Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Nowa Akwitania

Nowa Akwitania – nasze najbardziej polecane atrakcje

Bordeaux: Rejs po rzece Garonne z kieliszkiem wina

1. Bordeaux: Rejs po rzece Garonne z kieliszkiem wina

Odkryj Bordeaux z rzeki Garonny na pokładzie jachtu Le Luna. Ciesz się innym spojrzeniem na historyczne miasto dzięki komentarzom ekspertów, popijając wybrane wino, gorący napój lub napój bezalkoholowy i delektując się kawałkiem ciasta canelé. Z rzeki zobacz niektóre z najsłynniejszych zabytków miasta, w tym gotycką katedrę wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj rezydencje i muzea sztuki z XVIII i XIX wieku. Poznaj bogatą historię miasta ze swojego fachowego przewodnika podczas rejsu zabytkowym powojennym jachtem. Wypij kieliszek lokalnego wina i małe tradycyjne ciasto z regionu, zwane canelé.

Saint-Emilion Grand Cru Classé: Wycieczka z przewodnikiem i degustacja

2. Saint-Emilion Grand Cru Classé: Wycieczka z przewodnikiem i degustacja

Podczas tej wycieczki  odwiedzisz 2 winnice o różnych stylach. Najpierw odkryjesz tradycyjną winnicę z typową piwnicą i architekturą Saint-Émilion, produkującą tradycyjne wino z tego regionu. Druga winnica jest przyszłościowa i posiada nowoczesną piwnicę oraz najnowocześniejszą technologię. Odkryj, jak winiarze stosują najnowsze osiągnięcia technologiczne i techniki uprawy winorośli, aby udoskonalić proces produkcji wina i uzyskać nowatorski styl produktu. Dowiedz się wszystkiego o procesie produkcji wina, począwszy od różnych szczepów winorośli po dojrzewanie i wszystkie procesy z tym związane. Następnie weź udział w degustacji 3 win Saint-Émilion Grand Cru z różnych miejsc, poprzedzonej wprowadzeniem do technik degustacji.

Bordeaux: rejs po rzece z przewodnikiem

3. Bordeaux: rejs po rzece z przewodnikiem

Poznaj Bordeaux z nowej perspektywy podczas rejsu po Garonnie z komentarzem na żywo. Popłyń do serca francuskiego regionu winiarskiego i podziwiaj wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Port de la Lune. Poznaj architekturę średniowiecza i renesansu, relaksując się na pokładzie. Udaj się do pontonu w pobliżu Pont de Pierre i spotkaj się z przyjaznym przewodnikiem i grupą na cały dzień. Usiądź na łodzi i rozpocznij rejs po rzece Garonne. Posłuchaj komentarza na żywo swojego przewodnika, podziwiając piękne budynki wzdłuż brzegów rzeki. Przejdź obok historycznego placu Place de la Bourse, dzielnicy Saint-Pierre i słynnego Cite du Vin.

Z Bordeaux: Półdniowa wycieczka po Saint-Émilion i degustacja wina

4. Z Bordeaux: Półdniowa wycieczka po Saint-Émilion i degustacja wina

Odkryj Saint-Emilion, jego wina i historię podczas wycieczki z przewodnikiem z Bordeaux. Odwiedź zabytkowy zamek i spróbuj 3 różnych win wysokiej jakości. Spotkaj się w centrum Bordeaux i podróżuj vanem do regionu winiarskiego Saint Emilion. Najpierw odwiedź wioskę Saint-Emilion, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobacz jego zabytki podczas krótkiej wycieczki z przewodnikiem. Następnie odwiedzisz zamek i skosztujesz 3 win. Dowiedz się więcej o specyfice tej apelacji, w tym o odmianach winogron i technikach winiarskich stosowanych do tworzenia tych wyjątkowych win.

Z Bordeaux: Popołudniowa degustacja wina w Saint-Emilion

5. Z Bordeaux: Popołudniowa degustacja wina w Saint-Emilion

Wybierz się na malowniczą przejażdżkę do pięknego regionu winiarskiego Saint-Emilion na prawym brzegu rzeki Dordogne i zwiedź to miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Doświadcz intymności prywatnego zamku, poznaj sekrety produkcji wina, odkryj kadzielnię i piwnicę oraz skosztuj jednych z najlepszych win. Po południu opuść Bordeaux i odwiedź posiadłość winiarską "Great Classified Growth" (Grand Cru Classé) z widokiem na winnice Saint-Emilion. Posłuchaj o procesie produkcji wina i nagródź się aperitifem serwowanym z wysokiej jakości świeżym chlebem i serem. Poznaj etapy prawidłowej degustacji wina podczas lekcji degustacji. Wytrenuj swój nos, aby zidentyfikować aromaty wina, zanim skosztujesz wyśmienitych win. Następnie wczesnym wieczorem wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po średniowiecznej wiosce Saint-Emilion i odkryj, dlaczego została ona wpisana na listę obiektów z listy UNESCO. Wróć do Bordeaux, aby opuścić miasto na koniec wycieczki.

Bordeaux: Wycieczka po winnicach z degustacją lokalnych win

6. Bordeaux: Wycieczka po winnicach z degustacją lokalnych win

Poświęć kilka godzin, aby zobaczyć kraj winiarski Bordeaux podczas wycieczki z przewodnikiem. Odkryj Medoc, Saint-Emilion, Graves i Sauternes lub Entre-deux-Mers - każdy z nich ma swój własny urok. Region winiarski zależy od dnia Twojej wizyty. Wyrusz z biura turystycznego w Bordeaux i odkryj różne rodzaje châteaux i skosztuj kolorów win w zależności od regionu winiarskiego. Podczas wycieczki Twój przewodnik opowie Ci o winach z Bordeaux i przekaże wiele informacji. Od wtorku do soboty zatrzymaj się w 2 posiadłościach winiarskich, odwiedź część techniczną z dębowymi beczkami, kadziami i dowiedz się o procesie produkcji wina. Odkryj przewagę pór roku, które kształtują różne smaki i nie tylko. Na koniec każdej wizyty ciesz się degustacją dwóch win z posiadłości z poradami na temat etapów sztuki degustacji (ilość jest ograniczona przez francuskie prawo). W niedzielę i poniedziałek celem podróży jest Saint-Emilion, jedno z najbardziej znanych miejsc na świecie ze względu na wino i dziedzictwo kulturowe. Podążaj za swoim przewodnikiem przez wioskę Saint-Emilion, aby podziwiać niektóre ze starych i niezwykłych budynków oraz wejść do niesamowitego podziemnego kościoła. Druga część popołudnia obejmuje wizytę w winnicy i degustację dwóch win. W drodze powrotnej do Bordeaux Twój przewodnik odpowie na wszelkie pytania i udzieli porad. Przyjedź do Bordeaux wieczorem. Poniedziałek: Saint-Emilion lub Fronsac Wtorek: Medoc Środa: Graves i Sauternes Czwartek: Entre-deux-Mers Piątek: Bourg i Blaye Sobota: Medoc Niedziela: Saint-Emilion

Saint-Émilion: wycieczka po winnicach Bordeaux i degustacja wina

7. Saint-Émilion: wycieczka po winnicach Bordeaux i degustacja wina

Zanurz się w świat win Bordeaux podczas intymnej wizyty w lokalnej rodzinnej winnicy i poznaj ich piwnice. Odwiedź osobliwą średniowieczną społeczność Saint-Émilion, aby zwiedzić słynny Château Saint-Georges i skosztować niektórych z ich wysokiej jakości win. Rozpocznij swoją wizytę od wysłuchania historii rodziny założycielskiej, która po pięciu pokoleniach nadal pracowała na majątku. Dowiedz się o różnych używanych odmianach winogron i wyjątkowej glebie, która podnosi jakość win produkowanych w tej nieruchomości z uprzywilejowaną lokalizacją na Pavie Hill. Wejdź do piwnicy, aby uzyskać szczegółowe wyjaśnienie procesu produkcji wina i procesu starzenia zachodzącego w beczkach. Skosztuj wyboru ich win, które są znane ze swojej elegancji i należą do ekskluzywnej apelacji Saint-Émilion Grand Cru.

Z Bordeaux: Wycieczka kulinarna i winiarska do Saint-Émilion

8. Z Bordeaux: Wycieczka kulinarna i winiarska do Saint-Émilion

Wyrusz z centrum Bordeaux na pokładzie furgonetki, aby odkryć Saint-Emilion, jego wina i historię. Odwiedź 3 winiarnie i zrelaksuj się podczas pikniku w zamku. Najpierw poznaj historię Saint-Emilion, obiektu z listy UNESCO, i jego zabytków. Odkryj sekrety tego średniowiecznego miasta i jego rolę jako miejsca narodzin uprawy winorośli w Bordeaux. W południe ciesz się degustacją 3 win w winiarni Château. Zafunduj sobie piknik z rzemieślniczym i tradycyjnym cateringiem, który zapewnia świeże, lokalne produkty prezentowane w słoikach, a także wędliny z Kraju Basków i sery w towarzystwie kieliszka wina. Następnie odwiedź drugą winiarnię Château i ciesz się degustacją 2 win. Dowiedz się więcej o specyfice tej apelacji, w tym o odmianach winogron i technikach produkcji wina wykorzystywanych do tworzenia tych wyjątkowych win. Na zakończenie dnia udaj się do ostatniego Château na ostateczną degustację 3 win.

Bordeaux: Wycieczka z przewodnikiem

9. Bordeaux: Wycieczka z przewodnikiem

Odkryj zabytki Bordeaux podczas 2-godzinnej pieszej wycieczki po zabytkowym centrum i dowiedz się, dlaczego zostało ono wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy biurze turystycznym Bordeaux na Cours du 30 Juillet. Następnie odkryj wyjątkowy zespół miejskich zabytków i cudów architektury. Spaceruj obok teatrów, ratuszów i prywatnych rezydencji, przeplatanych skwerami, parkami i fontannami, aby spojrzeć z intrygującej perspektywy na miasto przechodzące spektakularną metamorfozę. Zobacz niektóre z nowych projektów gospodarczych i artystycznych. Od szerokich alei neoklasycystycznych dzielnic otaczających Place des Quinconces, po Teatr Wielki i wąskie uliczki dzielnicy Saint-Pierre, wycieczka zaprasza do odkrycia różnorodności dziedzictwa Bordeaux. Poznaj historię Bordeaux i filozofów oświecenia, którzy wywarli wpływ na miejski krajobraz miasta.

Bordeaux: historyczne centrum i dzielnica Chartrons - wycieczka rowerowa

10. Bordeaux: historyczne centrum i dzielnica Chartrons - wycieczka rowerowa

Najlepszym sposobem na odkrycie rozległego miasta Bordeaux jest jazda na rowerze, a ta wycieczka odbywa się zgodnie ze starannie zaplanowaną trasą, aby pokazać Ci wszystkie obowiązkowe zabytki. Z przewodnikiem sprawdzisz sztukę uliczną, tereny zielone i zabytki na 9-milowej (14-kilometrowej) trasie, poznając historię i sekrety Bordeaux. Co więcej: Liczba uczestników jest ograniczona do 12 osób na wycieczkę, co zapewnia bardziej intymne wrażenia ze zwiedzania. - Pokonaj więcej terenu niż podczas pieszej wycieczki po Bordeaux - Znajdź zabytki i punkty fotograficzne, które mogą być trudne do znalezienia w pojedynkę. - Połącz zwiedzanie z delikatnymi ćwiczeniami na świeżym powietrzu - Jedź na rowerze w małej grupie 12 osób, aby mieć pewność, że pomoc jest zawsze w pobliżu.

Najciekawsze atrakcje

Nowa Akwitania: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 404
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Nowa Akwitania

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Nowa Akwitania?

Najlepsze atrakcje to:

Nowa Akwitania: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Nowa Akwitania? Kliknij tutaj.

Nowa Akwitania: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(8755 recenzji)

Naprawdę podobała nam się ta wycieczka. Jako że odwiedzamy trzy miejsca, nie ma czasu na spokojne nacieszenie się nimi, ale mimo to mamy poczucie, że podział czasu pomiędzy każdym z nich jest dobrze zachowany. Przewodnik Stefan był bardzo sympatyczny, przystępny i opowiedział nam wiele ciekawych faktów o każdym miejscu :)

Bardzo ładne i wiele rzeczy do zobaczenia i nauczenia się. Bardzo technologiczny i interesujący, chociaż możesz się zmęczyć włócząc się i czekając na wyjaśnienia dotyczące konkretnej sesji, aby rozpocząć ją od nowa. Piękne miejsce, a kieliszek wina na dachu też jest miły.

Co za wspaniała podróż! Przewodnik był bardzo pouczający i przyjazny Łódź była cudowna Polecam to, jeśli odwiedzasz miasto i chcesz zobaczyć jego piękno z wody.

Ciekawa, kameralna wycieczka. Miły przewodnik, ciekawi opowiadał o winnicy i produkcji wina. Przyjemna degustacja na koniec.

Bardzo miły dzień dobrze zorganizowany i bardzo ciekawy