Nowe Delhi
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Nowe Delhi”

10 najciekawszych atrakcji Nowego Delhi

W stolicy Indii znajdziesz całe mnóstwo wielobarwnych zabytków. Odkryj bogatą historię jednej z najstarszych demokracji na świecie i poznaj Nowe Delhi dzięki naszym wskazówkom.

Czerwony Fort

Prawdziwie imponujący Czerwony Fort to obowiązkowy punkt wycieczki do Nowego Delhi. Ten zbudowany z czerwonej cegły XVII-wieczny zabytek radzimy zwiedzić w towarzystwie przewodnika.

Kutb Minar

Kutb Minar to największy minaret w Delhi. Symbolizuje zwycięstwo islamu nad ostatnim hinduskim królestwem Delhi w XII wieku. W mierzącej 73 m wysokości wieży znajduje się pierwszy meczet, jaki wybudowano w Indiach.

Stare Delhi

Będąc w Starym Delhi, zwiedź okolicę w towarzystwie przewodnika. Odkryjesz zupełnie nowe doznania wszystkimi zmysłami.

Ćandni Ćauk

Rynek Ćandni Ćauk leży w samym centrum systemu metra Delhi i jest doskonałym miejscem na zakupy. Polecamy w szczególności pełny lokalnych towarów bazar Janpat. Nie zapomnij się targować!

Grobowiec Humajuna

Zaprojektowany przez perskiego architekta pałac, w którym znajduje się grobowiec władcy Indii Humajuna, to wspaniały hołd złożony symetrii. Na terenie pałacu znajdują się również inne zabytki upamiętniające członków rodziny władcy.

Świątynia Lotosu

Świątynia Lotosu to dom modlitwy wyznawców monoteistycznego bahaizmu. Budynek świątyni ma kształt kwiatu lotosu i jego architektura jest naprawdę niezwykła.

Dźama Masdźid

Dźama Masdźid to największy meczet w Indiach. Powstał w XVII wieku za panowania Mogołów. Zwróć uwagę na kunsztowne zdobienia na niemal wszystkich ścianach.

Akshardham

Ściany Akshardham pokrywają wspaniałe zdobienia. Ta ogromna budowla jest symbolem architektury indyjskiej. Miłośników historii na pewno zainteresują znajdujące się wewnątrz wystawy i wyświetlane filmy.

Brama Indii

Brama Indii to 40-metrowa brama i jeden z najwspanialszych zabytków Nowego Delhi. Powstała na cześć 70 000 poległych indyjskich żołnierzy, którzy podczas I wojny światowej walczyli u boku armii brytyjskiej.

Rashtrapati Bhavan

Rashtrapati Bhavan to rezydencja prezydenta Indii oraz największa siedziba głowy państwa na świecie. Należące kiedyś do imperium Mogołów ogrody to idealne miejsce na wieczorny spacer.

Nowe Delhi: Zaplanuj pobyt

Co jeść w Nowym Delhi?

Jedz to samo, co tubylcy. Po południu napij się masala czaj, zjedz trochę dhal (grochu) z ryżem i warzywami. Na deser skosztuj galebi, czyli przysmaku ze smażonej pomarańczy, który wygląda jak stopione szkło i smakuje najlepiej z ciepłym mlekiem.

Jak poruszać się po Nowym Delhi?

Na krótkie dystanse najlepsza będzie riksza. Pamiętaj, aby przed podróżą się potargować. Możesz też skorzystać z niewielkich taksówek zwanych autorikszami, metra lub zwykłych taksówek. Dostępne są również autobusy, ale często bywają przepełnione.

Przydatne informacje

 • Język
  Hindi, angielski
 • Waluta
  Rupia indyjska (INR)
 • Strefa czasowa
  UTC (+05:30)
 • Kod kraju
  +91
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Najlepszą porą na zwiedzanie Nowego Delhi jest okres pomiędzy listopadem i marcem. Powietrze jest wtedy zakurzone, suche i chłodne, ale temperatura nigdy nie spada poniżej 15°C. Lato w Indiach bywa bardzo upalne, a w sierpniu rozpoczyna się pora deszczowa.

Nowe Delhi: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: Nowe Delhi

Nowe Delhi: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Nowe Delhi?  Kliknij tutaj.


Nowe Delhi
4.1
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 228