Nowe Lochy

Nowe Lochy – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wenecja: zarezerwowany bilet wstępu do pałacu Dożów

1. Wenecja: zarezerwowany bilet wstępu do pałacu Dożów

Skorzystaj z zarezerwowanego biletu wstępu do pałacu Dożów w Wenecji, który przez wieki stanowił siedzibę władz tego miasta. Zachwyć się gotycką architekturą. Odwiedź również Museo Correr, Narodowe Muzeum Archeologiczne oraz Bibliotekę św. Marka (Biblioteca Marciana). Udaj się do pałacu Dożów, by cofnąć się w czasie do epoki średniowiecza, zwiedzając siedzibę władz Republiki Weneckiej, która istniała przez ponad 1000 lat. Przechodząc przez Most Westchnień, wróć w myślach do czasów, gdy kroczyli nim udręczeni więźniowie. Doceń wspaniałą konstrukcję i zdobienia pałacu, przyglądając się m.in. jego oryginalnym fundamentom z XIV i XV wieku oraz imponującym elementom w stylu renesansowym i manierystycznym. Zwróć uwagę na misterne detale okazałych Złotych Schodów (Scala d'Oro) oraz wspaniałe dzieła sztuki. Ciesz się wstępem do Museo Correr, które znajduje się przy placu św. Marka. Budynek, w którym mieści się muzeum, zaprojektowano jako rezydencję dla Napoleona Bonapartego. Później pełnił on funkcję weneckiej rezydencji króla Włoch.

Wenecja: wycieczka bez kolejki do pałacu Dożów i bazyliki św. Marka

2. Wenecja: wycieczka bez kolejki do pałacu Dożów i bazyliki św. Marka

Wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po placu Świętego Marka, pałacu Dożów i bazylice Świętego Marka z wejściem bez kolejki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na placu św. Marka i wyrusz w kierunku niezwykłego pałacu Dożów, który niegdyś był siedzibą weneckich władców. Wejdź do wspaniałych pokoi z setkami arcydzieł malarskich. Poznaj miejsce, z którego książę i jego rada kontrolowali losy 1000-letniej republiki i podziwiaj detale średniowiecznych złotych schodów. Zobacz słynny most Westchnień. Wejdź do osławionego weneckiego więzienia, w którym przetrzymywano Giacomo Casanovę. Odwiedź bazylikę św. Marka i weź udział w wycieczce z przewodnikiem po bizantyjskim arcydziele ze złotymi mozaikami i marmurowymi podłogami. Zobacz skarbiec i taras bazyliki św. Marka

Wenecja: Bazylika św. Marka z tarasem i Pałac Dożów

3. Wenecja: Bazylika św. Marka z tarasem i Pałac Dożów

Zwiedź 2 główne atrakcje w Wenecji w ramach 1 wyjątkowej wycieczki w towarzystwie lokalnego przewodnika. Skorzystaj z zarezerwowanych z wyprzedzeniem biletów wstępu bez kolejki i wyrusz wraz z przewodnikiem do bazyliki św. Marka i Pałacu Dożów. Zdecyduj się na udział w wycieczce rozpoczynającej się o godz. 8.00, by cieszyć się ekskluzywnym, wczesnym wstępem do Pałacu Dożów. Jego drzwi zostaną otwarte tylko dla Twojej grupy na godzinę przed pojawieniem się pozostałych zwiedzających. Na początek wejdź do najważniejszej weneckiej świątyni – bazyliki św. Marka. Zachwyć się architekturą budowli, która stanowi połączenie Wschodu z Zachodem. Zwróć też uwagę na złote mozaiki, które wprost zapierają dech w piersi. Korzystając z obecności lokalnego przewodnika, przyjrzyj się z bliska największym skarbom bazyliki. Należy do nich licząca 1000 lat kwadryga, którą zdobią 4 złote konie. Wykorzystaj niepowtarzalną okazję, by podziwiać piękny widok na plac św. Marka, jaki roztacza się z balkonu. Zwiedzając bazylikę, wysłuchaj fascynujących opowieści o mało chwalebnych sposobach, w jakie trafiła tu większość jej cennych elementów. Kolejny punkt wycieczki równie mocno zachwyca urodą. Pałac Dożów (wł. Palazzo Ducale) stanowił siedzibę władców (dożów) i rządu Wenecji. Dzięki zarezerwowanym z wyprzedzeniem biletom ominiesz długą kolejkę. Wejdź do środka, gdzie zobaczysz olbrzymie sale obrad, wspaniałe sale audiencyjne i zachwycającą salę balową. Twoją uwagę zwrócą dzieła uznanych weneckich mistrzów, w tym Veronesego oraz Tintoretta. Dowiedz się więcej o bogatej historii budowli, która pełniła funkcję siedziby władz najstarszej republiki na świecie. Wysłuchaj fascynujących opowieści o jej rządzie i więzionym Casanovie. Na zakończenie bogatego w atrakcje poranka wyrusz na spacer śladami wielu nieszczęśliwych Wenecjan sprzed wieków. Przejdź przez most Westchnień i udaj się do posępnego nowego więzienia. Miejsce to w uderzający i jednocześnie fascynujący sposób kontrastuje ze wspaniałymi salami i galeriami pałacu znajdującego się po drugiej stronie wąskiego kanału.

Wenecja: karta miejska z muzeami, kościołami i komunikacją miejską

4. Wenecja: karta miejska z muzeami, kościołami i komunikacją miejską

Spraw, aby Twoja podróż do Wenecji była wygodniejsza dzięki karnetowi miejskiemu Venice City Pass. Uzyskaj dostęp do wszystkich najważniejszych kościołów, muzeów, zabytków i nie tylko. Wybierz spośród karnetów wielodniowych, z opcją dodania biletów na transport publiczny.Zwiedzaj Wenecję z przewodnikiem. Zwiedzaj bizantyjskie zabytki Placu Świętego Marka i wejdź do pałacu, który był siedzibą 1000-letniej republiki, Pałacu Dożów. Uzyskaj dostęp do wszystkich 16 kościołów Chóru, takich jak Chiesa di Santa Maria del Giglio, Chiesa di Santo Stefano i Santa Maria dei Miracoli. Zwiedzaj Museo Correr, Muzeum Archeologiczne, Biblioteca Marciana, Ca' Rezzonico, Międzynarodową Galerię Sztuki Współczesnej Ca' Pesaro, Muzeum Szkła na wyspie Murano, Muzeum Historii Naturalnej, Museo di Palazzo Mocenigo, Dom Carlo Goldoniego, Muzeum Koronek na wyspie Burano i Museo Fortuny. Lista muzeów:Pałac Doge'aMuseo CorrerMuzeum ArcheologiczneBiblioteca MarcianaCa' RezzonicoCa' PesaroMuzeum Przyrodnicze Muzeum Historii NaturalnejPałac CocenigoDom Carlo GoldoniegoMuzeum Koronek na wyspie BuranoMuzeum Szkła na wyspie MuranoMuzeum Fortuny. 16 kościołów na trasie chóru obejmuje: Santa Maria del GiglioSan StaeSanto StefanoSant'AlviseSanta Maria FormosSan Pietro di CastelloSanta Maria dei MiracoliSantissimo RedentoreS.Giovanni ElemosinarioSanta Maria del Rosario (Gesuati)San PoloSan SebastianoSan Giacomo dall'OrioSan GiobbeSanta Maria del Carmelo (Carmini)S.Giovanni Battista in Bragora.

Wenecja: Pałac Władców Nocy Więzienne cele i tortury

5. Wenecja: Pałac Władców Nocy Więzienne cele i tortury

Poznaj niesamowitą trasę przez miejsca, które do tej pory nie były odwiedzane. Wejdź do imponującej sali sądowej i ciemnych cel starych więzień na Piazza San Marco. Dowiedz się, co oznaczało bycie więźniem w tamtych czasach: co więźniowie jedli, pili i gdzie spali. Zobacz rzeczywiste graffiti pozostawione przez więźniów i posłuchaj opowieści o ekscytującej ucieczce Casanovy z więzienia. Posłuchaj mitów i legend, które wciąż żyją w tych zimnych ścianach i celach. Ciesz się wyjaśnieniem potężnej Rady Dziesięciu, która składała się z najwyższych polityków weneckich, którzy nadzorowali wymiar sprawiedliwości we wszystkich domenach Wenecji. Obecnie więzienny pałac z widokiem na oszałamiającą Riva Degli Schiavoni jest siedzibą Koła Artystycznego, które oferuje swoim gościom różne doświadczenia kulturalne i koncerty. Mimo to, spacerując po korytarzach starożytnego więzienia, można poczuć obecność bogatej historii.

Wenecja: karnet San Marco ze wstępem do pałacu Dożów

6. Wenecja: karnet San Marco ze wstępem do pałacu Dożów

Zarezerwuj karnet San Marco, z którego skorzystasz podczas pobytu w Wenecji. Ciesz się wstępem do pałacu Dożów, 3 muzeów zlokalizowanych przy placu św. Marka, 3 kościołów należących do stowarzyszenia Chorus oraz muzeum Fondazione Querini Stampalia. Aby w pełni wykorzystać swój pobyt w Wenecji, zdecyduj się na jedną z opcji, które obejmują dostęp do komunikacji publicznej. Na początek udaj się na plac św. Marka. Sięgnij po swój karnet, aby skorzystać z bezpłatnego wstępu do pałacu Dożów. Później zajrzyj do innych muzeów, które mieszczą się przy placu. Odwiedź bezpłatnie Museo Correr, Narodowe Muzeum Archeologiczne oraz Bibliotekę św. Marka. Karnet obejmuje również wstęp do muzeum Fondazione Querini Stampalia oraz do 3 zabytkowych kościołów, które należą do stowarzyszenia Chorus – Santa Maria del Giglio, Santo Stefano oraz Santa Maria Formosa. W ramach opcji z transportem skorzystasz ze wszystkich środków weneckiej komunikacji publicznej, w tym tramwajów wodnych (vaporetto), autobusów, tramwajów oraz pociągów People Mover. 

Wenecja: pałac Dożów bez kolejki i przewodnik książkowy

7. Wenecja: pałac Dożów bez kolejki i przewodnik książkowy

Nie trać cennego czasu i omiń długie kolejki do dawnej siedziby władz Wenecji. Skorzystaj ze wstępu priorytetowego do niesamowitego Pałacu Dożów i spaceruj po wspaniałych salach i korytarzach w swoim tempie. Przekrocz most Westchnień, aby zobaczyć więzienia, w których przetrzymywano przestępców, w tym Casanovę. Skorzystaj z poręcznego przewodnika książkowego w wybranym przez siebie języku, by poznać lepiej historię pałacu oraz znajdujące się w nim arcydzieła sztuki. Później udaj się do pobliskiego Museo Correr na górnych piętrach budynku Prokuracji Nowej, aby dowiedzieć się więcej o stylu życia mieszkańców Wenecji na przestrzeni wieków. Stwórz własny plan podróży na podstawie 8 proponowanych tras w przewodniku i odkryj różne pałace przy placu św. Marka. Podziwiaj rzeźby, obrazy i biblioteki, które ukazują prawdziwą potęgę miasta i jego splecioną z morzem historię.

Wenecja: Zwiedzanie Pałacu Dożów i Bazyliki św. Marka z przejażdżką gondolą

8. Wenecja: Zwiedzanie Pałacu Dożów i Bazyliki św. Marka z przejażdżką gondolą

Święty Marek to największy plac w Wenecji, w którym znajduje się wspaniała Bazylika św. Marka, Dzwonnica i Pałac Dożów. Odkryj najważniejsze atrakcje Wenecji podczas tradycyjnej przejażdżki gondolą. Po spotkaniu z przewodnikiem omiń kolejkę i wejdź do budzącej podziw bazyliki św. Marka. Kościół dominuje nad placem dzięki swojej niesamowitej fasadzie i kopułowemu dachowi. Jednak wnętrze jest jeszcze bardziej oszałamiające. Poznaj jego fascynującą historię ze swoim przewodnikiem. Następnie odwiedź majestatyczny Pałac Dożów, w którym niegdyś mieścił się wymiar sprawiedliwości Wenecji, więzienie oraz jego książę. Omijając kolejki, Twój przewodnik przeprowadzi Cię przez imponujące korytarze zabytków i zabierze w podróż w czasie, odkrywając tajniki imperium weneckiego. Po wizycie w pałacu Dożów przewodnik zabierze Cię do naszego zaufanego gondoliera kilka przecznic dalej. Przez następne pół godziny usiądź wygodnie, zrelaksuj się i zobacz Wenecję z zupełnie nowego punktu widokowego.

Karnet do muzeów w Wenecji i bilet wstępu do pałacu Dożów

9. Karnet do muzeów w Wenecji i bilet wstępu do pałacu Dożów

Podziwiaj Muzea Miejskie San Marco, takie jak Pałac Dożów, Muzeum Correr, Narodowe Muzeum Archeologiczne, Biblioteca Marciana i wiele innych dzięki karnetowi do muzeów w Wenecji. Rzuć okiem w przeszłość, odkrywając skarby i tradycje kulturowe w różnych muzeach i zabytkowych kościołach. Muzea na Placu Świętego Marka (dostępne z karnetem Venice Museum Pass i Venice Museum Pass Plus): • Pałac Dożów • Muzeum Correra • Narodowe Muzeum Archeologiczne • Biblioteka Marciana Jeśli wybierzesz opcję Venice Museum Pass Plus, uzyskasz również wstęp do następujących muzeów miejskich: • Ca' Rezzonico • Dom Carla Goldoniego • Pałac Mocenigo • Ca' Pesaro (Galeria Sztuki Nowoczesnej i Galeria Sztuki Orientalnej) • Muzeum Szkła (Murano) • Muzeum Koronki (Burano) • Muzeum Historii Naturalnej Obie opcje obejmują następujące zabytkowe kościoły objęte Przepustką Chorus: • Chiesa di Santa Maria del Giglio • Chiesa di Santo Stefano • Chiesa Santa Maria Formosa • Santa Maria dei Miracoli • San Giovanni Elemosinario • Ca’ San Polo • San Giacomo dell'Orio • San Stae • Sant'Alvise • San Pietro di Castello • San Redentore • Santa Maria di Rosario • San Sebastiáno • San Giobbe • Santa Maria Del Carmelo – I Carmini • San Giovanni Battista w Bragorze

Wenecja: Karnet miejski z ponad 30 atrakcjami, St. Mark's i gondolą

10. Wenecja: Karnet miejski z ponad 30 atrakcjami, St. Mark's i gondolą

Zwiedzaj Wenecję z atrakcyjnym cenowo karnetem miejskim. Odwiedź ponad 30 atrakcji, w tym Pałac Dożów, Muzeum Leonarda da Vinci, Scuala San Rocco i nie tylko. Ciesz się wycieczkami z przewodnikiem i wyprawą na wyspy Murano, Burano i Torcello, a także bezpłatnym rejsem wycieczkowym po Canal Grande lub przejażdżką gondolą. Pozbądź się stresu związanego z planowaniem podróży do Wenecji i poznaj bogatą historię, kulturę i magiczną atmosferę miasta dzięki muzeom, kościołom, wycieczkom i gastronomii. Zwiedzaj miasto we własnym tempie i zarezerwuj czas do 5 dni. Zarezerwuj opcjonalny wstęp bez kolejki do Bazyliki św. Następujące atrakcje są wliczone w cenę: Muzea i galerie: Muzeum Correr Narodowe Muzeum Archeologiczne na Piazza San Marco Muzeum Leonarda da Vinci Punkty orientacyjne i pomniki: Wejście do Bazyliki św. Marka bez kolejki, jeśli wybrano opcję Pałac Dożów Scuola San Rocco Biblioteka Państwowa Marciana Kościół San Giobbe Kościół Santa Maria di Giglio Kościół Santo Stefano Kościół Santa Maria Formosa Kościół Santa Maria dei Miracoli Kościół San Giovanni Elemosinario Kościół San Polo Kościół San Giacomo dall'Orio Kościół San Stae Kościół Sant'Alvise Bazylika San Pietro di Castello Kościół Santissimo Redentore Kościół San Sebastiano Scala del Bovolo i Sala del Tintoretto (w tym taras widokowy) Scuola Grande San Giovanni Evangelista Wycieczka łodzią: Grand Canal Tour Rejs gondolą Wycieczka po wyspach Murano - Burano - Torcello Wycieczka z przewodnikiem: Teatro La Fenice Tour (zwiedzanie opery) w języku angielskim Wycieczka po mieście Wenecja - odkryj "ukrytą Wenecję" w języku angielskim Partner zniżkowy: Eatwith 10%

Liczba znalezionych atrakcji: 60
Sortuj wg::

Nowe Lochy: najlepsze atrakcje w pobliżu

Nowe Lochy: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Nowe Lochy? Kliknij tutaj.

Nowe Lochy: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(17 906 recenzji)

Posiadanie biletów z wyprzedzeniem było świetne, jednak „ominięcie kolejki” tak naprawdę nie oznacza ominięcia kolejki. Większość ludzi miała bilety na wejście, a kolejka była dłuższa niż ta, w której można było kupić bilety. Postanowiliśmy wrócić później tego samego dnia, zamiast czekać w kolejce wokół Bazyliki Św. Marka. Poza tym pałac Dożów był niesamowity i odwiedziliśmy muzeum Correr, które też było całkiem fajne.

Trasa wycieczki jest bardzo duża i bardzo dobrze wykonana. Wizyta w Pałacu Dożów trwa około 2 dobrych godzin. Jest bardzo dobrze utrzymany i odnowiony, jest to piękny budynek z ogromnymi i majestatycznymi pokojami.

Było dobrze, ale trzeba było wcześniej powiedzieć, że to kolejne wejście. Wejście od strony.

Bardzo dobrze… uważaj, może być dużo ludzi, lepiej wstać wcześnie.

Więcej Informacji o lokalizacji trzech muzeów z rezerwacji.