Dodaj daty

Nizwa Souq

Nizwa Souq – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Maskatu: wycieczka historyczna z przewodnikiem po Nizwa i Al Hamra

1. Z Maskatu: wycieczka historyczna z przewodnikiem po Nizwa i Al Hamra

Wyrusz w historyczną i kulturową wycieczkę, która daje wgląd w życie Omanu. Odwiedź imponujący fort Nizwa, targuj się na lokalnym suku i zakończ dzień zwiedzaniem tradycyjnej wioski. Zacznij od spektakularnej jazdy przez góry Hajar przez Fanjah, aby zrobić zdjęcie. Następnie przyjedź do miasta Nizwa, aby zobaczyć Fort Nizwa — najpopularniejszy zabytek Omanu. Następnie wizyta na suku Nizwa, targu, na którym można kupić tradycyjne noże, garnki i inne unikalne przedmioty. Udaj się obok muzeum Al Hamra i Bait Al Safah, gdzie możesz dowiedzieć się, jak żyli miejscowi w poprzednich pokoleniach.

Z Muscat: Nizwa i Jebel Akhdar całodniowa wycieczka z lunchem

2. Z Muscat: Nizwa i Jebel Akhdar całodniowa wycieczka z lunchem

Wyrusz na czarującą wycieczkę grupową z Muscat do zielonych tarasów Jebel Akhdar i tradycyjnej wioski Birkat Al Mouz. Rozpocznij swoją przygodę od malowniczej przejażdżki przez góry Hadżar, prowadzącej do starożytnego miasta Nizwa, słynącego z imponującego fortu i tętniącego życiem targu. W Nizwie zwiedź historyczny fort, cud omańskiej architektury i przejdź się po souq, gdzie znajdziesz szereg omańskich rękodzieł, srebrnej biżuterii i tradycyjnych artefaktów. Po zanurzeniu się w bogatej kulturze Nizwy, kontynuuj podróż w kierunku Jebel Akhdar, znanego również jako "Zielona Góra". Obszar ten słynie z rolnictwa tarasowego, w szczególności uprawy róż, granatów i innych owoców. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na zielone zbocza góry i głębokie kaniony. Następnie odwiedź malowniczą wioskę Birkat Al Mouz, położoną u podnóża Jebel Akhdar. Przespaceruj się po starożytnym systemie irygacyjnym falaj, wpisanym na Listę UNESCO, i podziwiaj domy z cegły mułowej otoczone bujnymi gajami palm daktylowych. Podczas całej wycieczki ciesz się towarzystwem kompetentnego przewodnika, który podzieli się z Tobą spostrzeżeniami na temat historii, kultury i naturalnego piękna regionu. Ta wycieczka grupowa jest doskonałą okazją do poznania różnorodnych krajobrazów i bogatego dziedzictwa Omanu w towarzystwie innych podróżników.

Życie i kultura w Muskacie

3. Życie i kultura w Muskacie

Witamy w Muscat w Omanie, gdzie czeka na Ciebie bogaty gobelin historii i nowoczesności. Jako przewodnik poprowadzę Cię przez labiryntowe alejki Mutrah Souq, gdzie zapach egzotycznych przypraw miesza się z żywymi odcieniami tradycyjnych omańskich tkanin. Przygotuj się na urzekającą wielkość Wielkiego Meczetu Sułtana Qaboosa, będącego świadectwem omańskiego kunsztu i architektonicznej błyskotliwości. Wieczorem, rejs dau o zachodzie słońca wzdłuż spokojnego wybrzeża Muscat oferuje spokojną ucieczkę, obiecując niezapomniane połączenie tradycji i spokoju. Przygotuj się na wciągające doświadczenie, które odkryje skarby Muscat, pozostawiając trwałe wspomnienia z tego czarującego miasta. Dla tych, którzy szukają dodatkowej warstwy przygody, oferuję możliwość przedłużenia naszej podróży poza Muscat do urzekającego miasta Nizwa. Położona w historycznym uścisku Omanu, Nizwa kusi starożytnymi fortami, tętniącymi życiem targami i słynnym Nizwa Souq. Jeśli tęsknisz za autentycznym omańskim doświadczeniem, pozwól mi poprowadzić Cię przez labiryntowe alejki tego historycznego klejnotu, gdzie echa przeszłości rozbrzmiewają na każdym kroku. Od imponującego fortu Nizwa po malownicze plantacje daktyli Birkat Al Mawz, nasza wycieczka obiecuje głębsze zanurzenie się w kulturowym gobelinie Omanu. Twoja eksploracja to nie tylko wycieczka; to zaproszenie do odkrywania różnorodnych krajobrazów i bogatego dziedzictwa, które definiują istotę Omanu.

Z Muscat: Prywatny całodniowy pobyt w Nizwa i Jabel Akhdar lub Shams

4. Z Muscat: Prywatny całodniowy pobyt w Nizwa i Jabel Akhdar lub Shams

Region Nizwa w Omanie to wyjątkowy cel dla podróżników, którzy chcą doświadczyć zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych aspektów tego kraju. Od wielowiekowego fortu Nizwa i starożytnych stanowisk archeologicznych po tętniący życiem suk Nizwa, Birkat AL Mouz i pasmo górskie Jebel Akhdar Al Hajar – odwiedzający mają do wyboru wiele atrakcji i atrakcji. W sezonie róż w marcu i kwietniu oraz w sezonie granatów w październiku i listopadzie odwiedzający mogą cieszyć się niezwykłymi widokami i specjalnymi atrakcjami, takimi jak zbieranie granatów i zwiedzanie kolorowych straganów. Całkowity czas trwania: 7 godzin -Nizwa Fort Oman, Nizwa Oman, 2 godziny -Nizwa Souq, Centrum miasta Blisko fortu, Nizwa 611 Oman, 2 godziny -Ruiny Birkat Al Mouz, Nizwa Oman, 2 godziny -Jebel Akhdar, pasmo górskie Al Hajar, Nizwa 611 Oman, 2 godziny

Z Muscat: Nizwa i Muzeum Omanu na przestrzeni wieków

5. Z Muscat: Nizwa i Muzeum Omanu na przestrzeni wieków

Wejdź na historyczną i kulturalną wycieczkę, która daje wgląd w życie Omańczyków. Odwiedź imponujący fort Nizwa, targuj się na lokalnym targu i zakończ dzień w tradycyjnej wiosce. Zacznij od spektakularnej przejażdżki przez góry Hadżar przez Fanjah na przystanek fotograficzny. Następnie dotrzyj do miasta Nizwa, aby zobaczyć Nizwa Fort - najpopularniejszy zabytek Omanu. Muzeum Omanu na przestrzeni wieków! Rozpocznij swoją podróż w starożytnej oazie, przepłyń przez morskie cuda, zagłęb się w kulturowy kalejdoskop i zobacz nowoczesny gobelin w naszej ostatniej galerii. Zanurz się w ponadczasowych opowieściach o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Omanu. Ciesz się wycieczką!

Prywatna 1-dniowa wycieczka do Nizwa, Jabal Akhdar, Birkat Al Moz

6. Prywatna 1-dniowa wycieczka do Nizwa, Jabal Akhdar, Birkat Al Moz

Wycieczka rozpoczyna się rano; pojedziemy w kierunku Nizwy. Nizwa była stolicą Omanu za czasów dynastii Al Yaruba, odwiedzimy słynny Nizwa Souq (targ), szeroką gamę sprzedawców oferujących swoje towary na ulicach souku, tutaj znajdziesz warzywa, ceramikę, biżuterię, rękodzieło, omańskie słodycze (halwa), przyprawy i pamiątki, które są sprzedawane w autentycznych starych halach targowych, którymi niewiele miejsc może się pochwalić, szczególnie interesujący jest piątkowy targ bydła, kiedy miejscowi przyjeżdżają sprzedawać swoje kozy, bydło, owce i kurczaki na otwartym rynku w stylu cyrkowym. Obok Souq znajduje się fort i zamek Nizwa, fort został zbudowany w 1649 roku, a zamek został zbudowany w 888 roku. Fort jest dziś muzeum i oferuje wspaniałe widoki na to starożytne miasto i okoliczne góry, możesz spacerować po tym imponującym forcie i zamku z wieloma przejściami, fort jest architektonicznym świadectwem osiągnięć gospodarczych i militarnych wczesnej dynastii Yaruba z połowy XVII wieku, była to twierdza wojskowa zaprojektowana tak, aby wytrzymać nawet najsilniejsze ataki w tamtym czasie, nawet wzdłuż korytarzy, wiele pułapek zostało położonych, aby odstraszyć intruzów, którzy mogliby przeniknąć przez obronę. Z Nizwy jedziemy do (Jebel Akhdar), znanego jako "Zielona Góra", jest uważany za jeden z najbardziej malowniczych obszarów w Omanie, jest częścią pasma górskiego Hadżar. Jebel Akhdar ma tak zwaną nazwę ze względu na obecność zielonych tarasowych ogrodów otaczających wioski, które poprzedzają płaskowyż Saiq, do tego miejsca można dotrzeć tylko na osiołku przez setki lat. Uprawia się tu różnorodne owoce, takie jak granaty, morele, jabłka, oliwki, winogrona, róże, brzoskwinie i orzechy włoskie. Ciekawe spacery w Wade Bani Habib, Shrejah, Al Ain i Al Aqur. Po Zielonej Górze odwiedzamy Birkat Al Moz, ma duży system Falaj, który dostarcza wodę do palm daktylowych i warzyw do wielu sadów, jest wpisany na listę organizacji UNESCO, warto poświęcić trochę czasu na spacer i odkrycie starej części wioski.

Nizwa Market-Nizwa Fort-Misfat Al Abriyeen- Jabal Shams

7. Nizwa Market-Nizwa Fort-Misfat Al Abriyeen- Jabal Shams

Wycieczka rozpoczyna się rano; pojedziemy w kierunku Nizwy. Nizwa była stolicą Omanu za czasów dynastii Al Yaruba, odwiedzimy słynny Nizwa Souq (targ), szeroką gamę sprzedawców oferujących swoje towary na ulicach souku, tutaj znajdziesz warzywa, ceramikę, biżuterię, rękodzieło, omańskie słodycze (halwa), przyprawy i pamiątki, które są sprzedawane w autentycznych starych halach targowych, którymi niewiele miejsc może się pochwalić, szczególnie interesujący jest piątkowy targ bydła, kiedy miejscowi przyjeżdżają sprzedawać swoje kozy, bydło, owce i kurczaki na otwartym rynku w stylu cyrkowym. Obok Souq znajduje się fort i zamek Nizwa, fort został zbudowany w 1649 roku, a zamek został zbudowany w 888 roku. Fort jest dziś muzeum i oferuje wspaniałe widoki na to starożytne miasto i okoliczne góry, możesz spacerować po tym imponującym forcie i zamku z wieloma przejściami, fort jest architektonicznym świadectwem osiągnięć gospodarczych i militarnych wczesnej dynastii Yaruba z połowy XVII wieku, była to twierdza wojskowa zaprojektowana tak, aby wytrzymać nawet najsilniejsze ataki w tamtym czasie, nawet wzdłuż korytarzy, wiele pułapek zostało położonych, aby odstraszyć intruzów, którzy mogliby przeniknąć przez obronę. Z Nizwy jedziemy do Misfah Al Abreyeen, ta malownicza wioska leży na stromym zboczu u podnóża Jebel Shams i składa się ze starych domów i wąskich uliczek, ma system falaj dla wielu sadów, palm daktylowych i warzyw, warto spędzić trochę czasu spacerując po wiosce, a następnie kontynuować podróż, aby odwiedzić starożytne miasto Al Hamra. Z Misfat Al Abriyeen jedziemy do góry Jabal Shams (Wielki Kanion) Ta górska droga prowadzi do Jebel Shams 3009 metrów, ta góra jest jedną z najbardziej ryzykownych gór w Omanie, oferując istniejące doświadczenie terenowe i fantastyczne widoki, dotrzesz do widoku kanionu, który ma 2000 metrów, zatrzymaj się tam i ciesz się widokiem.

Przygoda na piątkowym targu w Nizwie

8. Przygoda na piątkowym targu w Nizwie

Wczesnym rankiem wyrusz z Muscat o 5:30 i dotrzyj na słynny piątkowy targ bydła w Nizwie. Odwiedź targ bydła, Nizwa Souq, fort Nizwa, a następnie udaj się do zamku Jabreen, odwiedź zamek, a następnie zatrzymaj się na zdjęcia w forcie Bahla. Podczas powrotu do Muscat odwiedź Birkat Al Mouz i Falaj. Wróć do Muscat. Całodniowa wycieczka (8,5 godziny) Odkryj żywe tradycje Omanu na piątkowym targu w Nizwie! Dołącz do naszej 8-godzinnej przygody rozpoczynającej się o 5:30, aby być świadkiem tętniących życiem aukcji żywego inwentarza, zwiedzić tętniący życiem Nizwa Souk, Nizwa Fort, Jabreen Castle, przystanek fotograficzny Bahla Fort, Birkat Al Mouz, Falaj Al Daris i zanurzyć się w kulturze Omanu.

Poznaj Nizwę i Birkat Almouz

9. Poznaj Nizwę i Birkat Almouz

Dla tych, którzy szukają niesamowitej przygody, oferuję możliwość przedłużenia podróży poza Muscat do urzekającego miasta Nizwa. Położona w historycznym uścisku Omanu Nizwa kusi starożytnymi fortami, tętniącymi życiem targami i słynnym Nizwa Souq. Jeśli tęsknisz za autentycznym omańskim doświadczeniem, pozwól mi poprowadzić Cię przez labiryntowe alejki tego historycznego klejnotu, gdzie echa przeszłości rozbrzmiewają na każdym kroku. Od imponującego fortu Nizwa po malownicze plantacje daktyli Birkat Al Mawz, nasza wycieczka obiecuje głębsze zanurzenie się w kulturowym gobelinie Omanu. Twoja eksploracja to nie tylko wycieczka; to zaproszenie do odkrywania różnorodnych krajobrazów i bogatego dziedzictwa, które definiują istotę Omanu.

Z Maskatu: 4-dniowa wycieczka po Omanie

10. Z Maskatu: 4-dniowa wycieczka po Omanie

Poznaj historię, kulturę i oszałamiające naturalne krajobrazy Omanu podczas tej wielodniowej wycieczki z Maskatu. Wybierz się na przygodę na pustyni, spróbuj tradycyjnych potraw, odkryj twierdze Nakhl i Nizwa i obserwuj zachód słońca podczas obozowania na pustyni podczas tej wycieczki. Dzień 1 Odbierz z dowolnego miejsca w Maskacie i jedź do pięknej twierdzy Nakhl. Ta wspaniała 350-letnia forteca, położona u podnóża gór, w małej wiosce z rozległymi plantacjami palm daktylowych, wyrasta z górskiej skały, górując nad starożytną wioską, jakby wciąż ostrzegała potencjalnych napastników przed swoją złowrogą siłą. Zwiedź wnętrze odrestaurowanej twierdzy i odwiedź wszystkie pokoje, które zostały urządzone w oryginalnym stylu. Dowiedz się o sieci ukrytych dróg ewakuacyjnych i tajnych przejść, które wypełniają strukturę. Podziwiaj wspaniały widok ze szczytu fortecy na góry i plantacje zielonych daktylów. Stamtąd jedź do Wadi Bani Awf, malowniczej suchej doliny. Przejedź obok imponujących kanionów Wadi i kilku małych wiosek podczas malowniczej 1,5-godzinnej jazdy, a następnie kontynuuj drogę prowadzącą do gór Jebel Shams. Ciesz się pełną przygód jazdą terenową w górę i podziwiaj fantastyczne widoki na dolinę poniżej. Następnie udaj się do Nizwy, gdzie zostaniesz na noc. Dzień 2 Wcześnie rozpocznij zwiedzanie słynnego Nizwa Souq, tradycyjnego targu, który należy do największych tego typu w Omanie. Wielu sprzedawców oferuje swoje towary na ulicach suku od 5:00 do około 10:00 każdego ranka. Przeglądaj stragany z rybami, mięsem, warzywami, ceramiką, biżuterią, rękodziełem i pamiątkami skupionymi w autentycznych starych halach targowych. Szczególnie interesujący jest piątkowy targ bydła, kiedy miejscowi z pobliskich wiosek przyjeżdżają, aby sprzedać swoje osły, kozy, bydło, owce i kurczaki na otwartym targu w stylu cyrkowym. Obok Souq znajduje się Twierdza Nizwa. Fort jest dziś muzeum i oferuje wspaniałe widoki na starożytne miasto i okoliczne góry. Wędruj po imponującej fortecy i odwiedź jej liczne pokoje, przejścia i wieże. Dowiedz się, jak fort stoi jako architektoniczne świadectwo ekonomicznych i militarnych osiągnięć wczesnej dynastii Yaruba z połowy XVII wieku. Wyobraź sobie, jak niebezpieczne było chodzenie po korytarzach w czasach, gdy zastawiano liczne pułapki, aby odstraszyć intruzów, którzy mogli przedrzeć się przez zewnętrzną obronę. Po południu udaj się na pustynię Wahiba Sands na relaksującą noc na pustynnym kempingu. Wybierz się na pełną przygód przejażdżkę samochodem 4x4 po wydmach i obejrzyj wspaniały pustynny zachód słońca ze szczytu jednej z największych wydm. Zakończ dzień kolacją w obozie i relaksującym wieczorem przy romantycznym ognisku, zanim udasz się do namiotu na noc. Dzień 3 Po relaksującym, powolnym śniadaniu w pustynnym obozie wyrusz w drogę do Wadi Bani Khalid, jednej z największych i najpiękniejszych pustynnych dolin w Omanie. Spędź czas pływając, opalając się i urządzając piknik w malowniczych kanionach wadi. Jedź do Sur na krótką wycieczkę po mieście, a następnie udaj się do Ras al Hadd, aby zameldować się w swoim mieszkaniu na noc. Wieczorem wizyta w rezerwacie żółwi w Ras Al Jinz. Wybierz się na piękną pieszą wycieczkę po plaży pod gwiazdami i zobacz wielkie żółwie morskie, które wpadają na plaże Omanu, aby budować gniazda i składać jaja. Jeśli masz szczęście, możesz nawet zobaczyć młode żółwie wykluwające się z niektórych gniazd. Dzień 4 Ostatniego dnia udaj się do Wadi Shab, ogromnego kanionu otoczonego palmami i imponującymi oznakami mocy wody, która okresowo spływa z gór. Wybierz się na 45-minutową wędrówkę przez kanion, aby dotrzeć do pierwszego z kilku krystalicznie czystych basenów wodnych. Pływaj spokojnie w ciepłej wodzie od basenu do basenu, aż do ostatniego, gdzie otwór w ogromnych skałach pozwala wpłynąć do wąskiej jaskini z małym wodospadem. Podziwiaj plamki światła słonecznego, które filtrują, zmieniając wodę w piękny turkusowo-niebieski kolor oraz wodę spływającą po jednej stronie jaskini z Wadi dalej. Późnym popołudniem powrót do Maskatu.

Liczba znalezionych atrakcji: 32
Sortuj wg::

Nizwa Souq: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Nizwa Souq? Kliknij tutaj.