Nizwa
Wycieczki prywatne

Wycieczki prywatne
Liczba znalezionych atrakcji: 48
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nizwa

Nizwa

Nasze najbardziej polecane Nizwa Wycieczki prywatne

Z Maskatu: wycieczka historyczna z przewodnikiem po Nizwa i Al Hamra

Z Maskatu: wycieczka historyczna z przewodnikiem po Nizwa i Al Hamra

Wyrusz w historyczną i kulturową wycieczkę, która daje wgląd w życie Omanu. Odwiedź imponujący fort Nizwa, targuj się na lokalnym suku i zakończ dzień zwiedzaniem tradycyjnej wioski. Zacznij od spektakularnej jazdy przez góry Hajar przez Fanjah, aby zrobić zdjęcie. Następnie przyjedź do miasta Nizwa, aby zobaczyć Fort Nizwa — najpopularniejszy zabytek Omanu. Następnie wizyta na suku Nizwa, targu, na którym można kupić tradycyjne noże, garnki i inne unikalne przedmioty. Udaj się obok muzeum Al Hamra i Bait Al Safah, gdzie możesz dowiedzieć się, jak żyli miejscowi w poprzednich pokoleniach.

Z Muscat: Nizwa i Jebel Akhdar całodniowa wycieczka z lunchem

Z Muscat: Nizwa i Jebel Akhdar całodniowa wycieczka z lunchem

Wyrusz na czarującą wycieczkę grupową z Muscat do zielonych tarasów Jebel Akhdar i tradycyjnej wioski Birkat Al Mouz. Rozpocznij swoją przygodę od malowniczej przejażdżki przez góry Hadżar, prowadzącej do starożytnego miasta Nizwa, słynącego z imponującego fortu i tętniącego życiem targu. W Nizwie zwiedź historyczny fort, cud omańskiej architektury i przejdź się po souq, gdzie znajdziesz szereg omańskich rękodzieł, srebrnej biżuterii i tradycyjnych artefaktów. Po zanurzeniu się w bogatej kulturze Nizwy, kontynuuj podróż w kierunku Jebel Akhdar, znanego również jako "Zielona Góra". Obszar ten słynie z rolnictwa tarasowego, w szczególności uprawy róż, granatów i innych owoców. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na zielone zbocza góry i głębokie kaniony. Następnie odwiedź malowniczą wioskę Birkat Al Mouz, położoną u podnóża Jebel Akhdar. Przespaceruj się po starożytnym systemie irygacyjnym falaj, wpisanym na Listę UNESCO, i podziwiaj domy z cegły mułowej otoczone bujnymi gajami palm daktylowych. Podczas całej wycieczki ciesz się towarzystwem kompetentnego przewodnika, który podzieli się z Tobą spostrzeżeniami na temat historii, kultury i naturalnego piękna regionu. Ta wycieczka grupowa jest doskonałą okazją do poznania różnorodnych krajobrazów i bogatego dziedzictwa Omanu w towarzystwie innych podróżników.

Muscat: całodniowa wycieczka po Nizwie z audioprzewodnikiem

Muscat: całodniowa wycieczka po Nizwie z audioprzewodnikiem

Odbierz się z hotelu i udaj się do hotelu Shatti Al-Qurum, gdzie rozpocznie się wycieczka. Twój kierowca pokaże Ci, jak korzystać z systemu audioprzewodnika, aby skorzystać z komentarza GPS (dostępnego w pięciu językach), który towarzyszy wycieczce. Udaj się w kierunku Nizwy, kulturalnej stolicy Omanu, w której znajdują się jedne z najważniejszych budowli. Po drodze zatrzymaj się w uroczej wiosce przodków o nazwie Birka Al Mawz, która znajduje się u podnóża Jebel Akhdar (Zielonej Góry). W Nizwie podziwiaj centralny fort i jego gigantyczną wieżę armatnią, przejdź się po tradycyjnym souq (targu) i oczywiście zjedz lunch w lokalnej restauracji. Po obiedzie odwiedź wyjątkowy zamek Jabreen, zbudowany w XVII wieku. Ma wspaniałe tynki, rzeźbione drzwi i malowane drewniane belki. Przed powrotem do hotelu zobaczysz także jedno z najstarszych miast w regionie, Oman Bahla.

Z Muscat: Prywatne wycieczki Nizwa i Jabel Akhdar - Shams z lunchem

Z Muscat: Prywatne wycieczki Nizwa i Jabel Akhdar - Shams z lunchem

Region Nizwa w Omanie to wyjątkowe miejsce dla podróżnych, którzy chcą doświadczyć zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych aspektów tego kraju. Od wielowiekowego fortu Nizwa i starożytnych stanowisk archeologicznych po tętniący życiem Nizwa Souk, Birkat AL Mouz i pasmo górskie Jebel Akhdar Al Hajar, odwiedzający są rozpieszczani wyborem pod względem zwiedzania i aktywności. W sezonie róż w marcu i kwietniu oraz w sezonie granatów w październiku i listopadzie, odwiedzający mogą cieszyć się niezwykłymi widokami i specjalnymi zajęciami, takimi jak zbieranie granatów i odkrywanie kolorowych straganów. Jabel Shams to najwyższa góra w Omanie o wysokości około 3100 metrów, z której roztacza się wiele widoków i pięknych wiosek. Całkowity czas trwania: 7 godzin -Nizwa Fort Oman, Nizwa Oman, 2 godziny -Nizwa Souq, centrum miasta w pobliżu fortu, Nizwa 611 Oman, 2 godziny -Ruiny Birkat Al Mouz, Nizwa Oman, 2 godziny -Jebel Akhdar, pasmo górskie Al Hajar, Nizwa 611 Oman, 2 godziny -Jabel Shams, 3 godziny

Prywatna jednodniowa wycieczka Nizwa, Jabel Akhdar

Prywatna jednodniowa wycieczka Nizwa, Jabel Akhdar

Region Nizwa w Omanie jest wyjątkowym miejscem dla podróżnych, którzy chcą doświadczyć zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych aspektów kraju. Od wielowiekowego fortu Nizwa i starożytnych stanowisk archeologicznych po tętniący życiem Nizwa Souk i pasmo górskie Jebel Akhdar, odwiedzający są rozpieszczani wyborem pod względem zwiedzania i aktywności. Podczas sezonu róż w marcu i kwietniu oraz sezonu granatów w październiku i listopadzie, odwiedzający mogą cieszyć się niezwykłymi widokami i specjalnymi zajęciami, takimi jak zbieranie granatów i odkrywanie kolorowych straganów. Całkowity czas trwania: 7 - 8 godzin -Nizwa Fort Oman, Nizwa Oman, -Nizwa Souk, centrum miasta w pobliżu fortu, Nizwa 611 Oman, -Birkat Al Mouz Ruins, Nizwa Oman, -Jebel Akhdar, pasmo górskie Al Hajar, Nizwa 611 Oman,

Całodniowa wycieczka prywatna Nizwa Souq, Misfah Al Arbyeen

Całodniowa wycieczka prywatna Nizwa Souq, Misfah Al Arbyeen

Miej możliwość poznania wszystkich różnorodnych aspektów bogatej kultury Omanu i oszałamiającego górskiego krajobrazu. Będziesz mógł odwiedzić niektóre z najbardziej kultowych zabytków kraju, odkrywać tętniące życiem suki i podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Poznaj centrum kultury i handlu w Nizwa souq & fort i dowiedz się więcej o dziedzictwie i tradycjach Omańczyków na przestrzeni dziejów. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na stare domy z błota i bujną farmę palmową w wiosce Al Hamra, a następnie udaj się na szczyt górskiej wioski Misfat Al Abriyeen. Całkowity czas trwania: 7 - 8 godzin -Fort Nizwa (1 godzina) -Nizwa Souk (1 godzina) -mijanie wioski Al Hamra. -Misfat al Abriyyin (1 godzina)

Z Muscat: Nizwa i Muzeum Omanu na przestrzeni wieków

Z Muscat: Nizwa i Muzeum Omanu na przestrzeni wieków

Wejdź na historyczną i kulturalną wycieczkę, która daje wgląd w życie Omańczyków. Odwiedź imponujący fort Nizwa, targuj się na lokalnym targu i zakończ dzień w tradycyjnej wiosce. Zacznij od spektakularnej przejażdżki przez góry Hadżar przez Fanjah na przystanek fotograficzny. Następnie dotrzyj do miasta Nizwa, aby zobaczyć Nizwa Fort - najpopularniejszy zabytek Omanu. Muzeum Omanu na przestrzeni wieków! Rozpocznij swoją podróż w starożytnej oazie, przepłyń przez morskie cuda, zagłęb się w kulturowy kalejdoskop i zobacz nowoczesny gobelin w naszej ostatniej galerii. Zanurz się w ponadczasowych opowieściach o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Omanu. Ciesz się wycieczką!

Muscat: City tour to have a wonderfull experience of Oman

Muscat: City tour to have a wonderfull experience of Oman

Hotel pickup and drop-off, and entrance fees included. 4-hour tour of Muscat Visit the Sultan Qaboos Grand Mosque and admires its marble courtyards and prayer halls Stroll through Muttrah Fish Market and the maze-line lanes of Muttrah Souk Chart Oman's history at the Bait Al Zubair Museum Stop for photos of the Sultan's Al Alam Palace, and the Mirani and Jalali forts Transport, hotel pickup and drop-off Start your tour with hotel pickup in Muscat, and settle inside your air-conditioned vehicle with your guide. Then, explore the pristine streets of the city, beautifully set between the Al Hajar Mountains and Gulf of Oman. On route, learn how the city has successfully retained its rich Arabian heritage and culture, despite having undergone rapid development over the last few decades. Head first for Muscat's undoubted showpiece: the Sultan Qaboos Grand Mosque. Opened in 2001, this stunning marble mosque is one of the largest in the Gulf, with room to accommodate 20,000 worshipers. After touring the glittering courtyards and prayer halls, continue to the Ministries quarter, home to many of Muscat's foreign embassies and consulates. Admire the bougainvillea-laced avenues and immaculate white buildings with their Islamic arches and latticework, and then travel to Muttrah, the commercial heart of Muscat lining a spectacular, mountain-backed bay. Stroll through the seafront fish market where the locals trade their catches, and admires the sweeping Corniche, lined with latticed and balconied buildings. Then, delve into Muttrah Souk, a maze of covered alleys filled with stalls peddling spices, perfumes, coffee, antiques, and homewares. Breathe in the exotic aromas, and perhaps haggle for goods with tips from your guide. Having explored here, pay a visit to the Bait Al Zubair Museum, a charming museum that charts Oman's fascinating past from ancient through to modern times. Learn about the country's rich culture and early roots, and then continue deeper into old Muscat. Pose for photos outside the blue-and-gold Al Alam Palace, the official residence of Sultan Qaboos, and take pictures of Muscat's twin Portuguese-built forts, Mirani and Jalali, perched on rocky outcrops above the bay. Then we give you some recommendation for some local and tritonal Omani dishes if required .

Muscat: Nizwa i Dżabal Achdar - całodniowa wycieczka

Muscat: Nizwa i Dżabal Achdar - całodniowa wycieczka

2 godziny jazdy z miasta Muscat do Nizwy. Nizwa, starożytna stolica Omanu z fascynującym soukiem i imponującym XVII-wiecznym fortem, który zapewnia wspaniałe widoki z wieży. Twoja podróż będzie kontynuowana malowniczą górską trasą na dach Omanu i poczujesz ochłodzenie klimatu na szczycie zielonej góry. Jabal Akhdar oferuje odkrywanie, przygodę i fascynujący wgląd w życie jednego z najbardziej dostępnych miejsc w Omanie. Wybierz się na spokojny spacer przez wiszące ogrody wzdłuż oryginalnego systemu Falaj i odwiedź Diana Point ze spektakularnymi widokami na kaniony Jebel i tarasowe wioski.

Historyczne miasto Nizwa

Historyczne miasto Nizwa

Opuszczamy Muscat i jedziemy w kierunku Nizwy (dawnej stolicy Omanu i domu historii). Odwiedź fort Nizwa, zamek i okoliczne rynki, gdzie możesz przeglądać i kupować pamiątki, omańskie daktyle i słodycze. Następnie udaj się do oazy Birkat al Mouz, wioski z Falaj al Khatmin (jednym ze starych systemów irygacyjnych dodanych do obiektu z listy UNESCO). Podjedź do Jabal Akhdar (Zielona Góra), gdzie możesz zobaczyć i wędrować wśród starych ruin wiosek. Dobre buty na krótką wędrówkę.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Wycieczki prywatne w: Nizwa

Oprócz atrakcji typu Wycieczki prywatne jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Nizwa?

W: Nizwa są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Nizwa: Najciekawsze atrakcje

Nizwa: Wycieczki i bilety

Oman: Ciekawe miejsca

Nizwa: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Nizwa? Kliknij tutaj.