wystawy czasowe -Muzeum Guggenheima - wstęp ogólny do kolekcji Guggenheima i na wystawy specjalne, a także darmowy wstęp do cyfrowego przewodnika (dostęp za pośrednictwem urządzenia mobilnego). Zaplanuj swoją podróż: Odwiedź stronę my.citypass.com, aby dokonać rezerwacji (jeśli jest wymagana), uzyskać dostęp do biletów i zobaczyć szczegóły atrakcji.

NYC: 1-godzinny rejs wokół Statuy Wolności i Ellis Island

NYC: 1-godzinny rejs wokół Statuy Wolności i Ellis Island

Wybierz się na 60-minutowy rejs łodzią, aby znaleźć się w odległości 100 stóp od Statuy Wolności. Przepłyń tuż pod Mostem Brooklińskim i zobacz najsłynniejszą panoramę na świecie. Twój angielski przewodnik na żywo wskaże Ci miejsca podczas podróży wzdłuż rzeki, w tym Empire State Building, nową Freedom Tower, most Manhattan Bridge, Governor's Island i wiele innych. Skorzystaj zarówno z miejsc siedzących wewnątrz, jak i na zewnątrz, wraz z dużymi otwartymi oknami dla przyjemności oglądania. Zbliż się do "Lady Liberty", a następnie przejdź do Ellis Island, aby zrobić zdjęcia słynnego punktu wejścia do Nowego Jorku. Podziwiaj panoramę Manhattanu i jego słynne drapacze chmur, w tym nowy One World Trade Center. Płyń zarówno po wschodniej, jak i zachodniej stronie Dolnego Manhattanu podczas tego rejsu w obie strony i kupuj napoje i jedzenie na stoisku koncesyjnym na pokładzie łodzi.

NYC: Bilet wstępu do Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA)

NYC: Bilet wstępu do Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA)

Zarezerwuj wstęp z wyprzedzeniem i omiń kasę biletową, aby cieszyć się nowojorskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA), jednym z najczęściej odwiedzanych muzeów sztuki na świecie. MoMA oferuje panoramiczny przegląd sztuki nowoczesnej i współczesnej, od innowacyjnego europejskiego malarstwa i rzeźby z lat 80. XIX wieku po dzisiejszy film, design i sztukę performance. Sześć pięter galerii sztuki w centrum Manhattanu obejmuje najważniejsze dzieła, takie jak Lilie wodne Moneta, Les Demoiselles d'Avignon Picassa, Dance (I) Matisse'a i Campbell's Soup Cans Warhola, a także współczesne prace Elizabeth Murray, Cindy Sherman, Ai Weiwei i wielu innych. Aktualne wystawy: Crafting Modernity: Design w Ameryce Łacińskiej 1940-1980, do 22 września Joan Jonas: Good Night Good Morning, do 6 lipca Nadchodzące wystawy: Kathe Kollwitz, wystawa od 31 marca do 20 lipca LaToya Ruby Frazier, wystawa od 12 maja do 7 września Aby pomóc Ci lepiej cieszyć się kolekcją, skorzystaj z aplikacji MoMA lub strony mobilnej, aby posłuchać bezpłatnych audioprzewodników dostępnych do pobrania na urządzenie mobilne. Bezpłatne Wi-Fi jest dostępne w całym muzeum. Odwiedzający mogą również skorzystać z fantastycznych opcji gastronomicznych i zakupowych. Dostępne są trzy restauracje, w tym The Modern, która ma dwie gwiazdki Michelin. MoMA Design Store oferuje szeroki wybór książek, przedmiotów projektowych, biżuterii, mebli, odzieży i nie tylko.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Atrakcje na deszczowy dzień w: Nowy Jork

Oprócz atrakcji typu Atrakcje na deszczowy dzień jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Nowy Jork?

W: Nowy Jork są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Nowy Jork: Najciekawsze atrakcje

Nowy Jork: Wycieczki i bilety

Stany Zjednoczone: Ciekawe miejsca

Przeglądaj Nowy Jork

Przeczytaj nasz kompletny przewodnik po Nowy Jork lub odkryj najlepsze atrakcje miasta .

Nowy Jork: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(6910 recenzji)

W jeden dzień można wiele przeżyć. Nasz przewodnik Jay był świetny i niezwykle przychylny. Skontaktował się z nami wcześniej za pośrednictwem WhatsApp i zapytał, czy potrzebujemy pomocy w miejscu spotkania. Nawet gdy byliśmy w drodze, gdy mieliśmy czas dla siebie, WhatsApp zawsze informował nas, kiedy autobus odjeżdża, a także przesyłał wskazówki do Google. Ostatecznie wszystko było super zorganizowane i zorganizowane. Bardzo przyjazny przewodnik Jay i pogoda była słoneczna przez cały dzień pomimo prognozy deszczu. Zatem udany dzień.

W podróż wyruszyliśmy z przewodnikiem Jayem. Wszystko było dobrze zorganizowane, terminowo i pomimo napiętego harmonogramu, w poszczególnych punktach zwiedzania było wystarczająco dużo czasu. Był to więc dzień całkowicie udany i pouczający. Jedynym minusem jest to, że klimatyzacja w autobusie jest zbyt zimna.

Byliśmy bardzo zadowoleni z tej jednodniowej wycieczki do Waszyngtonu i Filadelfii. Nasz przewodnik był bardzo miły, a jego komentarze były interesujące. Autobus był wygodny. Trzeba mieć świadomość, że Filadelfia to tak naprawdę tylko krótki przystanek. Ale możemy to polecić.

Świetne doświadczenie, podczas którego naprawdę wkraczamy w świat Przyjaciół. Będąc wielkim fanem, naprawdę mi się podobało. Zespół, który tam pracuje, jest świetny. polecam

Jay był zaangażowany i opowiadał z pasją. Angielski nie jest moim pierwszym językiem, jednakże nie było problemu ze zrozumieniem Jaya.