Nowa Huta

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Nowa Huta: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Nowa Huta? Kliknij tutaj.

Nowa Huta: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 489 opinii

Doskonała wycieczka po wspaniałym budynku z prawdziwie pasjonującym przewodnikiem. Nieporównywalna chwila dla wszystkich zainteresowanych niesamowitym okresem zimnej wojny i uścisku ZSRR nad krajami satelickimi bloku wschodniego. Socjalistyczna architektura i socrealizm zachowane w tych budynkach przyprawiają o zawrót głowy pod względem wielkości i symetrii, co jest wyjątkowym dziedzictwem, które powinno być prawdziwym muzeum, świadkiem nie tak odległej przeszłości. Ze względu na szczególny status budynku (przejęcie ArcelorMittal) żaden projekt na dużą skalę nie jest w stanie oddać sprawiedliwości temu wyjątkowemu miejscu, dlatego wielkie podziękowania dla entuzjastów, którzy nadal go ożywiają poprzez swoje wizyty. Anglojęzyczny przewodnik był również ekspertem w swojej dziedzinie i podzielił się wieloma anegdotami, dzięki czemu można było powiązać czasy PRL z obecną sytuacją polskiego społeczeństwa. Wspaniała, inteligentna wizyta, z dala od czasami sztucznego zgiełku Krakowa.

Co za fantastyczne doświadczenie. Nasz przewodnik był przyjazny i łatwy w prowadzeniu oraz kopalnia informacji. Wydawało się, że naprawdę sprawia mu przyjemność oprowadzanie nas po okolicy i wydawał się naprawdę dumny ze „swojego miasta”. Opowiadał o tym, jak wydarzenia z lat 50., 60., 70. i 80. miały na nas wpływ na jego rodzinę i był naprawdę zainteresowany naszym zrozumieniem zmian społecznych i politycznych, jakie nastąpiły w kraju od lat 50. do współczesności. Uwielbiałem też zabytkowy samochód!

bardzo ciekawa wycieczka w przeszłość, ciągle obecny klimat tamtych czasów moja mama, z którą byłam, była zachwycona. Już poleciła wycieczkę swoim koleżankom. Bardzo miły przewodnik, przekazywał mnóstwo informacji, nie poganiał nas, wykazał się cierpliwością. Tylko serce się kroi, że takie piękne miejsca są tak zrujnowane.

Zostajemy tydzień w Krakowie. Z 3-dniowym karnetem miejskim możesz go łatwo zoptymalizować. Jeśli zostaniesz krótko, trudno będzie zorganizować wizyty w godzinach otwarcia itp., ponieważ przy 12 dzielnicach turystycznych podróż zajmuje trochę czasu

Świetna wizyta. Przewodnik robi różnicę! Gorąco polecam