Norwegia – nasze najbardziej polecane atrakcje

Stavanger: Sceniczny rejs po fiordach do Lysefjord i Preikestolen

1. Stavanger: Sceniczny rejs po fiordach do Lysefjord i Preikestolen

Zanurz się w pięknie norweskiego krajobrazu fiordów na pokładzie cichej i elektrycznej łodzi. Popłyń z centrum Stavanger wzdłuż Lysefjordu do Preikestolen, tak zwanej Skały Ambony. Zobacz, gdzie "włóczędzy" ukrywali się przed szeryfem w dawnych czasach, gdy łódź zatrzymuje się przy Fantahålå (Vagabond's Cave). Następnie spójrz na słynną i majestatyczną formację skalną Preikestolen, wznoszącą się 604 metry nad poziomem morza. Następnym przystankiem jest wodospad Hengjanefossen, gdzie załoga zbliża dziób do wodospadu tak blisko, że możesz poczuć jego orzeźwiający strumień! Zjedz przekąskę w pokładowym kiosku i zrelaksuj się na jednym z pokładów słonecznych lub w przestronnej i wygodnej kabinie. Miej oko na okazjonalne foki opalające się na skale. Podziwiaj idylliczną scenerię przed powrotem do portu w Stavanger.

Z Bergen: malowniczy rejs po fiordach do Mostraumen

2. Z Bergen: malowniczy rejs po fiordach do Mostraumen

Odkryj oszałamiające naturalne piękno norweskich fiordów podczas malowniczego rejsu po fiordach z Bergen. Wejdź na pokład nowoczesnej i wygodnej łodzi i podziwiaj widoki na Bryggen, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, wypływając z centrum miasta. Przeżyj majestatyczny Osterfjord z uderzającymi górskimi krajobrazami i wodospadami. Im dalej w głąb fiordu, tym bardziej stromy i potężny staje się górski krajobraz. Wejdź na pokład słoneczny, gdy kapitan kieruje dziób łodzi tak blisko wodospadu, że możesz poczuć jego orzeźwiający strumień. Usiądź i zrelaksuj się na pokładzie słonecznym lub w ciepłej i wygodnej kabinie i pamiętaj, aby wypatrywać orłów wzdłuż brzegów fiordu. Zatrzymaj się przy kiosku, aby skosztować lokalnych smakołyków, podziwiając wspaniałe krajobrazy.

Tromsø: Kulig i karmienie reniferów z lapońskim przewodnikiem

3. Tromsø: Kulig i karmienie reniferów z lapońskim przewodnikiem

Odkryj sposób życia lapońskich pasterzy reniferów podczas tej jednodniowej wycieczki z Tromsø. Podróżuj do obozu wygodnym autobusem. Poznaj pasterzy i podróżuj saniami ciągniętymi przez renifery. Delektuj się autentycznym lapońskim jedzeniem, słuchając tradycyjnych opowieści i pieśni przy otwartym ogniu. Odbierz z centrum miasta i zrelaksuj się podczas krótkiej przejażdżki nad morzem do obszaru reniferów. Zostaniesz powitany przez gospodarza. Wskocz na sanie ciągnięte przez renifera i pozwól swojemu przewodnikowi poprowadzić Cię na magiczną przejażdżkę saniami po śniegu. Udaj się do obozu i nakarm majestatyczne stado reniferów liczące 300 zwierząt. Zbierz się w lavuu (namiocie Lapończyków), aby ogrzać się i zjeść pyszny tradycyjny gorący posiłek. Krąg wokół ogniska, podczas gdy twój przewodnik opowiada historie o kulturze Lapończyków i śpiewa joiks, które są formą lapońskich pieśni. Po zakończeniu wycieczki wróć do miejsca spotkania w Tromsø.

Oslo: rejs żaglowcem po Oslofjorden

4. Oslo: rejs żaglowcem po Oslofjorden

Jest to klasyczna wycieczka autentycznym żaglowcem po fiordzie Oslofjorden. Przepłyniesz przez wąskie cieśniny, rajskie zatoki i labirynt wysp z niewielkimi domami letniskowymi. Dzięki swojej wspaniałej lokalizacji Oslo to jedno z ulubionych miast wśród fotografów. Zachwycaj się krajobrazami z pokładu autentycznego żaglowca. Żegluj pośród licznych wysp, w tym Hovedøya, a także obok latarni morskiej Dyna. Wpłyń do wąskich zatoczek i zrób zdjęcia stolicy Norwegii, fotografując ją z wielu ciekawych perspektyw. Miniesz gmach opery w Oslo, siedzibę Norweskiego Baletu Narodowego. Budynek otrzymał wiele nagród. Przypłyniesz też obok nowego Muzeum Muncha. Statek przepłynie blisko półwyspu Bygdøy, gdzie znajduje się wiele ciekawych muzeów i plaż, w tym Huk. Zobacz Norweskie Muzeum Morskie i zacumowane przed nim żaglowce, a także imponujące muzeum Fram. Znajduje się tam statek przeznaczony do wypraw polarnych. Na pokładzie sprzedawane są napoje, którymi możesz się delektować podczas rejsu.

Tromsø: obserwacja wielorybów z katamaranu hybrydowego

5. Tromsø: obserwacja wielorybów z katamaranu hybrydowego

Wypłyń w rejs hybrydowym katamaranem elektrycznym po wodach Arktyki i obserwuj zwierzęta morskie w ich naturalnym środowisku. Oglądaj orki i humbaki żerujące w lodowatych fiordach i podziwiaj wspaniałe krajobrazy wokół siebie. Wyrusz z Tromsø rano i udaj się do miejsca, w którym wieloryby zdążyłyby skorzystać z krótkich godzin światła dziennego. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na zamarznięte krajobrazy w wygodnych, panoramicznych salonach i wielopoziomowych pokładach. Znajdź szeroki wybór potraw i napojów do kupienia na pokładzie. Żegluj przez około 3 do 3,5 godzin, aby dotrzeć do wielorybów i spędzić z nimi około 1 do 1,5 godziny. Łódź wykorzystuje silnik hybrydowy, aby dotrzeć do żerowisk. Gdy zbliżysz się do wielorybów, kapitan przełączy się na cichy silnik elektryczny, który pozwoli Ci zbliżyć się do nich bez przeszkadzania im. Uwaga: proszę zabrać ze sobą ciepłą odzież, w tym wełnę i jej odpowiednik. Płyniemy po wodach Arktyki, gdzie jest zimno, szczególnie na morzu. Nasze salony są ogrzewane i wygodne, ale na zewnątrz jest zimno.

Tromsø: Wycieczka minibusem z ogniskiem w pogoni za zorzą polarną

6. Tromsø: Wycieczka minibusem z ogniskiem w pogoni za zorzą polarną

Wyrusz poza Tromsø, z dala od miejskiego zanieczyszczenia światłem, w poszukiwaniu zorzy polarnej wraz z doświadczonym przewodnikiem. Podziwiaj ogromny majestat Arktyki, dzieląc się historiami ze swoimi towarzyszami przy trzaskającym ognisku. Wyrusz z miejsca spotkania w centrum Tromsø i rozpocznij jedyne w swoim rodzaju doświadczenie na arktycznym pustkowiu. Twój doświadczony przewodnik poprowadzi Cię w pogoni za urzekającym zjawiskiem naturalnym, jakim jest zorza polarna. Przeszukując niebo w wielu lokalizacjach, podziwiaj surowe piękno swojego otoczenia. Wysłuchaj lokalnych mitów i opowieści o światłach, a także naukowego wyjaśnienia ich istnienia. Po znalezieniu najlepszego miejsca do oglądania świateł, chrup przez świeży śnieg otoczony wysokimi górami i głębokimi fiordami. Poświęć trochę czasu, aby naprawdę podziwiać ten niesamowity naturalny pokaz światła, w którym kolory tańczą w powietrzu w pięknych, hipnotyzujących wzorach. Zachowaj energię dzięki gorącym napojom i przekąskom. Następnie powróć do wspomnień z letniego obozu, piekąc pianki na dymiącym ognisku. Zrób mnóstwo świetnych zdjęć przez całą noc. Twój przewodnik doradzi Ci, jak prawidłowo ustawić aparat, a także zrobi zdjęcia Twojej grupy z zorzą polarną w tle. Po niezapomnianym wieczorze zostaniesz odwieziony do miejsca zakwaterowania w Tromsø.

Z Bergen: rejs po fiordach do cieśniny Mostraumen

7. Z Bergen: rejs po fiordach do cieśniny Mostraumen

Doświadcz niepowtarzalnego dreszczyku emocji, jaki towarzyszy podróży po majestatycznych fiordach Norwegii, biorąc udział w tym malowniczym rejsie łodzią z Bergen. Zachwyć się zielonymi lub skutymi lodem klifami (zależnie od pory roku) oraz ich lustrzanymi odbiciami na wodzie. Wyrusz w rejs z centrum Bergen i podziwiaj fantastyczny widok na słynną okolicę Bryggen z poziomu wody. Popłyń wzdłuż 27-kilometrowego fiordu Osterfjorden, który otaczają strome góry. Zwróć uwagę, jak ów fiord zwęża się, tworząc płytką cieśninę Mostraumen, gdzie występują silne prądy. Zbliż się do wodospadu i nabierz lodowato zimnej górskiej wody. Poznaj jej smak, a następnie zawróć i wyrusz w drogę powrotną do Bergen pośród wzbudzających zachwyt krajobrazów. Zajmij wygodne miejsce i odpręż się na pokładzie słonecznym lub zakup w kiosku przekąski.

Tromsø: przygoda z prowadzeniem psiego zaprzęgu

8. Tromsø: przygoda z prowadzeniem psiego zaprzęgu

Wyrusz z Tromsø na wycieczkę z przewodnikiem połączoną z przejażdżką saniami. Na zmianę kieruj saniami lub po prostu podziwiaj niesamowitą arktyczną scenerię. Następnie usiądź przy ognisku z gorącą czekoladą i ciastem i wspominaj swoją niesamowitą przygodę. Wejdź do komfortowego minibusu i rozpocznij przejażdżkę do hodowli na wyspie Kvaløya. Po otrzymaniu sprzętu udaj się do hodowli psów Alaskan husky, które zawsze się cieszą, widząc nowych gości. Posłuchaj krótkiego wprowadzenia na temat prowadzenia zaprzęgu. Możesz też zadawać pytania. Następnie udaj się ze swoim przewodnikiem na spotkanie z psami husky. Każda para, czyli jeden pasażer i jeden woźnica, będzie miała jedne sanie. Będziesz mieć kilka możliwości do zamiany ról z woźnicą po rozpoczęciu wycieczki. Wsiądź na sanie i podążaj za przewodnikiem po szlaku. Rób zdjęcia i zachwycaj się niesamowitymi krajobrazami. Po 90-minutowej przygodzie na saniach udaj się do tradycyjnego namiotu ludu Sami, lavvo, gdzie otrzymasz gorące napoje i słynne domowe ciasto czekoladowe Hege. Podziel się swoimi przeżyciami z wycieczki, siedząc wokół ogniska aż do chwili, gdy przyjdzie czas na przebranie się i powrót do autobusu. Następnie powróć do miejsca zbiórki. 

Oslo: w 100% elektryczny rejs po fiordzie Oslofjord

9. Oslo: w 100% elektryczny rejs po fiordzie Oslofjord

Rozpocznij dzień niezapomnianą przygodą podczas spokojnego rejsu po oszałamiającym fiordzie Oslo. Ta malownicza wycieczka oferuje nie tylko zapierające dech w piersiach widoki, ale także przewodnik audio, który zapewni Ci cenny wgląd w historię fiordu i okolic. Wybierz się z nami w podróż pełną piękna przyrody, zabytków i możliwości zwiedzania fascynujących muzeów. Zabytki historyczne widziane podczas rejsu: • Twierdza Akershus • Opera • Muzeum Muncha Przekąski i gorące/zimne napoje dostępne na pokładzie. Przeglądaj Bygdøy, zejdź na ląd po 1:45 godzinie i odwiedź: • Muzeum Frama • Norweskie Muzeum Morskie • Muzeum Kon-Tiki Szczegóły zwrotu: Powrót do centrum miasta łodzią elektryczną o 12:45, 15:15 lub 17:45 (sezonowo) Alternatywnie – skorzystaj z autobusu typu hop on hop lub regularnych autobusów na własny koszt z powrotem do centrum miasta. Nie przegap okazji, aby odkryć cuda Oslo – zarezerwuj rejs już teraz!

Oslo: Elektryczny rejs po Oslofjordzie z komentarzem audioprzewodnika

10. Oslo: Elektryczny rejs po Oslofjordzie z komentarzem audioprzewodnika

Wyrusz na spokojny rejs wzdłuż wybrzeży Oslo i wokół wysp wewnętrznej części zatoki Oslofjorden. Ciesz się malowniczą scenerią i słuchaj komentarza audio na swoim telefonie. Wyrusz z centrum Oslo i udaj się łodzią elektryczną w kierunku wewnętrznej części zatoki Oslofjorden. Podczas rejsu skorzystaj z przestronnego salonu z panoramicznymi oknami lub poczuj wiatr we włosach na dużym pokładzie. Delektuj się ciszą i pobierz aplikację Voice of Norway na swój smartfon. Dowiedz się wszystkiego o okolicy, słuchając komentarza do rejsu, który jest dostępny w 6 językach.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Norwegia

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 599
Sortuj wg::

Norwegia: Ciekawe miejsca

Norwegia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Norwegia? Kliknij tutaj.

Norwegia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 22 712 opinii

Bardzo dobrze zorganizowane. Miły i pomocny personel na pokładzie. Outbound opowiada trochę o wielorybie (w języku angielskim i hiszpańskim), a szczegóły są wyświetlane na ekranach. Niestety zepsuł się jeden ekran - ten po naszej stronie. Mam nadzieję, że to nie jest norma i że tak naprawdę odpadł jakiś czas temu. Jedzenie i picie (bezpłatna kawa i herbata) dostępne na pokładzie. Nie skorzystaliśmy z oferty. Brak ocen W miejscu docelowym obserwatorzy wielorybów są bardzo uważni i dadzą Ci znać. Kapitan steruje łodzią blisko, nie będąc zbyt „nachalnym” w stosunku do zwierząt. Nawigacja tylko z niewielkim ciągiem. Jest bardzo przyjazny dla zwierząt, nie nęka zwierząt ani nie przeszkadza im hałasem. W okolicy było wiele innych łodzi wycieczkowych. Czasami bardzo natarczywy, więc mogę polecić tego dostawcę.

Amazing experience. We saw a lot of orcas, humback whales and fin whales. Some orcas swam just few meters next to our boat. The guides and staff were really good prepared and helped us to understand a lot about the wildlife we saw. Really comfortable conditions on boat.

Wspaniale doświadczenie. Dostaliśmy ciepłe ubrania i mimo mrozu było przyjemnie. Pieski przyjazne i chętne do biegu. Obsługa przemiła i pomocna. Organizacja na najwyższym poziomie. Zdecydowanie polecam!

Rewelacyjnie zorganizowana wyprawa. Ogromny szacunek do tych pięknych wielkich zwierząt. Przewodnik z ogromną wiedzą. Serdecznie polecam

ciekawe przeżycie, mimo deszczowej pogody widoki robiły wrażenie. polecamy:)