Norðurland eystra (Region Północno-Wschodni) – nasze najbardziej polecane atrakcje

Reykjavík: rejs z obserwacją wielorybów i życia morskiego

1. Reykjavík: rejs z obserwacją wielorybów i życia morskiego

Wybierz się w rejs statkiem z portu w Reykjaviku i odkryj bogate życie morskie – jedną z głównych atrakcji Islandii. Przez cały rok w rejonie Reykjaviku można spotkać mnóstwo wielorybów i innych zwierząt morskich, w tym płetwale karłowate, humbaki, morświny i delfinowce białonose. Dzięki tej wyprawie łodzią będziesz mieć okazję, aby zobaczyć jedno z najpiękniejszych tutejszych zwierząt morskich oraz oszałamiającą scenerię wybrzeża Islandii. Najlepszy sezon na obserwowanie wielorybów to okres od kwietnia do października, ale oczywiście ocean jest zawsze pełen magicznych stworzeń i nigdy nie wiesz, co możesz dostrzec. Skorzystaj z usług specjalnie wyszkolonych przewodników, którzy są ekspertami w obserwowaniu zwierząt. Opowiedzą Ci oni o zachowaniach wielorybów i chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania. Ciesz się oszałamiającą scenerią islandzkiego wybrzeża, obserwując lokalną przyrodę. Zrób sobie przerwę w ogrzewanym pomieszczeniu. Zrelaksuj się na pokładzie łodzi i korzystaj z miejsc do siedzenia wewnątrz i na zewnątrz, a także kupuj napoje i przekąski z pokładowego baru i kawiarni. Będziesz cieszyć się przyjemną i komfortową podróżą, nawet przy wyższych prędkościach, a swoją przygodą możesz dzielić się na żywo w mediach społecznościowych dzięki pokładowemu Wi-Fi.

Lotnisko Keflavik & Hotele w Reykjaviku: transfer autobusowy

2. Lotnisko Keflavik & Hotele w Reykjaviku: transfer autobusowy

Odpocznij w czasie wyjazdu, wykorzystując ekonomiczny i skuteczny transfer, z profesjonalnymi i przyjaznymi kierowcami. Określony rozkład jazdy autobusów pomiędzy lotniskiem Keflavik i terminalem autobusowym w Reykjavíku jest najłatwiejszym sposobem przemieszczania się. Przejazd między terminalem Reykjavík i lotniskiem Keflavik trwa w przybliżeniu 45 minut, a wszystko co musisz w tym czasie robić, to usiąść wygodnie i odpocząć. Po wylądowaniu na lotnisku Keflavík znajdź punkt obsługi pasażerów na zewnątrz hali przylotów, i wsiądź do autobusu czekającego przed lotniskiem. Autobusy są punktualne i odejżdżają zgodnie z rozkładem jazdy powiązanym z przylotami samolotów pasażerskich. Kiedy odjeżdżasz z Reykjaviku, udaj się do dobrze widocznego terminalu autobusowego w Reykjavíku lub na dogodnie zlokalizowany przystanek autobusowy w Kópavogur.  Za dodatkową opłatą, dodaj do swojej rezerwacji połączenie do hotelu aby zostać dowiezionym i odebranym z miejsca swojego zakwaterowania lub najbliższego przystanku autobusowego. 

Húsavík: wyprawa z przewodnikiem z obserwowaniem wielorybów

3. Húsavík: wyprawa z przewodnikiem z obserwowaniem wielorybów

Wyrusz w rejs w poszukiwaniu wielorybów w Húsavík z komentarzem na żywo. Podziwiaj naturalne piękno zatoki Skjálfandi i zbliż się do wielorybów, delfinów i ptaków morskich. Płyń wzdłuż północnego wybrzeża Islandii tradycyjną dębową łodzią z lekkimi przekąskami i ciepłym kombinezonem wliczonymi w cenę. Obserwuj dużą różnorodność zwierząt morskich w zatoce Skjálfandi. Weź udział w spokojnym, bezpiecznym rejsie w islandzkim statku dębowym i wypij kubek gorącej czekolady z cynamonowymi bułeczkami w drodze powrotnej. Ta wycieczka w obie strony to autentyczna przygoda w towarzystwie pionierów tego typu turystyki w Islandii. Dzięki ciekawemu komentarzowi przewodnika dowiesz się, dlaczego Húsavík stał się islandzką stolicą obserwacji wielorybów.

Jökulsárlón: Vatnajökull Glacier Blue Ice Cave Wycieczka z przewodnikiem

4. Jökulsárlón: Vatnajökull Glacier Blue Ice Cave Wycieczka z przewodnikiem

Spotkaj się w kawiarni nad laguną lodowcową Jökulsárlón, około 40 minut na wschód od Skaftafell, aby rozpocząć wyjątkową zimową aktywność i przyjrzeć się niezwykłemu zjawisku naturalnemu. Wejdź do niektórych jaskiń lodowych, które powstają po przepływie wody pod lodowcem Vatnajökull latem. Każdej jesieni lokalni przewodnicy polują na nowe jaskinie lodowe, ponieważ ich lokalizacja może się zmieniać każdego roku. Struktura i stan mogą się różnić z roku na rok, ale możesz mieć pewność, że Twój przewodnik zdecyduje, która jaskinia jest najlepsza do odwiedzenia, w zależności od bezpieczeństwa i warunków pogodowych. Jedź przez około 20 do 30 minut do jaskini lodowej wybranej przez przewodnika, a następnie idź przez 5 do 15 minut do wejścia do jaskini. Po przyjeździe ciesz się od 1 do 1,5 godziny, aby zajrzeć do wnętrza cudownego błękitnego lodu jaskini i podziwiać naturalne piękno okolicy.

Z Reykjaviku lub Keflaviku: transport do Błękitnej Laguny

5. Z Reykjaviku lub Keflaviku: transport do Błękitnej Laguny

Zrelaksuj się i ciesz się wygodnym transportem do słynnej Błękitnej Laguny ze stolicy Islandii, Reykjaviku, lub międzynarodowego lotniska w Keflavíku. Transfer z Reykjaviku do Błękitnej Laguny obejmuje bezpłatne połączenie autobusowe do Twojego hotelu, pensjonatu lub najbliższego przystanku autobusowego. Jeśli podróżujesz dalej na międzynarodowe lotnisko Keflavík, pamiętaj, że podróż z Błękitnej Laguny do Keflavíku zajmuje około 20 minut. Pamiętaj, że musisz zarezerwować każdy odcinek osobno, tj. z międzynarodowego lotniska Keflavik do Błękitnej Laguny (jeden odcinek) i Błękitnej Laguny do Reykjaviku (jeden odcinek).

Mývatn: Bilet wstępu do kąpieliska Myvatn Nature Bath

6. Mývatn: Bilet wstępu do kąpieliska Myvatn Nature Bath

Przeglądaj Myvatn Nature Baths, tradycyjnie zaprojektowany kompleks z biletem wstępu. Zrelaksuj się w ciepłych wodach basenów geotermalnych, zjedz lekki posiłek, wypij drinka w barze w basenie i rozkoszuj się widokami na okolicę. Możesz wziąć relaksującą kąpiel w wodach obszaru geotermalnego, gdzie para siarkowa unosi się przez otwory w podłodze. Poznaj wody kąpieliska Myvatn Nature Baths, wydobyte z odwiertu, który sięga 2500 metrów w głąb ziemi. Przed lub po kąpieli można zjeść lekki posiłek i napoje w kawiarni w pięknym otoczeniu z widokiem na przepiękną przyrodę. Możesz również skorzystać z baru w basenie i wypić piwo, wino, cydr, napoje gazowane lub kieliszek wina musującego w wodzie. Spędź kojący dzień w wodzie, która ma wysoką zawartość minerałów, ma charakter podstawowy i dobrze nadaje się do kąpieli.

Reykjavik: Całodniowa wycieczka z przewodnikiem po lagunie lodowcowej Jökulsárlón

7. Reykjavik: Całodniowa wycieczka z przewodnikiem po lagunie lodowcowej Jökulsárlón

Podziwiaj spektakularne krajobrazy południowej Islandii w ramach całodniowej wycieczki autobusowej. Udaj się do laguny lodowcowej Jökulsárlón, która jest zasilana wodą z jednego z największych lodowców w Europie. Dowiedz się więcej o jej historii i powstawaniu dzięki lokalnemu przewodnikowi. Skorzystaj z odbioru z hotelu w Reykjavíku i udaj się na południowe wybrzeże Islandii, aby zobaczyć spektakularne jezioro lodowcowe. Obejrzyj dryfujące góry lodowe i podziwiaj malowniczą scenerię. W sezonie koniecznie zarezerwuj bilet na rejs po Jökulsárlón i podziwiaj piękno tego wyjątkowego jeziora lodowcowego z bliska. Dokonując wcześniejszej rezerwacji, masz gwarancję udziału w rejsie. Laguna lodowcowa Jökulsárlón jest największą i najgłębszą laguną lodowcową w Islandii. Jest ona zasilane przez lodowiec Breidamerkurjokull – jęzor lodowca Vatnajokull, czyli największego lodowca w Europie. Wróć do Reykjaviku, zatrzymując się przy malowniczym wodospadzie Seljalandsfoss. Odwiedź „diamentową plażę” z czarnym piaskiem i zatrzymaj się w miasteczku Vík, czyli najbardziej wysuniętej na południe miejscowości na Islandii.

Hof: Wycieczka z przewodnikiem do jaskini lodowej Skaftafell i wędrówka po lodowcu

8. Hof: Wycieczka z przewodnikiem do jaskini lodowej Skaftafell i wędrówka po lodowcu

Podczas tej wycieczki z przewodnikiem po parku Skaftafell podziwiaj niesamowite formacje lodowe i młyny lodowcowe. Podziwiaj uformowane przez naturę niebieskie jaskinie lodowe i dowiedz się, jak powstają lodowce. Profesjonalny przewodnik zabierze Cię do podnóża Falljökull – jęzora lodowca Vatnajökull – i wprowadzi Cię do jaskini. W pogodny dzień wypatruj w oddali Hvannadalshnúkur.

Akureyri: 3-godzinna klasyczna wycieczka z obserwacją wielorybów

9. Akureyri: 3-godzinna klasyczna wycieczka z obserwacją wielorybów

Przeżyj majestatyczne piękno humbanów Eyjafjord i innych organizmów morskich w ich naturalnym środowisku podczas rejsu z Akureyri. Posłuchaj komentarza przewodnika i odkryj, jak ciepło letniego słońca ożywia życie i mnóstwo pożywienia dla większych ssaków. Skorzystaj z usług specjalnie przeszkolonych przewodników obserwujących wieloryby, którzy są ekspertami w wykrywaniu zwierząt. Słuchaj, jak opowiadają o zachowaniu wielorybów i odpowiadaj na wszelkie pytania, które możesz mieć. Podróżuj na pokładzie jedynego specjalnie zmodyfikowanego, szybkiego statku do obserwacji wielorybów na Islandii. Może pomieścić 200 osób i zapewnia spektakularne widoki z platform widokowych w stylu kinowym. Zrelaksuj się na pokładzie łodzi i ciesz się dużą ilością miejsc wewnątrz i na zewnątrz. Kupuj napoje i przekąski po drodze w barze i kawiarni na pokładzie. Ciesz się przyjemną i wygodną jazdą, nawet przy dużej prędkości, i udostępniaj swoją przygodę na żywo w mediach społecznościowych dzięki bezpłatnemu Wi-Fi.

Reykjavik: półwysep Snaefellsnes i jednodniowa wycieczka do Kirkjufell

10. Reykjavik: półwysep Snaefellsnes i jednodniowa wycieczka do Kirkjufell

Odwiedź półwysep Snaefellsnes podczas tej jednodniowej wycieczki z Reykjaviku z przewodnikiem. Zobacz, co Islandia ma do zaoferowania podczas jednej wycieczki, w tym pola lawy Berserkjahraun, wulkan Snaefellsjokull i Kirkjufell m. Poznaj lokalne legendy i zobacz kolonię fok. Rozpocznij swoją podróż w lokalnym mieście Borgarnes. Zanim udasz się na półwysep, zjedz przekąski i spróbuj złapać szczyt pokrytego lodem stratowulkanu Snaefellsjokull. Dotrzyj na pole lawy Berserkjahraun i poznaj pochodzenie jego nazwy. Następnie udaj się do Kirkjufell, znanego z roli w serialu telewizyjnym „Gra o tron” oraz z tego, że jest najczęściej fotografowaną górą w całym kraju. Odwiedź sąsiedni wodospad i daj się ponieść magii. Następnie wejdź po schodach na szczyt Saxholl (odwiedzany tylko od marca do listopada), 100-metrowego krateru wulkanicznego. Dotrzyj na szczyt i zostań nagrodzony wspaniałymi widokami tego 3000-letniego wyczynu natury. Poznaj lokalne legendy i historię silnych islandzkich przodków. Udaj się do niezamieszkanej osady Djupalonssandur i sprawdź swoją siłę, tak jak miejscowi ludzie zwykli to robić na plaży. Udaj się do wioski rybackiej Arnarstapi i podziwiaj pięknie zerodowane klify oraz rzeźbę Baroura Snaefellsasa. Na koniec odkryj bardziej dogłębną historię Islandii w Budakirkja, czyli „Czarnym Kościele”. Zobacz historyczne artefakty z XIX wieku. Kontynuuj do czarującej złotej plaży Ytri-Tunga (tylko od marca do listopada). Zobacz ogromną kolonię fok leżącą na skałach i cieszącą się słońcem.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Norðurland eystra (Region Północno-Wschodni)

Najciekawsze atrakcje

Norðurland eystra (Region Północno-Wschodni): najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 270
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Często zadawane pytania dotyczące: Norðurland eystra (Region Północno-Wschodni)

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Norðurland eystra (Region Północno-Wschodni)?

Norðurland eystra (Region Północno-Wschodni): pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Norðurland eystra (Region Północno-Wschodni)? Kliknij tutaj.

Norðurland eystra (Region Północno-Wschodni): Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 17 622 opinii

Mieliśmy dużo szczęścia, widzieliśmy, mimo że nie był to najbardziej sprzyjający czas dla tego typu wielorybów w ten sposób, humbaki z odległości zaledwie 30 metrów, wydawały się „bawić” z nami. Przewodnik był bardzo jasny i przyjazny, a personel, zarówno w kasie, jak i na łodzi, bardzo miły. Łódź jest przestronna, z bardzo wygodnymi kabinami, w których można schronić się przed zimnem zarówno w wypłynięciu, jak iw drodze powrotnej. Nie jest to tania aktywność, ale w naszym przypadku było warto.

Było ekstra!!! Korzystaliśmy ponownie z BUS TRAVEL ICELAND i było super. Plan wycieczki ciekawy, organizacja bardzo dobra - wszystko ok! Mieliśmy ponownie super przewodnika - przewodniczkę o imieniu Jòna oraz świetnego kierowcę Pana Michała z Polski. Extra team! Islandia zimą jest niesamowita, a takie zorganizowane wycieczki to niejednokrotnie jedyna opcja aby bezpiecznie dotrzeć do niektórych atrakcji wyspy. Ta zima (2022/2023) była nawet jak na Islandię dość ekstremalna.

Nasz przewodnik, Siddi, był po prostu wspaniały. Był jednocześnie zabawny i profesjonalny. Naprawdę podobała nam się nasza trasa i na pewno polecimy ją naszym przyjaciołom i rodzinie.

Gorąco polecana wycieczka, bardzo ładna i wygodna łódź, bardzo uważny przewodnik z dobrymi wyjaśnieniami ułatwiającymi wizualizację zwierząt. Widzieliśmy kilka delfinów i wielorybów

David as our guide was very kind and helpful in many aspects. He shared many interesting informations about Iceland. Tour was great and everyone should try it!