Atrakcje i wycieczki
Norwegia

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 804
Sortuj wg::

Norwegia: Ciekawe miejsca

Norwegia: najczęściej polecane atrakcje

Stavanger: Sceniczny rejs po fiordach do Lysefjord i Preikestolen

Stavanger: Sceniczny rejs po fiordach do Lysefjord i Preikestolen

Zanurz się w pięknie norweskiego krajobrazu fiordów na pokładzie cichej i elektrycznej łodzi. Popłyń z centrum Stavanger wzdłuż Lysefjordu do Preikestolen, tak zwanej Skały Ambony. Zobacz, gdzie "włóczędzy" ukrywali się przed szeryfem w dawnych czasach, gdy łódź zatrzymuje się przy Fantahålå (Vagabond's Cave). Następnie spójrz na słynną i majestatyczną formację skalną Preikestolen, wznoszącą się 604 metry nad poziomem morza. Następnym przystankiem jest wodospad Hengjanefossen, gdzie załoga zbliża dziób do wodospadu tak blisko, że możesz poczuć jego orzeźwiający strumień! Zjedz przekąskę w pokładowym kiosku i zrelaksuj się na jednym z pokładów słonecznych lub w przestronnej i wygodnej kabinie. Miej oko na okazjonalne foki opalające się na skale. Podziwiaj idylliczną scenerię przed powrotem do portu w Stavanger.

Z Bergen: malowniczy rejs po fiordach do Mostraumen

Z Bergen: malowniczy rejs po fiordach do Mostraumen

Odkryj oszałamiające naturalne piękno norweskich fiordów podczas malowniczego rejsu po fiordach z Bergen. Wejdź na pokład nowoczesnej i wygodnej łodzi i podziwiaj widoki na Bryggen, obiekt z listy UNESCO, wypływając z centrum miasta. Przeżyj majestatyczny Osterfjord z uderzającymi górskimi krajobrazami i wodospadami. Im dalej w głąb fiordu, tym bardziej stromy i potężny staje się górski krajobraz. Wejdź na pokład słoneczny, gdy kapitan kieruje dziób łodzi tak blisko wodospadu, że możesz poczuć jego orzeźwiający strumień. Usiądź i zrelaksuj się na pokładzie słonecznym lub w ciepłej i wygodnej kabinie i pamiętaj, aby wypatrywać orłów wzdłuż brzegów fiordu. Zatrzymaj się przy kiosku, aby skosztować lokalnych smakołyków, podziwiając wspaniałe krajobrazy. W najzimniejsze dni w fiordzie może nawet pojawić się lód, co doda mu wyjątkowego dreszczyku emocji. Kapitan wybierze wtedy alternatywną trasę, która zapewni Ci te same magiczne wrażenia z fiordu w zimowej scenerii.

Oslo: Sceniczny rejs po fiordach z komentarzem audioprzewodnika

Oslo: Sceniczny rejs po fiordach z komentarzem audioprzewodnika

Wyrusz na spokojny rejs wzdłuż wybrzeży Oslo i wokół wysp wewnętrznej części zatoki Oslofjorden. Ciesz się malowniczą scenerią i słuchaj komentarza audio na swoim telefonie. Wyrusz z centrum Oslo i udaj się łodzią elektryczną w kierunku wewnętrznej części zatoki Oslofjorden. Podczas rejsu skorzystaj z przestronnego salonu z panoramicznymi oknami lub poczuj wiatr we włosach na dużym pokładzie. Delektuj się ciszą i pobierz aplikację Voice of Norway na swój smartfon. Dowiedz się wszystkiego o okolicy, słuchając komentarza do rejsu, który jest dostępny w 6 językach.

Oslo: Rejs żaglowcem po fiordach Oslo

Oslo: Rejs żaglowcem po fiordach Oslo

To klasyczne zwiedzanie Oslo Fjord na autentycznym żaglowcu. Przepływamy przez wąskie fiordy, idylliczne zatoki i labirynt wysp z małymi domkami letniskowymi. Dzięki doskonałej lokalizacji Oslo oferuje wyjątkowe możliwości fotografowania. Podziwiaj krajobrazy z pokładu autentycznego żaglowca. Przepłyniesz obok licznych wysp, w tym Hovedøya i latarni morskiej Dyna, przez wąskie zatoczki i osłonięte zatoki, aby uchwycić stolicę w aparacie pod różnymi kątami. Miniemy Operę w Oslo, w której mieści się zespół Norweskiej Opery Narodowej i Baletu. Budynek otrzymał wiele nagród. Miniesz również nowe Muzeum Muncha. Następnie łódź przepłynie w pobliżu półwyspu Bygdøy, z wieloma fascynującymi muzeami, a także plażami, takimi jak Huk. Zobaczysz Muzeum Morskie z zacumowanymi na zewnątrz żaglowcami oraz imponujące Muzeum Fram, w którym znajduje się statek polarny o tej samej nazwie. Kupując bilet na zwiedzanie fiordów, otrzymasz bezpłatny bilet na prom na wyspę muzealną Bygdøy tego samego dnia! Wszystko, co musisz zrobić, to pokazać swój bilet załodze promu i możesz ruszać w drogę. NOWA APLIKACJA: Poznaj fiordy w swoim własnym języku! Aplikacja jest dostępna w następujących 13 językach: Angielski, arabski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, japoński, koreański, holenderski, portugalski, turecki, chiński i rosyjski. Możesz znaleźć aplikację w App Store i Google Play wyszukując "Oslo Fjord Guide". Pobierz ją za darmo już teraz! Jeśli nie masz możliwości pobrania aplikacji, goście otrzymają również informacje w języku angielskim za pośrednictwem głośników na pokładzie. Na pokładzie sprzedajemy również przekąski, którymi możesz się delektować podczas rejsu.

Tromsø: Obserwacja wielorybów hybrydowym katamaranem elektrycznym

Tromsø: Obserwacja wielorybów hybrydowym katamaranem elektrycznym

Wypłyń w rejs hybrydowym katamaranem elektrycznym na wody Arktyki i obserwuj zwierzęta morskie w ich naturalnym środowisku. Obserwuj orki, płetwale, kaszaloty i/lub humbaki żerujące w lodowatych fiordach i podziwiaj oszałamiające krajobrazy wokół siebie. Wyrusz z Tromsø rano i udaj się do Skjervøy, gdzie wieloryby są na czas, aby cieszyć się krótkimi godzinami światła dziennego. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki zamarzniętych krajobrazów w wygodnych, panoramicznych salonach. Nasze łodzie są przeznaczone do zwiedzania i mogą pomieścić ponad 100 gości. Jednak duże panoramiczne okna i wielopoziomowe pokłady pozwalają cieszyć się widokami z dowolnego miejsca na pokładzie. Na pokładzie znajdziesz wybór posiłków i napojów do kupienia. Płyń przez około 3 do 3,5 godziny, aby dotrzeć do wielorybów i spędzić około 1 do 1,5 godziny wokół ich żerowisk. Nasz kapitan będzie miał oko na wieloryby. Czasami dostrzeżenie humbaka, płetwala, kaszalota i/lub orki zajmuje nieco więcej czasu, ale nasi przewodnicy mają kilka sprytnych sztuczek, aby je dostrzec. Podczas poszukiwania wielorybów nasi przewodnicy z pasją podzielą się z Tobą osobistymi historiami z okolic Tromsø i ciekawymi widokami, które możemy zobaczyć z fiordów. Oczywiście wycieczka w poszukiwaniu wielorybów nie byłaby kompletna bez mnóstwa informacji o humbakach, płetwalach, kaszalotach i/lub orkach. Gdy wieloryby zostaną zauważone, przełączymy się na nasz elektryczny i cichy silnik, aby zminimalizować zakłócenia dla wielorybów. Wibracje i hałas silników zostały wymienione przez naukowców jako duże zakłócenie życia morskiego i wielorybów. Staramy się pracować na rzecz lepszej i bardziej odpowiedzialnej turystyki wielorybniczej, dlatego przestrzegamy ścisłej filozofii obserwacji wielorybów. Uwaga: zabierz ze sobą ciepłe ubrania, w tym wełnę i jej odpowiedniki. Żeglujemy po wodach arktycznych i jest zimno, szczególnie na morzu. Nasze kabiny są ogrzewane i wygodne, ale na zewnątrz jest zimno.

Tromsø: Kulig i karmienie reniferów z lapońskim przewodnikiem

Tromsø: Kulig i karmienie reniferów z lapońskim przewodnikiem

Odkryj sposób życia lapońskich pasterzy reniferów podczas tej jednodniowej wycieczki z Tromsø. Podróżuj do obozu wygodnym autobusem. Poznaj pasterzy i podróżuj saniami ciągniętymi przez renifery. Delektuj się autentycznym lapońskim jedzeniem, słuchając tradycyjnych opowieści i pieśni przy otwartym ogniu. Odbierz z centrum miasta i zrelaksuj się podczas krótkiej przejażdżki nad morzem do obszaru reniferów. Zostaniesz powitany przez gospodarza. Wskocz na sanie ciągnięte przez renifera i pozwól swojemu przewodnikowi poprowadzić Cię na magiczną przejażdżkę saniami po śniegu. Udaj się do obozu i nakarm majestatyczne stado reniferów liczące 300 zwierząt. Zbierz się w lavuu (namiocie Lapończyków), aby ogrzać się i zjeść pyszny tradycyjny gorący posiłek. Krąg wokół ogniska, podczas gdy twój przewodnik opowiada historie o kulturze Lapończyków i śpiewa joiks, które są formą lapońskich pieśni. Po zakończeniu wycieczki wróć do miejsca spotkania w Tromsø.

Z Bergen: rejs po fiordzie i wodospadzie Mostraumen

Z Bergen: rejs po fiordzie i wodospadzie Mostraumen

Przeżyj jedyny w swoim rodzaju dreszczyk emocji podczas podróży przez majestatyczne norweskie fiordy podczas malowniczej wycieczki łodzią z Bergen. Podziwiaj zielone lub pokryte lodem klify w zależności od pory roku i podziwiaj lustrzane odbicia wody. Wypłyń z centrum Bergen, aby podziwiać wspaniały widok na kultowy Bryggen z wody. Płyń wzdłuż 27-kilometrowego Osterfjordu otoczonego stromymi górami i obserwuj, jak zwęża się on do płytkiej cieśniny Mostraumen z silnymi prądami. Odpocznij i zrelaksuj się na tarasie słonecznym lub kup przekąski w kiosku.

Tromsø: Wycieczka minibusem z ogniskiem w pogoni za zorzą polarną

Tromsø: Wycieczka minibusem z ogniskiem w pogoni za zorzą polarną

Wyrusz poza Tromsø, z dala od miejskiego zanieczyszczenia światłem, w poszukiwaniu zorzy polarnej wraz z doświadczonym przewodnikiem. Podziwiaj ogromny majestat Arktyki, dzieląc się historiami ze swoimi towarzyszami przy trzaskającym ognisku. Wyrusz z miejsca spotkania w centrum Tromsø i rozpocznij jedyne w swoim rodzaju doświadczenie na arktycznym pustkowiu. Twój doświadczony przewodnik poprowadzi Cię w pogoni za urzekającym zjawiskiem naturalnym, jakim jest zorza polarna. Przeszukując niebo w wielu lokalizacjach, podziwiaj surowe piękno swojego otoczenia. Wysłuchaj lokalnych mitów i opowieści o światłach, a także naukowego wyjaśnienia ich istnienia. Po znalezieniu najlepszego miejsca do oglądania świateł, chrup przez świeży śnieg otoczony wysokimi górami i głębokimi fiordami. Poświęć trochę czasu, aby naprawdę podziwiać ten niesamowity naturalny pokaz światła, w którym kolory tańczą w powietrzu w pięknych, hipnotyzujących wzorach. Zachowaj energię dzięki gorącym napojom i przekąskom. Następnie powróć do wspomnień z letniego obozu, piekąc pianki na dymiącym ognisku. Zrób mnóstwo świetnych zdjęć przez całą noc. Twój przewodnik doradzi Ci, jak prawidłowo ustawić aparat, a także zrobi zdjęcia Twojej grupy z zorzą polarną w tle. Po niezapomnianym wieczorze zostaniesz odwieziony do miejsca zakwaterowania w Tromsø.

Tromsø: Rejs po fiordzie wśród dzikich ptaków z lunchem i napojami

Tromsø: Rejs po fiordzie wśród dzikich ptaków z lunchem i napojami

Poznaj niezwykłą scenerię wokół regionu Tromsø na pokładzie naszych łodzi. Wypłyń na Morze Arktyczne i opłyń piękne fiordy i cieśniny regionu. Po drodze skosztuj pysznych arktycznych ryb, napojów i przekąsek. Skorzystaj z odbioru w punkcie spotkania w centrum miasta Tromsø i eskorty do portu, aby wejść na pokład klasycznej łodzi o nazwie "Capella" lub "Polar Adventure". Rozgość się w ciepłej kabinie lub skorzystaj z izolowanych kombinezonów, aby pozostać na pokładzie i podziwiać widoki. Poznaj dziką przyrodę regionu Tromsø, wypatrując ptaków takich jak orły morskie, nurniki i kaczki edredony. Spotkaj maskonury (w sezonie), kormorany, foki i wydry. Trzymaj aparat przez cały czas, aby uzyskać niesamowite możliwości fotografowania. Zobacz małe wieloryby i delfiny bawiące się w wodzie. Spójrz na linię brzegową, aby dostrzec renifery i podziwiaj florę i faunę Tromsø w całej jej różnorodności. Następnie wróć do portu w Tromsø, gdzie zakończy się Twoja fantastyczna wycieczka polarna.

Z Tromsø: Aurora Borealis Tour

Z Tromsø: Aurora Borealis Tour

Zwiększ szansę na zobaczenie wspaniałej zorzy polarnej, decydując się na udział w tej wycieczce autobusowej z Tromsø. Kombinezon termiczny i gorące napoje sprawią, że nie będzie dokuczać Ci chłód. Podczas wycieczki zrób wspaniałe zdjęcia aparatem fotograficznym, korzystając z pomocy przewodnika. Na poszukiwanie tańczących świateł zorzy polarnej wyruszysz z Tromsø na pokładzie wygodnego i klimatyzowanego autobusu. Podróżuj komfortowo do miejsca, w którym zgodnie z przewidywaniami meteorologów można podziwiać zorzę polarną w pełnej krasie. Ocenę prawdopodobieństwa zobaczenia zorzy polarnej danego wieczoru uzyskasz od swojego przewodnika. Aby zobaczyć najlepsze widoki, udasz się na obszary o wysokiej aktywności słonecznej i przejrzystym niebie. Doceń elastyczność w kwestii wyboru przystanków, atrakcji i długości wyprawy. Skorzystaj z pomocy przewodnika w doborze ustawień aparatu fotograficznego i statywu dla uzyskania jak najlepszych zdjęć. Po wycieczce zostaniesz odwieziony(-a) do swojego hotelu.

Norwegia: Najciekawsze atrakcje

Norwegia: Ciekawe miejsca

Regiony w Norwegia

Norwegia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Norwegia? Kliknij tutaj.

Norwegia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(22 712 recenzji)

Przewodnik był po prostu super przystojny i zabawny. Powiedziała, że należy jej powiedzieć, jeśli czasami powie za dużo, ale myślę, że mogła powiedzieć więcej, ma po prostu taką wiedzę, że na pewno nie znajdziesz jej tak szybko nigdzie indziej. A muzyka na pokładzie była tak wspaniała, że doskonale dopełniła nastrój. Trasa, którą jechałeś, była również naprawdę duża i piękna. Naprawdę rekomendacja!

Wygląda na to, że jeśli zezwolisz na mniejszą liczbę osób na łodzi, będzie więcej miejsc. Skończyło się na tym, że musieliśmy wytrzymać całą 3,5-godzinną podróż. Dźwięk powinien być nieco głośniejszy. Ciasto, które mieliśmy było doskonałe. Ogólnie rejs był bardzo udany. Poleciłbym go innym podróżnikom.

Bardzo miła wycieczka. Bardzo wygodny. Najlepsze było to, że łódź nie była przepełniona. Bardzo dobrze.

bardzo przyjemne wnętrze łodzi. możliwość wyjścia na dwór i podziwiania widoków

Statek był bardzo wygodny i miał doskonałą widoczność dookoła