Nordkette – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Top of Innsbruck: bilet na kolejkę linową w obie strony

Top of Innsbruck: bilet na kolejkę linową w obie strony

Rozpocznij   podróż 560 metrów nad poziomem morza, niedaleko od centrum starego miasta w Innsbrucku z zabytkowymi budynkami i znanym na całym świecie „Goldenes Dachl" (złoty dach). Zaprojektowana przez architekta Zaha Hadida kolejka linowa na Hungerburg jest unikatowym osiągnięciem architektonicznym. Wskocz na pokład kolejki i zacznij wjeżdżać na górę. Po drodze zobacz, jak elegancka, nowoczesna architektura stacji kontrastuje z surowym krajobrazem górskim. Kontynuuj wzdłuż Seegrube i Hafelekar i zwróć uwagę na zmianę obrazu: Twoją uwagę przechwyci starannie odnowiony budynek stacji, zaprojektowany przez tyrolskiego architekta – Franza Baumanna. Delektuj się ciszą i pięknem natury, oddalając się od zgiełku miasta, który ustępuje spokojowi góry. Pozostaje tylko spektakularny widok na Innsbruck. W ciągu dnia wydaje się ono tak odległe, że wygląda jak zabawkowe miasteczko, nocą zaś połyskuje niczym morze świateł. Po osiągnięciu górnej stacji na wysokości 2256 m n.p.m. można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na Innsbruck po jednej stronie oraz niesamowity widok na dziewiczą przyrodę po drugiej. Wizyta w Nordkette, osadzonym pomiędzy pasmem górskim a miastem, gwarantuje niezapomniane przeżycia. Tutaj można nacieszyć się wyjątkową kombinacją relaksu, piękna przyrody i nowoczesnej architektury.

Innsbruck: Karta miejska z komunikacją publiczną

Innsbruck: Karta miejska z komunikacją publiczną

Najlepszym sposobem na poznanie malowniczego miasta Innsbruck w Austrii jest posiadanie karty miejskiej. Dzięki wstępowi do wielu najlepszych muzeów, zabytków, atrakcji, niektórym kolejkom linowym, rowerom i autobusowi wahadłowemu do Światów Kryształów Swarovskiego będziesz mieć mnóstwo czasu, aby zobaczyć miasto w całości. Wsiądź do autobusów miejskich i tramwajów IBV, autobusów typu hop-on hop-off, wyciągów Innsbrucker Nordkettenbahnen lub gondoli Patscherkofelbahn. Skorzystaj ze zniżek w kasynie, na wycieczki po mieście, a nawet na tradycyjny pokaz folklorystyczny z wielowiekową firmą Tyrolean Evening. Wybierz kartę 24-, 48- lub 72-godzinną i zacznij się dobrze bawić. Lista zabytków i atrakcji:Spacer po mieścieMuzeum Złotego DachuWieża Miejska p>Archiwum Miejskie/Muzeum Miejskie InnsbruckKościół DworskiMuzeum Tyrolskiego Dziedzictwa RegionalnegoPałac Cesarski w InnsbruckuWystawa Maximilian 1Alpejskie Zoo Innsbruck-TirolTyrolskie Muzeum Państwowe FerdinandeumMuzeum ArsenałTAXISPALAIS Kunsthalle TirolMuzeum dzwonów i odlewnia dzwonów GrassmayrTyrolska panorama z KaiserjägermuseumStadion Bergisel i skocznia narciarskaZamek Ambras w InnsbruckuAUDIOVERSUM Nauka CentrumLocalbahnmuseum der Tiroler MuseumsbahnenMuzeum anatomiczneSala muzealna Burg Hasegg/MintSwarovski Crystal Worlds Wattens

Innsbruck: Bilet łączony Alpenzoo i Top of Innsbruck

Innsbruck: Bilet łączony Alpenzoo i Top of Innsbruck

Imponujące przeżycie na szczycie Innsbrucku, Hafelekar o wysokości 2300 m, jest w zasięgu każdego mężczyzny dzięki bezpośredniemu połączeniu z miasta. Odwiedzający mogą mieć tyle szczęścia, że mogą rzucić okiem na normalnie nieśmiałą przyrodę, ale prawdziwą atrakcją jest wyjątkowa panorama miasta i gór. Wejdź na najwyższy punkt Nordkette i poczuj atmosferę szczytu bez długiej wspinaczki. Bilet obejmuje przejazd w obie strony ze stacji Congress na szczyt Innsbrucka oraz wstęp do alpejskiego zoo.

Hungerburg: bilety na kolejkę linową z Innsbrucku (2 strony)

Hungerburg: bilety na kolejkę linową z Innsbrucku (2 strony)

Rozpocznij swoją podróż na wysokości 560 metrów n.p.m., w pobliżu centrum starego miasta w Innsbrucku. Stacja ta została zaprojektowana przez architektkę Zahę Hadid. Można ją zwiedzić przed rozpoczęciem przejażdżki kolejką linową. Kolejka Hungerburg pozwala odwiedzającym dotrzeć do Hungerburgu w ciągu zaledwie 8 minut. Na trasie istnieje kilka przystanków, w tym alpejskie zoo, które jest ulubionym miejscem rodzin. Przejażdżka kolejką linową Hungerburg to idealny wybór dla osób, które mają ograniczony czas.  Po dotarciu na górną stację z platformy panoramicznej można podziwiać piękny widok. Osoby, które chcą skosztować smakołyków, mogą odwiedzić modną kawiarnię Café Hitt&Söhne, w której można zjeść ciastko i wypić kawę. Inną opcją jest spróbowanie tradycyjnego tyrolskiego posiłku w restauracji Alpina.

Innsbruck: Malownicza wycieczka rowerowa wokół Nordkette

Innsbruck: Malownicza wycieczka rowerowa wokół Nordkette

Poznaj piękno Innsbrucka podczas panoramicznej wycieczki na rowerze elektrycznym wokół Nordkette. Prowadzony przez certyfikowanego przewodnika górskiego, będziesz podróżować przez malownicze krajobrazy, odwiedzając godne uwagi miejsca, takie jak Umbruggler Alm, Hottinger Alm i Arzler Alm. Zaczynając od Innsbruck Triumphpforte, będziemy pedałować przez miasto, zanim wjedziemy do Hotting. Wzdłuż szutrowych dróg miniemy Umbruggler Alm, znaną jako najnowocześniejsza chata w Nordkette, i będziemy kontynuować do Hotting Alm, gdzie możesz skosztować tradycyjnych austriackich przysmaków (na własny koszt). Po krótkiej chwili wytchnienia ciesz się ekscytującym zjazdem do Arzler Alm. Stamtąd zaawansowani rowerzyści mogą wybrać wymagający zjazd szlakiem do Innsbrucka, podczas gdy inni mogą wrócić do miasta łatwą szutrową drogą. Wycieczka kończy się w punkcie początkowym.

Z Salzburga: Innsbruck i Swarovski Private Day Tour

Z Salzburga: Innsbruck i Swarovski Private Day Tour

Twoja prywatna jednodniowa wycieczka odbędzie się minivanem (do 8 pasażerów) lub mercedesem sedan (do 3 pasażerów) i chętnie dostosujemy prywatną wycieczkę zgodnie z Twoimi osobistymi zainteresowaniami i indywidualnymi potrzebami. Pierwszym przystankiem będzie Wattens, gdzie zadziwi Cię słynny Świat Kryształów Swarovskiego. Wejdź do krainy fantazji inspirowanej i zaprojektowanej przez jednych z największych artystów na świecie. Zanurz się w tym magicznym miejscu, które łączy sztukę współczesną i starożytną historię. Będziesz mógł zwiedzać przez około dwie godziny. Kontynuując przez wspaniałą dolinę rzeki Inn, trasa kieruje się następnie do Innsbrucku, stolicy kraju związkowego Tyrol, słynącego z organizacji dwóch Zimowych Igrzysk Olimpijskich, a także znanego na całym świecie centrum ważnych wydarzeń sportowych i kulturalnych. Spędzisz w mieście około 1,5 godziny, ciesząc się wolnym czasem spacerując po historycznym starym mieście i odwiedzając zabytki Innsbrucku – słynny „Złoty dach”, Pałac Cesarski i lokalne Muzeum Folkloru. Alternatywnie, zamiast zwiedzania miasta, możesz woleć zobaczyć słynną skocznię narciarską Bergisel, z której roztacza się zapierający dech w piersiach widok na pasmo górskie Nordkette. Dostępne są również inne opcje, ale cokolwiek wybierzesz, Twój dzień w Alpach będzie niezapomnianym przeżyciem.

Innsbruck: Najciekawsze atrakcje

Nordkette: Wycieczki i bilety

Austria: Ciekawe miejsca

Nordkette: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Nordkette? Kliknij tutaj.

Nordkette: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(297 recenzji)

Jest to atrakcja obowiązkowa do odwiedzenia, jeśli odwiedzasz piękne miasto Innsbruck. Wjedź kolejką linową u podnóża Nordkette, skąd będziesz cieszyć się malowniczą trasą do pierwszego przystanku w wiosce z widokiem na Innsbruck. Tutaj możesz wybrać się na spacer po pięknych domach na wzgórzu, podziwiać widoki i odwiedzić restaurację, bar. Następna kolejka linowa jedzie znacznie wyżej, a w pogodny dzień widoki są niesamowite, góry z bliska i doliny poniżej. Ten drugi przystanek w górach, pokryty śniegiem, znacznie chłodniej i gdzie można jeździć na nartach lub na desce. Jest jeszcze jeden przystanek końcowy, który z pewnością jest główną atrakcją! Zimno i ekstremalnie, ale z zapierającymi dech w piersiach widokami 360 stopni, czystym powietrzem i wyjątkowym pięknem.

Wycieczka na szczyt Patscherkofel ze stacji Mittelbah z pięknymi widokami m.in. na Karawendel, Nordkette, a także Swarowsky Bergkristall Worlds to po prostu wspaniała, magiczna atmosfera, bardzo miła obsługa! Dobre połączenie autobusowe, bardzo praktyczne dzięki karcie Innsbruck. Bardzo przyjazny personel informacji turystycznej w Innsbrucku

Wspaniałe doświadczenie. Kolejki kursują co 15 minut i trzeba je przesiadać na każdej stacji, ale zdecydowanie warto. U mnie szczyt był zaśnieżony i nic nie było widać, ale bardzo mi się podobało (fan śniegu). Myślę, że w słoneczny dzień jest równie pięknie. Przebycie całej podróży w obie strony zajmuje co najmniej 1 godzinę i 30 minut.

Piękny widok, wspaniała pogoda. Rezerwacja przebiegła sprawnie. Ogólnie byliśmy bardzo zadowoleni

Nie ma nic do poprawy, wszystko jest łatwo dostępne, na najwyższym poziomie! ! ! ! !