Dodaj daty

Norðurland eystra (Region Północno-Wschodni)
Zniżki i promocje

Zniżki i promocje
Liczba znalezionych atrakcji: 37
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Norðurland eystra (Region Północno-Wschodni) Zniżki i promocje

Reykjavík: Rejs z obserwacją wielorybów i życia morskiego

1. Reykjavík: Rejs z obserwacją wielorybów i życia morskiego

Wybierz się w rejs statkiem z portu w Reykjaviku i odkryj bogate życie morskie – jedną z głównych atrakcji Islandii. Przez cały rok w rejonie Reykjaviku można spotkać mnóstwo wielorybów i innych zwierząt morskich, w tym płetwale karłowate, humbaki, morświny i delfinowce białonose. Dzięki tej wyprawie łodzią będziesz mieć okazję, aby zobaczyć jedno z najpiękniejszych tutejszych zwierząt morskich oraz oszałamiającą scenerię wybrzeża Islandii. Najlepszy sezon na obserwowanie wielorybów to okres od kwietnia do października, ale oczywiście ocean jest zawsze pełen magicznych stworzeń i nigdy nie wiesz, co możesz dostrzec. Skorzystaj z usług specjalnie wyszkolonych przewodników, którzy są ekspertami w obserwowaniu zwierząt. Opowiedzą Ci oni o zachowaniach wielorybów i chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania. Ciesz się oszałamiającą scenerią islandzkiego wybrzeża, obserwując lokalną przyrodę. Zrób sobie przerwę w ogrzewanym pomieszczeniu. Zrelaksuj się na pokładzie łodzi i korzystaj z miejsc do siedzenia wewnątrz i na zewnątrz, a także kupuj napoje i przekąski z pokładowego baru i kawiarni. Będziesz cieszyć się przyjemną i komfortową podróżą, nawet przy wyższych prędkościach, a swoją przygodą możesz dzielić się na żywo w mediach społecznościowych dzięki pokładowemu Wi-Fi.

Lotnisko Keflavik & Hotele w Reykjaviku: transfer autobusowy

2. Lotnisko Keflavik & Hotele w Reykjaviku: transfer autobusowy

Odpocznij w czasie wyjazdu, wykorzystując ekonomiczny i skuteczny transfer, z profesjonalnymi i przyjaznymi kierowcami. Określony rozkład jazdy autobusów pomiędzy lotniskiem Keflavik i terminalem autobusowym w Reykjavíku jest najłatwiejszym sposobem przemieszczania się. Przejazd między terminalem Reykjavík i lotniskiem Keflavik trwa w przybliżeniu 45 minut, a wszystko co musisz w tym czasie robić, to usiąść wygodnie i odpocząć. Po wylądowaniu na lotnisku Keflavík znajdź punkt obsługi pasażerów na zewnątrz hali przylotów, i wsiądź do autobusu czekającego przed lotniskiem. Autobusy są punktualne i odejżdżają zgodnie z rozkładem jazdy powiązanym z przylotami samolotów pasażerskich. Kiedy odjeżdżasz z Reykjaviku, udaj się do dobrze widocznego terminalu autobusowego w Reykjavíku lub na dogodnie zlokalizowany przystanek autobusowy w Kópavogur.  Za dodatkową opłatą, dodaj do swojej rezerwacji połączenie do hotelu aby zostać dowiezionym i odebranym z miejsca swojego zakwaterowania lub najbliższego przystanku autobusowego. 

Jökulsárlón: Vatnajökull Glacier Blue Ice Cave Wycieczka z przewodnikiem

3. Jökulsárlón: Vatnajökull Glacier Blue Ice Cave Wycieczka z przewodnikiem

Spotkaj się w kawiarni nad laguną lodowcową Jökulsárlón, około 40 minut na wschód od Skaftafell, aby rozpocząć wyjątkową zimową aktywność i przyjrzeć się niezwykłemu zjawisku naturalnemu. Wejdź do niektórych jaskiń lodowych, które powstają po przepływie wody pod lodowcem Vatnajökull latem. Każdej jesieni lokalni przewodnicy polują na nowe jaskinie lodowe, ponieważ ich lokalizacja może się zmieniać każdego roku. Struktura i stan mogą się różnić z roku na rok, ale możesz mieć pewność, że Twój przewodnik zdecyduje, która jaskinia jest najlepsza do odwiedzenia, w zależności od bezpieczeństwa i warunków pogodowych. Jedź przez około 20 do 30 minut do jaskini lodowej wybranej przez przewodnika, a następnie idź przez 5 do 15 minut do wejścia do jaskini. Po przyjeździe ciesz się od 1 do 1,5 godziny, aby zajrzeć do wnętrza cudownego błękitnego lodu jaskini i podziwiać naturalne piękno okolicy.

Húsavík: wyprawa z przewodnikiem z obserwowaniem wielorybów

4. Húsavík: wyprawa z przewodnikiem z obserwowaniem wielorybów

Wyrusz w rejs w poszukiwaniu wielorybów w Húsavík z komentarzem na żywo. Podziwiaj naturalne piękno zatoki Skjálfandi i zbliż się do wielorybów, delfinów i ptaków morskich. Płyń wzdłuż północnego wybrzeża Islandii tradycyjną dębową łodzią z lekkimi przekąskami i ciepłym kombinezonem wliczonymi w cenę. Obserwuj dużą różnorodność zwierząt morskich w zatoce Skjálfandi. Weź udział w spokojnym, bezpiecznym rejsie w islandzkim statku dębowym i wypij kubek gorącej czekolady z cynamonowymi bułeczkami w drodze powrotnej. Ta wycieczka w obie strony to autentyczna przygoda w towarzystwie pionierów tego typu turystyki w Islandii. Dzięki ciekawemu komentarzowi przewodnika dowiesz się, dlaczego Húsavík stał się islandzką stolicą obserwacji wielorybów.

Reykjavík: Rejs z obserwacją wielorybów na jachcie Amelia Rose

5. Reykjavík: Rejs z obserwacją wielorybów na jachcie Amelia Rose

Wejdź na pokład jachtu i zobacz niesamowite bogactwo morskiej fauny i flory żyjącej w wodach u wybrzeży Reykjavíku. Zobacz niektóre z majestatycznych islandzkich wielorybów, delfinów i morświnów podczas tej wycieczki z obserwacją wielorybów. Twój statek wypływa ze Starego Portu w Reykjavíku i płynie między małymi wyspami w zatoce Faxaflói, a także wzdłuż wybrzeża Reykjavíku, zapewniając fantastyczne widoki na miasto podczas poszukiwań dzikiej przyrody woda. Wypatruj płetwali karłowatych i humbaków, delfinów i morświnów. Jeśli masz szczęście, możesz nawet zobaczyć kilka orek (znanych również jako orki), a także bogactwo innych gatunków. Wykorzystaj maksymalnie trzy panoramiczne pokłady na pokładzie jachtu, poruszając się po pokładach, aby uzyskać najlepsze widoki i skorzystać ze wspaniałych okazji do robienia zdjęć. Zewnętrzne pokłady są również częściowo zadaszone, co zapewnia pewne schronienie przed wiatrem i deszczem. Profesjonalna załoga na pokładzie statku Amelia Rose ma duże doświadczenie w obserwowaniu wielorybów i dokłada wszelkich starań, abyś odpłynął z uśmiechem. Połącz relaks z edukacją i ciesz się osobistymi i niezapomnianymi wrażeniami. Amelia Rose została zaprojektowana jako jednostka typu offshore, dzięki czemu jest lepiej przystosowana do pokonywania wzburzonych fal islandzkich wód, co zapewnia płynniejszy żagiel i mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia u pasażerów nudności lub choroby morskiej. Nie ma jednak gwarancji, że nie dostaniesz choroby morskiej.

Z Reykjaviku lub Keflaviku: transport do Błękitnej Laguny

6. Z Reykjaviku lub Keflaviku: transport do Błękitnej Laguny

Zrelaksuj się i ciesz się wygodnym transportem do słynnej Błękitnej Laguny ze stolicy Islandii, Reykjaviku, lub międzynarodowego lotniska w Keflavíku. Transfer z Reykjaviku do Błękitnej Laguny obejmuje bezpłatne połączenie autobusowe do Twojego hotelu, pensjonatu lub najbliższego przystanku autobusowego. Jeśli podróżujesz dalej na międzynarodowe lotnisko Keflavík, pamiętaj, że podróż z Błękitnej Laguny do Keflavíku zajmuje około 20 minut. Pamiętaj, że musisz zarezerwować każdy odcinek osobno, tj. z międzynarodowego lotniska Keflavik do Błękitnej Laguny (jeden odcinek) i Błękitnej Laguny do Reykjaviku (jeden odcinek).

Reykjavik: Całodniowa wycieczka z przewodnikiem po lagunie lodowcowej Jökulsárlón

7. Reykjavik: Całodniowa wycieczka z przewodnikiem po lagunie lodowcowej Jökulsárlón

Podziwiaj spektakularne krajobrazy południowej Islandii w ramach całodniowej wycieczki autobusowej. Udaj się do laguny lodowcowej Jökulsárlón, która jest zasilana wodą z jednego z największych lodowców w Europie. Dowiedz się więcej o jej historii i powstawaniu dzięki lokalnemu przewodnikowi. Skorzystaj z odbioru z hotelu w Reykjavíku i udaj się na południowe wybrzeże Islandii, aby zobaczyć spektakularne jezioro lodowcowe. Obejrzyj dryfujące góry lodowe i podziwiaj malowniczą scenerię. W sezonie koniecznie zarezerwuj bilet na rejs po Jökulsárlón i podziwiaj piękno tego wyjątkowego jeziora lodowcowego z bliska. Dokonując wcześniejszej rezerwacji, masz gwarancję udziału w rejsie. Laguna lodowcowa Jökulsárlón jest największą i najgłębszą laguną lodowcową w Islandii. Jest ona zasilane przez lodowiec Breidamerkurjokull – jęzor lodowca Vatnajokull, czyli największego lodowca w Europie. Wróć do Reykjaviku, zatrzymując się przy malowniczym wodospadzie Seljalandsfoss. Odwiedź „diamentową plażę” z czarnym piaskiem i zatrzymaj się w miasteczku Vík, czyli najbardziej wysuniętej na południe miejscowości na Islandii.

Akureyri: 3-godzinna klasyczna wycieczka z obserwacją wielorybów

8. Akureyri: 3-godzinna klasyczna wycieczka z obserwacją wielorybów

Przeżyj majestatyczne piękno humbanów Eyjafjord i innych organizmów morskich w ich naturalnym środowisku podczas rejsu z Akureyri. Posłuchaj komentarza przewodnika i odkryj, jak ciepło letniego słońca ożywia życie i mnóstwo pożywienia dla większych ssaków. Skorzystaj z usług specjalnie przeszkolonych przewodników obserwujących wieloryby, którzy są ekspertami w wykrywaniu zwierząt. Słuchaj, jak opowiadają o zachowaniu wielorybów i odpowiadaj na wszelkie pytania, które możesz mieć. Podróżuj na pokładzie jedynego specjalnie zmodyfikowanego, szybkiego statku do obserwacji wielorybów na Islandii. Może pomieścić 200 osób i zapewnia spektakularne widoki z platform widokowych w stylu kinowym. Zrelaksuj się na pokładzie łodzi i ciesz się dużą ilością miejsc wewnątrz i na zewnątrz. Kupuj napoje i przekąski po drodze w barze i kawiarni na pokładzie. Ciesz się przyjemną i wygodną jazdą, nawet przy dużej prędkości, i udostępniaj swoją przygodę na żywo w mediach społecznościowych dzięki bezpłatnemu Wi-Fi.

Mývatn: Bilet wstępu do kąpieliska Myvatn Nature Bath

9. Mývatn: Bilet wstępu do kąpieliska Myvatn Nature Bath

Przeglądaj Myvatn Nature Baths, tradycyjnie zaprojektowany kompleks z biletem wstępu. Zrelaksuj się w ciepłych wodach basenów geotermalnych, zjedz lekki posiłek, wypij drinka w barze w basenie i rozkoszuj się widokami na okolicę. Możesz wziąć relaksującą kąpiel w wodach obszaru geotermalnego, gdzie para siarkowa unosi się przez otwory w podłodze. Poznaj wody kąpieliska Myvatn Nature Baths, wydobyte z odwiertu, który sięga 2500 metrów w głąb ziemi. Przed lub po kąpieli można zjeść lekki posiłek i napoje w kawiarni w pięknym otoczeniu z widokiem na przepiękną przyrodę. Możesz również skorzystać z baru w basenie i wypić piwo, wino, cydr, napoje gazowane lub kieliszek wina musującego w wodzie. Spędź kojący dzień w wodzie, która ma wysoką zawartość minerałów, ma charakter podstawowy i dobrze nadaje się do kąpieli.

Z Reykjaviku: Wycieczka na wulkan Fagradalsfjall z geologiem

10. Z Reykjaviku: Wycieczka na wulkan Fagradalsfjall z geologiem

Zwiedzaj młode pola lawowe wulkanu Fagradalsfjall z geologiem/wulkanologiem podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem z Reykjaviku. Odkryj interesujące cechy geologiczne dotyczące rozwoju erupcji i pola lawy. Zostaniesz odebrany z Reykjaviku i przejedziesz przez stare pola lawy, podróżując do strony erupcji wulkanu. Rozpocznij od przeglądu wulkanicznej historii półwyspu Reyjanes i zobacz pierwsze oznaki nowej erupcji w tym miejscu. Odkryj, jak gorące pole lawy tworzy nowy ląd. Twój przewodnik pokaże Ci, jak skład lawy wpływa na wygląd skał. Udaj się do punktu widokowego krateru, aby zobaczyć panoramiczne widoki na wulkaniczne krajobrazy poniżej. Wróć do Reykjaviku, przejeżdżając przez gorące źródła, jeziora i góry na półwyspie Reykjanes. (Odbiór i transport powrotny zależy od opcji rezerwacji). UWAGA: Ta wędrówka nie prowadzi na stronę erupcji na północ od Grindavik, obszar ten nie jest otwarty dla pieszych wędrówek. Wędrówka odbędzie się poza strefami zagrożenia lub obszarami o ograniczonym dostępie. Ostatnia erupcja Fagradalsfjall zakończyła się w sierpniu 2023 roku. Aktywność wulkanu może zmieniać się codziennie, a widok na czerwoną, żarzącą się lawę nie jest gwarantowany. Wycieczka może zostać anulowana z krótkim wyprzedzeniem z powodu złych warunków pogodowych, zamknięcia dróg lub niebezpiecznej aktywności wulkanicznej.

Norðurland eystra (Region Północno-Wschodni)

Norðurland eystra (Region Północno-Wschodni)

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Zniżki i promocje w: Norðurland eystra (Region Północno-Wschodni)

Oprócz atrakcji typu Zniżki i promocje jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Norðurland eystra (Region Północno-Wschodni)?

W: Norðurland eystra (Region Północno-Wschodni) są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Norðurland eystra (Region Północno-Wschodni): pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Norðurland eystra (Region Północno-Wschodni)? Kliknij tutaj.

Norðurland eystra (Region Północno-Wschodni): Co mówią inni?

Niesamowity przewodnik i łódź, nasza była znacznie mniej zatłoczona niż inne łodzie wycieczkowe. Widzieliśmy humbaka, który podpłynął tak blisko łodzi. Krótko widzieliśmy także wieloryba karłowatego, ogólnie rzecz biorąc niesamowite przeżycie.

Na szczęście nie było z nami zbyt wielu ludzi, więc było dużo miejsca do poruszania się. Załoga była przyjazna i pomocna, przewodnik był entuzjastyczny i pomocny. A co najważniejsze, było mnóstwo wielorybów i delfinów do zobaczenia.

widzieliśmy 2 skoki (wiatry) jednego wieloryba i mały skok śrubowy. to fantastyczne, że mieliśmy szczęście na tę porę roku

widzieliśmy humbaki i pomimo silnego wiatru był to piękny dzień! nasz przewodnik był świetny i bardzo kompetentny!

Załoga była bardzo miła i przyjazna i pomogła na pokładzie, a nawet udało nam się przywitać z kilkoma humbakami.