Normandia – nasze najbardziej polecane atrakcje

Mont Saint-Michel: bilet wstępu do opactwa św. Michała Archanioła

1. Mont Saint-Michel: bilet wstępu do opactwa św. Michała Archanioła

Odwiedź opactwo św. Michała Archanioła na Mont Saint-Michel. Odkryj jedno z pierwszych miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Poznawaj fascynującą historię tego opactwa w swoim tempie, zwiedzając je samodzielnie z pomocą broszury informacyjnej. Kult św. Michała Archanioła na wzgórzu Mont Saint-Michel został zapoczątkowany w 708 roku, a w średniowieczu stało się ono jednym z najpopularniejszych miejsc pielgrzymek. Mnisi benedyktyńscy budowę opactwa rozpoczęli w X wieku.   Miejsce to oparło się wpływom człowieka, czasu i żywiołów. Bohaterska obrona wzgórza przed angielskimi atakami podczas wojny stuletniej (XIV oraz XV wiek) sprawiła, że opactwo to stało się symbolem francuskiej tożsamości narodowej.  Mnisi opuścili klasztor w 1790 roku, a w 1874 roku został on uznany za zabytek. Miejsce to przywrócono do dawnej świetności dzięki nieprzerwanym pracom konserwatorskim.

Wycieczka całodniowa z Paryża na wyspę Mont Saint-Michel

2. Wycieczka całodniowa z Paryża na wyspę Mont Saint-Michel

Podróżuj przez Normandię, zmierzając do średniowiecznego opactwa św. Michała Archanioła na wyspie Mont Saint-Michel. Weź udział w całodniowej wycieczce z Paryża klimatyzowanym autobusem. Wybierz samodzielne zwiedzanie albo skorzystaj z usług przewodnika lub pomocy audioprzewodnika. Poznaj wyspę wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, nad którą góruje gotyckie opactwo. Dowiedz się więcej o fascynującej historii tego miejsca i wysłuchaj legend oraz opowieści. Wyrusz z Paryża i podróżuj pośród krajobrazów francuskiej wsi na pokładzie klimatyzowanego autobusu w stronę wspaniałej, ufortyfikowanej wyspy Mont Saint-Michel, która znajduje się u wybrzeży Normandii. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, podziwiając po drodze fantastyczne widoki na francuską wieś. Zatrzymaj się w okolicznej wiosce, która powstała za czasów Normanów, i spaceruj po jej wąskich uliczkach. Podziwiaj też widok na zatokę. Kontynuuj jazdę do ujścia rzeki Couesnon, gdzie na położonej kilkaset metrów od wybrzeża wysepce Mont Saint-Michel zostało zbudowane opactwo. Poświęć popołudnie, by zwiedzić wyjątkowe zabytki otoczonego murami miasteczka, które w 1979 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Odkrywaj uroki skalistej wysepki w swoim tempie. Wejdź na mury obronne i zobacz opactwo znajdujące się ponad miastem. Odwiedź opactwo św. Michała Archanioła na Mont Saint-Michel, korzystając z wliczonego w cenę biletu wstępu. Ta benedyktyńska budowla odegrała istotną rolę w historii gminy i zamieszkującego ją społeczeństwa feudalnego. Podziwiaj ten imponujący przykład architektury gotyckiej z początku XIII wieku. Zanim późnym popołudniem opuścisz wyspę Mont Saint-Michel, napawaj się widokiem na zatokę. Udaj się w drogę powrotną do stolicy Francji. Zostaniesz odwieziony(-a) do miejsca rozpoczęcia wycieczki.

Z Paryża: Giverny Day Trip z audioprzewodnikiem lub przewodnikiem na żywo

3. Z Paryża: Giverny Day Trip z audioprzewodnikiem lub przewodnikiem na żywo

Zapraszamy na półdniową wycieczkę do dawnego domu Claude'a Moneta, jednego z najsłynniejszych malarzy francuskiego impresjonizmu. Położony w maleńkiej wiosce Giverny nad brzegiem Sekwany, 50 mil na zachód od Paryża, dom i ogrody zostały przekazane Académie des Beaux-Arts przez jego syna w 1966 roku. Zostały otwarte jako muzeum publiczne w 1980 roku po przeprowadzeniu prac renowacyjnych na dużą skalę. W zależności od wybranej opcji Twoja wycieczka będzie prowadzona z przewodnikiem, audioprzewodnikiem lub we własnym czasie wolnym. Wyjedź z Paryża i podróżuj wygodnym, klimatyzowanym autokarem. Ponieważ nie ma bezpośredniego transportu publicznego do Giverny, jest to idealny sposób, aby się tam dostać. Będziesz jechać przez zachodnie dzielnice Paryża i jechać autostradą Normandii aż do Bonnières. Po przekroczeniu Sekwany w Vernon, jedź dalej do Giverny przez zalesione płaskowyże Eure. Giverny przyciągnęło w XIX wieku kilku malarzy impresjonistów, z których większość podążała za przykładem założyciela ruchu, Claude'a Moneta, który mieszkał tam przez 43 lata. Odwiedź dom Mistrza, gdzie spektakularne kolory i czarujący ogród zostały zaprojektowane jak dzieło sztuki. Daj się olśnić klombom i roślinom i poczuj uczucia i inspiracje artysty, stojąc przed słynnymi liliami wodnymi i wierzbami płaczącymi w uroczym ogrodzie wodnym.

Z Paryża: Mont Saint Michel – wycieczka całodniowa z przewodnikiem

4. Z Paryża: Mont Saint Michel – wycieczka całodniowa z przewodnikiem

Odwiedź Mont Saint-Michel w ramach całodniowej wycieczki z przewodnikiem z Paryża. Zobacz główne atrakcje z przewodnikiem, po czym rozpocznij wycieczkę z audioprzewodnikiem po opactwie na Mont-Saint-Michel. Skorzystaj z czasu wolnego na samodzielne zwiedzanie. Wsiądź do prywatnego autokaru w Paryżu i wyrusz w kierunku Mont Saint Michel. W trakcie podróży przewodnik podzieli się ciekawymi opowieściami na temat historii opactwa. Po dotarciu na miejsce przewodnik oprowadzi Cię po głównych atrakcjach, w tym położonym na wzgórzu opactwie Mont Saint Michel. Skorzystaj z kilku godzin czasu wolnego, aby zwiedzić z audioprzewodnikiem opactwo i zachwycić się bogactwem jego wnętrz lub spacerować po malowniczych uliczkach. Odwiedź jeden z licznych punktów gastronomicznych, od restauracji serwujących tradycyjne potrawy mięsne do specjalizujących się w owocach morza wyrafinowanych lokali z tarasami z widokiem na zatokę. Możesz też udać się do jednej z naleśnikarni w Mont Saint Michel, aby zjeść galettes (naleśniki gryczane) z normandzkim cydrem. Późnym popołudniem wsiądź do autokaru i wyrusz w podróż powrotną do Paryża.

Z Paryża: półdniowa wycieczka Giverny z domem i ogrodami Moneta

5. Z Paryża: półdniowa wycieczka Giverny z domem i ogrodami Moneta

Wyrusz w podróż do kwitnącej posiadłości Claude'a Moneta w Giverny i poznaj niezwykle wpływowy ruch artystyczny impresjonistów. Podróżuj z Paryża do uroczej wiejskiej wioski Giverny klimatyzowanym autokarem. Podczas jazdy, która trwa około godziny, przewodnik wyjaśni plan dnia. Twoim pierwszym przystankiem jest Fondation Claude Monet, gdzie zostaniesz potraktowany krótkim, ale pouczającym wprowadzeniem do posiadłości, w której mistrz impresjonistów stworzył swój dom. Po wycieczce orientacyjnej możesz w wolnym czasie zwiedzać Dom i Ogrody Moneta, korzystając z wygodnej aplikacji audio do samodzielnego przewodnika. Spaceruj po liliowych stawach ogrodowych, które stały się sławne dzięki arcydziełom Moneta. Podziwiaj bajeczną eksplozję kwiatów i przejdź się po porośniętym bluszczem domu artysty, który został odrestaurowany, aby pokazać, jak wyglądałby za życia malarza. Możesz także zjeść lunch w jednym z zacisznych barów lub restauracji w mieście. Po obiedzie przegrupuj się i udaj się w krótką podróż z powrotem do Paryża, mając wystarczająco dużo czasu, aby cieszyć się kolejną zabawą w Paryżu. Skorzystaj z tego niezrównanego doświadczenia w jednym z najbardziej fotografowalnych i wyjątkowych miejsc we Francji.

Giverny: Dom i ogrody Moneta bez kolejki

6. Giverny: Dom i ogrody Moneta bez kolejki

Spaceruj ulicami uroczej wioski Giverny i odkryj grób Claude'a Moneta na cmentarzu. Następnie omiń długie kolejki do domu i ogrodów Moneta, aby usłyszeć historię życia artysty i tego, jak kierował ruchem impresjonistycznym z wioski w latach 1883-1926. Dowiedz się, jak artyści tacy jak John Singer Sargent, Paul Cézanne i Mary Cassatt dołączyli do niego w sennej wiosce, tworząc nieoficjalną grupę artystów kolonia. Zachwyć się stawami i ogrodami, które zainspirowały jego obrazy, i zobacz japoński most i lilie w orientalnym ogrodzie wodnym. Rozkoszuj się zapachem sezonowych kwiatów, takich jak dzikie róże, malwy, maki i wiciokrzew. Podziwiaj lilie wodne i wierzby płaczące, które natychmiast można rozpoznać na jego klasycznych obrazach, i zajrzyj do krytego strzechą domu, aby znaleźć wesołą kuchnia i jego kolekcja japońskich grafik z XVIII i XIX wieku.

Z Paryża: wycieczka z przewodnikiem do ogrodu Moneta w Giverny

7. Z Paryża: wycieczka z przewodnikiem do ogrodu Moneta w Giverny

Poznaj piękną wioskę i dom w Górnej Normandii, gdzie impresjoniści Claude Monet spędzili ostatnie 40 lat swojego życia. Odwiedź uroczą wioskę Giverny i dowiedz się, dlaczego okazała się ona takim źródłem inspiracji dla artystów impresjonistów. Po przeniesieniu z Paryża zajrzyj do domu, w którym mieszkał i pracował Monet. Położone w przepięknej dolinie Sekwany ogrody i otoczenie stanowiły dużą część tematu jego obrazów po tym, jak przeniósł się tam w 1883 roku. Po obejrzeniu pokoi, w których artysta mieszkał z rodziną, przejdź się po 2 wyjątkowych ogrodach, które Monet zaprojektował i zmodyfikował przez całe życie. Zobacz ponad 100 różnych rodzajów kwiatów i splecione liście w Ogrodzie Kwiatowym Moneta. Następnie poczuj się, jakbyś wszedł do jednego z jego obrazów w Ogrodzie Japońskim. Udaj się nad jezioro pełne lilii wodnych i dowiedz się, dlaczego Monet wykorzystał ten ogród jako inspirację do ponad 250 swoich obrazów.

Z Paryża: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Giverny i Pałacu Wersalskim

8. Z Paryża: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Giverny i Pałacu Wersalskim

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po posiadłości Moneta Giverny i Pałacu Wersalskim podczas tej jednodniowej wycieczki z Paryża klimatyzowanym autokarem. Zaoszczędź czas dzięki wejściu bez kolejki do Château de Versailles i jego eleganckiego ogrodu. Odbierz z centralnie położonego miejsca zbiórki w Paryżu i wsiądź do przestronnego autokaru. Zatrzymaj się w Fundacji Moneta, aby zapoznać się z posiadłością. Wybierz się na spacer wokół stawu z liliowcami i odwiedź porośnięty bluszczem dom artysty. Zrób sobie przerwę w mieście, gdzie możesz kupić pyszny lunch. Usiądź wygodnie i podziwiaj widoki podczas krótkiej przejażdżki do Wersalu, doskonale zachowanego przykładu francuskiej królewskiej ekstrawagancji. Omiń długie kolejki w Wersalu dzięki szybkiemu wejściu. Zwiedź ten słynny pałac i podążaj za swoim przewodnikiem po pokojach, w których Ludwik XVI i Maria Antonina urządzali wystawne wieczory. Odwiedź prywatne komnaty królewskie. Ciesz się krótką wycieczką po ogrodach, a następnie ciesz się nimi w wolnym czasie. W zależności od dnia możesz zobaczyć Pokaz Fontann lub Muzyczne Ogrody. Wskocz z powrotem do autobusu i zrelaksuj się podczas transferu z powrotem do miejsca zbiórki w Paryżu.

Versailles-Giverny Day Tour z lunchem w Moulin de Fourges

9. Versailles-Giverny Day Tour z lunchem w Moulin de Fourges

Dzień niezapomnianych wrażeń czeka na Ciebie poza Paryżem, w legendarnym Wersalu i domu Claude'a Moneta. Spotkaj się w miejscu spotkania w Paryżu, a następnie zabierz do Giverny, wioski, w której Monet stworzył jedne z najpiękniejszych na świecie obrazów pejzażowych. Zobacz ogrody, które tak zwany Ojciec impresjonizmu magicznie odtworzył na płótnie, z ich charakterystycznymi liliami wodnymi i japońskim mostem. Bezpłatny 3-daniowy lunch w słynnej restauracji Moulin de Fourges zapewni doskonałą okazję do odpoczynku i delektowania się tym, co widziałeś, wraz z wyśmienitym jedzeniem dla smakoszy. Druga część dnia zabierze Cię do Wersalu, gdzie rzeczywistość może przewyższyć Twoje wyobrażenie o tym, jak kiedyś żyli królowie i królowe. Spędź godzinę wędrując po Wielkich Apartamentach króla i królowej oraz słynnej Sali Lustrzanej. Na zewnątrz odkryj słynne ogrody pałacowe, marmurowy pałac Grand Trianon i Hamlet Marie Antoinette.

Normandia: wycieczka z przewodnikiem do Jardins d'Etretat

10. Normandia: wycieczka z przewodnikiem do Jardins d'Etretat

Odwiedź Les Jardins d’Etretat, który łączy klasyczne metody ogrodnicze z neofuturystyczną wizją architektoniczną. Odkryj kompleks siedmiu ogrodów, każdy z własnym charakterem, przeznaczeniem, atmosferą, gamą roślin i rzeźb. Doceń naturalne piękno Normandii zawarte w roślinach o różnych formach i kształtach reprezentujących fale kanału La Manche, hodowle ostryg, formacje skalne i łuki wybrzeża Alabastru. Les Jardins d'Étretat to także skansen sztuki współczesnej, w którym znajduje się unikatowa kolekcja obiektów. Oprócz stałej kolekcji zwiedzaj różne wystawy czasowe współczesnej rzeźby. Zbiory sztuki współczesnej znajdują się w architektonicznym rdzeniu ogrodu i reprezentują jego artystyczną integralność. Wyjdź na główny taras Les Jardins d'Étretat, z którego roztacza się panoramiczny widok na ocean i klify Etretat. Kultowy artysta Claude Monet spędził w tym miejscu wiele długich godzin, pracując nad serią swoich obrazów. Eksploruj ogród we własnym tempie. Przy wejściu otrzymasz plan informacyjny, który pomoże Ci odkryć każdą część tego wspaniałego miejsca.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Normandia

Najciekawsze atrakcje

Normandia: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 117
Sortuj wg::
Strona 1 z 8

Niezwykłe doznania

Normandia: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Normandia

Normandia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Normandia? Kliknij tutaj.

Normandia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 7082 opinii

Przed dokonaniem rezerwacji przeczytałem wiele komentarzy i byłem mentalnie świadomy czasu potrzebnego na przybycie i powrót do Mont Saint Michel (4 godziny w jedną stronę i kolejne 4 godziny z powrotem) po drodze, ponieważ musisz wstać wcześnie, aby się spotkać na miejscu spotkania o 7 rano ten czas mija bardzo szybko, bo prawie wszyscy śpią, więc nie uważam tego za ciężką podróż. Byliśmy na Górze od 12 do 16 i wróciliśmy do Paryża o 21. Firma, która nas zabrała super i wizyta na Górze SUPER POLECAMY. Moim zdaniem było warto i bardzo mi się to podobało, tak, jeśli masz świadomość, że w drodze tam spędzisz dużo czasu, a w drodze powrotnej staje się to bardzo znośne (w każdym razie są przystanki na gazie stanowiska do chodzenia do łazienki lub kupowania jedzenia)

Samotne dotarcie do Mont Saint Michelle byłoby bardzo trudne dla podróżnych z zagranicy, takich jak my, więc ta wycieczka była dla nas idealna. Dokonaliśmy rezerwacji zaledwie 2 dni przed wyjazdem. Przewodnik był naprawdę miłą osobą. Z wszystkimi innymi osobami, które z nami pojechały, nie było żadnych problemów. Nawet gdy jedna osoba spóźniła się na start w drodze powrotnej, nikt nic nie powiedział, przewodnik mówił bardzo cicho i utrzymywał relaksującą atmosferę. Autobus był klimatyzowany i miał wtyczki USB do smartfonów.

Bilet jest wymagany tylko w Abbaye, a nie w wiosce poniżej. Bilety można również kupić bezpośrednio przy wejściu do opactwa, jest do tego osobny pas. Nikogo nie interesuje dokładna godzina na biletach przy wejściu. Na pewno powinieneś zobaczyć Mont, choć z tysiącami innych. Najlepiej przed 9 rano lub po 17, kiedy powinno być trochę ciszej

Niesamowita możliwość odwiedzenia Mount Saint Michael! Chcielibyśmy spędzić trochę więcej czasu w tym miejscu, ponieważ mogliśmy zostać tylko przez około 3 godziny, a trochę więcej jest potrzebne, aby móc w pełni przeżyć i nie biegać! Jednak świetny przewodnik i niesamowita pomoc.

Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka - żadnych problemów technicznych, przewodnik bardzo dobrze wszystko tłumaczył i dbał o komfort uczestników. Samo miejsce niesamowite! Polecam z całego serca.